Heerenveen – Groningen 1:2 (kon.) | Alkmaar – Graafschap 4:1 (kon.) | Willem II – Feyenoord 0:1 (kon.)
Ajax – Twente 4:0 (kon.) | Eindhoven – Cambuur 6:2 (kon.) | Excelsior – Zwolle 2:2 (kon.)
Heracles – Den Haag 1:1 (kon.) | Arnhem – Utrecht 1:3 (kon.) | Nijmegen – Kerkrade 1:2 (kon.)
AZ Alkmaar
4:1 (3:1)
BV De Graafschap
Neděle 01.05.2016, 14:30 • AFAS Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost! Loučím se s Vámi, přeji úspěšný vstup do nového týdne a těším se zase někdy u onlajnů na počtenou! (16:28:09)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:14.

Je dobojováno, utkání končí zaslouženou výhrou Alkmaaru.

Domácí položili základ k vítězství už v první půli, kterou vyhráli 3:1. Druhých 45 (nebo přesněji 49) minut už tolik vzruchu nenabídlo, jediný gól dal v 75. minutě Joris van Overeem po nahrávce dnes výtečného Alirezy Jahanbakhshe. Na druhou stranu ale Dennis Higler upřel hostům dost možná i regulérní branku, když v 64. minutě hlavičkoval Diemers a z hraniční pozice přehodil Rocheta. Sudí ale tuto situaci neuznal, takže hosté odjíždí domů s pouze jedním gólme na kontě...

90+4

90+4
    Centr Vincenta Janssena nebezpečí nepřinesl a Youssef El Jebli otáčí hru.

90+3
    Domácí stále obléhají vápno doetinchemského týmu, obrana v modrobílých barvách ale drží.

90+2
    Z něj nezapršelo a Ted van de Pavert následně odehrál balon až k bráně domácího mužstva.

90+2
    Haps přihrál dos Santos Souzovi, kterého dokázal alespoň přibrzdit Bart Straalman, uvidíme roh Alkmaaru.

90+1
    Už to víme, nad rámec druhého dějství se budou hrát čtyři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, o kolik asi Higler druhou půli nastaví?

89
    Garcia si zase dokázal udělat prostor na pravé straně a následně nahrál Rienstrovi. Domácí středopolař tentokráte nic nevymýšlel a z hranice vápna pálil, Jurjus byl připravený.

88
    Levi Garcia našel za vápnem Rienstru, domácí ale situaci překombinovali a na druhé straně musel z brány Rochet, aby uhasil nebezpečí.

87
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Levi Garcia.

86
    Haps si pokryl balon a byl faulován, provinil se Piotr Parzyszek. Domácí celek střídá.

85
    Postiženým plejerem je Celso Ortiz, který se otřeseně zvedá a odchází z hrací plochy za doprovodu lékaře.

84
    Janssen byl teď proti přesile obránců Graafschapu sám jako voják v poli, tak se rozhodl pro střelu. Jeho pokus z otočky ale nebyl přesný a navíc jeden z hráčů AZ zůstává ležet na trávníku.

83
    Dos Santos Souza prolétl po levé straně vpravdě vesmírnou rychlostí, ovšem jeho následný centr už postrádal přesnost a Jahanbakhsh se k míči nedostal.

81
    Janssen se protáhl kolem Straalmana a odcentroval, Jurjus se ale natáhl a míč dokázal sebrat ze vzduchu.

80
    Smeetsův centr z přímého kopu doplachtil jen do rukavic Sergia Rocheta.

Michal Konvalina

Branky: 14. V. Janssen (pen.), 22. Haps, 40. Jahanbakhsh, 75. van Overeem – 7. Diemers

Karty:   80. Ortiz (ALK) – 68. Çiçek (GRA)

AZ Alkmaar: Rochet – M. Johansson, Vlaar (C), J. Wuytens, Haps – van Overeem, Tanković (61. Ortiz), B. Rienstra – Jahanbakhsh (87. Garcia), V. Janssen, Souza.
    Náhradníci: Coutinho – Brezančić, Ortiz, T. Haye, Luckassen, Garcia.

BV De Graafschap: Jurjus – Will (79. Straalman), van de Pavert (C), R. Pröpper, Çiçek – Smeets, Diemers, Koolhof (70. El Jebli), Driver – Vermeij, Peters (66. Parzyszek).
    Náhradníci: Verstappen – Bouma, Kaak, Tarfi, Straalman, El Jebli, Parzyszek.

Rozhodčí: Higler – Hoekstra, Polman