Příbram – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 4:1 (kon.) | Liberec – Ostrava 2:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (2:0)
FC Baník Ostrava
Pátek 25.03.2016, 13:00 • Slovan Frýdlant v Čechách • Juniorská liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezké páteční odpoledne! V dnešním střetnutí Juniorské ligy se střetne domácí FC Slovan Liberec s hostujícím FC Baník Ostrava. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.

FC Slovan Liberec: Kolář – Šustr, Sackey, Liulka, Chlumecký, Micovčák, Krejčí, Frimmel (C), Berežný, Obročník, Čuřík

Náhradníci: Konečný – Barac, Pospíšil, Hamada

FC Baník Ostrava: Matějka – Plesník, Meschaninov, Čech, Strakoš – Šichor, Behan, Marek, Půda (C), Karčmár – Šašinka

Náhradníci: Chvěja, Alispahič, Švehlík

Rozhodčí: Lerch – Vlasjuk, Koval.

1

1
    První akci domácího celku utnul hvizd rozhodčího, jenž nejspíše odpískal útočný faul.

3
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a již ve třetí minutě jdou do vedení! Napadající ISAAC SACKEY využil chyby v ostravské rozehrávce a přízemní ranou z hranice šestnáctky překonal Matějku.
    3. SACKEY - 1:0

4
    Na druhé straně zahrozil také Baník, ze zmatku na hranici pokutového území ale vyšli domácí úspěšně.

6
    Akci ostravských fotbalistů přerušil dobrým zákrokem Chlumecký, hosté mohou vhazovat.

7
    Už to vypadalo, že se do velké šance dostane domácí Krejčí, tomu však v dobré pozici chyběl k míči krok navíc.

9
    Hra je v posledních minutách rozkouskovaná, týmy se často střídají v držení míče.

9
    Pro centr do vápna si došel hostující gólman Matějka, jenž míč vyboxoval do bezpečí.

11
    Ve středu pole v úvodních minutách vyniká domácí Isaac Sackey, který je i po vstřelení zatím jediné branky hodně vidět.

13
    Dobrou práci odvedl na pravém křídle Strakoš, jenž vybojoval pro Ostravu první roh zápasu.

14
    Hosté ovšem s rohovým kopem naložili mizerně a do zakončení se nedostali.

15
    A mohlo to být 2:0! Krejčí poslal z levé strany ukázkovou přihrávku do vápna, po které chyběly Frimmelovy do zakončení jen centimetry.

16
    A další možnost Liberce. Krejčí využil špatného vyběhnutí Matějky, domácí ale svou akci nakonec nezakončili.

18
    Na druhém konci hřiště se dostával do šance Baník, opět ho ale v rozhodující fázi zradila přesnost přihrávky.

20
    Na druhé straně Frimmel v ofsajdu.

23
    Liberec je i nadále aktivnější, tentokrát se ale bude po nepřesném centru z pravé strany kopat od Matějkovy brány.

25
    V zatím největší šanci Ostravy pálil z 20 metrů Šašinka, trefil však jen střed brány.

26
    A hned z protiútoku zahrozil Slovan! Liulka dostal výbornou přihrávku do vápna, sám proti Matějkovi ale neuspěl, hostující gólman si připsal výborný zákrok.

27
    Po akci Chlumeckého následuje roh pro Slovan.

27
    Domácí odskakují soupeři na rozdíl dvou branek. Ve zmatku po centru od rohového praporku se na přední tyči nejlépe zorientoval kapitán Slovanu, DENIS FRIMMEL, který překonal Matějku podruhé.
    27. FRIMMEL - 2:0

30
    Baník nadále trápí malá úspěšnost přihrávek, domácí svůj náskok hájí s velkým přehledem.

32
    Žlutou kartu dostává Dávid Berežný (FC Slovan Liberec).

35
    Domácí se po akci na pravém křídle dostali i do zakončení, to ale nebylo přesné. Následuje odkop od Matějkovy brány.

37
    Moc nechybělo a domácí vedli rozdílem třídy. Krejčí se dostal z pravé strany do vápna, v obrovské šanci ale Matějku překonat nedokázal!

38
    Po dalším závaru ve vápně se domácí dostali i k zakončení, Matějka ale tentokrát mohl zůstat klidný.

41
    Hra se opět hodně kouskuje, lepší jsou však i nadále domácí.

42
    Domácí nyní trochu zazmatkovali v rozehrávce a nabídli soupeři další rohový kop.

43
    Po zásahu liberecké obrany se bude roh opakovat.

44
    Slovan se nakonec přece jen ubránil a kombinuje ve středu pole.

45
    Sackey hledal pěknou průnikovou přihrávkou Frimmela, tomu byl ale odmáván ofsajd.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45+2
    V samotném závěru poločasu je tu přece jen ještě jeden roh pro Ostravu.

45+2

První půle dnešního střetnutí je u konce. Domácí Liberec zatím poměrně jednoznačně přehrává ostravský Baník a po zásluze vede 2:0. O branky se postarali Sackey a Frimmel. Druhá půle začne přibližně ve 14:03.

46
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Sackey, přichází Pospíšil.

46

49
    První akce Ostravy ve druhé půli skončila jako většina v první části hry – nepřesnou přihrávkou před pokutovým územím.

52
    Tentokrát se hosté dostali k centru z pravého křídla, ale Kolář mohl i nyní zůstat klidný.

53
    Kolář tentokrát trochu zariskoval v rozehrávce, Baník ale nedokázal jeho nedůrazného odkopu využít.

56
    Na druhé straně vybojovali domácí roh.

56
    Obrovská šance Liberce. Po rohu hlavičkoval osamocený Šustr, Matějka však předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.

58
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Obročník, přichází Barac.

58
    Baník se přece jen dostal do zakončení, Šašinkova rána zpoza vápna ale Koláře opět neohrozila.

59
    A znovu velká šance Slovanu. Po Kolářově dlouhém nákopu míč propadl až ke Frimmelovi, ten ale ve velké šanci nevyzrál na skvěle chytajícího Matějku.

61
    A tentokrát i velká možnost pro Baník! Marek dostal přihrávku do vápna, posunul si míč na pravačku, proti jeho tečované ráně se ale zaskvěl Kolář, který míč vyrazil na roh.
    61.

64
    Domácí zahrávali rohový kop, ten ale nepatřil mezi povedené. Hrát může Ostrava.

65
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Marek, přichází Alispahič.

67
    Baník ve druhé půle přece jen hraje aktivněji, stále si ale připravil pouze jednu velkou šanci.

68
    Frimmel si naběhl na centr na hranici vápna, domácího kapitána ale zradilo zpracování nelehkého míče.

70
    Aktivní Frimmel nasadil ukázkové jesle Plesníkovi, který jej vzápětí poslal nedovoleným zákrokem k zemi. Domácí mají k dispozici zkrácený roh.

71
    Behanův prudký centr proletěl celým vápnem bez jediné teče, domácí ale vzápětí vybojovali rohový kop.

72
    Roh se bude opakovat.

72
    Tlak Slovanu pokračuje, třetí roh v řadě vybojoval Liulka.

73
    Na druhé straně zakončoval Šašinka, ale i jeho střele chyběla přesnost.

74
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Karčmář, přichází Švehlík.

75
    Rohový kop budou tentokrát zahrávat hosté.

76
    Nový muž na hřišti Švehlík se výborně dostal do vápna a prostrčil míč na Behana, ten ovšem teatrálně přihrál souboj s jedním s domácích a dostává tak žlutou kartu.

78
    Čuřík se na pravém křídle protáhl okolo Plesníka a svým centrem našel na zadní tyči Frimmela, tomu ovšem zakončení vůbec nevyšlo a Matějka tentokrát zasahovat nemusel.

81
    Po centru od rohového praporku se do vzduchu zavěsil Meschaninov, jehož hlavičku vyrazil na další roh Kolář!

81
    Tentokrát Ostrava z rohu nezahrozila a Kolář může kopat od své brány.

83
    Baník se v závěru přece jen vzchopil a opět musel zasahovat Kolář! Tentokrát se k technické střele dostal Alispahič, jehož pokus opět vyrazil dobře chytající gólman Slovanu.

84
    Tentokrát měli domácí i pořádný kus štěstí. Po centru z rohového kopu hlavičkoval znovu Alispahič, trefil ale pouze Kolářovu pravou tyč.

85
    Na druhém konci hřiště hlavičkoval Frimmel, jeho střele ale scházela větší razance.

87
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté přece jen snižují a vzhledem k jejich aktivitě nutno říct, že zaslouženě. Střídající Švehlík se znovu dostal z levého křídla až do vápna, kde posunul míč dalšímu hráči z lavičky, NAMIRU ALISPAHIČOVI, který z malého vápna prostřelil Koláře.
    87. ALISPAHIČ - 2:1

89
    Domácím se nedaří uklidnit hru, soupeř se naopak chystá na závěrečný nápor.

90
    Do pokutového území se prodíral Šašinka, Kolář byl ale venku z brány včas a míč bez problémů sebral.

90+1
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mičovčák, přichází Hamada.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90+2
    Baník svého soupeře sice zatlačil, nakonec byl ale Švehlíkovi odpískán útočný faul. Tohle už pro Liberec vypadá dobře.

90+3
    Už se hraje přes čas a domácí vhazují na soupeřově polovině.

90+3

Utkání je u konce. Liberec v něm zejména díky výborné první půli poráží favorizovanou Ostravu a připisuje si veledůležité 3 body. Hosté sice v závěru svého soupeře přehrávali a díky Alispahičovi dokonce snížili, na body to přesto nestačí.

Ode mně je to pro tento zápas vše, přeji pěkný zbytek svátečního odpoledne. (14:54:03)