Lotyšsko – Švýcarsko 4:5 (po pr.) | Slovensko – Dánsko 5:4 (kon.)
Lotyšsko
4:5 (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
Švýcarsko
Čtvrtek 14.04.2016, 19:00Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Dnešní utkání je u konce. Divoká přestřelka vyzněla nakonec lépe pro favorita dnešního utkání, kterým byli Švýcaři. Ti o své výhře rozhodli v prodloužení, kde hostům vystřelil druhý bod Dominik Volejnicek.
    Ode mě je to pro dnes vše. S přáním hezkého večera se s Vámi loučím. (21:37:28)

64:54
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři získávají bonusový bod! Po vyhraném buly poslal Volejnicek kotouč na modrou, kde i přes problémy se zpracováním zachytil kus černé gumy le Coultre, ten poté puk poslal zpět na hranici levého kruhu, kde byl DOMINIK VOLEJNICEK, který rozhoduje dnešní zápas. Asistence: Simon le Coultre
    Dominik VOLEJNICEK - 4:5

64:44
    Za podražení míří na trestnou Tomass Zeille (LAT). Švýcaři mají 16 vteřin na rozhodnutí tohoto utkání.

63:12
    Na opačné straně kluziště dokázal puk zkrotit Ritz, který přerušuje hru.

62:01
    V prodloužení opět pokračují ve své aktivní hře Švýcaři, kteří jsou opět usazeni před Grigalsem. Ten musel předvést několik zákroků, ale skóre se měnit nemusí.

60:01

Body se tedy nakonec budou, nutno říci zaslouženě, dělit. Na řadě je nyní prodloužení, které rozhodne o zisku bonusového bodu pro jeden z týmů.

60:00

59:15
    Švýcaři zamkli domácí pětku v jejich třetině a dostali se i do několika slibných šancí, ovšem Grigals byl vždy na místě.

58:24
    Nahození od modré skryl Grigals ve své lapačce.

58:04
    Na puku jsou nyní hosté, ale nikam se zbytečně neženou. Teď jde o to neudělat žádnou chybu, která by mohla znamenat ztrátu všech bodů.

57:26
    Grigals se opět vrací do brány. Mitens nemusel během této výměny ani jednou zasahovat.

57:20
    Lotyši se nyní drali do šance, ale pozorný le Coultre dokázal kotouč vypíchnout a Švýcaři se tak mohou vydat směrem k Mitensovi.

56:16
    Dochází ke změně v lotyšském brankovišti! Grigalse, který má zřejmě nějaké problémy s výstrojí střídá Mareks Mitens.

54:02
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A rychlá odpověď přece jen přichází. Po střele od modré se dokázal Renars Krastenbergs prosadit v souboji o odražený kotouč, ve kterém si počínal úspěšně Poté poslal kotouč na ERLENDSE KLAVINSE, který se nemýlil a poslal puk do brány. Asistence: Renars Krastenbergs
    54:02 Erlands KLAVINS - 4:4

52:08
    Lotyši se snaží o rychlou odpověď, ale Ritz kotouč uschovává ve své výstroji.
    50:33 Philipp KURASHEV - 3:4

50:33
    Tak to je nepříjemná sprcha pro Lotyše. Poté, co se dočkali vyrovnávací branky přichází rázná odpověď, která znamená jednogólovou ztrátu. Nádhernou kombinaci, která zamotala hlavu Lotyšským obráncům zakončil PHILIPP KURASHEV. Asistence: Thomas Lust, Dominik Volejnicek

48:41
    Lotyšsko si bere oddechový čas.

46:29
    Na druhé straně opět úřaduje Gustavs Grigals. Brankář Rigy je v tomto utkání Lotyšům velkou oporou.
    45:55 Emils EZITIS - 3:3

45:55
    Švýcarské defenzivě po levém křídle pláchl EMILS EZITIS a jeho střela nad rameno Ritze znamená, že skóre je opět vyrovnané. Asistence: Valters Apfelbaums

43:22
    Na druhé straně vytáhl další perfektní zákrok Grigals.

43:09
    Lotyši ujeli Švýcarské obraně do brejku, ale ve finální fázi nedokázal ani jeden z hráčů lotyšského celku zakončit.

42:15
    Proti střele Hischiera vytáhl Grigals svou lapačku.

42:07
    Třetí třetina nám začala a hra je o něco opatrnější než tomu bylo v předchozí části hry.

40:01

Za zvuku sirény odcházejí obě mužstva do kabin. Skóre po druhé třetině činí 2:3. Švýcarům se podařilo smazat jednogólové manko a poté otočit stav ve svůj prospěch. Lotyši však dokázali velmi rychle srovnat stav a měli i několik příležitostí na zvrat utkání ve svůj prospěch, ale v přesilovkách si nepočínali zrovna ideálně, a tak udeřil Tobias Geisser, jenž strhl vedení na stranu hostů.

Třetí dějství začne zhruba ve 20:37

40:00
    39:44 Tobias GEISSER - 2:3

39:44
    A opět musím zopakovat to všem známé hokejové klišé, které zní "nedáš – dostaneš." Lotyši nevyužili tři přesilovky, v rozmezí deseti minut a nakonec inkasují. Nico Hischier poslal kotouč do mezikruží, kde byl připraven TOBIAS GEISSER, který propálil Grigalse. Asistence: Nico Hischier.

38:20
    Druhá část přesilovky však zas tak povedená nebyla. Le Coultre se vrací na hrací plochu.

37:00
    Tato přesilovka již vypadá o něco lépe. Brankář Ritz musel předvést dva zákroky, které rozhodně nebyly nejjednodušší. Švýcaři se nyní však osvobozují a domácí musejí začít zpoza vlastní brány.

36:20
    Je tu další vyloučení a opět si muži v pruhovaném vybírají hříšníka z týmu Švýcarů. Na trestnou tentokrát zamíří Simon le Coultre (SUI).

35:30
    Lotyšské přesilovky jsou opravdu bezzubé. Ani v této početní výhodě nemusel gólman Ritz zasahovat. Domácí jsou již v plném počtu.

33:30
    Hokejisté z pobaltí však mají šanci na reparát. Na trestnou totiž míří Colin Gerber (SUI), který si odpyká dvě minuty za podražení.

33:14
    Švýcaři hrají v plném počtu. Bídně sehraná přesilovka ze strany domácích, kteří v početní výhodě nedokázali ani jednou ohrozit švýcarskou klec.

32:00
    Zatím se Lotyšům nedaří dostat se do pásma, což je především zásluhou skvěle bránících Švýcarů.

31:14
    Dvě minuty za krosček půjde odsedět Nico Gross (SUI)

30:00
    Hra teď nabrala rychlé a svižné tempo, hraje se dlouho bez přerušení.

28:15
    Domácí hrají v plném počtu.

27:45
    Lotyši však oslabení brání velmi dobře a podařilo se jim dostat i do brejku. Šanci na zvrat skóre však zamítl svým zákrokem brankář Ritz.

27:00
    Švýcaři jsou usazeni v pásmu Lotyšů, ale nedaří se jim dostat do palebných pozic.

26:15
    Po radosti však přichází starost. Emils Ezitis (LAT) putuje na trestnou a sudí ukazuje dvě minuty za hákování.
    25:47 Vlads VULKANOVS - 2:2

25:47
    Na vyrovnání se však také nemuselo dlouho čekat. Domácí jsou dnes opravdu velmi produktivní a teprve šestá střela v podání VLADSE VULKANOVSE zaplula do sítě za Ritzem ve Švýcarské bráně! Asistence: Erlends Klavins
    24:05 Axel SIMIC - 1:2

24:05
    A Švýcaři otáčejí stav zápasu ve svůj prospěch! Nico Hischier projel s kotoučem na čepeli z vlastního obranného pásma až do útočné třetiny, kde poté předložil AXELU SIMICOVI, který přidává druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Nico Hischier.

23:57
    Do druhé poloviny vstoupili Švýcaři opravdu bravurně a domácí zatím k ničemu nepouštějí.

22:35
    Gustavs Grigals se tedy rozhodně nenudí a na jeho bránu se valí jedna střela za druhou.

20:40
    Nyní však Grigals poprvé kapituluje. Po střele Lusta se kotouč odrazil od mantinelu přímo k AXELU SIMICOVI, který svou střelou do horních pater brány srovnává stav utkání! Asistence: Thomas Lust, Nico Hischier
    20:40 Axel SIMIC - 1:1

20:20
    Jako první si ve druhé třetině kotouč osahal Grigals, který přerušuje hru.

20:01

První třetina je za námi a tento stav je celkem překvapivý. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Renas Krastenbergs a na trefu lotyšského forvarda už nenašli hosté odpověď v podobě vyrovnávací branky.

Druhá třetina začne zhruba v 19:53

20:00

18:35
    Hraje se ve středu ledové plochy, oba týmy se už moc do ničeho nepouštějí a Švýcaři jsou jako opaření z toho stavu, který svítí na světelné tabuli.

15:35
    Po delší době musel zasahovat i brankář Ritz na opačné straně kluziště.

15:25
    V permanenci je však stále brankář Grigals, který zatím drží pobaltské bojovníky nad vodou.

15:05
    Lotyši však přečkali i toto oslabení a Berzins se vrací na hrací plochu.

13:20
    Hosté však mají problém s přechodem do útočného pásma. Rozehrávat musejí z vlastní třetiny.

13:05
    Lotyši se budou opět bránit ve čtyřech. Olafs Berzins se provinil hákováním.

09:14
    Hokejisté s helvétským křížem na prsou jsou stále aktivnějším týmem, ale skóre zůstává stále nezměněno.

08:15

08:07
    Lotyši si v oslabení počínají slušně a Švýcary do nějakých výraznějších šancí nepouštějí. Během přesilovky musel brankář Grigals zasahovat pouze jednou.

06:15
    Na trestnou usedá Renas Krastenbergs, který odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

05:00
    Aktivněji si zatím počínají Švýcaři, kteří na branku Grigalse vyslali již pět střel. Proti nim však hovoří skóre.
    03:05 Renas KRASTENBERGS - 1:0

03:05
    RENAS KRASTENBERGS zavezl kotouč do pásma a poté se dokázal prosadit svižnou střelou k pravé tyči. Ritz se po kotouči jen otočil. Asistence: Sandis Smons

00:01

Poslední vzájemný zápas oba celky sehrály v rámci loňského Mistrovství světa do osmnácti let, které se konalo ve Švýcarsku. V tomto zápase Švýcaři zvítězili 3:2 po prodloužení. Vítěznou trefu domácího mužstva obstaral Denis Malgin.

Nominace Lotyšska

Brankáři: Niklavs Rauza (Sport Vaasa), Gustavs Grigals, Mareks Mitens (HK Riga)
    Obránci: Regnars Udris (Anaheim Ducks – jun.), Tomass Zeile (Arlanda Wings), Olafs Berzins, Silvestrs Selickis (oba HS Riga), Roberts Kalkis, Pauls Svars (oba HK Riga)
    Útočníci: Markuss Komuls (Vermont Lumberjacks), Valters Apfelbaums (Prizma Riga), Deniss Smirnovs (Geneve-Servette), Valters Egle (Madison Capitols), Renas Krastenbergs (TPH Thunder), Roberts Blugers (Shattuck St. Mary), Vladislavs Nazarovs (Liepaja), Lukass Sicevs, Emils Gegeris (oba HS Riga), Vlads Vulkanovs, Emils Ezitis, Erlends Klavins, Haralds Strombergs (všichni HK Riga)

Trenér: Eriks Miluns
    Asistenti trenéra: Edgars Lusins, Aigars Razgals

Lotyšsko
    Osmnáctka Lotyšů působí v nadupané skupině jako outsider, ovšem to neznamená, že by ve dnešním utkání nemohli uspět. Učitou výhodu bude mít lotyšský forvard Deniss Smirnovs, který působí ve švýcarské lize.

Nominace Švýcarska

Brankáři: Leo Chuard (Geneve-Servette), Philip Wuthrich (SC Bern), Matteo Ritz (Lausanne HC)
    Obránci: Colin Gerber (SC Bern), Simon le Coultre (Lausanne HC), Nico Gross, Livio Stadler, Geisser Tobias (všichni EV Zug), Elia Riva (HC Lugano), Fabian Steinmann (SC Bern)
    Útočníci: Kaj Suter, Fabian Berni, Marco Miranda, Philipp Kurashev (všichni GCK Lions Zurich), Dominik Volejnicek, Thomas Lust (oba EV Zug), Nico Hischier, Janik Loosli, Andre Heim (všichni SC Bern), Axel Simic (Lausanne HC), Nando Eggenberger (HC Davos), Stefan Ruegsegger (SCL Langnau)

Trenér: Thierry Paterlini
    Asistenti trenéra: Markus Studer, Martin Hohener

Švýcarsko
    Hokejisté helvetského kříže by dnešní zápas měli zvládnout, pokud chtějí pomýšlet na postupové pozice, které by se jim bez dnešního bodového přínosu vybojovávaly jen stěží.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Marčík

Branky a nahrávky: 4. Krastenbergs (Smons), 26. Vulkanovs (Klavins), 46. Ezitis (Apfelbaums), 55. Klavins (Krastenbergs) – 21. Simic (Lust, Hischier), 25. Simic (Hischier), 40. Geisser (Hischier), 51. Kurashev (Lust, Volejnicek), 65. Volejnicek (Coultre)

Lotyšsko: Grigals (Mitens) – Smons, Kalkis, Selickis, Zeile, Svar, Udris, Berzins – Apfelbaums, Ezitis, Strombergs – Egle, Blugars, Nazarovs – Vulkanovs, Krastenbergs, Klavins – Smirnovs, Sicevs, Gegeris
    Švýcarsko: Ritz (Wuthrich) – Gross, Stadler, Geisser, Riva, Gerber, le Coultre, Steinmann – Lerch, Eggenberger, Heim – Hischier, Loosli, Miranda – Suter, Volejnicek. Kurashev – Berni, Simic, Lust – Ruegsegger

Rozhodčí: Baluška, Sheva – Dalton, Davis