Dukla – Jičín 24:23 (kon.) | Plzeň – Lovosice 20:19 (kon.) | Hranice – Frýdek-M. 23:19 (kon.)
Dukla – Jičín 34:24 (kon.) | Královo Pole – Zlín 26:19 (kon.) | Kopřivnice – Litovel 33:29 (kon.)
Zubří – Karviná 27:28 (po 2.pr.)
Talent tým Plzeňského kraje
20:19 (10:10) Stav série: 2:0
HK FCC Město Lovosice
Neděle 17.04.2016, 10:30 • MSH Lokomotiva I, Plzeň • Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezké nedělní dopoledne z Plzně. Čtvrtfinálová série házenkářské extraligy má před sebou druhé utkání mezi úřadujícím mistrem a třetím týmem po základní části Plzní a loňským finalistou z Lovosic.

SSK Talent M.A.T. Plzeň
    Domácí Plzeň skončila v základní části nakonec na třetím místě, když si svojí pozici zkomplikovala nepovedenými výsledky v závěru dlouhodobé části. Stejně jako v základní části budou domácí spoléhat zejména na dvojici Milan Škvařil – Michal Tonar, která střelecky táhla Plzeň. V posledních dvou letech, kdy Západočeši dokráčeli až k titulu, byl klíčovou postavou brankář Radek Motlík, což prokázal také v úvodním utkání série.

Lovosice v posledních dvou letech hodně trápili Plzeň v cestě za titulem, ale ani jednou ji nezastavili. Změnit to může tým postavený hlavně na hře reprezentanta Jiřího Motla v letošním roce. V základní části skončili Lovci až na šesté místě, ale play-off je zcela jiná soutěž a stát se může cokoliv, v což Severočeši věří. Podstatnou věcí pro Lovce budou také výkony gólmanů proti vysoce produktivní Plzni.

PRVNÍ UTKÁNÍ
    Ve včerejším úvodním utkání série triumfovala domácí Plzeň, která Lovosice porazila naprosto jasně, rozdílem 14 branek. Utkání se lámalo zejména v první půli, kterou domácí vyhráli o sedm branek 12:5 a hostům dovolili dát ze hry pouze dva góly, další tři byly po sedmimetrových hodech.

SSK Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 28:14 (12:5)
    Nejvíce branek: Poloz 5/1, Blecha 5/2, Tonar 4/1 – Klimt 6/3, Motl 5/3, Malý 2. Rozhodčí: Jiří Opava, Pavel Válek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/6. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1028.

Ohlasy trenérů po prvním utkání

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň:
    "Jsem rád, že to mělo pro nás jednoznačný průběh a mohl jsem protočit na hřišti všechny hráče. V první půli jsme Lovosice nepouštěli přes naší obranu, když už ano, tak jsme měli v brance vynikajícího Radka Motlíka, který ty šance pochytal. Chceme druhé utkání odehrát stejně a ideálně se stejným průběhem pro nás."

Vladimír Šuma, trenér FCC Město Lovosice: "Hodně se nám to nepovedlo. V první půli 24 střeleckých pokusů a pět gólů. Největší kámen úrazu byl náš útok a proměňování šancí. 12:5 v poločase je žalostné, v obraně jsme byli také nedůslední a hráli jsme bez kontaktu. Musíme si to srovnat v hlavách a do druhé utkání nastoupit jinak. Šancí jsme měli hodně, ale v zakončení jsme zpomalovali, nebo do toho nešli naplno. Je to k zamyšlení a v play-off musí být přístup hráčů jiný."

Sestavy:

SSK Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, Motlík – Fořt, Jonáš, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Blecha, M. Ivancev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Poloz, J. Škvařil, Strýc, Šindelář.

HK FCC Město Lovosice: Koňařík, Adamík – Franc, Landa, Havel, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Chroustovský, Barth, Klimt, Semerád, Miko, Malý.

Rozhodčí: Bohumil Brůna, Petr Halada. Delegát: Václav Formánek.

Oba celky na hrací ploše a probíhá představení aktérů dnešního utkání.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Domácí začali úvodním výhozem a hned se snaží dostat do zakončení. (0:0)
    1
    A domácí se ujímají vedení, když Adamíka propálil Michal Tonar. (1:0)

2
    Žlutá karta pro tým SSK Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář). (1:0)

2
    Lovosice jsou hodně aktivní a plzeňská obrana se drží jen za cenu faulů. (1:0)
    3
    Nejlepší střelec Lovosic ve včerejším utkání začíná dobře i dnes. Václav Klimt proměňuje první sedmičku utkání. (1:1)

4
    Z dálky to zkoušel Miko, ale minul. (1:1)
    4
    Domácí na druhé straně v zakončení o poznání úspěšnější a Poloz vrací Talentu vedení. (2:1)

5
    Plzeň si vytváří tlak, ale přes obranu Lovosic se nedokáže dostat. (2:1)

5
    Škvařil ve své tradiční střele z výskoku neuspěl. (2:1)
    6
    Michal Tonar po skvělém zákroku Motlíka zakončil rychlý brejk. (3:1)
    6
    Na druhé straně se taktéž mění skóre zásluhou Jiřího Boučka. (3:2)
    7
    Milan Škvařil se dnes poprvé prosazuje a vrací Plzni náskok dvou branek. (4:2)
    8
    Jiří Motl nebyl dostatečně hlídán a dostal se ke střele a snižuje. (4:3)

9
    Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček). (4:3)

10
    Hosté sehráli zajímavý signál na Jiřího Motla, který však Motlíka nepřekonal. (4:3)

10
    Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jan Landa). (4:3)

11
    Michal Tonar sice dostal míč do branky, ale branka neplatí. (4:3)

11
    Hostující Jan Landa se opět dostal do křížku s rozhodčím, který ho důrazně napomíná. (4:3)
    12
    Lovosice se dočkávají vyrovnání zásluhou Dominika Mika. (4:4)

12
    Rozhodčí přerušili hru a nyní probíhá slovní domluva s hostujícím trenérem. (4:4)
    12
    Michal Tonar se dostal ke střele a Plzeň vrací do vedení. (5:4)

13
    Na druhé straně výtečným zákrokem drží domácí Radek Motlík. (5:4)
    13
    Další lovosická příležitost už končí gólem, když Motl nedal Motlíkovi sebemenší šanci! (5:5)
    14
    Plzeň nechce hosty pustit do vedení a znovu se prosazuje zásluhou Michala Tonara! (6:5)

16
    Poloz se dostal ke střele, ale gól pro přešlap neplatí. (6:5)

16
    Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Pavel Chroustovský). (6:5)

17
    Na hřišti nyní trochu planou emoce a dnes nás čeká daleko vyhecovanější duel než včera. (6:5)

17
    Domácí budou moci házet sedmimetrový hod. (6:5)
    17
    Michal Tonar proměňuje sedmimetrový hod. (7:5)
    18
    Lovosice se dokázaly udržet u míče a nyní snižuje po trefě Miloslava Sýkory, hráče, který včera nehrál. (7:6)

19
    Ivancev zastavil nedovoleným způsobem Malého a dostává dvouminutový trest. (7:6)
    19
    Miloslav Sýkora využívá přesilovku a srovnává stav dnešního utkání. (7:7)

20
    Oddechový čas pro domácí. (7:7)
    20
    Domácí se dostávají znovu do vedení, když krátký tlak zakončil David Poloz. (8:7)
    21
    Domácí v plném počtu a opět také v náskoku dvou branek, který vystřelil Vinkelhöfer. (9:7)
    22
    Pavel Chroustovský dokázal přesně zakončit a míč končí za zády Motlíka. (9:8)
    24
    Lovosice opět srovnávají a stahují náskok Talentu. Tentokráte Motlíka překonal Bouček. (9:9)

25
    Adamík vychytal šanci domácích v signalizované pasivitě, na druhé straně útočnou akci zastavil faulem Škvařil. (9:9)

25
    Vyloučení v týmu SSK Talent M.A.T. Plzeň (Milan Škvařil). (9:9)

25
    Oddechový čas pro hosty. (9:9)

25
    Velká šance pro Miloslava Sýkoru, který to znovu zkoušel z levého křídla, ale Motlík utěsnil prostor u tyče. (9:9)

26
    Chroustovský zastavil nedovoleně domácí útočnou akci a dostává dvě minuty. (9:9)

27
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl). (9:9)

27
    Domácí už hrají v plném počtu, hosté v oslabení o dva hráče. (9:9)
    27
    A Talent dvojitou přesilovku využívá v desátou branku v podání Davida Poloze. (10:9)

28
    Perfektním zákrokem se nyní prezentoval Artur Adamík, když zastavil velkou šanci Plzně. (10:9)

29
    Hosté zajímavě sehráli útočný signál s přeběhem Sýkory, který ale přesně nezakončil. (10:9)
    30
    Se začátkem poslední minuty první půle hosté srovnávají, když v pádu zakončil Lukáš Malý. (10:10)

30
    Motl byl nedovoleně zastavený a Šindelář dostává dvouminutový trest. (10:10)

30
    Žlutá karta pro tým SSK Talent M.A.T. Plzeň (Jiří Fořt). (10:10)

30
    První poločas skončil. (10:10)

Druhý poločas začne přibližně v 11:22.

Máme za sebou hodně vyrovnaný a emotivní první poločas, který skončil nerozhodným výsledkem. Domácí si vypracovali na začátku náskok, ale Lovosice dnes předvádějí lepší výkon než včera a povedlo se jim dotáhnout. (10:10)

31
    Začal druhý poločas. (10:10)
    31
    Jiří Motl se dostal ke střele a hosté poprvé v utkání vedou. (10:10)

32
    Hosté mohli přidat další branku, proti však byl pozorný Radek Motlík. (10:11)

33
    Hosté začali výrazně aktivněji než domácí Plzeň a znovu se derou do útoku. (10:11)
    33
    Jiří Motl přidává další branku a Lovosice vedou o dvě branky. (10:12)

34
    Šindelář měl dobrou šanci na snížení, Artur Adamík však úspěšnější. (10:12)
    35
    Petr Vinkelhöfer zakončuje v pádu přesně na vzdálenější tyč. (11:12)
    36
    Lovci v útoku neuspěli a hned z protiútoku přichází vyrovnávací trefa Talentu z ruky Davida Poloze. (12:12)
    36
    Václav Klimt se včera ani dnes na značce sedmimetrového hodu nemýlí. (12:13)
    37
    Rychlá akce Lovosic a opět je tu vedení hostů o dva góly, když se trefil Jiří Motl. (12:14)
    38
    Jakub Šindelář pálí z výskoku a úspěšně! (13:14)
    39
    A máme vyrovnáno! Petr Vinkelhöfer dostal dobrou přihrávku a srovnává! (14:14)

39
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček). (14:14)
    40
    Plzeň se ujímá opět vedení! Ze sedmimetrového hodu skóruje Michal Tonar. (15:14)

42
    Lovosice se snaží o vyrovnání, ale zatím bez úspěchu. (15:14)

42
    Žlutou kartu dostává hostující střídačka, konkrétně trenér Šuma. (15:14)

43
    Oddechový čas pro hosty. (15:14)
    44
    Máme opět srovnáno, když se dokázal prosadit Bouček. (15:15)

46
    Plzeň v útoku příliš pasivní a přichází o možnost na zakončení. (15:15)
    46
    Rychlá akce Lovců a je z toho gól na 15:16, který dává Miloslav Sýkora. (15:16)
    47
    Další rychlá akce a znovu Miloslav Sýkora v roli úspěšného střelce. (15:17)
    47
    Přichází gól i na druhé straně, kterého docílil David Poloz. (16:17)

Dnešní utkání sleduje 1240 diváků. (17:17)
    49
    Máme opět srovnáno, když samostatný únik zakončil Milan Škvařil. (17:17)

50
    Vyloučení v týmu SSK Talent M.A.T. Plzeň (David Poloz). (17:17)

50
    Domácí hrají v oslabení, zatím však s míčem pod kontrolou. (17:17)

51
    Milan Škvařil se pokusil propálit hradbu těl před sebou, ale neuspěl. (17:17)
    51
    Domácí znovu jdou do vedení. Po rohu se Talentu povedla souhra zakončená Michalem Tonarem. (18:17)

52
    Znovu se nám trochu jiskří na hřišti, Lovosice se dostávají do útoku. (18:17)

53
    Lovosická souhra hodně zdlouhavá. (18:17)

53
    Za hru nohou potrestán domácí Milan Škvařil. (18:17)

54
    Oddechový čas pro domácí. (18:17)

54
    Talent pokračuje v útočném snažení, co nevidět bude signalizována pasivita. (18:17)

55
    Domácí nedokázali z dlouhé útočné akce nic vytěžit. (18:17)

55
    Další vyloučení v dnešním utkání. Dvě minuty pro domácího Jana Blechu. (18:17)

55
    Hosté mají možnost házet sedmimetrový hod. (18:17)
    55
    Václav Klimt proměňuje další sedmičku, když tentokráte proti němu stál Herajt. (18:18)
    56
    Šindelář na jedné straně neuspěl, na té opačné Chroustovský ano a hosté znovu vedou. (18:19)
    57
    Milan Škvařil předvedl úspěšné zakončení po návratu z vyloučení a srovnává! (19:19)

58
    Na obou stranách zatím září gólmani. Nejprve skvěle zasáhl Adamík, teď i Motlík. (19:19)

59
    Obrovskou šanci nedokázal proti Adamíkovi proměnit Michal Tonar, ale domácí budou mít sedmičku. (19:19)
    60
    Na sedmičku si stoupl David Poloz a překonává Adamíka! (20:19)

60
    Šindelář dobře zasáhl v obraně, ale hosté stále u míče. (20:19)

60
    Milan Škvařil dostává třetí dvouminutový trest a musí na tribunu! (20:19)

60
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jan Landa). (20:19)

60
    Hosté se do zakončení nemohou dostat. (20:19)

60
    Střela mimo a šance hostů tak padají na nulu. (20:19)

Konec zápasu. (20:19)

Je za námi druhé čtvrtfinálové utkání házenkářské extraligy, které bylo velkým dramatem až do samotného konce. Plzeň si nakonec připisuje výhru po vítězné brance z poslední minuty, kterou dal David Poloz ze sedmimetrového hodu. Série se nyní za stavu 2:0 stěhuje na sever Čech.

SSK Talent M.A.T. Plzeň – HK FCC Město Lovosice 20:19 (10:10)
    Nejvíce branek: Tonar 7/2, Poloz 6/1, Škvařil 3 – Motl 5, Sýkora 4, Bouček 3. Rozhodčí: Bohumil Brůna, Petr Halada. Delegát: Václav Formánek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 7:4. ČK: Škvařil (PLZ). Diváci: 1240.

Pro dnešek je to z Plzně všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u házené opět na shledanou. (12:18:22)