J. Korea – Japonsko 3:0 (kon.) | Rakousko – Itálie 4:2 (kon.) | Slovinsko – Polsko 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (2:1, 0:1, 1:0) Stav série: 4:3
Chicago Blackhawks
Úterý 26.04.2016, 02:35 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítejte u sledování rozhodujícího duelu 1. kola play-off NHL, mezi St. Louis Blues a Chicago Blackhawks. Utkání, které komentuje Kryštof Severa a grafickou podobu branek a šancí přináší Michal Břuchanský, začíná v 02:30.

Průběh série
    V sérii šel do vedení nejprve celek Bluesmanů, který první duel vyhrál 1:0 brankou v prodloužení, kterou vstřelil David Backes. Druhé pokračování série na svou stranu strhl celek jestřábů poměrem 2:3 a díky vítězné brance Artěmije Panarina dokázali sérii srovnat na 1:1.

Třetí a čtvrté utkání série vyhrál celek ze St. Louis a dostal k dispozici celkem tři možnosti na ukončení série. Nejprve ve třetím utkání zvítězil 2:3. Vítěznou branku vsítil Jaden Schwartz. Čtvrté utkání se povedlo týmu trenéra Kena Hitchcocka zvítězit 3:4 a získat tak mečbol do zbytku série. Střelcem vítězné branky byl Alexander Steen.

Páté pokračování přineslo veliké drama, za stavu 3:3 následovalo prodloužení. První prodloužení však branku nepřineslo, ta přišla až v čase 83:07, kdy se prosadil Patrick Kane, který využil zaváhání obrany Blues. První mečbol tak Chicago přežilo. V celkově šestém utkání vedli Blues už 3:1, ale Blackhawks se nevzdali a díky obratu, který předvedli ve druhé třetině se dokázali utkání vyhrát a srovnat sérii na 3:3. Vítěznou branku vstřelil Dale Weise.

Corey Crawford – 6 utkání, průměr: 2,45, 91,06 %

Pojďme si říct něco o rozhodčích dnešního duelu.
    Hlavní rozhodčí jsou Wes McCauley a Francis Charron.
    Prvně jmenovaný,rodák z Georgetownu, odpískal v letošní sezóně 75 utkání, celkem jich má na svém triku 811. První utkání b kariéře odřídil 20. ledna 2003. Druhý hlavní rozhodčí je rodákem z Ottawy a letos má na triku také 75 utkání a za svou kariéru 292. Jeho rozhodcovská kariéra v NHL započala 5. dubna 2010.

Co se týče rozhodčích na čárách, tak těmi budou Scott Cherrey a Jay Sharrers. Scott Cherrey je rodák z Draytonu, letos odpískal 73 utkání a za svoji kariéru jich stihl 617. První utkání v jeho kariéře se datuje do roku 2007, konkrétně tedy 6. října. Druhý z dvojice, Jay Sharrers, patří mezi nejzkušenější, rozhodčí pocházející z Nového Westminsteru píská v NHL více než čtvrt století. Od svého prvního utkání, které se událo 6. října 1990 odpískal již 1555, z toho 74 v letošní sezóně.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen, Stastny, Brouwer – Fabbri, Berglund, Backes – Ott, Brodziak, Upshall

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, van Riemsdyk, Rundblad – Pánik, Toews, Kane – Panarin, Anisimov,Teräväinen – Ladd, Kruger, Hossa – Desjardins, Shaw, Weise

Rozhodčí: Wes McCauley, Francis Charron – Scott Cherrey, Jay Sharrers.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago se opět bude moci spolehnout na své věrné fanoušky

Jak je u zámořské NHL zvykem začátek utkání bude mírně pozdržen.

Co se týče zastoupení českých, respektive slovenských hráčů, tak budeme moci sledovat dvojici Richard Pánik – Marián Hossa, který bude chtít strhnout sérii na svou stranu v dresu Chicaga.

Ve Scottrade Center se již vše připravuje na začátek utkání.

Utkání předchází státní hymna Spojených států amerických.

Je za námi státní hymna v podání Generalda Wilsona. Již nic nebrání začátku sedmého utkání série mezi St.Louis a Chicagem!

00:01

00:08
    Patrick Kane vypálil na Elliotta, ale ten si poradil buly po pravici brankáře domácích.

00:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

00:35
    Backes narazil během prvního střídání hostujícího Seabrooka a jeho ránu nevydrželo plexisklo, takže se nám díky výměně výše zmíněného zařízení se nám toto přerušené protáhne.

00:35
    Hráči se protahují na hrací ploše, ale pořadatelé již pomalu finišují s opravou, takže se dá říct, že budeme za chvíli pokračovat.
    00:35 Tvrzené sklo nevydrželo Backesův hit na Seabrooka

00:35
    Můžeme pokračovat! Plexisklo opraveno.

00:46
    První formace domácích kombinuje v útočném pásmu.

01:00
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Parádní vstup domácích do utkání! Nejprve spálil velkou šanci Vladimir Tarasenko před Crawfordem, ale toho to nemusí mrzet, protože Schwartz našel na modré čáře Bouwmeestera a jeho střelu tečoval JORI LEHTERÄ a poslal tak svůj celek do vedení! Asistence: Jay Bouwmeester, Jaden Schwartz.
    01:00 Jori LEHTERÄ - 1:0

03:03
    Berglund se hnal po levé straně v situaci 2 na 1, ale Crawford si s jeho střelou poradil!

03:17
    Domácí pokračují v aktivním pohybu a brání tak hostujícímu celku ve vytvoření větší šance.

04:11
    Keith dokázal dostat kotouč mimo třetinu a může jít střídat.

04:30
    Panarin se dostal před odkrytou branku, ale nedokázal nasměrovat puk do sítě! Velká škoda pro hostující celek!

05:22
    Toews vybojoval kotouč a Chicago se může usadit v pásmu.

05:53
    Steen se hnal po křídle, ale jeho střela byla přizdvihnuta nad branku hostí.

06:12
    Podobně jako na druhé straně, tak i u branky domácích opustil kotouč hřiště a bude se tak vhazovat u branky Elliotta. Teď ale následuje komerční pauza.

06:18
    Utkání opět pokračuje, domácí se hnali vpřed, ale nedokázali se udržet v útočném pásmu.

06:36
    Icing v podání domácích Blues, hra se stěhuje před Briana Elliotta.

06:53
    Kane nedokázal přihrát na Toewse a zastavil tak nadějnou akci svého celku.

07:25
    Hjalmarsson odehrál puk krátce předtím, než byl dohrán Berglundem. Puk míří k Elliottovi.

07:35
    Puk zašlápnut v rohu u branky Elliotta, bude se vhazovat po levici brankáře domácích.

08:04
    Elliott ve snaze pomoci obráncům udělal přesný opak a pomohl tak hostujícímu celku v usazení se v pásmu.

08:37
    Jeden z domácích hokejistů poslal kotouč před branku, kde jej nezvládl tečovat nikdo v modrém.

09:13
    Upshall se ujal v přečíslení střely, ale nepřekonal golmana hostí.

09:28
    Tyč zachránila Chicago od inkasování!
    09:28 Upshall trefil z levého kruhu bližší tyč!

09:59
    Ledd dostal pas do ofsajdu a akce hostí zastavena.

09:59
    Následuje komerční přestávka.

10:05
    Domácí se opět usadili v útočném pásmu a obléhají Crawforda.

10:32
    Menší závar před Elliottem se domácím podařilo ubránit.

11:11
    Hosté se sami dostali ven z pásma, za což sklidili úspěch u diváků.

11:45
    Střela od modré čáry těsně minula vzdálenější tyč Crawfordovi branky.

12:02
    Mohli jsme vidět krásné využití hybridního icingu v praxi a domácí opět v tlaku.

12:31
    Dvě nebezpečné střely minuly branku Crawforda, ten si může oddychnout.

12:39
    Zakázané uvolnění Blackhawks, hra se vrací před Crawforda.

12:57
    Hosté dostali puk do středního pásma a mohou vystřídat.

13:43
    A je to 2:0! Berglund nabil na modrou čáru COLTONU PARAYKOVI a ten svou tvrdou střelu otřel o tyč a ta s typickým cinknutím zaplula do branky. Asistence: Patrik Berglund, Alexander Steen.
    13:43 Colton PARAYKO - 2:0

14:35
    A máme tu opět komerční přestávku.

14:45
    Domácí dostali kotouč ven z obranného pásma a mohou zformovat obranu.

15:20
    Panarin hledal Hossu, ale ten nedokázal překonat Elliotta.

15:36
    Tarasenko výborně napadá a obtěžuje beky hostí v rozehrávce.

15:58
    Domácí jsou poněkud pasivnější a Chicago se usazuje v pásmu.

16:46
    Kotouč se otřel o střídačku a bude se vhazovat ve středním pásmu.

17:05
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, ani jeden tým se nedostává do větší šance.

17:27
    Kotouč mimo kluziště, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

18:00
    Pánik našel svého spoluhráče s číslem 88, ale jeho střela byla sražena mimo.

18:30
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Po pádu jednoho z domácích hráčů se k puku dostal Pánik, poslal puk na MARIÁNA HOSSU, který vystřelil mezi nohama Gunnarssona a překvapil Elliotta. Asistence: Richard Pánik.
    18:30 Marián HOSSA - 2:1

19:25
    Hossa se opět tlačil do zakončení, ale tentokrát Elliott zasáhl a poradil si.

19:45
    Hossa opět vypálil, ale Elliott sklapl betony včas!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu sedmého utkání prvního kola play-off NHL. Domácí šli do vedení v čase 1:00, kdy střelu Bouwmeestera tečoval Lehterä. Na 2:0 zvyšoval ve čtrnácté minutě Parayko, který od modré překonal Crawforda v bráně hostí. Vedení o dvě branky však domácím nevydrželo, protože v devatenácté minutě se puku ujal Hossa a překonal nenápadnou střelou Elliotta v bráně Blues.
    Druhá třetina začne přibližně v: 03:39.

Střely po první třetině: 9:11
    Hity po první třetině: 20:7
    Čekání na další třetinu je někdy opravdu zdlouhavé...

20:01

20:19
    Domácí velice aktivně vstoupili do druhé periody.

20:56
    Hossa vytvořil prostor Leddovi, ale ten nedokázal překonat ve velké šanci Elliotta.

21:18
    Hossa v ofsajdu.

21:24
    Seabrook zůstal ležet u hrazení, hra přerušena.

21:24
    Seabrook je již v pořádku na střídačce.

21:42
    Kane rozjíždí akci proti domácímu celku.

22:10
    Kotouč se doklouzal až k brance Crawforda, tam jej sbírá Gustafsson a rozehrává.

22:24
    Berglund protáhl Crawforda, ten si tak poprvé ve druhé třetině pořádně sáhl na kotouč.

22:49
    Shattenkirk si pomohl v bránění svého soupeře hákováním a sudí pro jeho počin neměli pochopení.

23:20
    A máme srovnáno! ANDREW SHAW dostal pas od Jonathana Toewse na brankoviště a ve snaze poslat kotouč na Patrika Kanea, se puk o brusle Bouwmeestera dostal do sítě! Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith.
    23:20 Andrew SHAW - 2:2

24:28
    Chicago notně povzbuzeno vyrovnávací brankou se žene kupředu.

24:55
    Gustafssonovo nahození minulo branku domácích.

25:05
    Shaw se pokoušel bekhendem poslat puk do sítě, Elliot však z tohoto souboje vyšel vítězně.

25:30
    Keithova střela byla zblokována a Blues mohou zkusit zaútočit.

26:04
    Obrovský tlak a obrovské množství šancí před Crawfordem! Nejprve Bouwmeester přestřelil a poté několikrát zachránil hosty Crawford, zejména při šanci Fabbriho, na kterého zívala prázdná branka!

27:07
    Puk mimo hřiště, následuje komerční pauza.

27:10
    Van Riemsdyk vypálil, ale naštěstí pro domácí minul branku Elliotta.

27:20
    Hosté si vytvářejí tlak na branku Elliotta.

27:35
    Schwartz zblokoval střelu vlastním kotníkem a velice těžko se zvedá z ledu.

28:01
    Alexander Steen se dostal po chybě hostující obrany do šance, ale jeho střela z otočky jen těsně minula klec hostí!

28:38
    Patrick Kane rozjíždí vlastní show v obranném pásmu domácích.
    28:38 Patrick Kane a jeho bravurní vedení kotouče

29:19
    Hossova střela končí na výstroji domácího Elliotta, oba celky mají místy až drtivý tlak.

29:45
    Diváci mohou vidět nádherný hokej, který je takříkajíc nahoru-dolů.

30:00
    Toews si ti namířil kupředu, ale u branky Elliotta byl odzbrojen a Blues míří kupředu.

30:43
    Jeden z domácích se hnal sám na Crawforda, domácí forvard byl mírně potažen, rozhodčí zůstávají v klidu.

31:11
    Kane se dostal ke střele po narážečce s Anisimovem, ale Elliott vytasil svůj beton!

31:56
    Jaden Schwartz se vytočil zpoza branky a nechybělo mnoho, aby strhnul vedení na stranu Blues!

32:23
    Crawford si po střele od modré čáry našel puk a přerušil hru. Následuje komerční pauza.

32:27
    Jestřábi opět směřují před Elliotta. Jejich hra v první třetině a nyní je jako peklo a ráj, dvě naprosto odlišné situace.

32:52
    Elliott přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.

33:33
    Nádherná kolmice na Alexandera Steena, který se hnal na Crawforda, ale ten jej vychytal!

34:00
    Opět Steen a opět jako vítěz Crawford!

34:13
    Tarasenko si navedl puk na střed, mířil, mířil, ale zamířil pouze do lapačky Crawfroda!
    34:13 Corey Crawford několikrát podržel děravou obranu Blackhawks!

34:19
    Schwartz vybojoval po buly kotouč, ale vzápětí o něj přišel. Obránci Chicaga rozvážně rozehrávají.

35:25
    Domácí beci kombinují mezi sebou a hledají cestu k brance.

35:31
    Ofsajd domácích.

35:51
    Upshall nedokázal vyhodit kotouč z pásma, ten skončil na střídačce.

36:00
    Upshallova střela končí v náručí Crawforda.

36:19
    Parayko rozehrává od vlastní branky.

36:41
    Schwartz zavezl do útočného pásma a poté o kotouč přišel.

37:01
    Pánik ne neudržel na modré čáře a dostal se do ofsajdu.

37:26
    Alexander Steen neproměnil nemožné! Naprosto odkrytá branka stála před domácím forvardem, ale Steen rozvlnil pouze síť z vnější strany! Nutno říct, že puk lehce tečoval obránce Seabrook.
    37:26 Steen ve své několikáté šanci opět selhal

38:00
    Crawford měl v uplynulých vteřinách veliké štěstí, protože nejen Steen, ale i ostatní hráči Blues měli veliké šance na skórování, ale nedokázali trefit branku.

39:14
    Blues se opět tlačí před Crawforda a mají velkou touhu strhnout vedení na svou stranu ještě před koncem třetiny.

39:57
    Domácí neudrželi třetinu a již se nic nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Mohli jsme vidět naprosto fantastickou třetinu, zejména v podání obou brankářů, kteří podrželi své celky. Smolařem třetiny by se dal nazvat Alexander Steen, který se dostal do několika velkých šancí, ale ze všech soubojů vyšel jako vítěz hostující brankář. Jedinou branku druhé třetiny vstřelil Andrew Shaw, když jeho přihrávku tečoval do vlastní branky obránce Bouwmeester.

Střely po druhé třetině: 21:24
    Hity po druhé třetině: 29:15

40:01

40:10
    První útočnou akci rozjíždí hostující celek.

40:27
    Tvrdý souboj u trestných lavic znamená šanci pro Blues, kteří míří vpřed.

41:06
    Domácí si nedokázali vytvořit větší šanci a obratem hosté prověřili Elliotta.

41:27
    Kane zavezl puk do pásma, kde o něj přišel.

41:41
    Crawford rozehrává zpoza vlastní branky.

41:57
    První útok domácích nedokázal překročit modrou čáru a musí svou akci započít znova.

42:24
    Pánik se hnal kupředu, ale Parayko jej o kotouč připravil! Výborný zákrok domácího beka!

42:43
    První střela k Elliottovi nedošla, tu druhou již zlikvidoval.

42:46
    Brodziak se hnal sám na Crawforda a byl faulován! Vzápětí se strhla velká potyčka!
    42:46 Šance Brodziaka a následná výměna názorů

42:56
    Rundblad seknul unikajícího Brozdiaka a jde si poprávu sednout na trestnou lavici.

43:15
    Alexander Steen opět nedokázal překonat Crawforda ve velké šanci!