Buffalo – Ottawa 3:1 (kon.) | Washington – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 0:4 (kon.)
Calgary – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Boston 4:0 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 4:1 (kon.)
HC Olomouc
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:3
HC Škoda Plzeň
Sobota 19.03.2016, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

58:35
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mikúš – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jeřábek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min.).

58:34
    Skladaný se dostal do samostatného úniku, Machovského už si položil, ale nedokázal puk protlačit za jeho beton. Následně byl atakován vracejícím se hráčem. Na ledě se poté strhlo několik rozmíšek. Mikúš se dostal do potyčky s Jeřábkem, kterého dostal na zem.
    55:09 Matěj PEKR - 2:1

55:09
    Olomouc právě vstřelila branku!

Útočné snahy domácích jsou korunovány druhým gólem do plzeňské sítě! Po Eberleho přihrávce se prosazuje MATĚJ PEKR, který zametl puk za Machovského. Asistence: Jan Eberle, Martin Vyrůbalík.
    54:20 Jakub LEV - 1:1

54:20
    Plzeň právě vstřelila branku!

Konrád dlouho odolával plzeňským snahám. Na dorážku JAKUBA LVA byl však již krátký. Asistence: Tomáš Svoboda, Ondřej Kratěna.

52:46
    Kracík s Kubalíkem kombinovali před Konrádem, druhý jmenovaný byl nedovoleně zastaven – Vyrůbalík (OLO) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za hákování.

50:58
    Buc se ocitl sám před Machovským, ale mířil nepřesně, Machovský nemusel zasahovat.

47:03
    Johnson se dostal do samostatného úniku. Zakončil ho střelou mimo tři tyče, Konrád nemusel zasahovat.

43:22
    Buc s Hermanem ujížděli v přečíslení dva na jednoho, vyměnili si puk, Buc ho chtěl ještě vrátit puk svému spoluhráči, ale výborným obranným zákrokem se blýskl vracející se Jeřábek.

39:50
    Bucova střela prošla těsně kolem levé tyče hostujícího brankáře!

35:51
    Přesilová hra pro domácí. Johnson (PLZ) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

33:45
    Po návratu z trestné lavice se Staněk ocitl sám před Machovským, ale zakončil mimo tři tyče.

31:40
    Robin Staněk (OLO) vyhodil puk z vlastního obranného pásma mimo hřiště a je vyloučen na dvě minuty.

27:32
    Miroslav Holec byl v útočném pásmu zastaven nedovoleným způsobem. Kubka (PLZ) si odsedí dvě minuty za podražení.

25:38
    Velká šance hostů. Kudroč vypálil, Konrád puk pouze vyrazil, domácí poté puk odklidili z dosahu Plzeňských.

22:03
    Druhá přesilová hra pro hostující tým. Staněk (OLO) si ve vlastním obranném pásmu počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za hákování.

19:15
    První přesilová hra pro Plzeň. Ondrušek (OLO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

18:24
    Závar před brankou domácích. Zeman rozehrál přímo na hůl Plzeňských, Konrád levým betonem vyrazil kotouč.
    14:37 Miroslav HOLEC - 1:0

14:37

Krásná kombinace domácích v útočném pásmu. Dávid Buc bekhendem našel volného MIROSLAVA HOLCE, který poslal puk do levého růžku Machovského branky. Asistence: Dávid Buc, Jakub Herman.

11:00
    Nyní už to Hollweg (PLZ) s tvrdostí přehnal a je vyloučen na dvě minuty za napadení. První přesilová hra pro domácí tým.

07:15
    Po zaváhání Vyrůbalíka na modré čáře se dopředu hnal Kratěna, Konrád jeho pokus likviduje.

05:09
    Domácí se dostali do úniku dva na jednoho, Holec volil střelu, kterou Machovský pokryl. Následně došlo k posunutí branky hostů.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 15. Holec (Buc, Herman), 56. Pekr (Eberle, Vyrůbalík) – 55. Lev (Svoboda, Kratěna)

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Holec – Pekr, Řípa, Eberle – Skladaný, Húževka, Mikúš – Rác, Zeman, Vodný.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Špaček – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Barvíř, Blümel