New Jersey – Pittsburgh 1:6 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:6 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Dallas 1:2 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
6:3 (2:1, 3:1, 1:1) Stav série: 2:3
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 07.03.2016, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

57:54
    Dvě minuty do konce čeká Kladno ještě přesilovka. Jan Pohl (UNL) dostává dvě minuty za hákování.

53:56
    Tůma měl z kruhu na hokejce gól. Poloprázdnou branku Kladna ale minul.

53:06
    No...Brož chtěl udělat kličku Těrnavskému (KLA), který jej zastavil ukázkovým stromem. Sudí je ale jiného názoru a kladenského beka trestá dvěma minutami.

51:56
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Lukáč se nestihl vrátit s VLADIMÍREM BROŽEM, který od Pohla dostal puk mezi kruhy a o břevno poslal kotouč do sítě. Asistence: Jan Pohl.

51:26
    Jepičí život kladenské přesilovky. Martin Procházka (KLA) dostává dvě minuty za krosček.

50:51
    Antonín Melka (UNL) dostává menší trest za krosček.

42:24
    Ruský obránce dostane menší trest. Arťom Těrnavskij (KLA) odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

40:35
    Kladno právě vstřelilo branku!
    To byla ale minela! Roubík namazal do brejku MARTINU PROCHÁZKOVI a ten sólový únik zakončil střelou mezi Soukupovy betony. Bez asistence.

39:57
    Bezesporu nejlepší kladenský hráč série DENIS KINDL přidává pátou kladenskou branku. Domácí forvard dorazil střelu Arťoma Těrnavského, kterou Soukup vyrazil jen před sebe. Asistence: Arťom Těrnavskij.

37:39
    Repe mohl vyhodit, ale dostal zezadu slušnou sekeru přes hokejku. Hra ale pokračovala, hosté hbitě vrátili puk na kladenskou branku, kde jej se štěstím dostal za Mensatorova záda JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: David Bernad.

35:53
    Kladenští jdou do tří. David Stach (KLA) nejprve hákoval protihráče, Slovan ale v akci pokračoval a přišel faul Denise Kindla (KLA), který dostal dvě minuty za podražení.

35:01
    Tentýž souboj se opakoval. Brož byl ale zcela sám před kladenským brankářem, který vytáhl skvělý zákrok. Také jej patřičně oslavil.

31:25
    Domácí ve středním pásmu vybojovali kotouč na hraně faulu. Hosté na chvíli přestali hrát a to Rytířům stačilo. MARTIN PROCHÁZKA v souboji jeden na jednoho udělal kličku na střed a poté vymetl bližší růžek. Bez asistence.

30:38
    Jestli se Kladenští v něčem zlepšili, pak je to důraz před brankou. Lukáčovu střelu Soukup neudržel, zakročil ještě proti dorážce Strnada, ale na další pokus TOMÁŠE PITULEHO už dosáhnout nemohl. Asistence: Michal Lukáč, Jakub Strnad.

22:47
    Kladenští si špatně přebrali hráče a Kloz byl sám před Mensatorem. Mezírku mezi jeho betony však nenašel.

19:40
    Procházka se vydal dohrát Jiřího Kuchlera (UNL), který při bránění své osoby zvedl hokejku až do obličeje kladenského forvarda, za což inkasuje menší trest.

16:04
    Domácí doslova dotlačili puk do branky. Stachovu střelu ještě Soukup vyrazil k zadnímu mantinelu. Tam se kotouče chopil VÁCLAV SKUHRAVÝ, objel hostující klec a snad natřikrát dostal puk za brankovou čáru. Sice hodně těsně, ale sudí byl blízko a celou situaci viděl. Bez asistence.

14:51
    Petr Tenkrát (UNL) za kladenskou brankou fauloval Těrnavského a dostává menší trest.

13:34
    Stach se prosmýkl skrz obranu. Jeho střelu Soukup neudržel, poté se k dorážkám dostali Skuhravý a znovu Stach. Hostující brankář skákal v brankovišti jako tygr, ale všechny pokusy zastavil.

12:16
    Martin Vágner (UNL) zbytečně fauloval Redlicha a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

12:02
    S Keharovým návratem vyrazili domácí do přečíslení. Lukáčovu střelu Soukup napoprvé chytil, ale po následné dorážce skončil puk v brance. Rozhodčí ale branku neuznal pro postavení hráče v brankovišti.

10:48
    No a pozor! David Růžička (KLA) mimo hru fauloval a dostává dvě minuty za sekání. Hosté mají k dispozici 61 sekund přesilovky 5/3.

09:49
    Martin Kehar (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

01:43
    Vyrovnáno je hodně rychle. Těrnavského bomba od modré skončila před Soukupem, nejrychlejší reakce prokázal DAVID STACH, jenž dopravil puk do zívající ústecké svatyně. Asistence: Arťom Těrnavskij, Denis Kindl.

00:57
    První gól přišel záhy a domácím situaci rozhodně neusnadnil. Vcelku snadno se za kladenskou brankou uvolnil Kloz, jenž u bližší tyče našel chvilku neobsazeného DAVIDA TŮMU a ten dává hostům brzké vedení. Asistence: Jan Kloz, Jaroslav Roubík.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 2. Stach (Těrnavskij, Kindl), 17. Skuhravý, 31. Pitule (Lukáč, Strnad), 32. Procházka, 40. Kindl (Těrnavskij), 41. Procházka – 1. Tůma (Kloz, Roubík), 38. Roubík (Bernad), 52. Brož (Pohl)

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Růžička, Repe, Těrnavskij, Ptáček, Zajíc – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Redlich, Machač, Dalecký – Lukáč, Pitule, Strnad.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Bernad, Brož, Vágner, Skočovský, Smetana, Macek – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Kuchler, Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – Gengel, Kopta.

Rozhodčí: Přikryl, Kika – Kotlík, Zídek