Finsko – Česko 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 0:4 (kon.)
Švédsko
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Rusko
Sobota 23.04.2016, 15:30Euro Hockey Tour

V tretej časti hry sa napokon Rusku podarilo streliť dva góly. V 42. minúte sa presadil Šipačov a o 10 minút neskôr skóroval aj Apalkov.
    Rusi teda po kvalitnom výkone v odvete zdolali Švédsko 0:4 a pripisujú si v príprave ďalšiu výhru. Dobrý pocit zo zápasu má určite aj gólman Bobrovský, ktorý za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok dňa. (18:05:06)

59:47
    Dadonov potiahol puk do útočného pásma, krížnou prihrávkou našiel Šipačova, ktorý však zakončenie odflákol.

59:12
    Vojnov vystrelil z ľavého kruhu, ale mieril vedľa bránky. Hostia sa pokúsia ešte o nejakú akciu.

58:55
    Rusi majú presilovku štyroch proti trom.

58:55
    Pokračuje sa vhadzovaním v strednom pásme.

58:55
    Vyloučení v týmu Rusko (Tichonov – osobní trest do konce utkání, hrubost).

58:55
    Momentálne čakáme na prerozdelenie trestov.
    58:55 Velká bitka

58:55
    Pri modrej čiare sa začala strkanica hráčov. Vo väčšej pästnej výmene boli Tichonov s Backlundom . Následne gólman Markström vyzval na súboj aj brankára Bobrovského, ale ruský brankár nechcel do bitky ísť. Celú bitku však najprv vyvolal súboj Omarka s Tichonovom pri mantineli.

58:17
    Švédi tlačia na súperovu bránku a snažia sa streliť aspoň čestný gól. Teraz to skúšal z tesnej blízkosti Gynge, no takisto sa mýlil.

57:40
    Forsling napriahol svojou hokejkou na modrej čiare a nekompromisne pálil. Mieril však nakoniec iba tesne mimo žrde.

57:25
    Po zakončení sa medzi hráčmi odohrala menšia strkanica, ktorá pokračuje aj po ďalšom prerušení hry v strednom pásme. Rozhodcovia nikoho z hráčov na trestnú lavicu neposielajú.
    57:01 Velká Šance Švédska

57:01
    Švédi zovreli protihráčov v pásme. Od modrej vypálil Nygren, ktorý namieril do hornej žŕdky. Ruský gólman nemal puk pod kontrolou, ale nik z domácich hokejistov sa do poriadnej dorážky nedostal!

56:21
    Švédsko bude hrať presilovku a môže skorigovať stav stretnutia. Nail Jakupov dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

55:45
    Po pravom krídle sa natlačil Jevgenij Dadonov, ktorý to skúšal jednou rukou a bekhendom. Nakoniec ho švédsky obranca odzbrojil a nedovolil mu poriadne zakončiť.

54:52
    Prvý ruský útok predviedol po vhadzovaní peknú kombináciu. Kalinin vyhral buly, posunul pred bránku na Plotnikova, ktorý dával Burmistrovi na pravý kruh. Markström však nakoniec odolal.

54:45
    Galuzin si na pravom kruhu počkal na prihrávku, ktorú nakoniec dostal od svojho spoluhráča. Jeho následné zakončenie smerovalo priamo do brankára Markströma.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Sannikov, 28. Šipačov (Tichonov), 42. Šipačov (Dadonov), 52. Apalkov (Jakupov, Tichonov)

Švédsko: Markström (Lassinantti) – Hulström, Gustafsson, Nygren, Fransson, Larsson, Forsling, Martinsson, Johansson – Omark, Backlund, Cehlin – Klasen, Wennberg, Tedenby – Gynge, Rosen, Sorensen – Ljungh, Wallmark, Sjögren
    Rusko: Bobrovský (Varlamov) – Dyblenko, Čudinov, Jakovlev, Vojnov, Jarullin, Pajgin, Ljubuškin – Plotnikov, Kalinin, Burmistrov – Dadonov, Šipačov, Tichonov – Averin, Apalkov, Jakupov – Šalunov, Galuzin, Sannikov