Česko
Neděle 24.04.2016, 15:00Euro Floorball Tour (muži)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z florbalového klání mezi Švýcarskem a Českou republikou.

Švýcaři dokázali proti favoritům na domácí půdě vybojovat v obou utkání remízu, ale protože z obou utkání neproměnili ani jeden nájezd, odešli nakonec z těchto bojů poražení s výsledkem 3:4 se Švédskem a 4:5 s Finy.

Čeští hráči přijeli do Švýcarska s vizí zlepšené obrany. Bohužel tento cíl se jim podařilo plnit pouze v prvním utkání, ve kterém podlehli po dobrém výkonu Švédsku 2:3. Sobotní utkání s Finskem dopadl pro českou obranu mnohem hůře, když český tým podlehl Finsku 4:8.

Kromě domácího prostředí a aktuálních výsledků do karet českých hráčů nehrají ani vzájemné zápasy se Švýcarskem, ze kterých Češi odešli vítězně naposledy v roce 2014. Od té doby mají ze vzájemných klání dvě porážky, včetně hrozivé porážky (9:16) která přišla téměř přesně před rokem,

00:01

01:06
    Švýcaři se od samého počátku vrhli do útoku. první nebezpečnou střelu však měli Češi. Míček ale mířil vedle branky.

02:58
    Čeští hráči se drží na polovině soupeře. Eder však ještě zasahovat nemusel.

03:48
    Hra se přesunula na polovinu českého týmu.

04:36
    Švýcaři se snažili kombinovat na útočné půlce. Zde ale ztrácejí míče.

05:48
    Střela Tokoše byla zablokována. Následná dorážka letí mimo branku.

06:25
    Švýcaři kontrolují míček.

07:25
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tomáš Sladký naslepo poslal míček před branku, kde do něj bez přípravy plácl MARTIN TOKOŠ a překonal tak Edera. Asistence: Tomáš Sladký.
    07:25 TOKOŠ - 0:1

08:30
    Švýcaři se pokoušejí o srovnání.

09:30
    Jeden z českých hráčů se pokusil vystřelit z otočky. Trefil ale pouze bránícího soupeře.

10:28
    Český tým stále na útočné polovině.

11:51
    Po českém tlaku jeden z domácích hráčů doslova zalehl svého brankáře, čehož využil MILAN TOMAŠÍK, který trefil prázdnou branku za pomocí odrazu od nohy jednoho ze Švýcarů. Asistence: Tomáš Sladký.
    11:51 TOMAŠÍK - 0:2

12:28
    Český tým je opět v útoku.

13:32
    Hrdina posledních minut Tomáš Sladký podrazil svojí hokejkou soupeře a jde na dvě minuty mimo hru.

14:46
    Švýcaři si předávají míček. Ke střele je ale Češi nepustili.

15:32

16:02
    Tomáš Sladký se vrátil do hry a hned se dostal do brejku ze kterého ale příliš neohrozil Edera.

17:05
    Viděli jsme po jedné střele na obou stranách. Ani jedna však brankáře neohrozila.

18:38
    Po tvrdém souboji u hrazení si půjde na dvě minuty odpočinout Šešulka.

19:24
    Jeden ze Švýcarů trefil míček ze vzduchu. Míček ale letí mimo branku.

20:00

Dobrý výkon a především skvělou produktivitu předvedli čeští hráči v první třetině, po které vedou 0:2 zásluhou Tokoše a Tomašíka, na jejichž góly nahrával shodně Tomáš Sladký.

Další třetina začne přibližně v 15:45.

20:01

20:20
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je skutečně bleskové srovnání, které zařídil CLAUDIO LAELY, který tak využívá přesilovou hru. Asistence: Matthias Hofbauer.
    20:20 LAELY - 1:2

21:01
    Čeští hráči mají míček pod kontrolou a stále hájí své vedení, které je nyní již jen jednobrankové.

22:59
    Český tým se pokouší dobýt branku soupeře.

23:45
    Jeden z českých hráčů vystihl rozehrávku soupeře. Následnou střelu však pokryl Eder.

24:01
    Český tým si zahraje první přesilovou hru. Vyloučen Braillard.

24:52
    Ukázkový bodyček vystavil Sladký Bischofbergerovi. Rozhodčím se však tento zákrok nelíbil a tak snižují stav hráčů na hřišti.

25:02
    Rytych chytá Conradovu střelu.

26:01

26:52

27:22
    Ondrůšek společně s Hájkem vytvořili tlak kolem brankoviště Edera. Zmatečné situace využil MAREK MATĚJČÍK a uklidil míček do odkryté branky. Asistence: Tom Ondrůšek.
    27:22 MATĚJČÍK - 1:3

29:51
    Češi mají míček na hokejce.

30:40
    Čeští hráči přišli o míček, ale velmi dobře napadali. Z jejich pressu se však vymanil Meister, který vyvezl míček na hokejce a na půlce přihrál vedle Rytychovy branky, kde stál připravený MANUELU ENGEL a střelou z první se nemýlil. Asistence: Lukas Meister.
    30:40 ENGEL - 2:3

32:14
    Švýcaři uzavřeli útočný zámek před Rytychem.

33:23
    Čeští hráči se dokázali vymanit ze sevření a dokonce i vystřelili. Nyní však opět útočí červení.
    33:23 Fantastický zákrok brankáře Eder

34:29
    Čeští hráči horko těžko drží útočnou polovinu.

35:26
    Sladký na vlastní polovině předvedl další hraniční zákrok, což se již přestává líbit domácímu publiku.

36:19
    Matějčík zpoza brány našel u mantinelu TOMA ONDRŮŠKA, který s naznačením přihrávky udělal pár kroků do středu. Znenadání však vystřelil a překvapil tak Edera. Asistence: Marek Matějčík.
    36:19 ONDRŮŠEK - 2:4

37:41
    Český tým opět sevřel soupeře na jeho půlce, ale Švýcaři se opět dokázali vymknout ze sevření a to kombinací na jeden dotek na jejíž konci byl REMO BUCHLI, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Claudio Laely.
    37:41 BUCHLI - 3:4

38:19
    Český tým se rozhodl dobránit tuto třetinu.

39:26
    Buchli to opět zkouší. Rytych je ale pozorný.

40:00

Ve druhé třetině si oba dva týmy otevřeli střelnici a o pěkné momenty tak nebyla nouze. Poměrně výraznou postavou tohoto klání začíná být Tomáš Sladký, který na sebe upozorňuje nejen gólovými přihrávkami, ale i množstvím hraničních zákroků.

Další třetina začne přibližně v 16:35.

40:01

41:36
    Švýcaři se nyní nastěhovali na polovinu českého týmu.

42:28
    Češi míček získávají a naopak ohrožují Edera.

43:38
    Bischofberger štiplavou ranou vyzkoušel pozornost Rytycha.

44:23
    TIM BRAILLARD pálil míček od mantinelu bez zpracování. jeho střelu Ryrtych evidentně nečekal. Asistence: Caudio Laely.
    44:23 BRAILLARD - 4:4

44:53
    MATTHIAS HOFBAUER skryl svoji střelu za bránícího hráče a Rytych je opět překvapen. Asistence: Benjamin Reusser.
    44:53 HOFBAUER - 5:4

46:59
    Tento zápas připomíná dopolední utkání Švýcarek a Češek, kdy ještě ve třetí třetině naše reprezentantky vedly 3:1, přesto odešly poraženy.

47:37
    Češi mají míček na hokejkách.

48:39
    Český tým stále kontroluje míček, avšak Eder může být v klidu.

49:00
    Naopak se nyní musel mít v pozoru Rytych.

50:18
    Tak to je totální kolaps českého výběru. Švýcaři opět úřadují z brejku. Na konci rychlé akce 2 an 2 stál TIM BRAILLARD. Asistence: Claudio Laely.
    50:18 BRAILLARD - 6:4

51:25
    Český tým má míč na hokejkách.

52:47
    Švýcaři se nyní umístili před Rytychem.

53:00
    Tak nyní se role obrátily a slabší chvilku si vybral Eder, který nechytil střelu MARTINA TOKOŠE od mantinelu po rychlém přechodu do útoku. Asistence: Patrik Suchánek.
    53:00 TOKOŠ - 6:5

54:54
    Češi opět dobře napadali, ale TIM BRAILLARD dnes již potřetí ukazuje, že švýcarské protiútoky jsou smrtelné. Asistence: Christoph Camenisch.
    54:54 BRAILLARD - 7:5

55:58
    Zápas se nyní odehrává v rohu vedle brány Rytycha.

Dnešní utkání sleduje 1412 diváků.

56:42
    Další rychlý brejk končí nebezpečnou střelou, která však nyní minula Rytychovu klec.

57:03
    Tak ještě šance pro český tým. vyloučen je Laely.

57:03
    Oddechový čas pro hosty.

57:03
    MATĚJ JENDŘIŠÁK proměňuje trestné střílení.
    57:03 JENDŘIŠÁK - 7:6

57:57
    Další rychlý brejk měl původně zakončovat Buchli, jeho střelu však Rytych vyrazil do brankoviště, odkud dlouhou holí míček do branky dorazil TIM BRAILLARD, který tak střílí čtvrtou branku. Asistence: Remo Buchli.
    57:57 BRAILLARD - 8:6

59:06
    Švýcaři nyní netrefili prázdnou českou svatyni.

Český tým byl po dvě třetiny lepším týmem, avšak smrtelné švýcarské brejky, slabší chvíle brankáře Rytycha a totální kolaps českého týmu v poslední třetině nakonec určili za vítěze dnešního klání domácí tým. Hvězdou utkání se stal zaručeně Tim Braillard, který vsítil čtyři branky, při tom tři z nich v posledních 9 minutách utkání.

Z florbalu je to pro tento víkend vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (17:15:31)

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 21. Laely (Hofbauer), 31. Engel (Meister), 38. Buchli (Laely), 45. Braillard (Laely), 45. Hofbauer (Reusser), 51. Braillard (Laely), 55. Braillard (Camenisch), 58. Braillard (Buchli) – 8. Tokoš (Sladký), 12. Tomašík (Sladký), 28. Matějčík (Ondrůšek), 37. Ondrůšek (Matějčík), 53. Tokoš (Suchánek), 58. Jendřišák (TS)

Švýcarsko: Eder (Wolf) – Laely, Buchli, Hofbauer, Fluhmann, Schwerzmann, Kern – Camenish, Braillard, Bischofberger – Meister, Engel, Reusser – Siegenthaler, Friolet, Conrad
    Česko: Rytych (Souček) – Rýpar, Dóža, Tomašík, Tokoš, Ondrůšek, Hájek, Natov – Němeček, Jendřišák, Jelínek – Suchánek, Sladký, Kolos – Sýkora, Matějčík, Šešulka – Šebesta, Řehoř.

Rozhodčí: Vilkki, Alakare