Slovensko – Rusko | 1:2 (0:1 po s.n.) |
Švédsko – Lotyšsko | 4:3 (po pr.) | | | Dánsko – Kanada | 2:10 (kon.) | | | Švýcarsko – Rusko | 1:2 (po pr.) |
USA – Švédsko | 6:1 (kon.) |
Banská Bystrica – Nitra | 5:3 (kon.) |
Rusko – Česko | 3:2 (po pr.) |
Česko – Švédsko | 2:5 (kon.) |
Bulharsko – Izrael | 3:5 (kon.) | | | Mexiko – KLDR | 5:3 (kon.) |
Přerov – Val. Meziříčí | 1:2 (kon.) | | | Prostějov – Vítkovice | 1:4 (kon.) | | | Přerov – Nový Jičín | 1:2 (kon.) |
Kemijärvi – HC Bulldogs | 0:5 (kon.) | | | HC Bulldogs – Nový Jičín | 2:7 (kon.) | | | Vítkovice – Junosť Minsk | 3:0 (kon.) |
po s.n. (0:1)
Slovensko
1:2
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Rusko

Lukáš Rastislav Ovšonka
Branky a nahrávky:
41. Sersen (Réway, L. Hudáček) – 9. Galuzin (Jakovlev), rozh. náj. Gusev
Rozhodčí: Kubuš, D. Konc – Gajan, Korba
Diváci: 4640
Neproměněná penalta:
Samostatné nájezdy:
1. série:
0:0 Sergej Šumakov (RUS)
0:0 Libor Hudáček (SVK)
2. série:
0:1 Nikita Gusev (RUS)
0:1 Marek Bartánus (SVK)
3. série:
0:1 Vadim Šipačov (RUS)
0:1 Martin Réway (SVK)
Slovensko:
Konrád (J. Hudáček) – Sersen (C), Meszároš, Švarný (A), Graňák, Jánošík, Čerešňák, Kozák, Rosandič – Bartánus, Réway (A), Dravecký – L. Hudáček, Viedenský, Lušňák – Šťastný, Marcinko, Hrnka – Skalický, Hlinka, Handlovský
Náhradníci:
Trenér:
Rusko: Šesťorkin (Justinskij) – Jakovlev, Liubuškin, Belov, Vojnov, Dyblenko, Jarullin, Pajgin – Apalkov, Galuzin (C), Averin (A) – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kartajev, Loktionov, Karpov
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Rusko: Šesťorkin (Justinskij) – Jakovlev, Liubuškin, Belov, Vojnov, Dyblenko, Jarullin, Pajgin – Apalkov, Galuzin (C), Averin (A) – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kartajev, Loktionov, Karpov
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Kubuš, D. Konc – Gajan, Korba
Diváci: 4640
Najlepší hráči zápasu:
Slovensko: Branislav Konrád
Rusko: Igor Šesťorkin
Ďakujeme vám za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (18:03:03)
Slovenskí hokejisti využívajú presilovku a strieľajú vyrovnávajúci gól! Hudáček poslal nepresnú krížnu prihrávku, ktorú si musel Réway zachytiť pri mantineli. Následne našiel v medzikruží MICHALA SERSENA, ktorý strelou príklepom prekonal Šesťorkina!
Asistencie: Martin Réway, Libor Hudáček.
Tretia tretina sa začína približne o 17:09.
Druhá tretina sa začne približne o 16:17.
Rusi sa ujímajú vedenia v tomto stretnutí! Jednoduchá hokejová akcia sa končí úvodným gólom zápasu! VLADIMIR GALUZIN si pri pravom kruhu vymenil puk s Jakovlevom a delovkou prekonal Konráda, ktorý mal aj tak zakrytý výhľad!
Asistencia: Jegor Jakovlev.
Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Sersen (C), Meszároš, Švarný (A), Graňák, Jánošík, Čerešňák, Kozák, Rosandič – Bartánus, Réway (A), Dravecký – L. Hudáček, Viedenský, Lušňák – Šťastný, Marcinko, Hrnka – Skalický, Hlinka, Handlovský
Rusko: Šesťorkin (Justinskij) – Jakovlev, Liubuškin, Belov, Vojnov, Dyblenko, Jarullin, Pajgin – Apalkov, Galuzin (C), Averin (A) – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kartajev, Loktionov, Karpov
Rozhodca: Kubuš, D. Konc – Gajan, Korba.
Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou už dvojicu odohraných zápasov. Na horúcom ľade vo Fínsku pritom nezvládla hernú prevahu svojho súpera a podľahla mu po výsledkoch 2:3 a 1:6.
Vo štvrtok si slovenskí hokejisti zmerali sily s ruskými hráčmi v metropole východného Slovenska – v Košiciach.
Slováci hrali v prvej tretine s Ruskom vyrovnaný hokej a strávili celkom dosť času v útočnom pásme. Snažili sa streliť úvodný upokojujúci gól, ale šanci nedokázali premeniť. Zlom stretnutia nastal v polovici druhej tretiny, keď Rusov poslal do vedenia Šalunov.
Našim hráčom to úplne zaskočilo a následne dostali v druhej tretine dva góly. Najprv z hokejky Vojnova v 30. minúte a v 37. minúte po prihrávke Apalkova skóroval Averin.
Perfektná ruská hra pokračovala aj od počiatku tretej tretiny a naši sa iba prizerali, ako si z nich Rusi robia trhací kalendár. V 46. minúte zvýšil vedenie Ruska na 0:4 Averin a v poslednej desaťminútovke zápasu sa presadili Šumakov s Karpovom. Steel Aréna vypískala našich hráčov a potleskom ocenila výkon súpera.
Slovenskí reprezentanti si svoje zlyhanie priznali a boli sebakritickí: "Možno by to bol iný zápas, ak by sme strelili góly v prvej tretine. Potom sme už robili chyby a hoci je to len príprava, takto sa o reprezentačný dres nehrá. Každý sa musí pozrieť do zrkadla, pretože toto sa divákom určite nepáčilo. Aj preto tam zaznel piskot. Ja sa divákom nečudujem. Dať dvadsať eur za lístok je dosť a keď potom vidia takýto výkon, tak majú právo na vyjadrenie nespokojnosti," priznal Andrej Meszároš.
Tréner Cíger zhodnotil nevydarené stretnutie nasledovne: "Rusi vyhrali zaslúžene. Boli lepší asi v každej situácii. My sme sa nevedeli presadiť a keď sme sa už dostali do nejakej šance, tak sme to jednoducho odhodili. Sebavedomie hráčov išlo dole. V zápasoch proti Fínsku sme si ešte vytvorili nejaké šance, mali sme aj viac síl, ale dnes boli Rusi rýchlejší, prečíslovali nás. Bolo vidieť, že naši hráči si prestali veriť."
Zo slov Andreja Meszároša a trénera Zdena Cígera je jasné, že naši hráči chceli streliť prvý gól a vkročiť do zápasu lepšie, čo sa im žiaľ nepodarilo a následne ich táto skutočnosť sprevádzala celý zápas. V Poprade preto budú naši reprezentanti od začiatku chcieť hrať na sto percent a streliť úvodný gól, ktorý nabudí aj divákov.
Ako sme nastúpili proti Rusom v Košiciach?
J. Hudáček (Konrád) – Meszároš, Sersen, Graňák, Švarný, Rosandič, Kozák, Čerešňák, Jánošík – Dravecký, Reway, Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický – Hrnka, Marcinko, Bartánus – Hlinka, L. Hudáček, Handlovský
Jediným hráčom z nominácie, ktorý nezasiahol do stretnutia bol Michael Vandas. Po zbabranom výkone mu možno dá tréner Cíger šancu sa ukázať pred jeho rodným popradským publikom.
Ako bude prebiehať stretnutie Slovenska s Ruskom v Poprade, to sa môžete dozvedieť aj prostredníctvom nášho on-line prenosu na webe Onlajny.eu. Prajem vám pekný športový zážitok!