Carolina – Buffalo 2:3 (kon.) | Columbus – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Anaheim 4:3 (kon.)
Ottawa – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Detroit 6:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 2:0 (kon.)
Minnesota – Los Angeles 2:1 (kon.) | Chicago – Dallas 2:6 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:2 (kon.)
San Jose – St. Louis 0:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Columbus Blue Jackets
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Středa 23.03.2016, 00:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    96. výhra pro Sergeje Bobrovského v dresu Columbusu a vyrovnání rekordu Stevea Masona.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (03:14:27)

Branky a nahrávky:
    59. Jenner (Jones, Saad), 60. Atkinson (Savard, Jones), rozh. náj. Jenner – 12. Giroux (Schenn, Schultz), 52. White (Schenn, Couturier).

Střely na branku: 53-33. Zablokované střely: 16-18. Bodyčeky: 23-12.

Columbus dotáhl obrat do zdárného konce. Až do posledních okamžiků se Philadelphia hnala za vítězstvím, ale riskantní hra Columbusu během oslabení i následné poslední minuty přinesla dvě branky, vyrovnání a nakonec vítězství po samostatných nájezdech.

Boone JENNER - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je BOONE JENNER!

5. série
    1:0
    Je tomu tak! Philadelphia se neprosadila ani v páté sérii, Bobrovskij vychytal pokus Couturiera!

5. série
    1:0
    Až naznačení BOONE JENNERA a následná klička do protipohybu vychází a Columbus je blízko druhého bodu!

4. série
    0:0
    Schennovu střelu z předklonu po kličce vykopl Bobrovskij betonem.

4. série
    0:0
    První nájezd v NHL absolvoval Bjorkstrand, ale ještě, než stihl zakončit, tak mu Mason vypíchl puk.

3. série
    0:0
    Ani Claude Giroux nedokázal vyzrát na brankáře a pokračujeme čtvrtou sérií.

3. série
    0:0
    Brandon Dubinsky sice překonal Masona, ale jeho střelu zastavuje tyčka!

2. série
    0:0
    To Sam Gagner nestihl ani zakončit, trochu neodhadl svou kličku a přepadl přes Bobrovskiho. Navíc neúmyslně kopl brankáře soupeře do masky kolenem.

2. série
    0:0
    Ani bekhendová klička Wennberga nepřinesla úvodní zásah v nájezdech. Mason si dokázal soupeře vybruslit.

1. série
    0:0
    Na druhé straně zkoušel pomalý nájezd s blafákem do bekhendu Cousins, ale puk projel jen brankovištěm.

1. série
    0:0
    První se ke svému nájezdu postavil Cam Atkinson, který si nedělal žádné starosti s kličkou a pokusil se prostřelit Masona mezi betony. Neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Tlak Flyers je zažehnán vyhozením přes všechny čáry.

64:37
    Úžasný zákrok Bobrovskije, který vykopl betonem proti Simmondsově střele a stává se hrdinou okamžiku!

64:26
    Giroux se v levém kruhu pro vhazování dostal k ráně z voleje, ale Bobrovskij byl již přesunut k druhé tyčce a střelu si pohlídal.

63:50
    Columbus na úvod oslabení vyhazuje.

63:46
    Voráček se prosmýskl mezi dvěma obránci a dostával se k zakončovací kličce, ale v tu chvíli si ho Jones nedovoleně přidržel a jde na trestnou lavici!

63:29
    Saadovu střelu Gostisbehere sráží do ochranné sítě.

63:19
    Zakázané uvolnění Columbusu.

63:00

62:49
    Mason zachraňuje svůj tým ve hře, Dubinsky před brankou na něho nevyzrál! Následně ztroskotali i Saad s Murrayem.

Oddechový čas pro hosty.

62:36
    Jones byl volný v pravém kruhu pro vhazování, ale jeho střelu měl Mason jako na podnose a vychutnal si zákrok lapačkou.

61:57
    Gudas přebruslil celé kluziště a nahodil puk na Bobrovskiho. Ten stihl ale rozehrát.

61:50
    Mason drží po střele Atkinsona puk na hrudi. Oddechový čas Columbusu.

61:25
    Do slušně rozpohybované kombinace se vrhl jeden z bránících hráčů, který vyhazuje.

61:00
    Uvidíme hru 4 na 3! Dvě minuty za hákování dostává Sean Couturier!

60:43
    Hra se zase přesunula na druhou stranu, kde Bobrovskij raději drží puk ve výstroji.

60:30
    Murray svou střelu neumístil mezi tři tyčky.

60:18
    Voráčkovi ujíždí puk za branku Columbusu.

60:01

O vítězi dnešního zápasu rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy po úžasném comebacku domácího Columbusu!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:52 Cam ATKINSON - 2:2

59:52
    Columbus právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Tak dlouho se Columbusu nedařilo prostřelit Masona a v samém závěru zápasu to zvládá dvakrát během minuty! Úspěšnou dorážku před Masonem dotahuje CAM ATKINSON, který se dostal k vyraženému kotouči! Asistence: David Savard, Seth Jones.

59:27
    Columbus je už v šesti! Zahajuje útok ze své třetiny.

59:14
    Klec Columbusu je opět prázdná!

Rozhodčí branku uznává a Philadelphia se potřebuje dostat do přesilovkového postavení a podržet puk.

Tak pozor, rozhodčí konzultuje situaci u videa. Kvůli možnému zahrání vysokou holí.
    58:56 Boone JENNER - 1:2

58:56
    O zápletku máme postaráno! Hra bez brankáře při oslabení sbírá své ovoce! Obrana Flyers nechala trestuhodně před Masonem dva clonící soupeře a BOONE JENNER tečuje vysokou střelu Jonese. Asistence: Seth Jones, Brandon Saad.

58:52
    Saadovu střelu dokázal Gudas zablokovat.

58:37
    Simmonds vypálil přes celé kluziště, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

58:32
    Jenner dostal puk do útočného pásma a Bobrovskij rychle odbruslil na střídačku!

58:15
    Hráči Columbusu se však nechtějí s tímto scénářem smířit, napadají útočící hokejisty a snažili se dostat do útočné třetiny, ale zastavilo je postavení mimo hru.

57:35
    Hosté zakládají útočnou akci zpoza vlastní brány. Ale v podstatě jim stačí držet puk a přesilovku odehrát podél mantinelů.

57:27
    Ale je po šancích na zvrat výsledku. Murray ve snaze udržet útočné pásmo přesekl soupeři hokejku a jde na trestnou lavici.

57:16
    Murray střílí těsně vedle.

56:52
    Columbus zkouší hru v šesti bez brankáře!

56:22
    Jennerovu střelu z levého křídla dokázal Mason vyrazit, ačkoliv sám nevěděl jak. Puk se mu ztratil z dohledu.

55:49
    Domácí v plném počtu. Navíc je hra přerušena a přichází poslední komerční přestávka.

55:34
    Trochu ledabylost Flyers dostala do šance domácí tým, který i v oslabení šel do přečíslení, ale Masonova branka zůstala bez ohrožení.

55:09
    Columbus vyhazuje.

54:45
    Philadelphia v poklidu kombinuje podél mantinelů, do střelby se nežene, v podstatě sbírá čas.

54:07
    Atkinson vyvezl puk až k obrannému pásmu soupeře.

53:46
    Po přerušení hry od Masona se strhla strkanice před brankářem Philadelphie, do které trochu zbytečně agresivně najel Campbell a schytává za to dvě minuty za hrubost.

53:46
    Výborná práce obránců Flyers, kterým se podařilo vypíchnout puk najíždějícímu Saadovi.

53:20
    Čas nyní utíká Columbusu dvakrát rychleji. Navíc jejich útočnou snahu pozastavuje postavení mimo hru.

52:32
    Murray nebezpečnou střelou protáhl Masona. Publikum se následně zlobí, vidělo faul na Karlssona v mezikruží. Rozhodčí však ne.
    51:54 Ryan WHITE - 0:2

51:54
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Columbusu se sice podařilo vyhodit, ale hosté toho paradoxně využili k rychlému přechodu do útoku a rychlou kombinací s úspěšnou dorážkou RYANA WHITEA, který se dostal k vyražené střele od Chenna. Využitá přesilovka. Asistence: Brayden Schenn, Sean Couturier.

51:30
    Philadelphia se musí vracet do útočného pásma.

50:44
    Bude se vylučovat na straně Jackets. Dvě minuty dostává Boone Jenner za hrubost. Komerční přestávka.

50:38
    Nahozený puk do pásma Flyers sbírá hostující obrana.

49:40
    Dubinskyho střela byla zblokována vedle klece.

49:25
    Postavení mimo hru Columbusu.

48:46
    Tempo hry bylo mírně povadlé, ale o obrovské vzrušení se postaral Wennberg, který rychle nabruslil do útočného pásma, dostal do jízdy puk od Karlssona, ale svou bekhendovou kličku před Masonem nedotáhl a brankář hostí podržel těsné vedení!

48:02
    Manning prudkou přihrávkou nenašel žádného ze spoluhráčů. Zakázané uvolnění.

47:54
    Kotouč končí ve středním pásmu na střídačce.

47:27
    A právě Raffl se dostal k odraženému puku, přebruslil celé kluziště, ale v souboji jeden na jednoho nedokázal Bobrovskiho prostřelit!

47:21
    Jones se dostal do zajímavé pozice, ale svou střelou nastřelil jen Raffla.

46:25
    Gagner se nerozpakoval a po přebruslení do útočného pásma okamžitě vypálil. Bobrovskij puk chytá. Komerční pauza.

45:58
    Columbus až moc dlouhou hrál v útočném pásmu podél mantinelu a o možnost zaútočit přišel.

45:14
    Hra je ve třetí třetině poměrně dost kouskovaná. Další přerušení přichází po zásahu Bobrovskiho, kterého nepokořil Giroux.

44:55
    Puk vyletěl mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:48

44:37
    Voráček šikovnou žabičkou vyslal Cousinse do útočného pásma, ale tomu ujel u mantinelu puk.

43:58
    Couturier zkusil vypálit z nápřahu na Bobrovskiho, ale ten zůstává od první třetiny neprůstřelný.

43:04
    Mason skryl puk pod lapačku a schoulil se, přičemž okolo něho šermovali hokejkou hned čtyři hráči.

42:48
    Dlouhá přihrávka Columbusu svého příjemce nenašla. Zakázané uvolnění.

42:15
    Savardovu pumelici vytěsnil Mason betonem.

41:59
    Gotihesbehere trochu zabrnkal na nervy Masona, ale svou kličku za brankou dotáhl a zbavil se forčekujícího soupeře.

41:16
    Girouxovo nahození Bobrovskij pozastavuje, ale okamžitě rozehrává.

40:50

40:40
    A znovu, krátce po přechodu Columbusu do útočné třetiny.

40:26
    Flyers se daří vytlačit puk do středního pásma.

40:06
    Pokračuje přesilovka Columbusu, který rozehrává zpoza vlastní brány.

40:01

I ve druhé třetině byl mnohem aktivnější Columbus, který stanovuje poměr střel na 32-17. Vyrovnat se mu však nepodařilo, navíc přišel o Bolla, který za faul na Bellemara dostal trest do konce utkání.

Třetí třetina začne přibližně v 01:58.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43
    Flyers vyhazují přes všechny čáry.

39:37
    Dlouhé okupování útočného pásma chtěl zakončit střelou mezi kruhy Atkinson, ale netrefil se do klece!

38:53
    Za hru vysokou holí, kterou sekl Manning Wennberga do obličeje, přichází přesilovka Columbusu.

38:37
    Bobrovskij si dovolil rozehrát holí před najíždějícími hokejisty.

38:05
    Rozehrávka Columbusu moc nevyšla, je z toho jen zakázané uvolnění.

37:28
    Chaput vyslal do úniku Brandona Saada, který se ve snaze vyhnout obránci dostal až příliš do strany a nemohl tak využít tolik technických dovedností. S jeho střelou si Mason poradil.

36:27
    Masonovi vypadl puk z lapačky, ale následně ho i přes dotírání Bjorkstranda dokázal schovat.

36:14
    Gostisbehere do zkoušel hned po vhazování, ale střela se odrazila jen od zadního mantinelu.

36:10
    Bobrovskij raději drží puk ve výstroji po střele Laughtona. Záverečná komerční přestávka.

35:14
    Mezi kruhy si najel Couturier, dostal přihrávku, ale se střelou si neporadil a trefil se jen mimo.

34:46
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

33:55
    Flyers se hnali do přečíslení 3 na 2, Voráček ještě před modrou přesunul hru na pravé křídlo na Reada, ale ten po přebruslení čáry nahazoval před bobrovskiho a puk jen proklouzal do levého rohu.

33:10
    Zákrok večera předvedl Mason, který vyrazil jen před sebe střelu Saada z ostrého úhlu a k dorážce se dostal Campbell, proti němuž se Mason stihl přesunout a jeho pokus vyrazit do rohu!

32:38
    Atkinson se po nabruslení za modrou čárou dostal k přihrávce od Dubinskyho a přinutil Masona k pozastavení hry.

32:10
    Hned po vhazování se do střely opřel Streit, ale jeho pokus končí u brankáře domácích.

32:07
    Až nyní vyčkávání přerušil Gotisbehere, jehož střela zaduněla o brankářovy betony. Ten drží puk ve výstroji. Komerční přestávka.

31:37
    Kombinace hráčů Philadelphie v útočném pásmu připomíná přesilovku, ale žádná střela na Bobrovskiho stále nepřichází.

30:56
    Puku se zmocnili domácí, ale ten vyletěl mimo kluziště. Komerční přestávka.

30:38
    Tlak ze strany Philadelphie pokračuje.

30:04
    Simmondsova střela proletěla těsně vedle klece Bobrovskiho.

29:27
    Mason musel rychle do rozkleku, ale střelu najíždějícího Dubinskyho srazil do rohu.

28:59
    Mason si pohlídal cestu puku, který doklouzal na zakázané uvolnění Columbusu.

28:26

28:20
    Ještě tu bude jedno vhazování před brankářem domácích. Giroux si střelou z kruhu pro vhazování vynutil pozastavení hry.

27:59
    Columbus znovu vyhazuje do středního pásma a přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

27:23
    Readova střela zaduněla o beton Bobrovskije.

26:43
    Atkinson se navíc zkoušel pustit do úniku, ale jeho střela musela přijít o něco dříve kvůli křížení vracejícího se obránce. Mason byl připraven.

26:24
    Jenže Blue Jackets podruhé vytěsňují puk mimo ohrožení.

25:26
    Začíná tříminutová přesilovka Philadelphie. Boll totiž obdržel pětiminutový trest ke svému trestu do konce zápasu.

24:41
    Až nyní přichází první střela Saada, se kterou se musel popasovat Mason. Ale zvládl to. Vhazuje se po jeho pravici.

24:15
    Hra ve čtyřech ukazuje opatrnou hru z obou stran.

23:26
    Jared Boll dostane za napadení Bellemara trest na pět minut za napadení a zároveň osobní trest do konce utkání. Na druhé straně Ryan White dvě minuty za hrubost. Dvě minuty se tak bude hrát ve čtyřech.

23:26
    Jak to vypadá s vylučováním. Boll odchází do šatny a pro dnešek skončil. Bellemara totiž zasáhl při hře bez kotouče a nevíc do něho najel s úmyslem ho sestřelit, povyskočil si a trefil ho do hlavy.

23:26
    Gudase musel od Bolla odtrhávat okamžitě jeden ze spoluhráčů, Bolla si totiž natlačil na mantinel a nejspíš z něho chtěl vytřást duši. Od českého beka se ale právě toto očekává, ochrana a pomstění hvězd svého týmu, ve spojení s bráněním.

23:26
    Na ledě se strhla velmi tvrdá mela, do které se zapojil především Radko Gudas proti Jaredu Bollovi. Boll totiž dost nešetrně sestřelil Bellemara a Gudas šel okamžitě svého spoluhráče pomstít.

23:04
    Mason pozastavuje hru.

22:45
    Voráček najížděl s pukem do chumlu před brankovištěm, ale střelu mu zablokovala brusle jednoho z hráčů.

22:09
    Wennberg nedokázal přetlačit Hartnella u mantinelu a přišel o útočné pásmo.

21:31
    Prudká rána Savarda od modré přeletěla branku Masona.

20:53
    Nahozený puk do pásma domácích sbírá Savard a zahajuje útok Columbusu.

20:11
    Giroux sice vyhrál buly nad Dubinskym, ale o puk se bojuje v rohu pásma Flyers.

20:01

Do pásma se domácí dostali, ke střele však již nikoliv. V první třetině sice Columbus přestřílel své soupeře 14-8, ale jedinou branku dosavadního průběhu dal po pěkné kombinaci před brankou Columbusu Claude Giroux.

Druhá třetina začne přibližně v 00:58.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Columbus se pokouší ještě o poslední útok.

19:16
    Mezi kruhy se ke střele z voleje dostal jeden z hráčů Philadelphie, ale domácí brankář pohotově vykopl beton a puk vyrazil.

19:07
    Puk vylétl mimo kluziště, bude se vhazovat před Bobrovskim.

18:31
    Dubinsky sice dokázal prokličkovat s pukem až za Masonovu klec, ale tam o něho přišel. Dlouhá a těžká práce vyšla nazmar.

17:45
    Snaha o dlouhou rozehrávku ze strany Columbusu přináší jen zakázané uvolnění.

17:08
    Jones vystřelil jedovatou střelu od modré, ale Read před Masonem dokázal jeho pokus zablokovat.

16:47

16:37
    Dlouho domácím trvalo, než se prosadí do útočné třetiny. Podařilo se to až ke konci přesilovky.

15:57
    Columbus je znovu zahnán až za vlastní branku.

15:31
    Wennbergovi utíká puk do středního pásma.

15:02
    Murray vypálil z levého křídla prudkou střelu z nápřahu, ale puk neproletěl až k Masonovi.

14:47
    Na dvě minuty za držení jde na trestnou lavici Michael Raffl.

14:41
    Bude se znovu vylučovat na straně hostí.

14:05

13:54
    Kotouč je pouze ve středním pásmu.

13:33
    Saad si nebezpečně nabruslil do kruhu pro vhazování a jeho ránu zápěstím musel Mason chytat do lapačky.

13:13
    Philadelphia vyhazuje přes všechny čáry.

12:40
    Columbus drží útočné pásmo, ale prozatím si hráči domácích jen posílají puky po mentinelu.

12:05
    Columbus má velkou šanci na vyrovnání. Dvouminutovou přesilovku dostává za faul Gotisbehereho na Saada.
    11:42 Claude GIROUX - 0:1

11:42
    Hostům se podařilo vytěžit z minima maximum. Zmatky v obraně Columbusu dostaly do šance CLAUDEA GIROUXE, který si najel před brankoviště a dostal přihrávku od Schenna. Puk z první poslal do síťky za Bobrovskim. Asistence: Brayden Schenn, Nick Schultz.

11:24
    Puk je v ochranné síti za Bobrovskijem. Komerční pauza.

10:55
    Další nápor Jackets, ale dobře zasáhnul Manning, který schytal během tohoto střídání dva puky do nohou.

10:05
    Columbus drží dlouho útočné pásmo a ostřeluje Masona ze všech pozic. Často ale střely končí ještě před brankářem Flyers.

09:35
    Jones nutí svou střelou od modré Masona k zákroku a zastavení hry.

08:48
    Bellemare po přejetí útočné modré neměl komu přihrát a tak rovnou vypálil na Bobrovského, který raději puk podržel ve výstroji.

08:20
    Další zákrok Masona a poměrně překvapivě jsou dnes mnohem aktivnější hokejisté Columbusu. Philadelphii trochu uniká úvod zápasu, ale v brance je prozatím drží Mason.

07:52
    Bjorkstran objel branku, najel si do levého kruhu pro vhazování, zachytil přihrávku přes délku pásma a nebezpečně vypálil na Masona, který zastavuje puk ramenem.

07:21
    Dostanou další šanci. Na útočné modré totiž Calvert neprotečoval puk a je z toho zakázané uvolnění Blue Jackets.

07:12
    Hostům se usadit v útočném pásmu nepodařilo.

06:39
    Atkinson přebruslil celé kluziště a z křídla poslal na Masona nebezpečně letící puk těsně nad ledem. Brankář Philadelphie podržel střelu ve výstroji. První přerušení a první komerční pauza.

05:51
    Mason měl, co dělat, ale puk dokázal odrazit i proti dvěma pokusům soupeře. Dorážku Atkinsona vyráží do rohu.

05:07
    Naopak Prout prověřil připravenost Masona.

04:50
    MacDonald na modré čáře přenesl hru přes celé pásmo na Gagnera, ale jeho střela na Masona neprošla.

04:09
    Stále se ještě nepřerušila hra, hraje se v obranném pásmu Philadelphie, která se snaží vyvést a vystřídat.

03:17
    Schenn sice vybojoval v útočném pásmu nahozený puk, ale jeho pas na Schultze byl narušen jedním z domácích obránců.

02:32
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Zároveň ale jediná střela, která nyní byla vyslána, byla minela Radka Gudase.

01:21
    A málem mezera v defenzivě právě přinesla tragédii na úvod pro hosty. Mason ale střelu Jennera, který se už napřahoval ke střele na prádnou branku, dokázal vytěsnit.

01:03
    O puk se znovu bojuje za brankou Columbusu. Pro Flyers je dnešní zápas velmi důležitý, ale nesmí zapomenout na defenzivu.

00:14
    Nahozený kotouč letí za branku Columbusu, kde ho pozastavuje Bobrovskij.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Savard, Prout, Murray, Goloubef, Tjutin – Foligno, Dubinsky, Hartnell – Atkinson, Jenner, Saad – Bjorkstrand, Wennberg, Calvert – Campbell, Chaput, Karlsson.

Philadelphia Flyers: Mason (Stolarz) – Streit, Schultz, Gotisbehere, MacDonald, Gudas, Manning – Simmonds, Giroux, Schenn – Gagner, Couturier, Raffl – Read, Cousins, Voráček – White, Bellemare, Laughton.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Kelly Sutherland – Michel Cormier, Tim Nowak.

Vzájemné zápasy:
    06. 03. 2016 Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 6:0
    20. 12. 2015 Columbus Blue Jacketsm- Philadelphia Flyers 3:2s
    06. 12. 2015 Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 1:4

Domácí Columbus již sezonu dohrává, šance na postup do playoff je v rovině sci-fi fantazie a vlastně už po dnešku může přijít pověstná definitiva, která je však i všem v organizaci známá už delší dobu.

Situace Flyers vypadala dlouho beznadějně, ale z posledních deseti zápasů vydolovali hosté 15 bodů a jasně prokázali, že na postup mezi nejlepších osm mají. Velkou škodou pro ně je, že neprožili tak vydařenou první polovinu sezony.

Ačkoliv Philadelphia Flyers přišla o brankáře Michala Neuvirtha, kterého trápí zranění, rozhodně nevzdala boj o playoff a na osmou příčku, zajišťující účast ve Stanley Cupu, se teoreticky může dostat již po dnešním utkání s Columbusem. Pokud tedy vyhraje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 59. Jenner (Jones, Saad), 60. Atkinson (Savard, Jones), rozh. náj. Jenner – 12. Giroux (Schenn, Schultz), 52. White (Schenn, Couturier)