NY Islanders – Ottawa 3:1 (kon.) | NY Rangers – Boston 5:2 (kon.)
1:2 (0:0, 0:0, 1:2) Stav série: 2:4
EC Red Bull Salzburg
Čtvrtek 24.03.2016, 19:40 • Stadthalle Villach • Play-off EBEL • Semifinále

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (21:58:19)

Je rozhodnuto. Salzburg vítězí ve Villachu 2:1 a postupuje do finále EBEL ligy! Zápas rozhodla až třetí třetina, v níž padly všechny tři branky. Jako první se prosadili ve 48. minutě hosté, na což ještě Villach dokázal odpovědět, jenže radost z vyrovnání vydržela jen minutu. Rozhodující postupovou branku Salzburgu vstřelil v 52. minutě Kanaďan Brett Sterling.

59:10
    Hosté vyvezli kotouč do útočné třetiny, ale domácí se ubránili i s prázdnou brankou a mohou jít dopředu.

58:46
    Villach si vyžádal oddechový čas a odvolává svého brankáře.

57:01
    Riksman likviduje nebezpečnou střelu z mezikruží, vhazovat se bude v obranné třetině Red Bullu.

56:22
    Hostům už stačí vyvážet kotouč a dobře napadat na vlastní modré čáře.

55:10
    Domácí začínají působit nervózním dojmem, naopak Salzburg teď vcelku kontroluje hru.

53:30
    Salzburgu se nyní daří držet hru daleko od Riksmana.
    51:07 Brett STERLING - 1:2

51:07
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté však rychle vrací úder a opět vedou! BRETT STERLING dokázal zády k bráně efektně usměrnit Hughesovo nahození a překonat gólmana Villachu. Asistence: John Hughes a Dominique Heinrich.
    50:49 Peter Robin WEIHAGER - 1:1

50:49
    Villach právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Petrik v útočném pásmu přenesl bekhendovou přihrávkou hru na PETERA ROBINA WEIHAGERA, který pohotově zakončil než se Riksman dokázal přemístit. Asistence: Benjamin Petrik, Žiga Pance.

50:00
    Villach má deset minut na to, aby vstřelil branku, jinak pro něj sezona končí. Domácí se teď snaží vytvořit si převahu.
    47:20 Ben WALTER - 0:1

47:20
    Hosté se ujímají vedení! BEN WALTER zavezl kotouč do útočného pásma, tam si vyměnil kotouč s Danielem Welserem a následně zakončoval již do odkryté brány. Asistence: Daniel Welser.

46:00
    Totéž si uvědomují i fanoušci, kteří v zaplněné hale neúnavně povzbuzují domácí borce.

45:20
    Villach teď hodně dobře bruslí, hosté mají málo prostoru a po zisku kotouče jsou okamžitě napadání. Domácí tým si je vědom, že toto může být jeho poslední třetina v této sezoně.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 51. Weihager (Petrik, Pance) – 48. Walter (Welser), 52. Sterling (Hughes, Heinrich)

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Brunner, McKiernan, Unterluggauer, Weihager, Bacher, Schlacher, Kreuter – Pance, Schofield, Alagić – Kromp, Hunter, Petrik – Verlič, Johner, Jennes – Platzer, Gelfanov, Nageler.
    EC Red Bull Salzburg: Riksman (Gračnar) – Kutlák, Trattnig, Connelly, Fahey, Heinrich, Viveiros, Wachter, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Kristler – Baltram, Rauchenwald, Hochkofler.

Rozhodčí: Peter Gebei, Manuel Nikolic – Marton Nemeth, Elias Seewald

Diváci: 4.500