Slovensko – Rusko 0:6 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Stav série: 1:0
Detroit Red Wings
Čtvrtek 14.04.2016, 01:10 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Z mé strany je to vše! Děkuji za pozornost a u dalších zápasů play-off NHL zde na onlajnech zase někdy napočtěnou! (04:07:31)
    Jonathan Drouin se nebojí rozdat hit.

Československá stopa v utkání
    Tomáš Tatar (DET) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:02,
    Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:26.
    Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:05.

1. Nikita Kučerov (TBL) 2+1
    2. Tyler Johnson (TBL) 0+2
    3. Alex Killorn (TBL) 1+1

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků.

Je konec! Po závěrečné siréně se do sebe zase pustili nějací hráči, ale bitka z toho nebyla. Třetí třetina patřila jasně domácímu celku, který dal dvě branky, z toho jedna nebyla pro ofsajd nakonec uznána. Krátce po jejím neuznání se ale prosadil Alex Killorn, jenž rozhodl o tom, že první body v sérii získá Tampa Bay!

Střely na branku: 34:36

60:00
    Po siréně byl ještě potrestán Henrik Zetterberg, který napadl jednoho z domácích hráčů a byla z toho menší mela.

59:49
    Justin Abdelkader je dneska hodně agresivní. Po odehrání puku se pustil do Ondřeje Paláta, který se nejspíše ani prát nechtěl. Český forvard dostává dvě minuty za hrubost, stejně jako Abdelkader.

59:32
    Domácím se povedlo konečně osvobodit. A ačkoliv se jim prázdnou branku trefit nepovedlo, mrzet je to nejspíše nebude. Puk se drží v bezpečném pásmu pro ně.

59:04
    K odraženému puku, který se válel před Benem Bishopem se dostal Mike Green, který ale puk neposlal za záda domácího brankáře!

58:53
    Oddechový čas si vyžádal hostující trenér Blashill. Ten ke svým svěřencům promlouvá v době, kdy tleská zaplněná Amalie Arena..
    58:53 I rukavice domácího brankáře je nyní v pohotovosti, když ukryla pokus Greena!

58:53
    Ben Bishop předvedl výborný zákrok lapačkou! Do střelecké pozice se dostal Mike Green, který ale nepřidal druhou branku střetnutí!

58:31
    Nyní se povedlo domácím puk trefovat již do prázdné branky. Puk ovšem skončil jen vedle, a tak následuje vhazování před Bishopem.

58:05
    Začali poslední dvě minuty třetí třetiny. Fanoušci tleskají a ví, že je vítězství hodně blízko. Tampa puk vyhazuje za branku Howarda.
    57:19 Filppula vypálil takřka okamžitě po vyhraném buly, proti jeho ráně se ale perfektně vymrštila Howardova lapačka!

57:19
    Pěkným a pohotovým zákrokem se nyní prezentoval Jimmy Howard. Valtteri Filppula se proti němu vydal hned po buly, ale střelou nad branku trefil jen lapačku připraveného brankáře!

56:52
    Jeden z domácích najel do útočného pásma, kde byl tísněn. Puk tak hned poslal za branku, čímž ušetřil drahocenné sekundy, které pro hosty rychle utíkají.

David Panuška

Branky a nahrávky: 7. Kučerov (Johnson, Killorn), 30. Kučerov (Coburn, Nestěrov), 49. Killorn (Johnson, Kučerov) – 23. Green (DeKeyser, Tatar), 25. Abdelkader (Quincey)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Coburn – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Palát "A" – Callahan "A", Paquette, Brown – Blunden, Boyle "A", Namestnikov.
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Quincey, DeKeyser, Marčenko, Kronwall "A", Green, Ericsson – Zetterberg "C", Dacjuk "A", Abdelkader – Tatar, Sheahan, Nyquist – Larkin, Richards, Helm – Andersson, Glendening, Athanasiou.

Rozhodčí: McCauley, Charron – Driscoll, Pancich

Diváci: 19 092