Buffalo – Ottawa 3:1 (kon.) | Washington – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 0:4 (kon.)
Calgary – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Boston 4:0 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 4:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 19.03.2016, 18:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

S konstatováním, že utkání sledovalo 19967 diváků, se s Vámi loučím a těším se napočtenou u dalších on-line přenosů! (21:01:57)

Československá stopa

Radko Gudas (PHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:36
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:46

1. Nick Bonino (PIT) 0+2
    2. Carl Hagelin (PIT) 1+0
    3. Steve Mason (PHI) 31 zák., 3 góly, 91,2%

Hráče Philadelphie vyprovází do šaten pískot. Nutno říci, že se fanouškům nelze divit. Pittsburgh totiž pensylvánské derby jasně ovládl a zvítězil naprosto zaslouženě 1:4. Domácí drželi se soupeřem krok pouze do vedoucího gólu, který ve 22. minutě vstřelil Radko Gudas. Pak už Tučňáci jasně ovládli hru a ještě ve druhé části ze svého tlaku vytěžili tři branky, o které se postarali Trevor Daley, Carl Hagelin a Chris Kunitz. V závěrečném dějství pak Letci nepředvedli nic, co by alespoň vzdáleně připomínalo snahu o zvrat a v čase 58:22 naopak ještě inkasovali, když jejich pokus o hru bez brankáře potrestal Kris Letang.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:8, celkem – 17:35.

59:21
    Ještě zákrok Fleuryho. Ten si podržel kotouč po střele Bellemara.

59:01
    Poslední minuta. Hlediště Wells Fargo Center se již vyprazdňuje.
    58:22 Kris LETANG - 1:4

58:22
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Vše je jinak! Rozhodčí si zajeli k videu ještě jednou a po dalším promítnutí situace svůj názor změnili! Ze záběrů bylo zřejmé, že KRIS LETANG puk zasáhl hokejkou a vše tedy bylo v pořádku. Je rozhodnuto. Asistence: Chris Kunitz a Sidney Crosby.

58:22
    Už mohlo být hotovo definitivně. Chris Kunitz nahrál kotouč před prázdnou branku Krisovi Letangovi, který ho možná dopravil do branky bruslí. O úmysl rozhodně nešlo, ale rozhodčí po poradě s videem branku neuznává!

58:12
    Branka domácích je už prázdná, Letci to zkoušejí s šesti hráči!

57:57
    Mason byl nucen přerušit hru a Tučńáci zase získali buly přesně tam, kde potřebovali.

57:33
    Buly před domácí brankou. Flyers se už krátí čas a přitom to ani nevypadá, že by do toho domácí měli ještě šlápnout.

57:13
    Kessel hledal před brankou najíždějícího Nicka Bonina. Ten nezpracoval.

56:27
    Tentokrát střílel Gudas sám. Jeho projektil Fleury vůbec neviděl, ale puk ho zasáhl do ramene a odrazil se do ochranné sítě za brankou.

56:17
    Křížný pas Radka Gudase nalezl Braydena Schenna. Ten ale z první netrefil branku.

55:51
    Zakázané uvolnění Flyers.

55:13
    Jakuba Voráčka za brankou odstavil od puku Määttä. O zbytek se pak postaral Letang, jenž kotouč vyvezl dopředu.

55:00
    Cousins sice získal kotouč a dostal se s ním až do útočné třetiny, ale jeho střela nenadělala Fleurymu problémy. Ještě jeden komerční brejk.

54:51
    Vypadá to, že svěřenci Davea Hakstola prostě nemají na to, aby soupeře přitlačili. Pens jsou u kotouče.

54:10
    Sam Gagner byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru.

54:02
    Giroux poslal puk na Schenna rukou. Domácí jsou tedy vykázáni z útočné třetiny.

53:18
    Kotouč byl sražen do hlediště. Následuje ještě jedna komerční přestávka.

52:33
    Tučňáci i nadále pokračují v dobrém výkonu a nepouštějí domácí k ohrožení Fleuryho.

51:30
    Domácí jsou v plném počtu. Teď už ale musejí začít hrát aktivně, pokud chtějí se zápasem ještě něco udělat.

50:38
    Z pravého kruhu pálil Eric Fehr, Mason puk vyrazil rukou před sebe a o zbytek se postarali jeho spoluhráči.

50:16
    Kousek za levým kruhem napřáhl Sidney Crosby, puk končí pod Masonem. Následně musejí rozhodčí řešit menší šarvátku před domácí brankou.

49:43
    Matt Read v oslabení vyvezl puk až do útočné třetiny.

49:29
    Domácí budou navíc hrát oslabení. Michael Raffl v rohu útočného pásma zalehl Krise Letanga a je potrestán za krosček.

48:50
    Hosté drží bez větších problémů kotouč daleko od své branky. Letcům se opravdu nedaří.

48:11
    Justin Schultz pálil po vhazování. Gudas si připsal zblokovanou střelu.

47:52
    Nahození Phila Kessela odrazil do rohu kluziště Mason.

47:26
    Letci by moc potřebovali snížit. Kontaktní gól by je třeba ještě vrátil do hry. Proti jsou ale velmi dobře hrající Tučňáci.

47:13
    Nyní nametl bekhendem puk na Masona Cullen. Brankář Philadelphie musel přerušit hru.

46:57
    Mohlo to být o tři góly! Dělovka Bryana Rusta skončila na břevně, od kterého se puk odrazil mimo hrací plochu.

46:20
    Kessel si s pukem od levého mantinelu vybruslil až na střed kluziště. Po jeho střele přerušil hru Mason. Reklamní přestávka.

45:33
    Bellemare střílel z levého kruhu. Fleury si bližší tyčku pohlídal a zasáhl vyrážečkou.

45:07
    Hosté v postavení mimo hru.

44:32
    Od pravého mantinelu vystřelil na Fleuryho Sam Gagner. Brankář Pittsburghu schoval puk pod lapačku.

43:36
    Hosté velmi dobře forčekují a Flyers tak mají problémy s rozehrávkou.

42:34
    Bryan Rust mohl srazit akcie Philadelphie ještě níže. Hostující útočník totiž najížděl na domácí branku zcela sám, ale Mason jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!

42:28
    Nahození Ryana Whita si Fleury našel a sáhl si pro puk lapačkou.

41:59
    Jeden z hostujících hráčů se dotkl kotouče vysokou holí. Vhazovat se bude před Fleurym.

41:15
    Na modré měl napřaženo Manning, jeho rána ale nepřešla přes prvního bránícího hráče.

40:17
    Ranou z pravé strany prověřil Fleuryho Sam Gagner, gólman Tučňáků vyráží.

40:07
    Kotouče se ujímají domácí hráči, kteří mohou založit první útok ve třetí části.

40:01
    Penguins na ledě ve druhé třetině vládli a zaslouženě tak vedou 3:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:00.

Druhá třetina jasně patřila hostujícím Tučňákům. Hráči Philadelphie se jen bránili a v závěru periody na svou pasivitu i doplatili. Ve 37. minutě tak poslal Pens do vedení Carl Hagelin a v čase 38:25 ještě zvýšil na 1:3 Chris Kunitz, jehož od mantinelu odraženou střelu si srazil do vlastní branky gólman Mason.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:16, celkem – 9:27.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:24
    Girouxova rána vyvolala zmatek před hostující brankou. Fleury ale nakonec přikryl kotouč.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.
    38:25 Chris KUNITZ - 1:3

38:25
    A už je to 1:3! Patric Hörnqvist získal na obranné modré kotouč a Sidney Crosby ho vyvezl ho dopředu. V útočném pásmu nabil CHRISOVI KUNITZOVI, jenž branku netrefil, ale puk se od zadního mantinelu odrazil zpět do brankoviště a dezorientovaný Mason si ho sám kopl za brankovou čáru. Asistence: Sidney Crosby a Patric Hörnqvist.
    36:56 Carl HAGELIN - 1:2

36:56
    Chtěl jsem konstatovat, že domácí si svou hrou koledují a hned na má slova došlo! V rohu kluziště obrali rozehrávající hráče Flyers o kotouč Kessel s Boninem, druhý jmenovaný okamžitě nahrál mezi kruhy volnému CARLU HAGELINOVI a švédský útočník vymetl golfákem horní růžek nad lapačkou v opačném gardu chytajícího Masona. Asistence: Nick Bonino.

36:01
    Před brankou Pens bojoval o kotouč Gagner, hosté ho nenechali ohrozit Fleuryho.

35:28
    Hned po vhazování střílel Kris Letang, Mason tentokrát zasahovat nemusel.

35:25
    Pro střelu Mäatty si sáhl Mason. Následuje reklamní přestávka. Na střely je to už 7:22 pro Tučňáky.

34:53
    Hagelin se vytočil před branku a zkoušel zakončovat bekhendem. Masona nepřekvapil.

34:08
    Pens jsou v těchto minutách jednoznačně aktivnějším týmem a neustále podnikají ofenzivní výpady.

33:36
    Domácí teď drží nad vodou především Steve Mason. Z osy hřiště mířil nad jeho pravý beton Olli Määttä, Mason však stačil zasáhnout lapačkou!

32:20
    Hosté pokračovali v tlaku i nadále, jejich rány ale končily mimo.

31:59
    Bonino vybojoval dobrou šanci pro Phila Kessela. Ten zakončoval z předbrankového prostoru bekhendem, ale pro domácí to dobře dopadlo.

31:36
    Z ostrého úhlu to zkoušel Matt Cullen. Mason přerušil hru.

31:20
    Domácí se pokusili založit útočnou akci. Skončilo to však jen postavením mimo hru.

31:03
    Hosté vedou na střely už 7:17.

31:00
    Další zákrok Masona, který je teď ve velké permanenci. Od modré na něho střílel Määttä. Reklamní přestávka.

30:18
    Obrovský závar před Masonem! Brankář Flyers už ležel na ledě, ale kotouč za jeho záda nedostali Kühnhackl ani dorážející Daley!

29:47
    Cousins prověřil Fleuryho spíše propagační střelou. Získal alespoň vhazování v útočné třetině.

29:33
    Výborné střídání Pittsburghu. Po nahození Cola se dostal ke střele z otočky Nick Bonino. Bohužel pro hosty zamířil vedle.

28:19
    Streit na útočné modré zaváhal a vyhnal svůj tým do středního pásma.

27:57
    Matt Cullen obkroužil domácí klec a pokusil se překvapit Steva Masona. Ten byl pozorný a přerušil hru. Reklamní pauza.

27:16
    Nick Bonino drží kotouč v rohu útočného pásma. To už vypadá pro hosty dobře.

26:55
    Dumoulin vyhodil kotouč až za branku Letců.

26:12
    V oslabení vyvezl puk až do útočného pásma Letang. Tam ho přenechal Hörnqvistovi, který z první vypálil vedle.

25:59
    Puk byl sražen mimo kluziště. Vhazuje se před Fleurym.

25:30
    Oskar Sundqvist oslabuje Tučňáky. Hráč, který nahradil na soupisce Pens Dominika Simona, ve středním pásmu fauloval Girouxe.

24:56
    Olli Määttä nahodil puk na Masona od červené čáry. Domácí brankář ho odráží na své spoluhráče.

24:20
    Od modré pálil Gudas, hostující branku ale netrefil.
    22:59 Trevor DALEY - 1:1

22:59
    Hostům stačila na vyrovnání minuta! Po velkém závaru se před brankou dostal ke kotouči TREVOR DALEY, který zamířil nad pravé rameno klekajícího Masona. Asistence: Nick Bonino a Eric Fehr.
    21:58 Radko GUDAS - 1:0

21:58
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Skóre utkání otevírá RADKO GUDAS! Český obránce nahodil od modré čáry puk na branku a černou pryž ještě těsně před Fleurym nešťastně tečoval Kris Letang. Bez asistence.

21:42
    Cullen poslal puk do středního pásma a alespoň dva jeho spoluhráči stačili vystřídat.

21:30
    Už třetí zakázané uvolnění Pittsburghu v této třetině. Přes všechny čáry hrál znovu Letang.

21:16
    Letang odpálil puk na další icing.

20:50
    Zakázané uvolnění Pens, hra se stěhuje před Fleuryho.

20:04
    Bryan Rust si ještě odseděl poslední tři sekundy z trestu, který obdržel v závěru první části a nyní naskočil na led.

20:01
    V hledišti nechybějí ani fanynky Braydena Schenna.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

Máme za sebou první třetinu. Ta nabídla velmi zajímavý hokej, ale na gól zatím čekáme. Letci mohli jít do vedení hned na konci první minuty, kdy po nahrávce Girouxe neuspěl před odkrytou klecí Brayden Schenn. Necelé dvě minuty před přestávkou zase mohl skórovat hostující Carl Hagelin, jenž ve vlastním oslabení nepřekonal z úniku brankáře Masona.

Střely na branku v 1. třetině – 4:11.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39
    Navíc ofsajd domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

19:24
    Letcům se tato početní výhoda nedaří, hosté se opět osvobozují.

19:05
    Hosté vyhazují, do konce první části zbývá necelá minuta.

18:13
    Gostisbehere nedokázal ve středním pásmu zpracovat kotouč a pustil tak do samostatného úniku Carla Hagelina! Švédský rychlík zkoušel vypálit mezi betony, ale Mason tento prostor uzavřel včas.

18:03
    Přesilovku si zahrají zase Flyers! Radko Gudas byl podražen Bryanem Rustem.

17:42
    Na jedné straně zahrozil, jehož střelu z levého kruhu zblokoval Dumoulin. Poté se dostal po levém křídle dopředu Kühnhackl, Masona však nepřekonal.

17:17
    Domácí se zatím brání s velkým přehledem. Pittsburgh v této přesilovce téměř neohrozil Masona.

16:12
    Giroux a Bellemare najížděli na jediného obránce Pens. Na přihrávku Girouxe však druhý jmenovaný před brankou nedosáhl.

15:44
    Bude se ale vylučovat. Radko Gudas chtěl odstrčit Kühnhackla z brankoviště. nešťastně ale zasáhl mladého Němce holí do obličeje a tak je vyloučen za vysokou hůl.

15:44
    Po Cullenově střele dokázal přikrýt puk Mason. Hosté tak nemohli dorážet. Je tu další reklamní přestávka.

15:24
    Nyní zahrozili zase domácí! Kotouč za Fleuryho nedokázal zasunout ve velké šanci Claude Giroux. O chvíli později pak pálil z levého kruhu vedle Gostisbehere.

15:02
    Elitní formace hostí ještě zůstala v ofenzivě. Střely Crosbyho či Hörnqvista se však mezi tyče nevešly.

14:31
    Letci už jsou kompletní.

14:05
    Domácí vyhodili a vypadá to, že by mohli oslabení přestát.

13:56
    Shearyho střelu srazil mimo branku Gudas.

13:41
    Od modré střílel Kris Letang. Mason si nebyl svým zákrokem úplně jist, ale puk nakonec zůstal někde mezi jeho betony.

13:03
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

12:30
    Brayden Schenn si vyšlápl na Hörnqvista a je vyloučen za hrubost. Přesilovku si vyzkoušejí hráči Penguins.

12:16
    Dumoulin prověřil Masona střelou ze středního pásma. Brankář Flyers neměl problémy.

11:48
    Výtečně teď zasáhl Steve Mason! V předbrankovém prostoru se dostal k zakončení Matt Cullen, ale domácí gólman stačil zakročit lapačkou. Reklamní pauza.

11:37
    Z Daleyho nahození asi Mason moc neviděl. Puk byl ale tečován mimo jeho branku.

11:26
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

11:06
    Letang za svou brankou dlouho hledal, na koho by rozehrál. Nakonec si vybral Crosbyho.

10:04
    White špatně rozehrál, střela Daleyho ale skončila vedle Masonovy klece.

08:53
    Fleuryho pozornost prověřil Schenn, brankář Tučňáků byl na místě.

08:03
    Hosté kontrovali protiútokem, do kterého se dostali Crosby s obráncem Letangem. Ten hledal svého kapitána na zadní tyčce, Crosby ale na kotouč nedosáhl.

07:35
    Do přečíslení 2 na 1 se dostali Sam Gagner a Michael Raffl. Prvně jmenovaný nedokázal přesněji přihrát.

07:26
    Zajímavou kombinaci předvedli Phil Kessel a Sidney Crosby. Celou akci zakončil kapitán Pens, ale puk je ve výstroji Masona. Reklamní přestávka.

06:46
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

06:25
    Penguins první oslabení přestáli, v této chvíli jsou již kompletní.

06:03
    Simmonds dostal přihrávku na úroveň brankové čáry a okamžitě cpal puk na Fleuryho. Ten ho udržel ve výstroji a neumožnil tak domácím dorážet.

05:46
    Puk skončil někde na střídačce, buly v obranném pásmu Pittsburghu.

05:26
    Hosté vyhazují, Flyers musejí začínat od znovu.

04:41
    Pokus Jakuba Voráčka skončil ve výstroji brankáře Fleuryho. Ten tak přerušil hru.

04:24
    Brian Dumoulin podrazil Simmondse a domácí si zahrají úvodní přesilovku.

02:51
    Velmi dobré střídání druhé domácí formace. Z výhodné pozice zakončoval zejména Couturier, který však minul branku Pens.

01:57
    Utkání začalo ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

00:54
    Neskutečné, co Letci nedali! Claude Giroux a Brayden Schenn jeli ve dvou na jediného obránce a situaci sehráli skvěle. Girouxova finální přihrávka už mířila před úplně odkrytou klec, ale Schenn do ní nedokázal kotouč dostat!

00:21
    Jako první musel zasahovat Mason, z levého kruhu na něj pálil Kunitz.

00:15
    Domácí vyhráli úvodní buly a hned se dostali do útočného pásma. Nevydrželi tam ale dlouho, dopředu může Pittsburgh.

00:01

Do sestavy Flyers se po zranění vrací Jakub Voráček. Naopak Dominika Simona odeslalo vedení Tučňáků zpět na farmu.

Zní hymna Spojených států amerických.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth)– Streit (A), N. Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Manning – Simmonds (A), Giroux (C), Schenn – Gagner, Couturier, Raffl – Read, Cousins, Voráček – White, Bellemare, Laughton. Trenér: Dave Hakstol

Pittsburgh Penguins: Fleury (Murray) – Letang, Määttä, Daley, Dumoulin, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen (A), Sundqvist – Sheary, Fehr, Kühnhackl. Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Kozari, St. Laurent – Cherrey, Galloway.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Klasický zápas rivalů dnes okoření i to, že spolu oba týmy bojují o postup do play-off.

Československá stopa:
    Jakub Voráček (PHI) – 60 zápasů, 48 bodů (10+38)
    Radko Gudas (PHI) – 63 zápasů, 11 bodů (3+11)
    Michal Neuvirth (PHI) – 31 zápasů, průměr 2,28, úspěšnost 92,5%
    Dominik Simon (PIT) – 3 zápasy, 1 bod (0+1)

Vzájemné zápasy:
    Oba velcí rivalové se v letošní sezóně utkají teprve podruhé. První vzájemné utkání skončilo výhrou domácího Pittsburghu 4:3. V loňském ročníku se více dařilo Letcům, ti se radovali hned ze třech výher, Pens kontrovali pouze jedním triumfem.

Philadelphia Flyers:
    Flyers se celou sezónu pohybují za hranici postupu do play-off. Se ziskem 80 bodů jim v tabulce Východní konference patří deváté místo s jednobodovou ztrátou na osmý Detroit. Také Letci jsou, podobně jako Pittsburgh, hodně rozjetí. Z posledních desíti zápasů prohráli jen dva a výrazně tak zvedli své šance na proniknutí do bojů o Stanley Cup. Naposledy dokonce šokovali mistrovské Chicago na jeho ledě, kde dokázali zvítězit 3:2. Velmi dobrou sezónu prožívá český brankář Michal Neuvirth, který si drží výborné statistiky. Dnes už by mohl nastoupit Jakub Voráček. Ten vynechal posledních devět zápasů kvůli zranění v dolní části těla a o jeho startu se rozhodne před utkáním.