Slovensko – Rusko 0:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:3 (1:0, 0:2, 0:1) Stav série: 0:1
HC Sparta Praha
Čtvrtek 14.04.2016, 17:20 • Home Credit Arena • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Tímto se s vámi loučím. Série však pokračuje již v pátek a nezbývá než se těšit, jak bude finále Tipsport extraligy pokračovat! Na viděnou u dalšího přenosu! (19:55:52)

Nejlepší hráči utkání:
    Jaroslav Hlinka (SPA) a Martin Ševc (LIB)

Máme za sebou první finálový duel, po němž se Sparta ujímá v sérii vedení 1:0. Rozhodla o tom ve druhé třetině, v níž dokázali obrátit skóre z 0:1 na 2:1 a ve třetím dějství přidal třetí branku Jan Buchtele.

Oba kohouti jsou už ovšem rozděleni. V zítřejším zápase se však můžeme jistě těšit na mnoho dalších ostrých situací.

Utkání ještě končí vzájemnou potyčkou Poláška a Martina Ševce.

59:57
    Zakázané uvolnění Sparty.

59:52
    Birnerovu střelu zastavil beton Tomáše Pöpperleho!

59:07
    Birner dorážel zblízka pouze do betonů Tomáše Pöpperleho.

58:50
    Liberečtí obléhají útočné pásmo, zakončení však ne a ne přijít.

57:52
    Liberec to zkouší v šesti!

57:24
    Po vzájemné potyčce míří Dominik Lakatoš a Jan Švrček na trestnou lavici na 2+2 minuty za hrubost.

57:24
    Hra je postavena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:19
    Ševcovo nahození vyrazil Pöpperle betonem.

57:07
    Libereckým utíká drahocenný čas, Sparta i nadále zodpovědně brání.

56:09
    Vitáskův pokus z pravé strany Pöpperlemu žádné starosti nenadělal.

55:47
    Sparta zodpovědně brání a nedává domácím šanci zdramatizovat vývoj.

55:17
    Po Radivojevičově nahození raději Pöpperle přerušil hru.

55:02
    Hra je přerušena, Adam Polášek se po střetu v rohu kluziště dokázal dostat na střídačku pouze za asistence spoluhráčů a nyní je na střídačce ošetřován.

Dominik Jakubec

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 13. Řepík (Ševc, Vampola) – 31. Forman (Hlinka, Hrbas), 37. Hlinka, 49. Buchtele (Hlinka)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Lakatoš, Stránský – Ordoš.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Černoch, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Procházka, Pech, Kumstát – Sabolič, Klimek, Hamilton – Netík, Dragoun, Kudrna.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Svoboda

Diváci: 7 500