Nacional – Belenenses 2:2 (kon.) | Boavista – União Madeira 1:0 (kon.) | Guimarães – Moreirense 4:1 (kon.)
Marítimo – Benfica 0:2 (kon.)
CS Marítimo
0:2 (0:0)
Benfica Lisabon
Neděle 08.05.2016, 21:30 • Estádio dos Barreiros, Funchal (kapacita: 8.992 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 33. kolo

Ode mě je to k tomuto utkání vše. Dobrou noc! (23:35:34)

Utkání portugalské ligy mezi Marítimem a Benficou Lisabon je u konce a z vítězství se radují hostující hráči. Ti sice od 37. minuty museli hrát bez vyloučeného Sanchese, ale vstup do druhé půle měli skvělý a Konstantinos Mitroglou ve 48. minutě otevřel gólový účet. Benfica v závěru přidala ještě jednu branku, to když se v přímého volného kopu v 83. minutě prosadil Talisca. V utkání bylo uděleno celkem 12 žlutých a dvě červené karty. Po Sanchesovi byl totiž v 89. minutě vyloučen ještě domácí Fransérgio.

90+10

90+9
    Marítimo se ještě snažilo o snížení, ale Gevaro Nepomuceno byl nachytán v těsném ofsajdu. Utkání za chvíli skončí.

90+8
    Seznam žlutých karet ještě rozšiřuje faulující Patrick Vieira (MAO).

90+7
    Pokus o vysunutí Jiméneze končí v rukavicích domácího brankáře Salina, který okamžitě odhazuje míč k nohám spoluhráče.

90+5
    Benfica v pohodě kombinuje u půlící čáry a nikam už se moc nežene.

90+4
    Navíc přichází další žlutá karta. Tentokrát je potrestán Éber (MAO).

90+3
    Utkání už se prakticky jen dohrává, ale i přesto se nešetří ostřejšími zákroky. Další takový předvedl jeden z hostů.
    90+1.

90+1
    A hned to mohlo být 0:3! Raúl Jiménez si totiž v šestnáctce naběhl na prudkou přihrávku zprava a zakončením trefil břevno!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem deset minut! Samozřejmě především kvůli ošetřování Maurícia.

89
    Další žlutá karta na konto domácích. Vidí ji Fransérgio (MAO), pro kterého to už znamená dokonce kartu červenou. I domácí dohrají o deseti.

87
    A po ubráněném rohovém kopu se faulu dopustil Deyvison (MAO), který je dalším žlutě napomenutým hráčem.

87
    Po dlouhém autu míč propadl k nohám Fransérgia, avšak tečovaný pokus o lob končí jen rohovým kopem.

86
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglou, přichází Raúl Jiménez.

85
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Gevaro Nepomuceno.
    83. TALISCA - 0:2

83
    Benfica právě vstřelila branku!
    Nádherná branka hostujícího celku! K exekuci přímého volného kopu se postavil TALISCA, který prudkou ranou obstřelil zeď a Salin na jeho bombu ránu mířící téměř do středu brány nedosáhl!

82
    Žlutou kartu si za faul zhruba 25 metrů od brány vysloužil Fransérgio (MAO).

81
    Domácí kombinují na polovině soupeře. Zatím ale hrají hodně daleko od Edersonovy svatyně.

80
    Marítimo pomalu začíná mít trochu více ze hry. Jde znát, že Benfica hraje od 37. minuty bez vyloučeného hráče a možná hosté trochu ztrácejí síly.

79
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jonas, přichází Andreas Samaris.
    78. Neuznaná branka domácího týmu

78
    Po hlavičce Deyvisona míč zapadl k tyči Edersonovy brány, ale Djoussé se v ofsajdové pozici snažil hrát a vinou toho není branka Marítima uznána!

77
    Edgar Costa se odhodlal ke střele z úctyhodné dálky a vybojoval aspoň rohový kop. To je šance pro domácí tým.

75
    Dnešní utkání se pomalu blíží k závěru a Benfica má i přes oslabení stále více ze hry. Další nebezpečnou střelu zlikvidoval Salin.

73
    Joao Diogo (MAO) zastavil jednoho ze soupeřů, který se pokoušel o rychlý útok, a je napomenut kartónkem žluté barvy.

72
    Nepříliš jistý zákrok teď předvedl Ederson, který čelil nepovedené střele Dioga. Ze střely mířící vedle brány je rohový kop Marítima.

71
    Jonas nyní až příliš dlouho čekal a míč mu na pravé straně nakonec utekl do zámezí.

69
    Romain Salin teď podržel Marítimo! Jedovatou bombu zpoza vápna sice pouze vyrazil, ale poté se štěstím zlikvidoval i dorážku, která prostě a jednoduše měla skončit brankou!

68
    Jeden z příznivců Benficy nyní vnikl na trávník a namířil si to přímo k trenérovi lisabonského celku. Po objetí byl fanoušek ze hřiště vyprovozen pořadatelskou službou.

66
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Carcela, přichází Talisca.

65
    Fransérgio (MAO) až příliš hlasitě kritizoval sudího a vysloužil si žlutou kartu.

64
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Alex Soares, přichází Dyego Sousa.

63
    Volný kop bez větších problémů odvrácen do bezpečí. Marítimo se ale záhy dostává k míči a opět útočí.

62
    Patrick Vieira postupoval po levé straně a nakonec byl Pizzim zastaven jen za cenu faulu. Zajímavá standardní situace pro Marítimo.

61
    Sanitka zmizela v útrobách stadionu a pokračuje se ve hře. Indisponovaného Maurícia samozřejmě vystřídal Deyvison.

59
    Maurício je pořád v péči doktorů a již několik minut se tak nehraje. Nyní už na trávník vjíždí sanitka, která domácího hráče odveze mimo hřiště.

55
    Domácí obránce je stále ošetřován. Nikdo teď moc neví, co vlastně Mauríciovi je.

54
    Ouu to je nepěkný pohled! Maurício zůstal po hlavičkovém souboji bezvládně ležet na trávníku a okamžitě se k němu seběhlo několik zdravotníků! Doufejme, že to nebude nic vážného.

53
    Jonas zakončením z velkého úhlu vybojoval další rohový kop. Z něj však hosté opět vůbec nic nezískali.

52
    Benfica rozehrála standardní situaci na bližší tyč, nicméně defenzíva Marítima byla přesně tam, kde být měla.

51
    Romain Salin se sice hodně snažil, ale nepovedenou malou domů na hřišti nedostihl. Rohový kop pro hosty.

50
    Marítimo se snaží okamžitě reagovat a postupně se dere dopředu. Na ohrožení Edersonovy brány to však zatím nevypadá.
    48. Konstantinos MITROGLOU - 0:1

48
    Favorizovaná Benfica sice hraje s deseti hráči, ale i tak se ujímá vedení. KONSTANTINOS MITROGLOU nejprve nepropálil soupeře před sebou, ale poté se k němu míč opět odrazil a tváří v tvář Salinovi nedal sebemenší šanci!

47
    Benfica se zatím nedostává do kombinace, ale nyní konečně získala míč pod vlastní kontrolu.

46
    Jako první se v druhém poločase do útoku dostali domácí, avšak Costova střela rozhodně neměla gólové parametry.

46

První poločas zápasu je u konce a před favorizovanou Benficou není vůbec jednoduchá druhá půle. Od 37. minuty totiž v tomto zatím bezbrankovém zápase hraje o deseti hráčích, neboť Renato Sanches inkasoval dvě žluté karty a poroučel se do sprch. Druhý poločas začne přibližně v 22:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Po rohovém kopu ještě Mitroglou dokázal zakončit hlavičkou, ale míč letěl několik decimetrů nad břevno a Salin mohl být v klidu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45
    Ke střele zpoza velkého vápna se nyní prodral Mitroglou. Skákavá střela letěla o několik decimetrů vedle brány.

43
    Rozběhnutý Fransérgio byl na půlící čáře zastaven Jardelem (BNF), který je dalším napomenutým hráčem Benficy Lisabon.

43
    Aktuální statistika držení míče je 35 ku 65 procentům. Favorizovaný tým má převahu, ale v gól ji zatím proměnit nedokázal.

42
    Ofenzivní postup Benficy zastaven záhy po přechodu na útočnou polovinu. Hosté však stále zůstávají u míče.

40
    Nyní se sice Carcela dostal až ke střele, avšak z hranice šestnáctky poslal míč nad bránu.

39
    Mehdi Carcela tísněn Vieirou nedokázal zpracovat vysoký míč na pravou stranu a výsledkem je pouhý odkop od brány.

38
    Z volného kopu domácí vůbec nic nezískali, ale Benfica se dostala jen kousek za půlící čáru.

37
    Tak tohle je pro hosty obrovská komplikace! Renato Sanches (BNF) u postranní čáry zezadu podkopl domácího útočníka a je již podruhé v tomto zápase potrestán žlutou kartou. To samozřejmě znamená vyloučení!

35
    Na nosítkách je nyní ze hřiště odnesen Donald Djoussé. Nevypadá to ale na nic vážného a domácí útočník se brzy zapojí do hry.

34
    Benfica je v posledních minutách hodně aktivní a v útoku často ohrožuje domácího brankáře. Ten zatím odolává.

33
    Po rohovém kopu se sice k zakončení hlavou dostal Mitroglou, avšak jeho pokus nebyl ani zdaleka tak povedený jako ten od Jonase. Míč končí mimo bránu.
    32. Jonasova jedovatá hlavička

32
    Velmi nebezpečný Jonas měl na hlavě úvodní branku zápasu! Proti jeho hlavičce se ale parádním zákrokem blýskl Salin.

30
    Třetí žlutá karta tohoto zápasu byla ukázána Eliseuovi (BNF).
    30. Velké šance hostující Benfiky

30
    Teď to ale Jonas udělal fantasticky! Navedl si míč na střed a z hranice velkého vápna vypálil přesně do tyče. Z následné akce ještě zakončoval Carcela, ale Salin si připsal dobrý zákrok.

29
    Poměrně zajímavý centr na do pokutového území Marítima mířil na hlavu Jonase, ale stopeři si s hostujícím kanonýrem i v tomto případě poradili.

28
    Renato Sanches (BNF) se v šestnáctce snažil vymodlit penaltu, ale místo toho vidí žlutou kartu za nafilmovaný pád. Hodně sporné rozhodnutí hlavního sudího!

26
    Na začátku 26. minuty se hezky uvolnil Donald Djoussé, nicméně následnou střelou poslal míč poměrně daleko od brány.

25
    Mehdi Carcela mocně bojoval s Diogem, avšak ve finále souboje se provinil faulem, když domácího kapitána za ruku stáhl na trávník.

24
    A také další kombinaci Benficy ukončila nepřesnost, po které následuje odkop od Salinovy svatyně.

23
    Konstantinos Mitroglou zkoušel pěknou patičkou oslovit někoho ze svých spoluhráčů, ale nakonec poslal míč jen vedle brány.

22
    Dvě ofenzivní akce Marítima skončily neúspěchem. Nejprve letěla střela hodně vysoko nad a posléze byl atak po levé straně ukončen nepřesností.

21
    Renato Sanches se u brankové čáry snažil prodrat k míči, ale Dioga nakonec povalil a je mu pískán faul.

20
    Dlouhý aut v podání Eliseua propadl až k jednomu z domácích, který míč nešikovně zasáhl a Salin nakonec musel dávat velký pozor, neboť kulatý nesmysl letěl jen těsně nad.

19
    Sanches získal míč ve středu hřiště a snažil se obloučkem najít rozběhnutého Jonase. Obrana Marítima opět pozorná.

18
    Stále sledujeme nepříliš zajímavý průběh zápasu. Oba týmy především pozorně brání a nepouštějí tak soupeře do šancí.

17
    Zajímavý pokus o vysunutí Djoussého na poslední chvíli zlikvidoval vracející se Eliseu. Marítimo se začíná osmělovat.

16
    Rohový kop s tentokrát po dobré práci Edgara Costy vybojovali domácí. Ani hlavička jednoho z hráčů Marítima nebyla nebezpečná a Ederson nemusel zasahovat.

14
    Ani další centr, tentokrát z pravé strany, si defenzíva Marítima skvěle pohlídala. Benfica se tak stále nedostala k pořádnému zakončení.

13
    Jonas si na hranici malého vápna dobře naskočil na jedovatý centrovaný míč, ale slabou hlavičkou nemířil zrovna ideálně.

12
    Špatně zahraný volný kop si pohlídal Romain Salin, ale Benfica se při pokračujícím útok prodrala k rohovém kopu.

11
    Mehdi Carcela si to nyní namířil kolem dvou soupeřů přímo k bráně a nakonec byl ještě před šestnáctkou faulován Diceuem (MAO), který vidí žlutou kartu.

9
    Benfica stále není v ideálním rozpoložení a další pokus o vysunutí útočníka skončil jen u brankáře domácího celku.

8
    Dobré přenesení hry bylo Eliseuem odvráceno jen k Alexi Soaresovi, který okamžitě střílel, nicméně zpoza velkého vápna mířil vysoko nad.

6
    Jonas se prodíral přes obránce, avšak nakonec skončil na trávníku. Faul odpískán nebyl a pokračuje se ve hře.

5
    Dlouhá přihrávka na pravou stranu sice skončila na noze Dioga, ale ten byl usvědčen z jasného ofsajdu.

4
    Ani na druhé straně se domácímu celku zatím moc nedaří. Úvod zápasu je poněkud nervózní a nikdo se ne a ne dostat do střelecké pozice.

3
    Na začátku zápasu postrádá kombinace Benfiky více klidu a přesnosti. Další příliš dlouhý nákop končí v rukavicích Salina.

2
    Jeden z domácích se sice dostal k zakončení, ale hlavou poslal míč mimo tři tyče. Po Edersonově výkopu pak Jonas fauloval.

1
    Djoussé velmi dobře zabojoval a šikovně napálil míč do nohou Eliseua. Rohový kop pro Marítimo.

1

Hráči již jsou na hrací ploše. Do začátku dnešního utkání, které je v boji o titul opravdu hodně důležité, chybí jen několik desítek vteřin.

CS Marítimo: Salin – Diogo (C), Maurício, Dirceu, Vieira – Plessis – Fransérgio, Éber – Soares, Djoussé, Costa
    Náhradníci: Haghighi – Nepomuceno, Sousa, Romário, Deyvison, Briguel, Baba

Benfica Lisabon: Ederson – Almeida, Lindelöf, Jardel (C), Eliseu – Pizzi, Sanches, Fejsa, Carcela – Jonas, Mitroglou
    Náhradníci: Lopes – Jiménez, Samaris, Talisca, Guedes, Salvio, Luisao

Rozhodčí: Fábio Verissimo – Paulo Soares, Pedro Felisberto.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

BENFICA LISABON

Oproti domácím mají hosté důvod hrát na plno. Momentálně jsou sice na druhém místě, ale náskok prvního Sportingu činí pouhý jeden bod. Před koncem tak Benfica stále musí bojovat a dnes by si neměla dovolit zaváhání. Největší síla celku je v produktivní ofenzívě, která již nastřílela 82 branek. Z dosavadních 32 zápasů prohrála Benfice jen čtyřikrát!

Posledních pět zápasů

2.5.2016 Benfica – Braga 2:1 (Portugalský pohár)
    29.4.2016 Benfica – Guimaraes 1:0
    24.4.2016 Rio Ave – Benfica 0:1
    18.4.2016 Benfica – Setúbal 2:1
    13.4.2016 Benfica – Bayern 2:2 (Liga mistrů)

CS MARÍTIMO

Domácí už mají jistou záchranu a naopak nemají ani sebemenší šanci na posunutí se na pozice zajišťující účast v evropských soutěžích. Po 32 zápasech má Marítimo 35 bodů, ale zarážející je především počet inkasovaných branek, který se momentálně zastavil na čísle 59. Tento počet dělá z defenzívy Marítima druhou nejhorší defenzívu celé ligy. Domácí navíc prohráli tři z posledních čtyř zápasů.

1.5.2016 Estoril – Marítimo 2:1
    24.4.2016 Marítimo – Arouca 1:2
    17.4.2016 Marítimo – Guimaraes 3:0
    9.4.2016 Sporting – Marítimo 3:1
    2.4.2016 Marítimo – Nacional 2:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.