Švédsko – Lotyšsko 4:3 (po pr.) | Dánsko – Kanada 2:10 (kon.) | Švýcarsko – Rusko 1:2 (po pr.)
USA – Švédsko 6:1 (kon.)
USA
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Švédsko
Sobota 16.04.2016, 22:30 • Ralph Engelstad Arena • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (00:54:18)

Nejlepší hráči utkání: Joseph Woll (USA) – Jacob Moverare (SWE)

Američané ve 43. minutě ještě navýšili své vedení, když pátou branku domácího celku přidal Keeghan Howdeshel. Pak ale Švédsko v přesilovce snížilo náskok domácích po přesné střele Isaaca Lundestroma. Zámořský výběr si ale pár minut před koncem vzal své pětibrankové vedení zpět, když se trefil Joey Anderson.

59:37
    Američané krouží ve vlastním pásmu a šetří čas.

59:16
    Zápas se dohrává před brankou amerického strážce svatyně.

58:10
    Švédsko se drží před americkou brankou a kombinuje, Američané ale velmi dobře brání a před Wolla se snaží nikoho nepouštět.

56:37
    Na trestnou ale míří také jeden z Američanů, a to Graham McPhee na dvě minuty za hákování.

56:06
    Tohle ale Švédům vůbec nepomůže. Hugo Danielsson (SWE) je potrestán menším trestem za krosček a míří na trestnou lavici.

55:20
    Domácí jsou zpět v útočné třetině a vymýšlí, jak tentokrát vyzrát na švédského gólmana.

54:50
    Švédům se nakonec podařilo na chvíli vyvézt kotouč před branku Američanů, k zakončení se ale nedostali.

53:30
    Švédsko se teď jen těžko dostává z vlastního obranného pásma.
    52:03 Joey ANDERSON - 6:1

52:03
    USA právě vstřelilo branku!
    Domácí si ale svůj pětibrankový náskok rychle berou zpět. Nahození od modré čáry Larsson ještě vyrazil, u pravé tyčky se ale nejrychleji zorientoval JOEY ANDERSON a doklepl kotouč za záda švédského brankáře. Asistence: Adam Fox, Clayton Keller.
    50:32 Isaac LUNDESTROM - 5:1

50:32
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové využívají přesilovku a přece jen snižují náskok Američanů, když se s přispěním tyčky trefil až za Wollova záda ISAC LUNDESTROM. Asistence: Linus Lindstrom, Alexander Nylander.

49:36
    Další trest pro Američany. Kapitán Ryan Lindgren si odpyká dvě minuty za zdržování hry.

48:37
    Švédsko se sice chvíli drželo před brankou Američanů, pokusy švédských juniorů ale dokázali Američané zblokovat.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 18. Mittelstadt (Brown, Yamamoto), 23. Bellows (Fox), 24. Lindgren (McPhee), 38. Greenway (Keller, Fox), 43. Howdeshell (Brown), 53. Anderson (Fox, Keller) – 51. Lundestrom (Lindstrom, Nylander)

USA: Woll (Oettinger) – Greenway, Fox, Lindgren (C), Martin, Krys, Hellickson, Luce – Bellows, Keller, Anderson – Sanchez, Frederic, Lockwood – Mittelstadt, Brown, Yamamoto – Howdeshell, McPhee, Walker – Pastujov.
    Švédsko: Larsson (Eriksson Ek) – Moverare, Sellgren, Cederholm (C), Bannstrom, Danielsson, Liljegren, Tilander – Bratt, Steen, Lindstrom – Nylander, Wahlgren, Andersson – Bokvist, Hugg, Lundestrom – Davidsson, Pettersson, Soderlund – Jonsson Fjallby.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Hunnius (GER) – Rovenský (SVK), Saha (FIN)