Los Angeles – Dallas 2:3 (kon.) | Toronto – Detroit 2:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:1 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 3:4 (kon.) | Carolina – Columbus 1:5 (kon.) | Florida – Montreal 4:3 (kon.)
Nashville – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 0:5 (kon.) | Arizona – Washington 3:0 (kon.)
Chicago – Boston 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 6:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
6:4 (2:0, 4:2, 0:2)
Boston Bruins
Neděle 03.04.2016, 18:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu NHL mezi týmy Chicago Blackhawks a Boston Bruins. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Domácí i letos podávají vynikající výkony a momentálně se nacházejí hned na čtvrté příčce západní konference. Blackhawks získali v dosavadních 78 zápasech 97 bodů a mají na svém kontě celkové skóre 218:196. V posledním klání zvítězili Hawks nad Winnipegem 5:4 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Patrick Kane (CHI) 78 zápasů (40+56)
    2. Artěmij Panarin (CHI) 76 zápasů (27+41)
    3. Jonathan Toews (CHI) 77 zápasů (25+28)

Výkony Bruins jsou v letošním ročníku poněkud rozpačité. Boston se momentálně nachází na sedmé příčce východní konference a je na hraně postupu a nepostupu do play-off. Bruins mají na svém kontě 90 bodů a celkové skóre 229:214. V posledním zápase udolali hosté St. Louis 6:5.

1. Patrice Bergeron (BOS) 76 zápasů (30+34)
    2. David Krejčí (BOS) 68 zápasů (17+43)
    3. Loui Eriksson (BOS) 78 zápasů (28+31)

David Pastrňák (BOS) 47 zápasů (12+11)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Darling (Leighton) – Svedberg, Seabrook (A), Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Rozsvíval – Fleischmann, Toews (C), Ladd – Kane (A), Anisimov, Panarin – Weise, Teravainen, Mashinter – Shaw, Kruger, Desjardins

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Liles, Chára (C), Morrow, Trotman, McQuaid, Krug – Eriksson, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Beleskey – Stempniak, Spooner, Vatrano – Griffith, Acciari, Ferraro

Rozhodčí: Watson, Kowal – McElman, Murphy.
    Vše je připraveno. Za malý okamžik začínáme.

00:01

00:40
    První se do útočné třetiny dívá Boston Bruins.

01:13
    Nyní už i Chicago. Rask raději nechává puk v lapačce.

01:40
    Nepřesné přihrávky na obou stranách. O puk se aktuálně svádí boj za Raskem.

02:02
    Vysoká hůl domácího hráče, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:39
    Puk schovává do lapačky i Darling. Bude se vhazovat po jeho levici.

02:50
    Po střele Cháry se k dorážce dostal Marchand. První velká šance zápasu.

03:03
    A šance i na druhé straně. Rask ale nemusí zasahovat. Následně se ještě pošťuchují oba kapitáni.

03:16
    Zakázané uvolnění Bostonu.

04:02
    Darling chytá puk po akci Medvědů na levé straně.

04:42
    Dalším icingem se provinil hostující tým.

05:07
    Hned dvě velké šance mělo teď Chicago. Rask si oddychl. Hodně mu zatopil svou střelou Hossa. Celá akce přišla po špatném střídání hostů.

05:58
    Krejčí vybojoval puk a nahrál Krugovi, jehož střelu Darling vyrazil.

06:50
    Na Hossovi je vidět hlad po gólu.

07:24
    Po ofsajdu Chicaga následuje komerční přestávka.

08:25
    Seabrook vypálil. Rask jeho střelu vyrazil.

08:34
    Další zakázané uvolnění. Tentorktá se provinilo Chicago.

09:37
    Rask nakonec za brankou neodehrál puk a Chicago se tím dostalo do útoku. Fleischmann si připisuje střelu.

10:30
    Další akce domácích, po které se mohlo měnit skóre. Ladd, Toews a Hossa se snažili o zakončení.

11:33
    Anisimov se snažil chytře objet Raska dostat puk do branky, paráda se mu skoro povedla. Následuje další komerční přestávka.

11:37
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Krejčí – 2 min., sekání).

12:01
    Přihrávka opět mířila na Hossu před branku, ten byl ale těsně bráněn a ke střele se nedostal.

13:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago se usadilo v útočném pásmu. Puk těsně před Raska dostal ARŤOM ANISIMOV, která se nemýlil a otevírá skóre zápasu po využité přesilovce.
    Asitence: Artěmij Panarin, Brent Seabrook
    13:14 Arťom ANISIMOV - 1:0

14:00
    Boston se snaží okamžitě odpovědět, zatím neúspěšně.

15:00
    Chicago se ubránilo a míří do útoku.

15:34
    Hned několik šancí měl domácí tým. Rask čelil třeba střele Seabrooka.

16:30
    Chicago je v závěru aktivnější.

17:20
    To teď střelou potvrdil Toews. Rask vyráží.

17:34
    Hjalmarsson v další velké šanci. Rask i s pomocí Cháry chytá. Následně se Chára a Toew pouští do výměny názorů.

17:34
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Toews – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chára – 2 min., nesportovní chování).

17:34
    Komerční přestávka, po které oba kapitáni budou zpytovat svědomí na trestné lavici.

18:31
    Při hře 4 na 4 ujel PATRICK KANE, který svůj nájezd backhandovou kličkou proměňuje. Chicago vede už 2:0. Pokračovat se bude 4 na 4.
    Asistence: bez
    18:31 Patrick KANE - 2:0

19:00
    Hraje se sice se stejným počtem na ledě. V útočném pásmu je však Chicago.

19:34
    Oba kapitáni jsou zpět na ledě, pokračuje se v plném počtu na obou stranách.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina skončila šťastněji pro domácí Chicago. To vede po trefách Anisimova a Kana 2:0. Blackhawks byli v první dvacetiminutovce lepší a měli mnohem více šancí. Dnes si jdou pro výhru, Boston musí svou hru hodně zlepšit, aby s vývojem něco udělal.

20:01

20:54
    Snížení Bostonu se nekoná, alespoň prozatím. Po elegantní nahrávce Anisimova druhou branku večera dává PATRICK KANE.
    Asistence: Arťom Anisimov, Artěmij Panarin
    20:54 Patrick KANE - 3:0

21:34
    Zakázané uvolnění Chicaga.

22:00
    Tak to je destrukce Medvědů. Po jejich chybě JONATHAN TOEWS doráží žabičku Hossy.
    Asistence: Marián Hossa, Andrew Ladd
    22:00 Jonathan TOEWS - 4:0

22:00
    A přichází střídání brankářů. Rask jde dolů, nastupuje Jonas Gustavsson.

22:18
    Na nepříznivý vývoj Boson odpovídá velkou šancí. Beleskey trefuje břevno.

23:10
    Hra se trochu uklidnila. Tvořit se snaží Boston.

24:09
    Darling raději schoval nahození Medvědů do lapačky.

24:43
    Hossa tečoval puk na svého brankáře. Darling byl připraven.

24:55
    Gustavsson si připisuje první zákrok.

25:17
    Domácí tým je rozjetý. Chyná rozehrávka Bostonu je potrestána. Z kraje levého kruhu Gustavssona prostřeluje ARTĚMIJ PANARIN.
    Asistence: Patrick Kane, Arťom Anisimov
    25:17 Artěmij PANARIN - 5:0

25:25
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustafsson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:19
    Střela Bergerona končí v ochranné síti. Bergeron trefil místo branky Erikssona do hlavy.

27:10
    Krejčí dobře operoval na modré čáře. Přesilovka Bostonu nevypadá špatně.

27:25

28:02
    Komerční přestávka, po které bude následovat přesilovka pro Chicago.

28:02
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Griffith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:45
    Bostonu se podařilo vyhodit.

29:24
    Hossa měl nyní slušnou šanci.

30:02
    Hosté v plném počtu. Boston zvládá oslabení.

30:10
    A po oslabení mohl dát branku Griffith společně s Marchandem.

31:00
    Boston se usazuje v útočném pásmu.

31:15
    Darling měl teď dost práce. Hned několika střelám musel čelit. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

32:05
    Nyní se pod tlak dostává Boston. Gustavsson si připisuje další zákrok.

32:30
    Možná to dnes není Bostonu souzeno. Krejčí teď nedokázal také překonat Darlinga.

32:33
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Pastrňák – 2 min., příliš mnoho hráčů).

33:15
    Český mladík pyká za špatné střídání týmu.

34:16
    Šance na obou stranách. Bostonu se málem podařilo skórovat v oslabení. Chicago odpovídá protiútokem, ze kterého se trefuje PATRICK KANE. Z pravého kruhu forhandem dokončuje hattrick.
    Asistence: Artěmij Panarin, Brent Seabrook
    34:16 Patrick KANE - 6:0

34:16
    Pochopitelně se nyní chvíli nehraje. Musí se uklidit čepice z ledu, které tam naházeli diváci po třetí brance Kana.

35:00
    Chicago ve svém útočném snažení rozhodně nepolevuje.

36:22
    Hossa skoro překonal Gustavssona. Chára pomohl následně odehrát puk do bezpečí.

37:00
    Boston přitom je střelecky aktivní, Darling dnes ale nechybuje.

37:50
    Vypadá to, že se druhá třetina už jen dohraje.

38:42
    Tak ne. Vidíme šance na obou stranách. Kane je stále hladový.

39:10
    Gustavsson tasí lapačku proti dělovce Seabrooka.

39:44
    Bruins právě vstřelili branku!
    Gól útěchy. DAVID PASTRŇÁK byl zapomenut domácí obranou. Rychlou kličkou překonává Darlinga a snižuje.
    Asistence: David Krejčí, Zdeno Chára
    39:44 David PASTRŇÁK - 6:1

39:55
    To je nevídané. Během chvilky je tu druhý gól Medvědů. McQuaid nahazuje na branku, jeho nahození tečuje PATRICE BERGERON.
    Asistence: Adam McQuaid, Brad Marchand
    39:55 Patrice BERGERON - 6:2

POZOR! Domácí trenér si ještě bere challenge, reklamuje ofsajd. Tato challenge je neúspěšná.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hodně nepovedený zápas zažívá Boston. O vítězi je rozhodnuto. Chicago hned v prvních minutách druhé třetiny potvrdilo svou dominanci. Patrick Kane navíc ve druhé třetině dokonal hattrick. Bostonu se v posledních 15 vteřinách podařilo ještě snížit. Ale ani 2 slepené branky nemění nepříznivý stav. Chicago by mělo v poslední třetině kontrolovat stav.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:27.

A hat trick for Patrick Kane's 100th point of the season!

Zveřejnil(a) Chicago Blackhawks dne 3. duben 2016

40:01

40:19
    Bergeron měl na hokejce třetí branku týmu. V krásné pozici netrefil branku.

41:00
    Začátek poslední třetiny byl divoký. Hra už se trochu uklidňuje.

41:50
    Boston je ve třetí třetině zatím aktivnější.

42:39
    Odměnou mu je branka. Eriksson přiklepl před brankovištěm na PATRICE BERGERONA, který se z blízkosti nemýlil.
    Asistence: Loui Eriksson, Torey Krug
    42:39 Patrice BERGERON - 6:3

43:00
    A Boston se ještě nevzdává. Třetí branka mu vlila krev do žil.

44:04
    Skoro tu byl ale po chybě Medvědů sedmý gól domácího Chicaga.

44:33
    Dobré střídání Chicaga, to teď tlačí Boston.

45:03
    Icing Chicaga.

45:55
    Krejčí si zpracoval puk v útočném pásmu, nepodařilo se však nahrát před branku.

46:42
    Špatná komunikace Krejčího a Pastrňáka, do útoku jdou domácí.

46:55
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Teravainen – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Vatrano – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

48:15
    Při hře 4 na 4 je lepší domácí Chicago. Nyní dostalo při tomto počtu na ledě opět Boston pod tlak.

48:55
    Oba týmy jsou v plném počtu.

49:46
    Kruga na dvakrát vychytal Darling.

49:51
    I tak se nakonec Boston může radovat. Bergeron vybojoval puk za brankou, přihrál Krugovi, jehož střelu v brankovišti bruslí tečoval Marchand. BRAD MARCHAND je tedy označen za střelce.
    Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron
    49:51 Brad MARCHAND - 6:4

50:40
    Boston se nevzdal a zbytek třetiny bude ještě zajímavý.

51:10
    Krejčí vybojoval puk. Následovala šance, ve které byl Pastrňák. Darling vyráží.

51:42
    Komerční přestávka. Po ní se dá očekávat velký tlak Bostonu.

52:40
    Chicagu se ale zatím daří držet puk v bezpečné vzdálenosti od Darlinga.

53:30
    Domácí tým je nyní navíc v útočném pásmu. Snaží se co nejvíce šetřit čas.

54:05
    A to se mu celkem dlouho dařilo. Následovala velká šance Beleskeyho, Darling ho vychytal.

55:00
    Čas se hostům pomalu krátí.

56:00
    Už jen 4 minuty mají na 2 branky.

56:12
    Chicago nahodilo puk na Gustavssona, ten ho musel podržet.

57:17
    Gustavsson míří na střídačku. Boston to zkouší se šesti hráči v poli.

57:50
    Bostonu se v početní výhodě daří. Už dvě šance zastavil Darling.

58:15
    Chicagu se podařilo vyhodit, Boston ale stále u puku.

58:32
    Chicago nepotrestalo chybnou rozehrávku Medvědů.

58:57
    Darling nyní vychytal Pastrňáka.

59:20
    Branka Desjardinse není pro ofsajd uznána. Ofsajd to byl ale těsný.

59:20
    Oddechový čas pro hosty.

Chicago Blackhawks může slavit. Nakonec to nebyl tak snadný zápas. Boston Bruins se dostal do zápasu už příliš pozdě. 2 body za výhru 6:4 zůstávají doma. Dnešní zápas si příjemně osladil Patrick Kane, který vstřelil hattrick. V pětistou branku dnes doufal Hossa, snažil se a šance měl, nasbíral však jen asistenci.

David Pastrňák (BOS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:04

Joel Quenneville, trenér Chicaga, si dnes připsal 800. výhru v NHL. Krásný milník. Boston se už opravdu musí strachovat o play-off. (21:20:21)

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 14. Anisimov (Panarin, Seabrook), 19. Kane, 21. Kane (Anisimov, Panarin), 22. Toews (Hossa, Ladd), 26. Panarin (Kane, Anisimov), 35. Kane (Panarin, Seabrook) – 40. Pastrňák (Krejčí, Chára), 40. Bergeron (McQuaid, Marchand), 43. Bergeron (Eriksson, Krug), 50. Marchand (Krug, Bergeron)

Chicago Blackhawks: Darling (Leighton) – Svedberg, Seabrook (A), Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Rozsvíval – Hossa, Toews (C), Ladd – Kane (A), Anisimov, Panarin – Weise, Teravainen, Fleischmann – Shaw, Kruger, Desjardins
    Boston Bruins: Rask (22. Gustavsson) – Liles, Chára (C), Morrow, Trotman, McQuaid, Krug – Eriksson, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Beleskey – Stempniak, Spooner, Vatrano – Griffith, Acciari, Ferraro

Rozhodčí: Watson, Kowal – McElman, Murphy