Leverkusen – Villarreal 0:0 (kon.) | Valencia – Ath. Bilbao 2:1 (kon.) | Lazio – Sparta 0:3 (kon.)
Manchester Utd. – Liverpool 1:1 (kon.) | Tottenham – Dortmund 1:2 (kon.) | Braga – Fenerbahce 4:1 (kon.)
Anderlecht – Šachtar 0:1 (kon.) | Sevilla – Basilej 3:0 (kon.)
Valencia CF
2:1 (2:0)
Athletic Bilbao
Čtvrtek 17.03.2016, 19:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Evropská liga • Osmifinále

Je tu konec osmifinálové odvety Evropské ligy mezi domácí Valencií a hostujícím Athleticem Bilbao. Přestože hosté prohráli, budou výrazně spokojenější. Výsledek 2:1 jim totiž zajistil postup do čtvrtfinále. (20:56:53)

90+5

90+5
    Přímý kop zahrál Parejo, jenže jeho rána prolétla asi metr vedle spojnice břevna a tyče.

90+4
    Santi Mina byl nyní faulovaný San Josém a následuje jedna z posledních šancí pro domácí.

90+3
    Jenže domácím se vůbec nedaří a hosté ve velké pohodě kontrolují postupový výsledek 2:1.

90+1
    Je to tak, druhý poločas bude delší o pět minut! Domácí tak mají stále šanci zabojovat o postup.

90
    Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Dá se očekávat, že se bude nastavovat dost minut.
    89. Bilbao může děkovat skvěle střelecky naladěnému Adurizovi

88
    Zdá se, že po závěrečném hvizdu budou dnes spokojenější hosté.
    86. Gólová šance střídajícího Paca Alcácera

86
    Paco Alcácer měl nyní na hlavě postupový gól, jenže skvělý zákrok proti němu předvedl gólman Herrerín a skóre se nemění!

85
    Nyní ale přišel centr z pravé strany, který dobře vyboxoval gólman Herrerín.

85
    Do konce normální hrací doby chybí něco přes pět minut. Domácím se teď vůbec nedaří dostat se na polovinu soupeře.

83
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Paco Alcácer.

83
    Rúben Vezo nyní fauloval u lajny Susaetu a dostává žlutou kartu.

82
    Domácí se vehementně tlačí na polovinu soupeře. Čas se jim ale rychle krátí.

81
    Po nekontrolovaném pádu zůstal na trávníku ležet Aduriz. Nechal se ošetřovat a hlavní rozhodčí naznačuje, že zastavuje čas.

79
    Konec zápasu se rychle blíží a nyní to budou naopak hosté, kteří nebudou nikam pospíchat.

77
    Žlutou kartu za faul dostal hostující Laporte.

Petr Bílek

Branky: 13. Mina (Negredo), 38. Santos (Gayá) – 76. Aduriz (Raúl García)

Karty:   40. Mina (VAL), 42. Fuego (VAL), 74. A. Gomes (VAL), 83. Vezo (VAL) – 45+2. Raúl García (ATB), 77. Laporte (ATB)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 10:13.
    Valencia CF: Ryan – Vezo, Santos, Mustafi, Gayá – Danilo, Fuego (68. Parejo) – Mina, A. Gomes (83. Alcácer), Rodrigo (74. Feghouli) – Negredo (C).
    Náhradníci: Doménech – Feghouli, Alcácer, Piatti, Parejo, Abdennour, Soler.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga (75. Lekue) – San José, Etxebarria – Sabin (75. Iturraspe), Raúl García, Muniain (C) (25. Susaeta) – Aduriz.
    Náhradníci: Iraizoz – Bóveda, Iturraspe, Eraso, M. Rico, Susaeta, Lekue.

Rozhodčí: Orsato – Cariolato, Manganelli (ITA)
    10.03.2016
    Ath. Bilbao - Valencia 1:0

Branky: 20. Raúl García (Etxebarria)

Karty:   63. Fuego (VAL), 66. Danilo (VAL), 71. Mustafi (VAL)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 14:16.