Lotyšsko – Dánsko 5:1 (kon.) | Finsko – Rusko 4:3 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 9:1 (kon.)
Lotyšsko
5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Dánsko
Čtvrtek 21.04.2016, 18:00Mistrovství světa do 18 let • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokeje. V tomto zápase o udržení v elitní skupině mistrovství světa hráčů do 18 let proti sobě nastoupí Lotyšsko a Dánsko.

Série o sestup se hraje na dva vyhrané duely. Tým, který této mety dosáhne dříve než soupeř, zůstává s elitní skupině, naopak poražený sestupuje.

Lotyšsko: Grigalš (Mitens) – Zeile, Svars, Kalkis, Komuls,Udris, Selickis, Berzinš, Smonds – Vulkanovs, Krastenbergs, Klavinš – Apfelbaums, Elizis, Blugers – Egle, Nazarovs, Strombergs – Smirnovs, Sicevs, Gegeriš

Dánsko: Krog (Gransoe) – Heine, Jessen, Larsen, Gatz, Andersen D., Mohr Andersen L. – Schmidt-Svejstrup, Mathiasen-Wejse, Nielsen – Krog, Rondbjerg, Blichfeldt – Grundtvig, Madsen, Mortensen – Molge, Andersen J. Gath.

Za malý moment zápas začne.

Po ledové ploše už jezdí sudí, za malý moment přijdou hráči obou celků.

Hokejisté už jsou na hrací ploše.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrávají Dánové, kteří se hned dostávají do útočného pásma. V něm se ale u kotouče neudrželi.

00:31
    Kotouč po střele Klavinše byl tečovaný do ochranné sítě nad brankou.

01:19
    Dánský tým se dostal do problémů, špatně rozehrál, ale soupeř této chyby využít nedokázal.

01:51
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nazarovs – 2 min., podražení).

02:12
    Přesilová hra se zatím Dánsku nedaří, nemůže se dostat stabilně do útočného pásma. Brankář Lotyšska nabral kotouč na půl a vyhodil ho přes celé kluziště.

03:04
    Ke střelou od modré čáry si brankář bránícího se celku věděl rady. Následně Grigalš výtečně vychytal Nielsena.

03:51

04:23
    Krog parádně vychytal Kalkise, který dostal kotouč do ideální pozice, ale nedokázal zamířit přesněji.

05:00
    Úvodních pět minut zápasu je pryč. Střelecky je zápas velmi vyrovnaný. Oba celky si vytvořily velkou šanci, tu ale proměnit nedokázaly.

05:25
    Mathiasenova velmi dobrá rána od modré čáry pořádně vylekala brankáře, který puk spíše instinktivně vyrazil.

05:59
    Další práce pro gólmana Grigalše, který nyní zneškodnil střelu od modré čáry.

06:30
    Dánsko se dokázalo ubránit krátkému tlaku soupeře a vyrazilo do útoku. Rychlý brejk využít nedokázalo.

07:02
    Vypadalo to, že budou rozhodčí vylučovat. Nakonec je tak nestalo, hra pokračuje pět na pět.

07:40
    Dánsko je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 5:2. Další střelu si připsal Mathiasen, jeho pokus brankář vyrazil nad branku.

08:31
    Grigalš si připsal další povedený zákrok, když rukavicí vyrazil kotouč nad branku.

09:17
    Tým vedený jako hostující kontroluje hru, má více šancí, ale střelecky se zatím nedokáže prosadit.

09:44
    Dánové se dostali do postavení mimo hru. Ta se tak přerušuje, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny úvodní třetiny, sledujeme dominanci Dánska, ta ale branku nepřinesla, a tak platí stav bezbrankový.

10:57
    Lotyšsko se snaží, ale zatím na soupeře nemá silově ani rychlostně.

11:27
    Zakázané uvolnění se nepíská, sledujeme rychlý hokej, který ovšem nenabízí mnoho zajímavých hokejových momentů.

12:10
    Mládežnický hokej je obecně poněkud chaotický, dnes to platí také.

13:28
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Hodně zajímavá branka. Lotyšsko nakonec puk za brankovou čáru dokázalo procpat. Jako autor označen DENISS SMIRNOVS. Asistence: Tomass Zeile, Pauls Svars.
    13:28 Dennis SMIRNOVS - 1:0

15:00
    Finální část úvodní třetiny se blíží a Lotyšsko, které je celou třetinu méně aktivní se dostalo díky důrazu před brankou do vedení.

15:23
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Kalkis – 2 min., hrubost).

15:30
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Krásnou ránou srovnává stav zápasu na 1:1 JOACHIM BLICHFELDT. Asistence: Oliver Gatz.
    15:30 Joachim BLICHFELDT - 1:1

16:09
    Sledujeme rychlý zápas, za vyrovnaného stavu se hokej zrychlil a nepřesností je k vidění méně.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    Oba celky během přerušené hry střídají. Na led přicházejí čerstvé síly.

19:00
    Úvodní dvacetiminutovka se v poklidu dohrává, velkých šancí ke k vidění málo.

19:30
    Dánsko kontroluje hru, do konce periody mnoho času už nezbývá.

19:48
    Tak ještě jedna střela celku, který je veden jako hostující.

20:00

Střelecky aktivnější Dánsko inkasovalo jako první, pak ale dokázalo vyrovnat a tento stav platí po úvodní periodě.

20:01

20:20
    První střelu druhé třetiny si připsali hokejisté Dánska.

21:23
    Hraje se hodně ve středním pásmu, střel na branku není hodně. Hraje se daleko klidněji než v první dvacetiminutovce.

22:27
    Další velkou šanci Dánska likviduje brankář Lotyšska, který byl ve správný čas na správném místě.

22:46
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma týmu, který je veden jako hostující.

23:53
    Grigalš výtečným zákrokem vychytal dánského útočníka, který se dostal do brejku. Měl dostatek prostoru pro zakončení, ale brankáře nepřekonal.

25:31
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Egle – 2 min., nedovolené bránění).

26:30
    Přesilovou hru hraje Dánsko velmi dobře, je v útočném pásmu, kde kombinuje. Ale zakončit se nedaří přesně. Rány míří mimo branku.

27:31

28:01
    Vyloučení v týmu Dánsko (Nielsen – 2 min., hrubost).

28:30
    Rychlá akce končí zákrokem brankáře bránícího se mužstva.

28:50
    Po přihrávce od Zaileho se parádní střelou pod horní tyč prosazuje v přesilové hře VLADIS VULKANOVS. Asistence: Tomass Zeile, Pauls Svars.
    28:50 Vlads VULKANOVS - 2:1

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Lotyšsko se v přesilové hře dostalo do vedení, který se pokusí ještě navýšit.

30:49
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Smirnovs – 2 min., nedovolené bránění).

31:25
    Dánsko hraje přesilovou hru nevýrazně, nemůže se dostat do útočného pásma stabilněji než na několik málo vteřin.

32:00
    Lotyšsko se při hře v oslabení celkem snadno brání, jeho soupeř nehraje nikterak aktivně.

32:40
    přesilová hra se velmi rychle blíží ke svému konci.

32:49

33:50
    Finální část druhé třetiny se blíží, Lotyšsko vede o jednu branku a dál má více ze hry.

34:40
    Střely na branku jsou vyrovnané, oba týmy vyslaly na branku třináct pokusů.

34:56
    Zakázané uvolnění vrací hru do dánského obranného pásma.

35:13
    Komerční přestávka na úklid ledové plochy.

36:40
    Sledujeme rychlou hru, zbytečně se nepřerušuje. Více ze hry má vedoucí tým.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:32
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Udris – 2 min., podražení).

38:35
    Vyloučení v týmu Dánsko (Mathiasen-Wejse – 2 min., vražení na hrazení).

41:00
    Úvodní minuta hry ve třetí třetině je pryč, nabídla zbytek přesilovky Lotyšska, ale žádnou střelu.

41:40
    Dánsko byť je střelecky aktivnější v dosavadním průběhu zápasu, nemůže se dostat do dobré střelecké pozice. Jeho soupeř dobře brání.

43:27
    Lotyšsko je opticky lepším týmem. Vychází to z jeho rychlého přechodu z obranné do útočné fáze.

44:05
    Mathiasen se dostal do těsného postavení mimo hry, které mu zabránilo jít do brejku.

45:36
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden tým nyní nechce udělat chybu a dovolit tak soupeři skórovat.

46:05
    Grigalš kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. 20:15, takový je poměr střel na branku v tomto zápase.

46:36
    Vyloučení v týmu Dánsko (Mathioasen-Wejse – 2 min., hákování).

47:10
    Dánsko se v oslabení dostalo do brejku a Andersen trefil štangli. Obrovská šance hostujícího celku zůstala nevyužita.

48:08
    Dánsko hraje v oslabení velmi dobře a často se dostává do šancí.

48:36

48:36
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Glugers – 2 min., podražení).

49:01
    A mohl to být třetí gól Lotyšska, které nyní promarnilo velkou šanci. Krog podržel svůj tým.

49:29
    Krásný zákrok předvedl brankář Lotyšska. Mathiasen neuspěl střelou od modré čáry.

50:00
    Druhá polovina třetí třetiny právě začala.

50:43
    Vyloučení v týmu Dánsko (Madsen – 2 min., podražení).

51:14
    Gól v přesilové hře. Pauls Svars našel zcela volného TOMASSE ZEILEHO, který střelou do horní části branky posílá svůj tým do vedení o dvě branky. Asistence: Pauls Svars, Renars Krastenbergs.
    51:14 Tomass ZEILE - 3:1

51:55
    Vypadá to, že Dánsko tento zápas už vyrovnat či otočit nedokáže. To by muselo svou hru výrazně zlepšit.

52:50
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Grigers – 2 min., podražení).

53:10
    Mathiasen v přesilové hře hraje hodně aktivně, ale tentokrát brankáře soupeře překonat nedokázal.

53:34
    Vyloučení v týmu Dánsko (Gatz – 2 min., faul kolenem).

54:00
    Hraje se čtyři na čtyři, mnoho šancí k vidění není.

54:37
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Smirnovs – 2 min., sekání).

54:50
    Grigers se vrací na ledovou plochu.

55:12
    Krásnou střelou se nyní prosazuje ERLENDS KLAVINS. Počkal si na pohyb brankáře, a následně vypálil pod horní tyč. Asistence: Pauls Svars.
    55:12 Erlends KLAVINS - 4:1

55:56
    Dánsko hraje bez brankáře, to se jen tak nevidí takovou dobu před koncem. Na druhou stranu nemá co ztratit.

56:50
    Dánsko se snaží, ale nejde to. Jeho soupeř je dnes prostě lepší.

57:33
    Výborný zákrok Grigalše, díky němuž je stav zápasu stále stejný.

57:49
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Lotyšska, které se nyní musí bránit.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:37
    Do prázdné branky se trefuje ERLENDS KLAVINS. Bez asistence.
    58:37 Erlends KLAVINS - 5:1

59:00
    Poslední minuta hry.

59:44

Lotyšsko vyhrává 5:1 v tomto zápase a v sérii o udržení, která se hraje na dva vyhrané duely se ujímá vedení 1:0. Já Vám děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (20:24:54)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Smirnovs (Zeile, Svars), 29. Vulkanovs (Zeile, Svars), 52. Zeile (Svars, Krastenbergs), 56. Klavins (Svars), 59. Klavins – 16. Blichfeldt (Gatz)