NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Los Angeles Kings
Úterý 15.03.2016, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (03:51:54)

Dnešní utkání sledovalo 22 170 diváků.
    Proti Chicagu se střelecky prosadil také Vincent Lecavalier.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Fleischmann (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:17
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:35

1. Jonathan Quick (LAK) 32 zák., 0 gólů, 100,0 %
    2. Kris Versteeg (LAK) 1+1
    3. Milan Lucic (LAK) 1+0
    Jonathan Quick je americkým rekordmanem v počtu vychytaných nul.

Utkání v Chicagu je u svého konce. Z vysokého vítězství 5:0 se radují hokejisté Los Angeles, kteří podali ve všech směrech výborný výkon a dva body si zcela zasloužili. Blackhawks dnes ztroskotali na výborně chytajícím Quickovi, který byl k nepřekonání.

Střelecké pokusy: 32 – 25.

59:37
    Lecavalierova střela od pravého mantinelu skončila pod betony Crawforda. Aréna zákrok brankáře Blackhawks oslavuje.

59:10
    Los Angeles ještě mohlo navýšit své vedení. Toffoli se z levé strany prokličkoval až před Crawforda, ale posléze nedokázal trefit branku.
    58:58 Fanoušci Chicaga nevydrželi až do konce utkání.

58:58
    Kings vyhodili kotouč ze svého pásma na zakázané uvolnění. United Center se začíná rychle vylidňovat.

58:39

58:13
    Anisimov z pravého rohu vyjel před branku, ale střelou po ledě neuspěl. Hosté toto oslabení pravděpodobně přečkají.

57:53
    Seabrookova střela od modré čáry byla sražena do rohu, Quick nemusel zasahovat.

57:13
    Hokejisté Chicaga se nachází v útočném pásmu, ale nemohou se propracovat ke střele na branku. V hale panuje naprosté ticho.

56:39
    Shore je v závěru utkání vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Uhájí Quick čisté konto?
    56:10 Tyler TOFFOLI - 0:5

56:10
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tohle se dá nazvat velkým debaklem. TYLER TOFFOLI se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma, sjel si více na střed a přesnou střelou pod břevna propálil Crawforda. Asistence: Luke Schenn.

55:23
    Kopitar se útočným pásmem projel s kotoučem na holi, ale k zakončení se nedostal.

54:00
    Quick zneškodnil další velice slibnou šanci Blackhawks. Tentokrát vychytal střelu Ladda. Hostující gólman je blízko zaslouženému čistému kontu.

53:01
    Tlak domácího celku po inkasované brance polevil, tento duel se bude pravděpodobně jen dohrávat.
    51:20 Dustin BROWN - 0:4

51:20
    O osudu utkání je definitivně rozhodnuto! Quick předvedl dva skvělé zákroky a Kings posléze vyrazili do protiútoku. Při něm Keith nedokázal uhlídat DUSTINA BROWNA, který beka Blackhawks objel a poté po kličce překonal také Crawforda. Asistence:

50:00
    Chicagu zbývá na vyrovnání a vstřelení tří branek deset minut. To už bude pro Blackhawks velice složité.

49:26
    Fleischmann z pravé strany hledal na protějším kruhu volného Shawa, ale tomu ve výhodné pozici pro střelu kotouč přeskočil hůl.

49:10
    Na druhé straně Carter přihrávkou za sebe udělal prostor Brownovi, ten však příliš dlouho otálel se střelou, až kotouč v nouzi nahodil po mantinelu za branku.

48:23
    Chicago zůstalo v útočném pásmu natlačené i po skončení přesilové hry, ale nic z toho nebylo. Keith nedokázal udržet modrou čáru.

48:05

47:39
    Panarin zpoza branky uvolnil na pravé straně Kanea, který pohotovou střelou trefil rameno Quicka. Další skvělý zákrok!

47:09
    Chicago kombinuje v útočném pásmu a chce si vypracovat slibnou šanci, ale obrana Kings je v tomto zápase téměř bezchybná.

46:43
    Anisimov se před brankou dostal ke střílené přihrávce a pokusil se přehodit beton Quicka. Tento lehce vypadají záměr mu nevyšel.

46:05
    Za hákování putuje na trestnou lavici Martinez. Dokáží se domácí hokejisté prosadit?

46:05
    Tlak Chicaga nepřináší stále nic a domácí hokejisté začínají být frustrovaní. Nyní si však zahrají přesilovou hru.

44:59
    Domácí se natlačili do brankoviště Quicka, který musel řešit složitou situaci. Nakonec ji úspěšně vyřešil a skóre se nemění.

43:56
    Tentokrát americký brankář připravil o vstřelenou branku Hossu. Králové se nikam netlačí a snaží se toto utkání nedramatizovat.

43:30
    Králové se dostali pod tlak a kotouč raději vyhodili na zakázané uvolnění.

43:09
    Fleischmann se z pravé strany dostal až před Quicka, který však ani tentokrát nebyl překonán. Brankář Kings si pomalu jde pro čisté konto, ale času do konce zápasu ještě zbývá dost.

40:40
    Chicago se zkraje třetiny usadilo v útočném pásmu, ale do šance se nedostalo. Hostům se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:06.

Chicago mělo ve druhé třetině spoustu slibných šancí na vstřelení branky, ale z té se i tentokrát radovali pouze hosté. Lecavalier využil ve 36. minutě zaváhání domácí obrany a po nepřehledné situaci před brankou poslal kotouč do branky. Kings tedy vedou po dvou třetinách ve Windy City 3:0, navíc mají výraznou oporu v brance.

Střelecké pokusy: 16 – 19.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    V této třetině se již nic nestane, kotouč je ve středním pásmu.

39:47

39:17
    Kane střílel bez přípravy z pravého kruhu, ale Quick znovu úspěšný. Střelcům Chicaga se bude o americkém brankáři nejspíš i v noci zdát.

38:52
    Toews se uvolnil na levém kruhu a měl dostatek času na přichystání střely. Tu však nasměroval pouze do lapačky Quicka, brankář Kings chytá skvělé utkání.

38:25
    Až nyní se povedlo Chicagu dostat zpátky do útočného pásma.

38:02
    Králové se v úvodu oslabení osvobozují. Kotouč je u branky Crawforda.

37:47
    Chicago dostává výhodu přesilové hry! Za podražení je vyloučen na dvě minuty Lecavalier.

36:32
    Kane se po krátké době dostal k další střele na branku, ale i tentokrát byl úspěšnější Quick.
    35:30 Vincent LECAVALIER - 0:3

35:30
    Šance Chicaga zůstaly nevyužity a hokejisté Los Angeles to tvrdě trestají. Po skrumáži před brankou se k dorážce dostal VINCENT LECAVALIER a trefil odkrytou část branky. Asistence: Trevor Lewis, Tanner Pearson.

35:19
    Další slibná šance Blackhawks. Z pravé strany střílel Kane, ale Quick výborně zasáhl.

34:29
    Clifford se okolo levého mantinelu pokoušel dostat z obranného pásma, ale Rozsíval jej tvrdým hitem poslal k ledu.

33:56
    Shaw získal kotouč mezi kruhy a bez otálení vypálil. Quick si připisuje skvělý zákrok betonem.

32:57
    Kings se chvíli pohybovali v útočném pásmu, ale ke střele na branku se nedostali.

32:29
    Panarin udělal šikovnou kličku na levém kruhu a dostal se až ke střele. Ta byla sražena vedle branky.

31:15
    Králové v tomto utkání výborně brání a zatím nemají a stále drží své dvoubrankové vedení.

30:05
    Toews zadovkou uvolnil v útočném pásmu Ladda, který vše ještě vyšperkoval přihrávkou na Hossu. Slovenský útočník z levého křídla napálil kotouč pouze do Quicka. Toto byla obrovská šance!

29:26
    Panarin z pravého kruhu nestřílel, ale místo toho poslal kotouč za branku. Tam o něj Blackhawks přišli.

28:50
    Tlak Chicaga nadále neustupuje, domácí hokejisté hrají velmi dobře. Obrana Kings s Quickem v čele odolává.

27:47
    Na levém kruhu se k zakončení dostal Ladd, ale Carter jeho pokus před brankou zablokoval.

27:00
    Panarin zadovkou vyslal do útočného pásma Hjalmarssona, ale obránce Chicaga se ke střele na branku neprobojoval.

26:10
    Zničehonic se ve výborné šanci na vstřelené branky ocitl Kane, ale americký útočník nepřekonal svého krajana v brance Kings.

25:33

25:23
    Martinezova střela z levého kruhu skončila na chráničích Crawforda.

24:48
    Králům začíná krátká přesilová hra.

24:25
    Obrana Chicaga udělala chybu a darovala šanci Kingovi. Útočník Kings napálil z pravé strany kotouč do Crawforda.

24:10
    Martinez se v plné rychlosti dostal až na levý kruh a vypálil. Seabrook jeho pokus holí srazil do ochranné sítě.

23:33
    Anisimov se v přesilové hře Chicaga provinil držením a je vyloučen. Bude se hrát ve čtyřech.

23:10
    Kings se dokázali hned v úvodu oslabení osvobodit, kotouč je u branky Crawforda.

22:48
    Další přesilová hra pro Blackhawks. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Schenn.

22:01
    Chicago je v úvodních střídáních této třetiny aktivnějším týmem a snaží se zdramatizovat utkání.

21:35
    Kane si v útočném pásmu podržel kotouč a posléze vypálil. Jeho rána byla sražena do rohu kluziště.

21:05
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před branku Quicka.

20:20
    Hossa vstoupil do druhé třetiny velmi aktivně, okolo pravého mantinelu se dostal do útočného pásma a střelou bekhendem prověřil Quicka.

20:01
    Los Angeles vede nad Chicagem 2:0.

Další třetina začne přibližně ve 2:08.

Vyrovnaná první třetina končí výsledkem 2:0 pro hokejisty Los Angeles. Králové se trefili ve čtvrté minutě dvakrát v rozmezí osmnácti sekund a vytvořili si slušný náskok. Chicago to bude mít v příštích minutách velmi těžké, protože Quick má viditelně svůj den.

Střelecké pokusy: 9 -11.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:10
    Chicago by rádo snížili ještě před přestávkou a tlačí se do branky Quicka. Hosté pozorně brání a hrají na udržení výsledku.

18:13
    Muzzin naznačil na modré čáře střelu a zbavil se dotírajícího hráče. Poté však doopravdy vypálil a Crawford musel zasahovat. Kotouč se poté dostal do hlediště, hra přerušena.

17:23
    Kings dlouho drží kotouč v útočném pásmu, ale hrají s ním převážně okolo mantinelů.

16:13
    V další dobré příležitosti se ocitl Fleischmann. Český útočník pálil z levého kruhu těsně vedle protější tyče.

15:32
    Hjalmarsson na modré čáře zachytil vyhazovaný kotouč a okamžitě ho vystřelil na branku. Ovšem kotouč nakonec přeletěl břevno.

15:07

14:32
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma a bránící čtveřice uhání na střídačku.

14:00
    Obrovská šance Blackhawks. Kane na levém kruhu uvolnil Panarina, který střelou z první trefil Quicka, který se rychle přesunul.

13:47
    Keithova střela od modré čáry neměla potřebné parametry.

13:07
    Chicago si zahraje přesilovou hru. Za vysokou hůl bude pykat na trestné lavici McNabb.

13:05
    Kings během krátké chvíle zachránila znovu branková konstrukce! Střela Keitha od modré čáry orazítkovala břevno!

12:55
    Carterův pokus vyslat na levém křídle do úniku Kinga se nezdařil, přihrávka byla nepřesná.

12:14
    Hokejisté Chicaga se usilovně snaží usadit v útočném pásmu a dostat se ke snížení, ale obrana Kings hraje velmi pozorně.

11:06
    Chicago bylo velice blízko snížení! Hjalmarsson vypálil bekhendem z mezikruží a trefil levou tyč!

11:00
    Fleischmann si udělal na pravé straně prostor pro zakončení, ale to bylo sraženo vedle branky.

10:42
    Kopitar nebezpečně vypálil z vrcholu pravého kruhu ve chvíli, kdy toho Crawford příliš neviděl. I přesto dokázal kotouč zastavit.

10:36

10:00
    Versteeg po přihrávce Doughtyho pálil z modré čáry, ale trefil pouze bránícího hráče před sebou.

09:40
    Králům se nedaří znovu usadit v útočném pásmu, obrana Blackhawks oslabení zvládá.

09:11
    Chicago vyhazuje kotouč přes všechny čáry a hosté musí zakládat útok od vlastní branky.

09:03
    Hosté si v útočném pásmu dlouho připravovali zakončení, ale nakonec se vydařilo. Doughtyho střela byla razantní a Crawford měl problémy. Nakonec však kotouč udržel pod svoji lapačkou.

08:36
    Přesilovou hru si nyní zahrají hokejisté Kings. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Mashinter.

08:00
    Versteega je v dnešním duelu plný led. Tentokrát střílel z levého kruhu, ale Crawford dokázal zasáhnout.

07:29
    Toews se prodral ze středního pásma na levý kruh a pokoušel se přihrát před branku. Před ní ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

06:33
    Z levého kruhu to pro změnu zkoušel Anisimov, ale ani jeho rána se neujala. Quick předvedl kvalitní zákrok a udržel kotouč ve své výstroji.

06:10
    V mezikruží se ke střele dostal Ladd, ale nepodařilo se mu trefit branku.

05:53
    V aktivní hře nadále pokračují také Králové a hra se přelévá ze strany na stranu.

04:56
    Hokejisté Chicaga se snaží na dvě inkasované branky v rychlém sledu zareagovat a tlačí se do útočného pásma.

04:10
    Na druhé straně se ke střele dostal Mashinter, ale rána útočníka Blackhawks byla sražena do ochranné sítě.
    03:35 Milan LUCIC - 0:2

03:35
    Toto je ledová sprcha pro Blackhawks. Na levém kruhu se k zakončení dostal MILAN LUCIC a napálil kotouč pod horní tyčku. Crawford nedokázal na kotouč dosáhnout. Asistence: Kris Versteeg, Anže Kopitar.
    03:17 Kris VERSTEEG - 0:1

03:17
    Králové z Los Angeles se dostávají do vedení. KRIS VERSTEEG se před brankovištěm dostal k dorážce a propálil Crawforda. Pro Versteega je to první trefa v novém působišti. Asistence: Brayden McNabb, Luke Schenn.

03:10
    Po ubráněném oslabení se dostal do výborné příležitosti Lewis, ale jeho bekhendová střela skončila v náruči Crawforda.

03:00

02:28
    Quick chytá i střelu Seabrooka. Chicago hraje v přesilové hře velmi dobře.

02:02
    Toews v útočném pásmu šikovně uvolnil Kanea, který z levého kruhu trefil pouze rameno brankáře Quicka.

01:42
    Hostům se nyní povedlo dostat kotouč k brance Crawforda a mohou střídat.

01:15
    Gustafsson vypálil od modré čáry a Quick musel zasahovat. Posléze hosté přečkali i skrumáž před brankou.

01:00
    Carter se v úvodu utkání provinil hákováním a Chicago si zahraje první přesilovou hru.

00:10
    Toffoli okamžitě zkoušel střílet od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokován.

00:01

V United Center zní americké hymna. Ihned po ní začne samotné utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Crawford (Darlin) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Gustafsson – Hossa, Toews, Ladd – Kane, Anisimov, Panarin – Fleischmann, Teräväinen, Desjardins – Weise, Shaw, Mashinter

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Scuderi, Martinez, Muzzin, Schenn, McNabb – Versteeg, Kopitar, Lucic – Toffoli, Carter, King – Brown, Lecavalier, Pearson – Lewis, Shore, Clifford

Rozhodčí: Kozari, Furlatt – Lazarowich, Berg.

Králové se o prvenství v Pacifické divizi přetahují s Anaheimem a momentánlě jsou dva body před svým rivalem. K upevnění této pozice by se jim hodilo na lede Blackhawks bodovat, ale k tomu povede velice klikatá cesta.

Los Angeles v minulém zápase podlehlo v prodloužení New Jersey 1:2.

Chicago se v Západní konferenci propadlo až na třetí příčku a na oba celky před sebou ztrácí shodně tři body, ovšem má o zápas méně. Aby se Černí jestřábi dostali k Dallasu a St. Louis blíže, musí dnes vyhrát. Dokáží to?

V minulém zápase prohrálo Chicago s Dallasem vysoko 2:5.

Zdravím všechny fanoušky NHL a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes v noci se střetnou dva velké týmy, Chicago Blackhawks bude hostit Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 4. Versteeg (McNabb, Schenn), 4. Lucic (Versteeg, Kopitar), 36. Lecavalier (Lewis, Pearson), 52. Brown, 57. Toffoli (Schenn)

Rozhodčí: Kozari, Furlatt – Lazarowich, Berg

Diváci: 22 170