USA – Švédsko 6:1 (kon.) | Finsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:1 (kon.)
Lotyšsko – USA 1:12 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:1, 1:0, 0:2) Stav série: 1:2
St. Louis Blues
Neděle 17.04.2016, 21:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám hezký zbytek nyní již pondělí a u sledování některého dalšího online přenosu, třeba i z NHL, se těším na počtenou. (00:20:31)

Ještě dochází ke zpětné úpravě statistik, a to u první branky St. Louis Blues, kde druhou asistenci místo původně ohlášeného Paula Stastneho dostal připsánu Robby Fabbri.

3. Artemi Panarin (CHI) 0+1

Dlouho se zdálo, že neskutečný Corey Crawford vychytá Chicagu vítězství, ale pak pustil laciný gól po Berglundově ráně od modré a tlak Blues vyvrcholil gólem Schwartze, který znamená vítězství 3:2 a zároveň i vedení 2:1 pro St. Louis Blues.

59:55
    Kotouč míří ven z pásma, je zdá se hotovo!

59:43
    Další bomba míří jen těsně vedle!

59:20
    Tlak Chicaga vrcholí, zadovka Shawa u tyče ale končí jen u Elliotta!

59:08
    Poslední vítězný gól Blues v play-off v United Center vstřelil slovenský útočník a bohužel již nežijící legenda Pavol Demitra.

59:08
    Zase vražedný Seabrookův projektil, který se otřel o prvního bránícího hráče, o hokejku toho druhého a pak dokonce i brankářovu výstroj. Kotouč mimo led. A následují porady týmů u střídaček.

58:50
    A domácí jsou v šesti, Crawford na střídačce.

58:43
    Zakázané uvolnění Blackhawks. To není dobrá varianta, jak se pokusit srovnat.
    58:27 Schwartzův únik skončil střelou mimo.

58:27
    A málem mohl smutně nakukovat za svá záda! Jaden Schwartz ujel, nasadil kličku, zakončení však mířilo nad!

58:07
    A znovu musí Chicago až zpoza vlastní branky a Crawford už tak nejistě nakukuje na střídačku.

57:36
    Jenže bez puku se těžko útočí, Blues naopak vezou kotouč do útočného pásma.

57:15
    A Hawks se nadechují k výpadu, čas se jim krátí.

56:40
    Hosté sice vyhráli buly, ale domácí mají hodně vytažený presing.

56:29
    Kotouč končí mimo kluziště a čas se domácím velmi krátí.

56:06
    Další závar před Crawfordem, ale domácí se tentokrát ubránili.

55:32

55:17
    Van Riemsdyk se dostal do koncovky, ale Elliott kryje šanci tohoto zadáka Hawks.

54:43
    Nepřesná přihrávka hostů je sama vyhání až do obranného pásma.

54:22
    A po dalším zákroku Crawforda bude trvat ještě minutu.

54:11
    Steen pálí a Crawford kryje, přesilovka Blues stále trvá.
    53:22 Jaden SCHWARTZ - 2:3

53:22
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blesková souhra hostů slaví úspěch! JADEN SCHWARTZ zakončuje rychlý ťukec, kdy Tarasenko našel za brankou stojícího Backese, který ihned z první předal před branku a Schwartz propálil Crawforda! Asistence: David Backes, Vladimír Tarasenko.

53:09
    Čas v přesilovce hostům utíká a Chicago znovu vyhazuje.

52:53
    Další zákrok Crawforda, tentokrát z ostrého úhlu střílel Tarasenko.

52:28
    Domácí se podruhé během tohoto oslabení osvobozují.

51:51
    Aktivita St. Louis slaví úspěch, vysokou holí zahrál Patrick Kane, který trefil do obličeje Pietrangela a je z toho přesilovka pro Blues. A to dokonce ve formátu 2+2 minuty.

51:32
    Tarasenko pálil na rukavici Crawforda, ale minul branku.

50:50
    Shaw dobruslil v útočném pásmu kotouč jako první, pak ale o něj hned přišel.

50:33
    Crawford pokryl Backesovu střelu a začíná reklamní přestávka.

50:11
    Teď se zase hosté snaží dostat do koncovky, ale marně hledají recept na modrou obrannou čáru soupeře.
    49:25 Toews nakonec svou přihrávkou Hossu nenašel, kotouč po jeho myšlené přihrávce se odrazil od Hossovy brusle vedle hostující branky.

49:25
    Toews hledal Hossu, od jehož brusle se nakonec kotouč odráží těsně vedle branky St. Louis!

49:03
    Ott se objevil ma buly vedle Toewse a hned po rozehrání se pustil do soupeře, doslova se mu pověsil za krk a hodně na hraně pravidel ho pomačkal. Vylučovat se nebude.
    48:43 Další šance hostí, kterou kryje Crawford.

48:43
    A další závar před Crawfordem, hosté v poslední třetině kráčí podstatně odvážněji za vítězstvím. Tentokrát jim málem pomohl sám brankář domácích, jehož bekhendové vyhození zpoza branky nakonec skončilo střelou na branku, kterou na poslední chvíli pokryl.

48:33
    Hra ve středním pásmu na holích hostů.

48:17
    Další akce domácích, Fleischmannovo nahození Elliott jen tak nechtěně srazil lapačkou, než aby jej schoval do ní.

47:48
    Panarin zavezl kotouč, pak dal pobídku na modrou, ránu však pokryl Elliott.

46:34
    Další obrovská šance hostů, kteří si čtyřmi přihrávkami totálně rozebrali defenzívu Hawks! Ale Schwartz nedokázal zakončit skrze Crawforda!

46:13
    Po reklamní pauze se zase hraje a Blackhawks se prostřednictvím Fleischmanna ženou do útoku.

45:49
    Zcela stejně dopadl i pokus Brenta Seabrooka.

45:35
    Van Riemsdyk pálí těsně vedle.
    45:15 Patrik BERGLUND - 2:2

45:15
    Nečekaný zásah PATRIKA BERGLUNDA! Ten přejel modrou a pak jen tak od boku vystřelil na Crawforda, jehož lapačka sebou mrskla pozdě! Je znovu vyrovnáno! Asistence: Kevin Shattenkirk a Robby Fabbri.

44:33
    Steenova jedovatá střela, kterou ale pokryl Rozsíval.

44:17
    Na to publikum v United Center reaguje sympaticky, pokřikem na podporu domácích, kteří se dostávají trošku pod tlak.

44:03
    A hosté zcela logicky a dle očekávání navyšují tempo.
    43:43 Tarasenkova střela a po ní musel zasahovat Crawford.

43:43
    Tarasenko pálí přes hráče a Crawford se musel činit!

43:07
    Zakázané uvolnění domácích.

42:43
    Tvrdá bomba od modré končí mimo!

42:16
    Nahození hostů od modré končí v rohu kluziště, kde puk sbírá parta v červených dresech, tedy domácí Hawks.

41:27
    Shattenkirk pálí, Crawford si s jeho pokusem poradil.

40:58
    Laddova bomba z první po rychlé přihrávce od druhého mantinelu nakonec nekončí v síti, ale na chráničích Elliotta, dost možná i zcela mimo.

40:50
    A Keith pálil znovu od modré a Elliott raději zase přerušuje hru.

40:39
    Přerušena hra poté, co Elliott schoval kotouč pod výstroj.

40:20
    I Crawford se musí činit, ale úspěšně vyráží kotouč.

40:07
    Sedm vteřin uteklo od úvodního buly třetiny a hned musí Elliott zasahovat.

Nejvíce zblokovaných střel:
    Hjalmarsson (CHI), Bouwmeester, Gunnarsson a Shattenkirk (všichni STL), 3 zblokované střely

Nejvíce hitů:
    David Backes (STL), 7 hitů

Nejvíce času na ledě:
    Alex Pietrangelo (STL), 18 minut a 56 vteřin

Po dvou třetinách tedy vedou domácí 2:1, když se ve 22. minutě prosadil Anisimov, který zužitkoval krásnou akci Panarina.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    A ještě musel Crawford zasahovat po Schwartzově ráně!

39:57
    A nakonec v čase 39:56,7 se vhazuje u Crawforda, Blackhawks se provinili zakázaným uvolněním.

39:39
    Ještě jedno vhazování v obranném pásmu Blues.

38:59
    Kolmá přihrávka na Keitha, který však z první míjí branku Blues!

38:15
    Pár okamžiků sváděly týmy souboj o kotouč v obranném pásmu Chicaga, to se však nakonec osvobozuje.
    36:45 Individuální akce Panarina.

36:45
    Nádherná individuální akce od Panarina, který si povodil bránícího hráče a pak se dostal sám před Elliotta, tomu však již zasunout kotouč mezi betony nedokázal!

36:23
    A na druhé straně také provinění se zakázaným uvolněním.

35:56
    Zakázané uvolnění hostů.

35:15
    Ale opravdu to bylo jen na chvíli a nakonec právě Teravainen ještě zkoušel pozornost Elliotta ránou z ostrého úhlu, gólman Blues si ale se situací poradil.

34:40
    Teravainen prohrál buly a hosté se tak mohou na chvíli dostat zpod tlaku.

34:39
    Anisimov už měl napřaženo, ale na poslední chvíli mu zablokoval ránu zápěstím někdo ze St. Louis, následně se ke kotouči dostal na modré čáře Duncan Keith, ale rána zadáka končí jen v náručí Elliotta!
    33:45 Laddova střela orazítkovala pouze obě tyče hostující svatyně.

33:45
    United Center už bouřilo, dokonce i světla svítila na brankoviště Elliotta v domnění, že Ladd propálil brankáře hostů, ale nikoliv! Kotouč se jen odrazil od tyče do té protější a zase zamířil zpět do hry!

33:20
    Shaw se v útočném pásmu protlačil ke kotouči, ale to bylo tak vše.

32:51

32:42
    Velmi chytrá nabídka od Gunnarssona, který poslal střílenou přihrávku na teč Lehterämu, ten však místo čepelí trefil puk jen nožem brusle a kotouč kryje Crawford.

32:34
    Parayko to zkoušel, ale Crawford bez problémů kryje.

32:26
    Hosté rozehrávají akci zpoza vlastní branky.

31:58
    Ofsajd domácích.

31:45
    A na druhé straně zasahuje i Crawford, kotouč mizí mezi lidmi na tribuně a na led se vydává úklidová četa, tedy na řadě je taky trochu té komerce.

31:39

31:39
    Keithova bomba končí na betonech Elliotta!

31:10
    Další dvě obrovské šance, ale hosté se zuby nehty drží.

30:48
    Elliott nepokryl ránu Panarina a pro Blues z toho plynou problémy.

30:09
    Seabrookova bomba typu "led" – "vzduch" končí na hradbě těl před Elliottem.

29:46
    Kane pálí a Elliott kryje! Hawks mají na ledě Ladda, Panarina, Toewse, Kanea a Seabrooka, to je jako nějaký malý program Avengers v hokejové podobě!

29:38
    A bude se vylučovat, na trestnou lavici míří nza podražení Scottie Upshall a United Center je na nohou.

29:32
    A zase ten Crawford, tentokrát po ráně Upshalla!

29:04
    Andrew Shaw z pravého křídla míjí branku Elliotta.

28:39

27:55
    Hossova nepříjemná rána na zadní tyč končí na betonu Elliotta.

26:40
    Snaha domácích o kontr končí sraženou střelou.
    26:00 Tarasenkovy šance a výborný Crawford.

26:00
    Neskutečný Crawford vytasil hned několik zázračných zákroků během pár vteřin proti ruské hvězdě Blues Tarasenkovi!
    25:30 Šanci Lehtery vykryl Crawford.

25:30
    Ještě více se ale nyní zaskvěl Crawford, který se včas přesunul a vychytal Lehteräho!

25:11
    Další velká šance domácích, kdy Kane předal krásnou přihrávku na Panarina, toho vychytal Elliott.

24:56
    Zakázané uvolnění Chicaga.

24:11
    Obrovská šance Gunnarssona, který se na brankovišti dostal k zakončení, ale Crawford jej vychytal!

23:59
    Andrew Ladd pomáhá svému brankáři úspěšným blokem rány Fabbriho.

23:40
    Delší dobu kombinovali hosté, ale k ohrožení Crawforda se nedostali.

22:10
    Svedberg na druhé straně zablokoval ránu Parayka!

21:42
    A další šance domácích, tentokrát pálí Svedberg, ale opět jeho pokus končí jen u brankáře Blues.

21:32
    Elliott kryje šanci van Riemsdyka!
    21:04 Artem ANISIMOV - 2:1

21:04
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Stastny sice vyhrál proti Panarinovi buly, ale ruský útočník se ihned vrhl napadat Parayka, vydoloval za brankou kotouč a poslal ho okamžitě před brankoviště, kde již nebyl pro ARTEMA ANISIMOVA problém překonat Elliotta! A domácí zase vedou! Asistence: Artemi Panarin.
    21:00 Velká šance Anisimova

21:00
    Obrovská šance Anisimova, kterého vychytal tváří v tvář Elliott, poté ještě pálil Panarin, i Seabrook, ale Elliott neoblomný a neprůstřelný.

20:38
    Bouwmeester se snažil předat od modré přihrávku na pravé křídlo, hokejka Patricka Kanea ale posílá tečí kotouč mimo kluziště.

20:05
    Blackhawks vyhráli úvodní buly třetiny.

20:01

Druhá třetina se blíží svému začátku. V něm budou oba týmy postrádat své vyloučené hráče, na straně domácích tedy Andrewa Shawa, hosté pak obránce Joela Edmundsona.

Československá stopa

V první třetině moc do osudu utkání československá legie z Chicaga nezasáhla. Marián Hossa předvedl jeden zajímavý průnik, na jehož konci byla pak i střela, kterou mu zablokoval obětavým pádem jeden ze soupeřů. Tomáš Fleischmann a Micha Rozsíval pak mají na kontě po jednom hitu.

Alex Pietrangelo (STL), 11 minut a 6 vteřin

A v této třetině se také již nic vážnějšího nestalo. Chicago po trefě Seabrooka v úvodu duelu vedlo 1:0, ale také Blues využili svou první početní výhod, deset minut po úvodní trefě srovnal také obránce, a to Colton Parayko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:31
    A vylučuje se na obou stranách, za konflikt mezi Shawem a Edmundsonem si oba kohouti odnášeji dvouminutový trest, a než na trestnou tak míří přímo do kabin, protože v této třetině si jej už neodpykají.

19:31
    Panarin pálí a Elliott kryje jeho ránu!

19:20
    I Crawford zasahuje.

18:27
    Poté, co Hossa natlačil své tělo ke kotouči blíže, přišel obrovský závar před Elliottem a nakonec Bouwmeester zachránil svůj tým, když se vrhl do Hossovy bomby!

18:02
    Znovu kotouč v hledišti.

17:41
    Další opravdu tvrdá bomba mířící na Elliotta, ten je asi nyní rád, že proti ráně van Riemsdyka nemusel zaasahovat, kotouč totiž nejspíš trefil Toewse před brankou.

17:24
    Duncan Keith hledal Andrewa Ladda, ale kotouč je sražen do ochozů a hra přerušena.

16:47
    Pietrangelo zavezl puk do útočného pásma, vidíme nyní spíše fyzickou podívanou, než technické finesy a gólové šance.

16:06
    Nepříjemná situace před Crawfordem, kotouč nakonec minul branku.

15:46
    Čtyři hráči se snažili vypíchnout Jadenu Schwartzovi kotouč, ale útočník Blues ustál celou situaci a nakonec rozehrál.

14:59
    Ale Elliott je ten, kdo se musí v brankovišti činit, zvládl to ale s přehledem.

14:40
    Po reklamní pauze se už zase hraje a znovu to jsou ve světlém hrající hosté, kteří se snaží vymyslet něco v ofenzívě.

14:32
    Shawovu bombu vyráží Elliott mimo led.

13:54
    Další zákrok Elliotta, vůbec nebyl jednoduchý, ale poradil si se střelou z ostrého úhlu od Patricka Kanea.

13:30
    Puk za brankou hostů, ti jsou navíc pod tlakem a rozehrávají jen těžce.

13:01
    Z ostrého úhlu střílel Lehterä, ale s tímhle si Crawford hladce poradil.

12:39
    Blues vyráží do útoku, ale nakonec zastavuje kotouč Crawford a domácí budou rozehrávat.

12:25
    Po pár vteřinách znovu hra přerušena a na řadu přichází další reklamní přestávka.
    12:11 Colton PARAYKO - 1:1

12:11
    A je vyrovnáno! Brouwer vyhrál buly a nakonec se po ose Fabbri a Pietrangelo dostal puk až ke COLTONU PARAYKOVI, jehož bomba skončila až za Crawfordem! I Blues využívají svou první početní výhodu utkání. Asistence: Alex Pietrangelo, Robby Fabbri.

12:03
    A pozor, Svedberg dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí, když zasáhl Tarasenka hokejkou do obličeje.

12:03
    Další šance hostů, pálil Lehterä, poté, co se Tarasenko nedostal do koncovky.

11:06
    Anisimov dostal v tvrdém souboji za brankou ránu do obličeje, ale pokračovalo se ve hře a nakonec to byl Seabrook, kdo od modré pálil, Elliott kryje, drží puk a posílá do éteru první komerční přestávku dnešního utkání.

10:28
    Brodziak také zkouší srovnat, ale míjí branku Chicaga.

09:50
    Další šance Tarasenka, tentokrát kotouč těsně minul tyč branky.

09:25
    Šance Tarasenka, Hjalmarsson odvážně zastavil jeho pokus.

08:45
    Hosté se ale zmocnili puku a byli to právě oni, kdo podnikl výpad do obrany soupeře, Crawford zasahovat nemusel, St. Louis selhalo ve finální přihrávce.

08:30
    Znovu míří kotouč do útočného pásma Chicaga.

07:46
    Hosté se nakonec s vypětím všech sil ubránili, ale Chicago zůstává v náporu.

06:36
    Podstatně lepší přesilovka v podání Chicaga než před chvílí, Parayko zastavil tělem ránu Hossy, chvíli na to Gunnarsson zase bombu Keiitha. A nakonec zasahoval Elliott proti van Riemsdykově ráně!

06:20
    Van Riemsdyk pálí, Shattenkirk si zapisuje další zblokovanou střelu. Před chvílí podobně zastavil ránu Kanea.

05:46
    Neskutečný trest pro Bouwmeestera, prakticky vlastně ještě dříve, než naskočil zadák Blues z trestné na led, tak je znovu vyloučen za nedovolené bránění. Zapojil se totiž holí do hry ve chvíli, kdy ještě stál na trestné lavici, avšak dvířka se již otevřela. Kdyby již byl bruslemi na ledě, tak je vše oukej, takhle putuje Bouwmeester na své vyhřáté místečko zpět.

05:41

05:35
    Až teď se Chicago dokázalo usadit v útočném pásmu.

05:13
    Čas běží a domácí tým znovu až za vlastní brankou.

04:42
    Marně se ale tentokrát snaží Chicago dostat do koncovky.

03:41
    Hodně přísný trest pro Bouwmeestera, který dostává dvě minuty za hákování Panarina. Tady to však sečetli sudí, tedy nejspíš, se souběžným zákrokem Bouwmeeserova spoluhráče. A Blues budou čelit dalšímu oslabení, když to první pro ně nedopadlo moc slavně.

03:22
    Crawford ale nesmí polevit v obezřetnosti, kryje ránu Brouwera.

03:10
    A Patrick Kane velmi aktivní a pálí, ránu však zablokoval Shattenkirk.
    02:18 Brent SEABROOK - 1:0

02:18
    Od Kanea se dostal kotouč k Toewsovi, poté puk zamířil na modrou a bomba BRENTA SEABROOKA zamířila přímo do branky a dala jasný povel do režie v United Center, aby se spustil song Chelsea Dagger, který si nyní za bouřlivého jásotu fanoušci Blackhawks prozpěvují! Chicago využívá přesilovku a vede 1:0! Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane.
    02:07 Elliottovi zazvonilo za jeho zády břevno po střele domácích.

02:07
    Břevno zazvonilo za Elliottem!

01:49
    A Brodziak dostává dvě minuty navíc oproti Svedbergovi, přesilovka pro Chicago!

01:49
    Crawford se rozhodně nenudí a teď se nenudí ani fanoušci, po jeho dalším zákroku se do sebe pustili Brodziak a Svedberg! Brodziak se totiž ohnal po lapačce Crawforda a je z toho vyloučení.

01:37
    Poté, co Backes vyhrál buly, musel znovu zakročit Crawford, tentokrát proti ráně Edmundsona.

01:30
    Panarin zablokoval ránu Pietrangela ze středního pásma, kotouč končí mimo kluziště a bude se vhazovat.

01:01
    A Crawford znovu zasahuje, po přihrávce zpoza branky pálil Robby Fabbri, jeho ránu z brankoviště ale brankář Chicaga schoval do náruče.

00:49
    A další přerušení hry, domácí se dopustili postavení mimo hru.

00:30
    Znovu na buly úspěšnější hráč Blackhawks, tentokrát Shaw.
    00:28 Šance Berglunda hned v úvodu utkání.

00:28
    Ostrý úvod zápasu, Berglund si z levého křídla najel do zakončení a Crawford jeho ránu kryje!

00:07
    A první přerušení na sebe nenechalo dlouho čekat, zakázané uvolněn domácích.

00:01
    Jonathan Toews vyhrál úvodní buly utkání.

00:01

Dozpíváno, dohráno, tedy aspoň hymna, hokej se teprve hrát bude! A snad už co nejdřív, nervozita totiž stoupá. Tak pojďme na to!

V United Center nyní zní americká státní hymna.

Stadion uctil památku Eda Snidera, který 11. dubna zemřel, a který nemalou měrou ovlivnil například činnost týmu Philadelphia Flyers v NHL.

A tak ještě trošku ceremonií.

Vše už se chystá k úvodnímu buly, na které se proti sobě postaví Toews a Berglund.

Začátek se nám neposouvá jen o trošku, ale již o minimálně čtvrt hodinku. Pevně však věřím, že nám to oba týmy vynahradí tím, co v dnešním duelu předvedou.

Jak se dalo čekat, tribuny v United Center září červeně a atmosféra tu bude naprosto unikátní. Město, ve kterém žije nejen početná československá ekipa hokejistů, ale vůbec spousta občanů s českým či slovenským občanstvím, dnes poprvé uvítá play-off 2015/2016!

V utkání tak nakonec uvidíme kvartet československých hokejistů, na straně domácích obránce Rozsívala a útočníky Hossu, Fleischmanna a Pánika, hosté nastoupí do duelu bez československých tváří, pokud pomineme tedy původ útočníka Paula Stastnyho.
    Ledová plocha podstoupila také poslední úpravy před úvodním buly.

United Center je s největší pravděpodobností vyprodané do posledního místečka a nás čeká velmi zajímavý třetí duel celé série.

Zápas začne trošičku později než ve 21:00. Tradiční ceremonie úvodní buly trošku odsunou.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Svedberg, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval – Ladd, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Mashinter, Teravainen, Fleischmann – Pánik, Kruger, Shaw.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Steen, Backes – Fabbri, Stastny, Brouwer – Upshall, Brodziak, Ott.

Rozhodčí: Tim Peel, Jean Hebert – David Brisebois, Pierre Racicot.

A změna proti předpokladům i na straně Chicaga, kde se v sestavě objevuje ve čtvrté formaci Richard Pánik, to je dobrá zpráva pro slovenské fanoušky.

Tak v případě sestav první změna hlášená u Blues, kde do čtvrtého útoku nenaskočí Reaves, ale zmiňovaný Steve Ott, který je tak škrtnut ze seznamu zraněných.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jestliže čekáme na soupisky obou týmů, tak je jasné, kdo duel bude pískat. Jako dvojice hlavních se představí velezkušený Tim Peel, který v soutěži debutoval před téměř 17 lety, a Jean Hebert. Zajímavé je, byť v tom samozřejmě nejde hledat nějaký hlubši podtext, že když letos Peel pískal Blackhawks, tak Chicago dokázalo pokaždé vyhrát.

Jako čároví rozhodčí do utkání vstoupí David Brisebois a veterán mezi rozhodčími Pierre Racicot, který naskočil do NHL před 26 lety, který je ještě o pět let starší než Jaromír Jágr.

Zatímco Chicago Blackhawks má v týmu unikátní stav, tedy všichni hráči jsou zdraví a mohou hrát, tak v kádru St. Louis Blues přece jen jeden hráč nemůže hrát, a to třiatřicetiletý útočník Steve Ott.