San Jose Sharks
3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:1
St. Louis Blues
Pátek 20.05.2016, 03:15 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Finále Z. konference
    Joe Thornton rozdával tradičně parádní přihrávky.

Tři hvězdy utkání

Tomáš Hertl (SJS) (2 + 0)
    Joe Thornton (SJS) (0 + 2)
    Martin Jones (SJS) (22 zásahů) (05:46:23)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (2 + 0, 4 střely, čas na ledě 17:46)
    Roman Polák (SJS) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 16:04)
    Dmitrij Jaškin (STL) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 10:47)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 16

St. Louis Blues: 22
    Martin Jones vychytal druhé čisté konto v řadě a výrazně pomohl San Jose ke druhé výhře v sérii

Je hotovo. San Jose Sharks vyhrávají druhý zápas v sérii finále Západní konference za sebou a téměř bezchybným výkonem jdou do vedení 2:1 na zápasy. A co víc, St. Louis nedokázalo Žralokům dát druhý duel po sobě branku, což znamená další čisté konto pro gólmana Martina Jonese. Střelecky dnes utkání dirigoval český útočník Tomáš Hertl, který se prosadil dvakrát a výrazně tak přispěl k výhře svého týmu 3:0. Sharks budou moci do čtvrtého duelu série nastoupit s dobrým pocitem, navíc jej opět sehrají před domácím publikem, kde se jim daří. To Blues čeká spousta práce na útočné hře. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký květnový pátek.

59:37
    Přesto ještě jednou trenéři St. Louis odvolávají brankáře a riskují. Ale do konce zápasu chybějí už jen vteřinky.

59:16
    Puk je mimo obranné pásmo San Jose. A co víc, Alex Pietrangelo (STL) musí na trestnou lavici, protože fauloval soupeře loktem. Rozhodčí si toho moc dobře všiml a posílá hokejistu Blues na dvě minuty za katr. Tohle už hosté nestihnou.

58:56
    San Jose si vybírá oddechový čas a nechává tak své hráče malinko vydechnout.

58:56
    Minuta do konce a vhazování před klecí San Jose Sharks. SAP Center je na nohou a fanoušci San Jose začínají tušit, že jejich oblíbenci jsou blízko druhé výhře ve finále Západní konference.

58:38
    Až teď se pokusil zakončit z pozice mezi kruhy Dmitrij Jaškin, jenže jeho pokus dokázal některý z bránících hráčů San Jose dostat mimo dosah Jonesovy klece.

58:02
    Už jen necelé dvě minuty do konce základní hrací doby, Blues stále hrají s prázdnou brankou a v útočném pásmu, ale za tři minuty v útočné periodě prakticky nevystřelili.

57:30
    Tarasenko a Pietrangelo v kombinaci, ale vše je to na modré čáře, odkud hosté nemají moc velkou šanci, že by zařízení Martina Jonese ohrozili.

56:55
    Pietrangelo nahodil puk směrem na branku, ale vypadá to, že Blues jsou příliš málo důrazní na to, aby ještě něčím Sharks překvapili. Obrana domácích zatím vše v pohodě zvládá.

56:10
    Ale teď už útočníci v tyrkysových dresech málem puk do odkrytého zařízení dostali. Byl to Patrick Marleau, kdo jen těsně minul svým pokusem branku.

55:38
    Žraloci sice nevyhodili puk přes všechny čáry do prázdné branky, ale dokázali jej dostat alespoň do středního pásma, což jim prozatím bude ke klidu stačit.

54:50
    Zatím se St. Louis drží v útočném pásmu, ale už moc dlouho čeká na střelu. Jde vidět, že hostující hokejisté jsou docela nervózní, což se projevuje na několika nepřesnostech.

54:30
    Jake Allen zůstává na střídačce a trenéři Blues dávají jasný signál, že chtějí zkusit hru v šesti. Tak uvidíme, jak se hostům tento risk vyplatí.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 16. Hertl (Pavelski, Thornton), 32. Donskoi (Couture), 47. Hertl (Thornton, Pavelski)

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels
    St. Louis Blues: Elliott (47. Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Bortuzzo, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Stastny, Brouwer – Berglund, Steen, Backes – Jaškin, Brodziak, Pääjärvi

Rozhodčí: McCauley, Charron – Devorski, Murray

Diváci: 17 562