Japonsko – Slovinsko 1:7 (kon.) | Itálie – Polsko 3:1 (kon.) | J. Korea – Rakousko 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Jižní Korea
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Rakousko
Sobota 23.04.2016, 20:00 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9 000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 1. kolo

To je z dnešního dne úplně vše. Již zítra se na Vás budu těšit u online přenosu ze zápasu SlovinskoItálie, který startuje v 13:00. Přeji všem hezký večer a dobrou noc! (23:31:31)

HODNOCENÍ KOREJSKÉHO TRENÉRA JIMA PAEKA

"Nejdříve musíme dnešní zápas vyhodnotit. Musíme však pokračovat v poctivé práci, měli jsme velké šance , brankář nám dobře zachytal."

"S výsledkem nejsem spokojený, protože jsme přišli vyhrát, ale prohráli jsme. Navíc na některých věcech ještě musíme zapracovat."

Máme za sebou utkání mezi Jižní Koreou a Rakouskem, ve kterém Jihokorejci dlouho vedli. V poslední třetině však dokázali Rakušané srovnat a poslat zápas do prodloužení. V něm se rovněž nerozhodlo a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich byl jako jediný úspěšný Konstantin Komarek, který rozhodl o tom, že si Rakousko připíše do tabulky 2 body za vítězství 2:3 na samostatné nájezdy.

65:00 Konstantin KOMAREK

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Rakousko.
    Rozhodující nájezd proměnil KONSTANTIN KOMAREK.

3. série
    0:1
    Sangwook Kim zvolil ránu příklepem. Starkbaum jeho pokus vyráží.

2. série
    0:1
    Manuel Geier zvolil rychlou střelu, ale Dalton jeho pokus pokryl.

2. série
    0:1
    Sanghoon Shin se pokusil o forhendovou kličku, ale kotouč mu sjel z čepele, a tak vůbec nezakončil.

1. série
    0:1
    Konstantin Komarek si u svého nájezdu přibrzdil a forhendovou kličkou překonal Daltona.

1. série
    0:0
    Michael Swift se rozjel ke svému nájezdu, ale střelou na lapačku Starkbauma nepřekonal

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy za malou chvíli začnou. Jako první pojedou hráči Jižní Korey.

Po ledové ploše právě krouží rolba, která připravuje led pro trestná střílení.

Ani prodloužení rozuzlení zápasu nepřineslo a za malou chvíli uvidíme samostatné nájezdy. V něm se rozhodne, který tým bude šťastnější a připíše si jeden bod navíc.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Andreas Kristler mohl po chybné rozehrávce postupovat sám na bránu, ale protože neměl rychlost, tak jeho snažení zastavila obrana Jižní Korey.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:41
    A znovu je útok Jižní Korey zastaven hvizdem sudího, který podruhé v krátké době píská postavení mimo hru.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 17. Swift, 36. K.Kim (S.Kim, Young) – 45. Schlacher (Lebler), 57. Manuel Geier, rozh. náj. Komarek