Francie – Slovensko 1:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:2, 1:0, 2:1) Stav série: 3:2
HC Sparta Praha
Pátek 22.04.2016, 17:20 • Home Credit Arena, Liberec. • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a z města pod Ještědem přeji hezký víkend. (20:08:29)

Liberec tak v pátém finále porazil Spartu na domácím hřišti 4:3, ujímá se v sérii vedení 3:2 na zápasy a v neděli může v O2 aréně proměnit vybojovaný mečbol v zisk vůbec prvního titulu v klubové historii. Dnešní zápas můžeme označit za dosud nejlepší, které byly ve finálové sérii k vidění. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Miroslav Forman (Sparta) a Michal Řepík (Liberec).

Máme za sebou nervy drásající pátý zápas finálové série mezi Libercem a Spartou. Branky v tomto utkání začaly padat na konci první třetiny, kdy se nejprve trefil Lukáš Pech, na jehož zásah ale bleskově zareagoval Michal Řepík. Jednobrankové vedení ale ještě do přestávky Spartě vrátil Robert Sabolič. Liberec poté po trefách Radivojeviče a Vlacha otočil skóre utkání, ovšem také Pražané přispěchali s rychlou reakcí, kterou obstaral Miroslav Forman. Necelé čtyři minuty před koncem vstřelil rozhodující gól Michal Řepík. V poslední vteřině základní hrací doby fauloval Mojžíš unikajícího Hlinku a sudí nařídil trestné střílení. S nájezdem Hlinky si Lašák poradil a vzápětí mohl začít slavit se svými spoluhráči zisk třetího bodu v sérii.

59:59
    Proti Jánu Lašákovi se tedy rozjel Jaroslav Hlinka, který chtěl přelstít slovenského brankáře střelou mezi betony, ale mistr světa z roku 2002 si poradil a vzápětí se odjel radovat z vítězství 4:3!

59:59
    Do poslední šance se hnal Jaroslav Hlinka, jehož zezadu nedovoleně srazil Tomáš Mojžíš a rozhodčí nařizují trestné střílení. Vteřinu před koncem normální hrací doby, to je neuvěřitelné!

59:45
    Branko Radivojevič nabral kotouč na vidle a vyhodil jej až do obranné třetiny Sparty.

59:32
    Tým HC Sparta Praha si vyžádal oddechový čas a trenér hostů Josef Jandač tak udělí svým svěřencům poslední pokyny!

59:32
    Sparta sevřela Tygry v jejich obranné třetině, s ránou Andreje Kudrny si Lašák bez problémů poradil.

59:12
    Sparta zkouší své štěstí v šesti, Tomáš Pöpperle odjel na střídačku!

59:05
    Sparta teď měla velkou šanci, protože kotouč se odrazil nečekaně k Poláškovi, jenž ale toutu možností pohrdl!

58:32
    Stránský forčekoval v hloubi útočného pásma a nastřádal tím pro Liberec drahocenné vteřiny.

58:08
    Pech zkusil vyslat do útoku Formana, ale sparťanský útočník nedostal přihrávku přesně a kotouč vyletěl mimo hřiště. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

57:27
    Sparťané rychle vyrazili do útoku, ale Hlaváč se svou střelou nepochodil. Tygři vzápětí vyhodili kotouč mimo svou obrannou třetinu.
    55:57 Michal ŘEPÍK - 4:3

55:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Teď už ale sparťanská obranná tvrz polevila. Radivojevič se natáhl po kotouči, který vrátil před poloodkrytou branku MICHALU ŘEPÍKOVI, který s pomocí brusle dopravil touš za brankovou čáru. Asistence: Branko Radivojevič.

55:40
    Před sparťanskou brankou zahrozili Derner a Radivojevič, ale Pöpperle odolal.

55:15
    Také Sparta už je kompletní a oba týmy tak hrají v pěti.

55:02
    Liberec hraje v plném počtu a Tygři si tak zahrají kratičkou přesilovou hru.

Lukáš Šonský

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 18. Řepík (Birner), 35. Radivojevič (Mojžíš), 43. Vlach (Mojžíš), 56. Řepík (Radivojevič) – 17. Pech (Sabolič, Polášek), 20. Sabolič (Pech), 44. Forman (Piskáček, Hlaváč)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (21. Lašák) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Vitásek, Havlín – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Řepík, Birner, Stránský – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Špaček – Ordoš.
    Trenér: Filip Pešán.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Piskáček, Kalina – Hlaváč, Hlinka "C", Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Hamilton, Dragoun, Sabolič – Netík, Černoch, Kudrna.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel.

Diváci: 7 500 (vyprodáno)