Buffalo – Toronto 4:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Nashville 5:2 (kon.) | Tampa – Montreal 0:3 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Minnesota – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Arizona 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:0 (kon.)
San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 01.04.2016, 18:00 • ZS Eden • Baráž o extraligu • 2. kolo

53:07
    Slávisté i po vstřeleném gólu na ledě dále dominovali, po dalším závaru před Závorkou ale rozhodčí vylučují právě z řad domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Čermák (SLA).

49:43
    Mikulík nejprve mířil z otočky těsně vedle, následně ale vyhodil Skuhravý (KVA) puk mimo kluziště a uvidíme minutu a padesát vteřin dlouhou přesilovku Slavie 5 na 3!

49:33
    Následně ještě poslal Redlihs (KVA) dotírajícího slávistu do branky, za což si odpyká dvě minuty.

46:44
    Sešívaní si zahrají v početní výhodě, dvě minuty dostává Svoboda (KVA) za sekání.

38:01
    V závěru druhé části si zahrají přesilovku hosté. Ve snaze napadat zasáhl soupeře vysokou holí Čermák (SLA).

35:05
    Pěknou individuální akcí se blýskl Jiránek, který si od mantinelu vybruslil na střed a vypálil, jeho projektil Závorka nadvakrát dokázal ztlumit, ještě před tím ale Jiránka hákoval Jan Tomeček (KVA), uvidíme tedy další početní převahu Slavie.

31:27
    Slávisté jsou za svou aktivitu odměněni a zahrají si druhou přesilovku. Menší trest inkasuje Dvořák (KVA) za držení.

25:02
    V poslední minutě se na ledě hodně jiskřilo! Nejprve byl Robinson nedovoleně bráněn v souboji jeden na jednoho, píšťalka sudích ale zůstala němá. Záhy jeli hosté ve dvou proti jedinému obránci, Hylák si ale připsal skvělý zákrok. O chvíli později to ještě přehnal s agresivitou Haščák (KVA), který již vyloučen je a uvidíme první přesilovou hru Slavie.

16:45
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hraško – 2 min., napadení).

10:31
    Bahenský (SLA) ještě k tomu fauloval a Energie si zahraje druhou přesilovou hru.

06:44
    Rachůnek byl navíc faulován, potrestán je Andrlík (SLA) za sekání a uvidíme tedy první přesilovou hru.

Adam Kolář

Branky a nahrávky: 4. Tuominen (Jiránek), 29. Šafránek (D. Hruška, Mikulík), 52. Knot (Tuominen, D. Hruška), 60. Pavlin (Bahenský) – 18. Haščák (Svoboda, Sičák), 54. Haščák (Skuhravý, Sičák)

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík (C), Knot, Andrlík, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Andres
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák, Bičánek (C), J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec, Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Marosz, V. Tomeček

Rozhodčí: Šír, Horák – Hlavatý, Tošenovjan