Japonsko – Švýcarsko 0:4 (kon.) | USA – Rusko 9:0 (kon.) | Švédsko – Česko 4:2 (kon.)
Kanada – Finsko 5:3 (kon.)
Kanada
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Finsko
Pondělí 04.04.2016, 04:30 • Sandman Center, Kamloops • Mistrovství světa žen • Semifinále

To je z mé strany protentokrát vše, příště na počtenou! (06:48:15)

Střely na branku: 39:19

Dnešní utkání sledovalo 4007 diváků!

V Sandman Center máme dobojováno. Finky byly pro favorizovanou Kanadu houževnatým soupeřem a prakticky po celou dobu se držely ve hře. Kanaďanky o svém vítězství rozhodly až dvěma slepenými góly do prázdné branky v samotném závěru. Přemožitelky českého výběru tak čeká boj o třetí místo s Ruskami, zatímco Kanada si to ve velkém finále rozdá se Spojenými státy.

59:28 Saila SAARIOVÁ - 5:3

59:28
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Alespoň kosmetická úprava skóre – máme sníženo na 3:5 z pohledu Suomi. V předbrankovém prostoru se zničehonic zjevila SAILA SAARIOVÁ a dopravila kotouč do branky! Asistence: Ronja Savolainenová.

58:18
    Zápas už se v podstatě jen dohrává, diváci už předem oslavují postup Kanaďanek do finále. V něm si to parta Laury Schulerové rozdá se Spojenými státy!
    57:43 Natalie SPOONEROVÁ - 5:2

57:43
    Kanada právě vstřelila branku!
    A je to jasné! Čepice na led, NATALIE SPOONEROVÁ dokonala hattrick! Kanadská útočnice ujela po levém křídle a bez problémů zasunula kotouč do prázdné branky. Asistence: Marie-Philip Poulinová.
    56:56 Blayre TURNBULLOVÁ - 4:2

56:56
    Troufám si říct, že je rozhodnuto! Finky zkusily hru bez brankářky a prakticky okamžitě za to byly potrestány! V podstatě od vlastní modré čáry poslala puk do prázdné branky BLAYRE TURNBULLOVÁ. Asistence: Laura Fortinová.

56:50
    Tribunami se ozývá pískot a bučení. Brianne Jennerová (CAN) totiž poputuje na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:40
    Rebecca Johnstonová šikovně dostala puk do útočného pásma, Finky tak budou muset zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.
    55:42 Michelle KARVINENOVÁ - 3:2

55:42
    Tak to byla velká paráda v podání finské přesilovkové letky a drama je rázem na světě! MICHELLE KARVINENOVÁ dostala parádní přihrávku od veteránky Väliläové a už jí stačilo jen doklepnout puk do poloprázdné branky! Asistence: Riikka Väliläová, Petra Nieminenová.
    55:07 Hirikoskiová pálí vedle, Lindstedtová posléze jen těsně míjí kotouč!

55:07
    Další rána Hiirikoskiové proletěla těsně vedle a vytáhlá Rosa Lindstedtová následně jen těsně minula na brankovišti poskakující kotouč!

54:49
    No a pozor, je tu další přesilovka pro Suomi. Sarah Davisová (CAN) se totiž provinila hákováním.

54:25
    Šance i na druhé straně! Jenni Hiirikoskiová se dostala k odraženému kotouči a bez přípravy vypálila, její projektil ale proletěl těsně vedle!
    53:30 Finkám se málem hra bez brankářky nevyplatila, Johnstonová ale o kousek minula prázdnou branku Suomi!

53:30
    No a pozor! Finky nečekaně odvolaly brankářku a Rebecca Johnstonová se pokusila uklidit kotouč do prázdné branky, ze středního pásma ale těsně minula!

53:22
    Wakefieldová je na ledě! Kanada toto oslabení bez problémů přečkala, finské hráčky se nedostaly prakticky k ničemu.

52:26
    Se střelou Petry Nieminenové si Labonteová bez problémů poradila, následovat bude vhazování po levé ruce kanadské gólmanky.

51:57
    Halli Krzyzaniakové se nepodařilo vyhodit touš do bezpečí, kanadská obránkyně však alespoň nasbírala cenné vteřinky v rohu kluziště.

51:22
    Jennifer Wakefieldová (CAN) zbytečně vyhodila kotouč mezi diváky, a oslabila tak svůj tým.

50:37
    Třetí třetina už se přelila do své druhé poloviny a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli být svědky nějakého velkého dramatu. Kanaďanky přesně vědí, co potřebují hrát.

49:55
    Sledujeme hlušší pasáž hry bez šancí na jedné ani druhé straně. Kanadské hokejistky v poklidu kontrolují svůj náskok a své sokyně k ničemu nepouštějí.

49:01
    Finky se poté vydaly do rychlého protiútoku, ale vzápětí o kotouč přišly. Hra se nyní stěhuje ze strany na stranu.

48:08
    Finky se i nadále pouze brání, nicméně úspěšně. Pas Sarah Davisové z rohu kluziště pouze prosvištěl prostorem před finskou brankářkou a skončil u hrazení.

47:15
    Prakticky veškerý děj se nyní odehrává před Meeri Räisänenovou, kanadské hokejistky se ale do zakončení dostávají spíše sporadicky.

46:24
    Jillian Saulnierová po pravém křídle projela do útočného pásma, ale o puk vzápětí přišla. Kanaďanky se ale přesto usadily v útočném pásmu.
    45:38 Natalie SPOONEROVÁ - 3:1

45:38
    Kanaďanky vedou o dva góly, domácí tým se prosazuje ve vlastním oslabení! NATALIE SPOONEROVÁ ujela do samostatného úniku a parádním blafákem si vychutnala bezmocnou Räisänenovou! Asistence: Marie-Philip Poulinová.

45:15
    Trest Blayre Turnbullové už se chýlí ke svému konci a svěřenkyně Pasiho Mustonena ještě nic kloudného nedokázaly vymyslet.

44:26
    Kanaďanky se ve vlastním oslabení vydaly dopředu a donutily Räisänenovou k zákroku, Finkám se v této přesilovce zatím vůbec nedaří.

43:43
    Skutečně tomu tak je, Blayre Turnbullová (CAN) si půjde odsedět dvouminutový trest za podražení.

43:30
    Pravice sudí Granové je zdvižená, což znamená, že Finky si po přerušení hry zahrají v početní výhodě.

42:44
    Finská rozehrávka ale nebyla o nic lepší, následovat tak bude buly po pravé ruce Meeri Räisänenové.

42:17
    Nahození Venly Hoviové z rohu kluziště prošlo prostorem před kanadským brankovištěm bez povšimnutí, svěřenkyně Laury Schulerové poté opět vyhodily touš na zakázané uvolnění.

42:06
    Nepovedená kanadská rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune zpět před Labonteovou.

41:28
    Kotouč teď před Charline Labonteovou nebezpečně poskakoval a tribunami to jen zahučelo, nikdo v modrém dresu se totiž nedokázal prosadit!

40:43
    Jennifer Wakefieldová od červené čáry nahodila kotouč na zadní mantinel, tam se ale černé pryže zmocnily finské hokejistky.

40:01

Střely na branku: 30:9

Prostřední dvacetiminutovka je minulostí. Kanaďanky v ní byly jasně aktivnějším týmem, nicméně dlouho narážely na zeď jménem Meeri Räisänenová. Svěřenkyně Laury Schulerové se dočkaly vedoucího gólu dvě a půl minuty před druhou sirénou, skóre je tak 2:1. Třetí třetina začne v 6:10, tak si to nenechte ujít!

40:00

39:16
    Hráčky Suomi drží puk v útočném pásmu a komplikují Kanaďankám život, zkušené svěřenkyně Laury Schulerové se však bez problémů brání.

38:31
    Před námi je další vhazování v útočném pásmu Kanady, to už se druhá třetina začíná rychle chýlit ke svému konci.
    37:29 Meghan AGOSTAOVÁ - 2:1

37:29
    Krátce po návratu Hiirikoskiové na led se Kanaďanky prosazují a jdou do vedení! Odraženého puku po střele Spoonerové se zmocnila MEGHAN AGOSTAOVÁ, jež z bezprostřední blízkosti dorazila kotouč do sítě! Asistence: Natalie Spoonerová, Brigette Lacquetteová.

37:01
    Fortinová nabila na modrou Taře Watchornové, ta však neměla seřízená mířidla a finskou svatyni o několik metrů přestřelila.
    36:06 Räisänenová mělo znovu mnoho starostí se závarem před svou brankou, puk však za svá záda projít nenechala.

36:06
    Puk opět nebezpečně poskakoval před Räisänenovou, nikdo v bílém dresu se ale k němu nedostal a Finky se posléze osvobodily.

35:26
    Kanadský tlak bude moci pokračovat, jelikož finská kapitánka Jenni Hiirikoskiová (FIN) půjde pykat na dvě minuty za podražení.

34:51
    Ježkovy voči. Mikkelsonová měla před sebou prázdnou branku, zkušená zadačka Calgary ale nedokázala dostat puk do sítě!

34:26
    Nahození Jillian Saulnierové z rohu kluziště se neujalo, tlak kanadského výběru ale pokračuje.

33:33
    Průnikový pas Spoonerové nebezpečně prosvištěl finským brankovištěm a o chvilku později se právě Natalie Spoonerová prokousala do šance, na Räisänenovou však nevyzrála.

32:59
    Poulinová už je na ledě, kanadské hokejistky toto oslabení bez problémů ubránily.
    32:53 Jennerová ujela finské obraně během oslabení svého týmu, jenže Räisänenovou se jí překonat nepodařilo!

32:53
    Ve vlastním oslabení se prokousala do gólové šance Brianne Jennerová, kanadská útočnice ale Räisänenovou překonat nedokázala!

32:14
    Kanaďanky se za ohlušujícího potlesku osvobodily, to už je polovina Poulinové trestu za námi.

31:39
    Finské hokejistky sice drží puk v útočném pásmu, chybí tomu ale střela. Charline Labonteová je prakticky bez práce.
    30:59 Tento ostrý střet v podání Poulinové byl oceněn menší trestem za nedovolený zásah tělem.

30:59
    A je z toho finská přesilovka, Marie-Philip Poulinová (CAN) půjde pykat na dvě minuty za nedovolený zásah tělem.

30:59
    Noora Tulusová zůstala po souboji v rohu kluziště ležet na ledové ploše, po nějaké době se ale zvedla a za potlesku tribun odjela po svých.
    30:20 Bailey Bramová a její nepřesná střela.

30:20
    Bailey Bramová ujela defenzívě Suomi a řítila se vstříc druhému kanadskému gólu, její následná střela ale proletěla těsně vedle!

29:26
    Obrovská Rosa Lindstedtová bez problémů zastavila průnik Wickenheiserové, Finky mohou založit rychlou protiakci.

28:39
    Sanni Hakalaová pouze protečovala puk do středního pásma, kanadským hráčkám byl ale posléze odpískán ofsajd.

27:55
    Halli Krzyzaniaková dlouho přemýšlela nad tím, co s pukem udělá. Nakonec si najela na pravý kruh, odkud vystřelila, ale vyrážečka Meeri Räisänenové byla na svém místě.

27:29
    Brigette Lacquetteová nic nevymýšlela a od modré okamžitě vypálila, Räisänenová ale bez problémů zakročila a přerušila hru. Před námi je komerční přestávka.

26:56
    Räisänenové vypadlo z výstroje nahození z rohu kluziště a k dorážce se dostala Sarah Davisová, jíž se ale nepodařilo dostat puk do sítě!

26:01
    Tuominenové se nepodařilo vyhodit kotouč do bezpečí, Kanaďanky tak nadále mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.

25:02
    Zkušená Hayley Wickenheiserová po levém křídle pronikla do útočného pásma, kotouč ale držela tak dlouho, než se dostala do nevýhodné pozice a přišla o něj.

24:23
    Kanadská kapitánka Marie-Philip Poulinová zpoza branky uklidila puk do výstroje Meeri Räisänenové, čímž vybojovala další buly v útočném pásmu.

23:57
    Natalie Spoonerová dostala kotouč do jízdy, zakončit se jí ale nepodařilo, poněvadž kanadské útočnici v klíčový moment sjela černá pryž z hokejky.

23:01
    Diváci se zlobí, Sarah Davisové byl totiž odpískán těsný ofsajd. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.

22:04
    Jillian Saulnierová rozehrála další akci Kanaďanek, svěřenkyně Laury Schulerové ale tentokrát nedokázaly překonat zhuštěné střední pásmo.

21:16
    Rebecca Johnstonová to udělala parádně! Kanadská útočnice se proháčkovala do zakončení z bezprostřední blízkosti, střela jí ale příliš nevyšla!
    Agostaová neproměnila svůj samostatný únik hned zkraje druhé třetiny!

20:59
    Tak to byla další šance Kanady! Meghan Agostaová se řítila sama na Räisänenovou, na finské brankářce si ale vylámala zuby!

20:32
    Natalie Spoonerová se po levém křídle vydala do rychlého protiútoku, ale do zakončení se nakonec nedostala.

20:01

Skončila úvodní třetina semifinálového utkání MS žen, ve kterém hrají domácí Kanaďanky s Finskem po dvaceti minutách nerozhodně, 1:1. Domácí hráčky sice měly po většinu první periody optickou i střeleckou převahu, nicméně jako první se branky dočkaly jejich soupeřky, když přečíslení tří proti jedné úspěšné zakončila Saana Valkamaová. Odpověď Kanady přišla v polovině třinácté minuty, když se šťastnou trefou v přesilové hře prosadila Natalie Spoonerová.

20:00

19:42
    Finsko hraje v plném počtu, Hoviová je zpět na ledové ploše.

19:27
    Jennerová dostala dobrou přihrávku do místa levého kruhu, kde měla dostatek času i prostoru na zakončení, svou střelu ale poslala pouze nad finskou branku!

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:41
    Kanaďanky stále drží pásmo, Raisanenová však stále čeká na svůj první zásah v tomto oslabení.

18:05
    Finkám se po vyhraném buly podařilo dostat puk z pásma, Kanaďanky se ale okamžitě s kotoučem na svých holích vrací před Raisanenovou.

17:42
    Druhá přesilová hra pro domácí celek. Hoviová (FIN) dostává menší trest za hákování.

17:35
    Po menším závaru před finskou brankou se k odraženém puku před brankovištěm dostala Bramová, nespočet hráček před sebou se jí ale propálit nepodařilo.

17:00
    Finky nakonec dokázaly vyvézt puk až za branku Labonteové, to však bylo z jejich strany naprosto vše a útočit tak mohou znovu jejich soupeřky.

16:36
    Domácí hráčky už jsou znovu napevno usazené ve finském obranném pásmu, jenže ke střelbě se jim opět nedaří dostat.

16:15
    Hra je po delší době opět přerušena, děje se tak poté, co Raisanenová chytá střelu jedné z kanadských hráček z pravého kruhu svými betony.

15:50
    Karvinenová vybojovala odražený puk na modré čáře a střelou z mezikruží přes jednu z domácích hráček donutila Labonteovou k rychlému zákroku betony.

15:13
    Kanaďanky sice nyní dostaly na chvíli puk do útočného pásma, jenže jejich soupeřky důrazně zabojovaly a nakonec se jim černý kus gumy podařilo dostat ven ze třetiny.

14:34
    Domácí hráčky znovu drží puk na svých holích a snaží se překonat finský obranný val na modré čáře, ten však drží pevně své pozice.

13:50
    Finky si však vzápětí mohly vzít ztracené vedení zpět, ve velké šanci před domácí brankou ale neuspěly a tak stav utkání vydržel nerozhodný i pro tento okamžik.
    12:40 Natalie SPOONEROVÁ - 1:1

12:40
    Je vyrovnáno, Kanada využívá přesilovou hru! Lacquetteová střílela z levého kruhu, kotouč se před brankou ještě otřel o NATALIE SPOONEROVOU a poté již obloučkem doplachtil za záda brankářky Raisanenové! Asistence: Brigette Lacquetteová, Marie-Philip Poulinová.

12:04
    Přesilová hra pro Kanadu, Karvinenová (FIN) dostává dvě minuty za nedovolenou hru tělem.

11:38
    Zajímavá statistiky vzájemných zápasů hovoří o tom, že se oba týmy na světových šampionátech utkaly již devatenáctkrát a pokaždé se z výhry radovaly hráčky Kanady. Že by se dnes zrodilo první finské vítězství v těchto soubojích?

10:54
    Obraz hry je stále stejný. Finky se v posledních minutách hry poněkud zatáhly a jen čekají na to, s čím přijdou jejich soupeřky. Těm se zatím nedaří přelstít pevnou finskou defenzivu.

10:15
    Polovinu první třetiny máme za sebou a za více než deset minut jsme viděli pouhá dvě přerušení. Hokej se hraje opravdu ve velkém tempu a nasazení bez zbytečných prostojů.

09:28
    Evropanky se v případě nouze neváhají jen tak nazdařbůh vyhodit kotouč jen z vlastního pásma a nechávají hrát své soupeřky, těm se zatím nedaří překonat Raisanenovou ve finské brance.

08:59
    Kanaďanky sice aktuálně vedou na střely 7:2, jenže většinou se nejednalo o pokusy z kategorie nebezpečných.

08:23
    Další neúspěšný atak hostující branky si na své konto připsaly kanadské hokejistky, Finky vyváží kotouč do středního pásma a odchází střídat.

07:56
    Domácí se zatím marně pokouší o dobytí útočného pásma a častěji se spíše hraje před jejich brankou.
    07:00 Saana VALKAMAOVÁ - 0:1

07:00
    No tak to je nečekané! Finské hráčky se na konci sedmé minuty ujímají vedení! Seveřanky získaly kotouč ve středním pásmu a dostaly se do přečíslení tří proti jedné, které vedla po pravém kraji hřiště SAANA VALKAMAOVÁ a střelou z prostoru kruhu jej také přesně zakončila! Bez asistence.

06:00
    No a mohlo udeřit na druhé straně! Nepřehledná situace před domácí brankou, kde se Niskanenová dostala k odraženému puku a z mezikruží zcela osamocena mohla pálit na domácí klec, tu však o kousek minula!

05:37
    Kanaďanky se dostávají do útočného pásma čím dál častěji s přibývajícím časem zápasu, k žádné větší příležitosti to ale zaítm nevede.

04:49
    Oblíbená pozice domácích hráček je v první třetině prostor levého kruhu, ze kterého střílely nyní zásluhou Fortinové již potřetí, Raisanenová ale opět dokázala kotouč betony vyrazit do bezpečí.

04:21
    Oba týmy střídají, zatímco finské hráčky drží puk za svou brankou a chystají se rozehrát. Domácí hokejistky si zatím nic většího nevytvořily.

03:34
    Hoviová důrazným napadáním obrala Mikeelsonovou o puk a Finky získaly útočné pásmo. Bohužel pro ně se ale nedokázaly dostat od mantinelu do střelecké pozice a vzápětí o touš znovu rychle přišly.

02:49
    Stále čekáme na další přerušení hry od jedenácté sekundy utkání, hraje se v rychlém tempu, na větší šanci ale zatím čekáme.

02:02
    Teď už se ale hráčky s javorovým listem na dresu usadily před Raisanenovou, ta musela pokrýt nepříjemnou ránu z otočky v podání Wickenheiserové z levého kruhu.

01:30
    Finky zatím dobře brání vlastní modrou čáru a favorita tohoto utkání nepouští do pásma.

01:05
    Domácí hokejistky se zatím marně snaží založit útočnou akci z vlastního pásma a kotouč tak neustále putuje kolem kanadské branky.

00:11
    Úvodní buly sice patřilo finským hráčkám, jenže severská děvčata o kotouč vzápětí přišla a tak se ke střele z levého kruhu dostala Agostaová, jejíž ránu ukryla brankářka Raisanenová ve své lapačce.

00:01

Semifinálové utkání Kanady s Finskem začne o několik málo minut později, přesně tak, jak jsme v hokejových soutěží pořádaných v zámoří zvyklí.

Kanada: Labonteová (Maschmeyerová) – Rougeaová, Fortinová, Mikkelsonová "A", Watchornová, Lacquetteová, Krzyzaniková – Johnstonová, Wakefieldová, Jennerová – Saulnierová, Wickenheiserová, Clarková – Agstaová "A", Spoonerová, Poulinová "C" – Bramová, Davisová, Turnbullová.

Finsko: Raisanenová (Keisalaová) – Lindstedtová, Hirikoskiová "C", Kilponenová, Tuominenová, Jalosuová, Savolainenová, Viitasuová – Nieminenová, Valilaová "A", Karvinenová "A" – Hoviová, Niskanenová, Tulusová – Hakalaová, Karnaová, Sakkinenová – Ollikainenová, Valkamaová, Saariová – Tanskanenová.

Rozhodčí: Granová, Huntleyová – Angererová, Johanssonová.

Navzdory nelichotivému výsledku z duelu ve skupinové fázi zůstal finský trenér Pasi Mustonen pozitivní. "Před zápasem vždycky existuje určitá šance," řekl Mustonen exkluzivně pro hokej.cz.

To hráčky Suomi započaly letošní šampionát výhrou, ve vyrovnaném souboji svěřenkyně Pasiho Mustonena udolaly Rusky 5:3. S Američankami o den později Finky dlouho hrály vyrovnanou partii a díky skvěle chytající Meeri Räisänenové prohrály pouze 1:2, svému dnešnímu sokovi z Kanady však podlehly vysoko 1:6.
    Hned devět kanadských reprezentantek obléká dres Calgary Inferno.

Kanadské hokejistky vstoupily do turnaje těsnou porážkou s úhlavním rivalem ze Spojených států. Výběr okolo legendární Hayley Wickenheiserové se sice na začátku třetí třetiny ujal vedení, Američanky ale dokázaly otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a zvítězit 3:1. V dalších dvou zápasech už svěřenkyně Laury Schulerové dominovaly – Rusko deklasovaly 8:1, zatímco s houževnatými Finkami si poradily v poměru 6:1.

Hezké brzké ráno do Česka! Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu přímo ze Sandman Center v Kamloops, kde dnes MS žen pokračuje dvěma semifinálovými zápasy. My se zde společně zaměříme na duel, v němž domácí Kanada vyzve Finsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Daniel Kubelka

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 13. Spoonerová (Lacquetteová, Poulinová), 38. Agostaová (Spoonerová, Lacquetteová), 46. Spoonerová (Poulinová), 57. Turnbullová (Fortinová), 58. Spoonerová (Poulinová) – 7. Valkamaová, 56. Karvinenová (Väliläová, Nieminenová), 60. Saariová (Savolainenová)

Kanada: Labonteová (Maschmeyerová) – Rougeaová, Fortinová, Mikkelsonová "A", Watchornová, Lacquetteová, Krzyzaniaková – Johnstonová, Wakefieldová, Jennerová – Saulnierová, Wickenheiserová, Clarková – Agostaová "A", Spoonerová, Poulinová "C" – Bramová, Davisová, Turnbullová.
    Finsko: Räisänenová (Keisalaová) – Lindstedtová, Hiirikoskiová "C", Kilponenová, Tuominenová, Jalosuová, Savolainenová, Viitasuová – Nieminenová, Väliläová "A", Karvinenová "A" – Hoviová, Niskanenová, Tulusová – Hakalaová, Karnaová, Säkkinenová – Ollikainenová, Valkamaová, Saariová – Tanskanenová.

Rozhodčí: Granová, Huntleyová – Angererová, Johanssonová