Lotyšsko – Dánsko 5:1 (kon.) | Finsko – Rusko 4:3 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 9:1 (kon.)
Kanada
9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 21.04.2016, 22:30 • Ralph Engelstad Arena • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

57:36
    Švýcaři si ale zahrají další přesilovku. Masson Shaw (CAN) si odsedí dvě minuty za krosček.
    Brett HOWDEN - 9:1

55:25
    Kanada právě vstřelila branku!
    Jen pár minut před koncem vytěžili Kanaďané ze svého tlaku na branku další gól. BRETT HOWDEN si sjel k hranici levého kruhu a tvrdou střelou překonal švýcarského brankáře. Asistence: Noah Gregor, Cameron Morrison.
    Michael McLEOD - 8:1

51:21
    Netrvalo to ani minutu a půl a Kanada přidává už osmý gól. Owen Tippett našel těsně před brankou Wuthricha dobrou přihrávkou najíždějícího MICHAELA McLEODA, který dorazil kotouč do odkryté branky. Asistence: Owen Tippet, Maxime Comtois.
    Tyson JOST - 7:1

50:07
    Faulovat se proti Kanaďanům opravdu nevyplácí. Puk prošel z levé strany přes padajícího obránce Švýcarů až k TYSONU JOSTOVI, který našel skulinku mezi Wuthrichem a pravou tyčkou. William Bitten, David Quenneville.

49:02
    Fabian Steinmann (SUI) byl potrestán dvěma minutami za hrubost. Kanada tak má k dispozici další přesilovku.

44:52
    A další přesilovka pro Švýcarsko. Jakob Chychrun (CAN) je potrestán menším trestem za krosček a míří na trestnou lavici.

42:54
    Teď si to ale Kanaďané sami trochu zkomplikovali. Maxime Comtois míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.
    Brett HOWDEN - 6:1

42:01
    Kanaďané velmi rychle využívají další početní výhodu. BRETT HOWDEN dostal dobrou přihrávku do mezikruží odkud střelou nad Wuthrichovo rameno přidal už šestou branku Kanady. Asistence: Dante Fabbro, Tyson Jost.

41:17
    Elia Riva (SUI) si odsedí menší trest za podražení.

39:40
    Dvířka na trestnou se znovu otevírají. Na dvě minuty míří na lavici hanby Noah Gregor.
    Janik LOOSLI - 5:1

38:37
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Jenže kotouč se pak ještě odrazil od některého z kanadských obránců a JANIK LOOSLI se dokázal na pravé straně rychle zorientovat. Kotouč pak neměl problém dorazit za Fitzpatricka. Asistence: Phillip Kurašev, Elia Riva.

37:31
    Ještě chvíli před koncem druhé třetiny si Švýcaři zahrají další přesilovku. Markus Philiips (CAN) míří na trestnou lavici za sekání.
    Michael McLEOD - 5:0

36:19
    MICHAEL McLEOD se objevil z ničeho nic před švýcarským brankářem a bekhendem přehodil puk přes jeho rameno. Asistence: Jordan Kyrou.

32:30
    Další početní výhoda pro Švýcarsko. Boris Katchouk (CAN) si odsedí dvě minuty za krosček.
    Cameron MORRISON - 4:0

30:17
    Howden zachytil ve středním pásmu puk, vyvezl jej až nad vrchol levého kruhu, kde v pádu poslal přihrávku na druhou stranu CAMERONU MORRISONOVI. Kanadský útočník pak neměl problém poslat puk z pravé strany za přesouvajícího se Wuthricha. Asistence: Brett Howden, Dante Fabbro.

27:45
    Přesilovku si teď zahrají Švýcaři. Connor Hall (CAN) to s důrazem trochu přehnal, a tak je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.
    Tyson JOST - 3:0

23:36
    Domácí přesilovku bleskově využívají. Po závaru před brankou dokázal z pravé strany doklepnout puk až za Wuthricha TYSON JOST, který si tak připisuje druhý gól v zápase a zároveň svůj třetí bod v utkání.

23:22
    Tobias Geisser (SUI) míří dnes podruhé na trestnou lavici. Tentokrát si odsedí menší treste za hákování.
    Obrovskou šanci Švýcarů zlikvidoval skvělým zákrokem Evan Fitzpatrick

17:58
    Hischier se dostal sám až na pravý kruh, odkud ale přestřelil Fitzpatrickovu branku.
    David QUENNEVILLE - 2:0

11:56
    Teď už se jim to ale povedlo. Howden si počkal, až si DAVID QUENNEVILLE najde u levé tyčky dobrou pozici, a pak mu poslal přihrávku těsně přes hranici brankoviště. Kanadská osmnáctka neměla problém doklepnout puk za Wuthrichova záda. Asistence: Brett Howden, Tyson Jost.

11:09
    Tentokrát si přesilovku zahrají Kanaďané. Tobias Geisser (SUI) je potrestán menším trestem za krosček.
    Tyson JOST - 1:0

06:40
    Kanaďané otevírají skóre ve vlastním oslabení! TYSON JOST ujel švýcarské obraně, a i přesto, že jej dobruslovali dva ze Švýcarů dokázal poslat puk přesně mezi betony Wuthricha. Asistence: Noah Gregor, Dante Fabbro.

06:11
    Švýcaři si zahrají první přesilovku! Logan Stanley (CAN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
    Lust byl v obrovské šanci faulován, Fitzpatrick ale musel zasahovat

06:10
    Lust se objevil sám před Fitzpatricka, zblízka ale nedokázal dostatečně rychle dostat puk za kanadského brankáře.

04:37
    Morrison se dostal nikým nehlídán až před švýcarskou svatyni a mířil do odkryté branky. Wuthrich se ale nakonec dokázal včas přesunout.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 7. Jost (Gregor, Fabbro), 12. Quenneville (Howden, Jost), 24. Jost, 31. Morrison (Howden, Fabbro), 37. McLeod (Kyrou), 43. Howden (Fabbro, Jost), 51. Jost (Bitten, Quenneville), 52. McLeod (Tippett, Comtois), 56. Howden (Gregor, Morrison) – 39. Loosli (Kurašev, Riva)

Kanada: Fitzpatrick (Skinner) – Fabbro, Chychrun, Stanley, Hague, Phillips, Quenneville, Hall – Katchouk, Jost (C), Bitten – Howden, Gregor, Morrison – Comtois, McLeod, Kyrou – Shaw, Laberge, Malenstyn – Tippett.
    Švýcarsko: Wuthrich (Ritz) – Gross, Stadler (C), Geisser, Riva, Gerber, le Coultre, Steinmann – Hischier, Miranda, Simic – Volejnicek, Lerch, Heim – Loosli, Kurašev, Eggenberger – Berni, Lust, Ruegsegger.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Voss (USA) – Dalton (GBR), Saha (FIN)