Třinec – Varnsdorf 0:1 (kon.) | Karviná – Pardubice 2:0 (kon.) | Sokolov – Táborsko 1:2 (kon.)
Vyšehrad – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Ústí n. L. – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Vlašim – Frýdek-Místek 3:1 (kon.)
Opava – Znojmo 2:3 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:2 (1:0)
FC Hradec Králové
Sobota 21.05.2016, 17:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

Rozhodčí ukončil duel o vteřinu dříve, ale i přesto utkání končí těsnou výhrou Hradce Králové, který postupuje do Synot Ligy. Vyrovnávací brankou se za hosty prezentoval v sedmdesáté třetí minutě Daniel Trubač. Gól na 2:1 vsítil zhruba o čtyři minuty později Jan Pázler. Domácí měli v prvním poločase jasnou převahu, ale do druhé půle si aktivní hru nepřinesli. Po utkání proběhla na hřišti také malá oslava hráčů z východu Čech, kteří šli i poděkovat svým fanouškům.

Z Ústí nad Labem je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. Tereza Košťálová (18:56:01)

Statistiky utkání:

Branky:
    26. Procházka – 73. Trubač, 77. Pázler (z penalty).
    ŽK: 6. Šnirc, 76. Veverka, 82. Králík – 58. Malinský.

89
    Střídání týmu FK Ústí nad Labem! Petr Barnat je vystřídán Krištofem Kubný a za Daniela Procházku nastoupí Jan Křivonoska.

87
    Pázler prozkoušel střelou Tvrdoně, který se nenechal vystrašit.

86
    Marešův pokus ze standardní situace Tvrdoň vyčapal.

86
    Nařízený přímý volný kop ve prospěch hostů provede Mareš.

85
    K tribuně s příznivci hostů přichází těžkooděnci.

84
    Barnat Smolu nenašel. Míč skončil na kopačkách hostů.

82
    Jan Králík (UNL) za počínání si za hranicí pravidel obdržel od hlavního sudího žlutý kartónek.

81
    Veverka zamířil nad svatyni hostů.

80
    Hasiči mají dnes u tribuny hostů hodně práce.

78
    Fanoušky hostů opět použita pyrotechnika.

77
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    JAN PÁZLER se prezentuje gólem z nařízené penalty kvůli faulu Richarda Veverky. Hradec Králové obrací skóre ve svůj prospěch.

77
    Penaltu provede Pázler.

76
    Daniel Trubač faulován Richardem Veverkou (UNL), který inkasuje žlutou kartu a rozhodčí nařizuje penaltu.

75
    Výborný lacině odevzdal míč namísto střely.

73
    Hradec Králové vyrovnává skóre na 1:1 díky DANIELU TRUBAČOVI, který z pravé strany se trefil k levé tyči.

72
    Míč putoval po ose Mareš – Trubač – Súkenník, ale Tvrdoň opět vynikl perfektním zásahem.

71
    Tutovku Zorvana odrazil Tvrdoň skvělým zákrokem do bezpečí.

Dnešní utkání sledují 692 diváci.

68
    Střídání týmu FK Ústí nad Labem! Na pokyn trenéra odchází na lavičku Jiří Miskovič, kterého vystřídá Richard Veverka.

68
    Tvrdoň zabránil včasným vyběhnutím brejku Zorvana.

67
    Výborný se vrací po ošetření za postranní čárou do hřiště.

66
    Střídání týmu FC Hradec Králové! Pavel Černý je na trávníku nahrazen Filipem Zorvanem.

66
    Výborný zůstává ležet na hřišti. Lékaři jsou připraveni pomoct.

66
    Malinského střelu od levé postranní čáry Tvrdoň vychytal.

64
    Ofsajd Hradce Králové.

63
    Procházka přihrál Smolovi a z nahrávky vyplynul roh, který zahraje Králík.

62
    Smola faulován na obranné polovině hřiště od Mareše, arbitr Mareše upozornil.

61
    Malinský se vrací zpět do hřiště.

60
    Barnat vystřelil mimo síť Východočechů.

58
    Tomáš Malinský (HKR) nafilmoval podle sudího pád, za což si vysloužil žlutou kartu. Následně se k zemi skolil opět a na nohy mu pomohl Marián Tvrdoň a doprovodil ho za postranní čáru pro ošetření od lékařů.

57
    Vaněk zastoupil Tvrdoně a za vteřinu dvanáct vykopl míč z brankové čáry putující do svatyně.

57
    Po souboji s Vaňkem spadl ve velkém vápně Pázler, jenž se následně dožadoval penalty, která udělena nebyla.

56
    Obránci nyní při útočných kombinacích Hradce Králové zažívali velký tlak.

55
    Rohový kop hostů zahrává Mareš.

53
    Barnat se ujal míče od Smoly, ale vystřelil mimo.

51
    Trubač vystřelil nebezpečně vedle brány Army.

50
    Pázler při akci fauloval Tvrdoně. Hra byla na chvíli přerušena.

49
    Schwarz nahrál Pázlerovi do nebezpečné střelecké pozice, přihrávku zachytil Peterka.

47
    Králík hledal Smolu, ale přihrávku překazila obrana hostů.

46

V prvním poločase se více dařilo domácímu mužstvu, které si zavedlo jednobrankové vedení díky Danielu Procházkovi. Ústecký první úspěšný střelec se prosadil ve dvacáté šesté minutě, když prostřelil obranu hostů a zamířil přesně k levé tyči brány Hradce Králové.

Fauly: 4:4.

Druhý poločas začne přibližně v 18:00 hod.

45

44
    Ofsajd domácího celku.

43
    Malinský vyslal střelu mírně nad bránu Army.

42
    Centr z pravé strany Súkenníka hlavičkoval Schwarz těsně vedle.

41
    Miskovič nalezl Procházku, ale míč druhému zmíněnému fotbalistovi uskočil.

40
    Fanoušci hostů zapálili světlice, hasiči jsou v pohotovosti. Následně odhozená světlice skončila jen pár metrů od hřiště a hlasatelem byli příznivci Hradce Králové napomenuti.

37
    Procházka je dnes vážně při chuti, další jeho pokus srazila defenziva Východočechů srazila na roh, který provede Pícha.

36
    Střídání týmu FC Hradec Králové! Daniel Trubač střídá na hrací ploše zraněného Marka Krátkého.

35
    Z rohového kopu, který provedl Králík, si nic domácí výrazného nepřipravili.

34
    Pícha nahrál Výbornému, který nastřelil při pokusu Mareše. Domácí budou kopat roh.

33
    Přihrávka Procházky na Výborného byla příliš dlouhá.

33
    Domácí napadají rozehrávku soupeře a jsou na hřišti aktivnější.

31
    Po nahrávce Výborného se Smola mezi tři tyče netrefil.

29
    Smola nahrál Miskovičovi, který vystřelil vedle.

28
    Smola z dobré střelecké pozice nechal vyniknout gólmana hostů Lindra.

26
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Jakub Pícha nahrál Tomáši Smolovi, který nalezl volného DANIELA PROCHÁZKU. Poslední jmenovaný nalezl skulinu v obraně Hradce Králové a ze středu prostřelil balón k levé tyči za záda Jiřího Lindra.

25
    Schwarz vystřelil nad bránu Ústeckých.

23
    Píchu fauloval Súkenník.

22
    Chleboun pokazil přihrávku na Krátkého, kterému se následně omluvil.

21
    Bederka před vlastním velkým vápnem faulován protihráčem.

19
    Krátký chtěl z velkého vápna přihrát Pázlerovi, ale druhý jmenovaný na míč nedosáhl, balónu se ujal brankář domácích.

17
    Arma si zahraje v utkání druhý rohový kop.

16
    Ivan Šnirc (UNL) zmařil slibně se rozvíjející šanci zastavením protihráče a inkasuje žlutou kartu.

16
    Rohový kop zahrál Králík.

15
    Pícha vybojoval roh.

14
    Fanoušci hostů se prezentují transparenty: "Přišel – slíbil – splnil; # 11 Krmi, díky!"

13
    Centr z pravé strany Schwarze Tvrdoň zachytil.

12
    Vaněk hledal Barnata, ale míč skončil v autu.

10
    Mareš z dálky prověřil Tvrdoně.

9
    Šnirc vykopl míč z kopaček Malinského. Rohový kop v podání Schwarz gól nepřinesl.

8
    Pícha vystřelil mimo.

7
    Ofsajd hostů.

6
    Vaněk si vynutil faul na hranici středového kruhu.

5
    Mareš zamířil vysoko nad svatyni domácích.

4
    Útočnou kombinaci Pázlera a Krátkého Tvrdoň vychytal, pozorná obrana domácích odkopla odražený balón na roh, který bude zahrávat Schwarz.

3
    Mareš faulován na středu hřiště.

2
    Hradec Králové kombinuje na své obranné polovině, nikam se nežene.

1
    Jako první se v dnešním posledním domácím zápase Army dotkl míče Výborný.

1

Domácí nastupují v dresech bílomodrých, hosté se představí v černé kombinaci dresů. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu červenou.

Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-4-1-1, hosté dnes sázejí na rozestavení 4-2-3-1.

Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
    Ondřej Lerch.
    Asistenti: Lucie Ratajová, Jakub Šimáček.

Delegát svazu: Jiří Kureš.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Šnirc, J. Peterka, L. Vaněk, Pícha – Barnat, Králík, Miskovič, D. Procházka – P. Výborný – Smola. Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
    Náhradníci: Zacharda – Bourenane, Kubný, M. Zeman, Křivonoska, Veverka.

FC Hradec Králové: Lindr – M. Krátký, Bederka, Chleboun, Plášil – Schwarz, P. Mareš – Súkenník, P. Černý, Malinský – Pázler. Trenéři: Milan Frimmel, Bohuslav Pilný.
    Náhradníci: Ottmar – Nosek, Zorvan, Janoušek, Shejbal, Javůrek, Trubač.

Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Šimáček; delegát: Kureš.

Porovnání brankářů obou mužstev:

FK Ústí nad Labem:
    Zdeněk Zacharda – 6 nul.
    FC Hradec Králové: Radim Ottmar – 17 nul.

Nejlepší střelci obou celků:

Tomáš Smola – 9 gólů.
    FC Hradec Králové: Jan Pázler – 16 gólů.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

26 zápasů: 8 výher, 11 remíz, 7 porážek; skóre 37:31, 35 bodů, 5. místo.

FC Hradec Králové:
    27 zápasů: 16 výher, 8 remíz, 3 porážky; skóre 43:15, 56 bodů, 1. místo.

Poslední ligová utkání obou celků:

28. kolo Fotbalové národní ligy ČR:
    FK Ústí nad Labem – MFK OKD Karviná

1:3 (1:1)
    Branky: 42. Leibl – 28. a 65. Pospěch, 47. Šisler.
    Rozhodčí: Paták – Hrabovský, Vitner.
    ŽK: 43. Leibl, Eliáš, Zukič (všichni UNL).

Diváci: 1 267.

Příjemný sobotní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 29. kola Fotbalové národní ligy ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí doma FC Hradec Králové.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov.