St. Louis Blues
3:6 (2:1, 1:2, 0:3) Stav série: 2:3
San Jose Sharks
Úterý 24.05.2016, 02:14 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále Z. konference
    59:27 Joel WARD - 3:6

59:27
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A ještě jedna pojistka v podobě šestého gólu! St. Louis pokračovali v powerplay a JOEL WARD trefuje ze středního pásma prázdnou klec Bluesmanů a dává výsledku konečnou podobu. Bez asistence.
    59:06 Chris TIERNEY - 3:5

59:06
    A je pravděpodobně rozhodnuto! Hosté dlouho okupovali útočné pásmo, ale ne a ne zakončit do prázdné brány. To se nakonec povedlo CHRISI TIERNEYMU, který zpoza brány zasunul kotouč do opuštěné klece. Asistence: Joe Thornton.

58:28
    Allen míří na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.

46:27
    Velké šance na obou stranách! Nejprve se nedokázal prosadit na straně St. Louis Colton Parayko a vzápětí v protiútoku selhal dvakrát Logan Couture.

45:33
    Síly na ledě se vyrovnají. Patrick Marleau podrazil svého soupeře a již putuje za katr, kde si odsedí menší trest.

44:52
    Trest pro hráčskou lavici St. Louis. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vladimir Tarasenko.

42:20
    Jonesovi po střele Davida Backese kotouč vypadl a odkutálel se jen těsně vedle pravé tyče hostující svatyně! Teď měli Sharks velké štěstí.
    40:16 Joe PAVELSKI - 3:4

40:16
    Tak to je vstup do třetí periody jako hrom! Střelu Brenta Burnse od modré čáry velmi šikovně tečoval před Allenem JOE PAVELSKI, který střílí svůj druhý gól v tomto zápase. Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.
    38:33 PAVELSKI - 3:3

38:33
    Sharks využívají početní výhodu a znovu srovnávají skóre. Joe Thornton našel úplně volného JOEA PAVELSKIHO, který si sjel do mezikruží a střelou bez přípravy nedal Allenovi šanci. Asistence: Joe Thornton, Logan Couture.

37:08
    Další početní výhoda pro Žraloky. Kevin Shattenkirn zahákoval Tomáše Hertla a dostane za to menší trest.
    31:58 Robby FABBRI - 3:2

31:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani využívají přesilovou hru a strhávají vedení opět na svou stranu! Domácí se usadili v útočném pásmu a poté přišla přihrávka Coltona Parayka na ROBBY FABBRIHO, který tvrdou střelou od modré propálil houštinu těl včetně Martina Jonese v bráně San Jose. Asistence: Colton Parayko, Alex Pietrangelo.

31:01
    Dva čeští hokejisté v akci! Roman Polák se pustil do Dmitrij Jaškina a byla z toho potyčka těchto dvou hráčů. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest za bitku a Roman Polák navíc dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro St. Louis.

28:03
    Přesilovou hru si zahrají také Bluesmani. Justin Braun dostává menší trest za držení.

26:50
    Do samostatného úniku uháněl Patrik Berglund, ale Martin Jones si s jeho střelou zápěstím poradil a drží tak nerozhodný stav!
    24:37 WARD - 2:2

24:37
    A máme opět srovnáno! Hosté přeci jen dokázali využít početní výhodu. Po střele Paula Martina zazvonila za Allenem tyč. K odraženému puku se na brankovišti dostal JOEL WARD, který neměl problém kotouč doklepnout do prázdné brány. Asistence: Marc – Edouard Vlasic, Paul Martin.

22:38
    San Jose se zahraje přesilovku. Kevin Shattenkirk fauloval svého soupeře a bude pykat dvě minuty za hrubost. Wingels si však tento atak nenechal líbit a pustil se do svého soupeře. Oba kohouti tedy dostávají pět minut za bitku a domácí bek navíc již zmiňované dvě minuty.
    15:08 Troy BROUWER - 2:1

15:08
    Bluesmani otáčejí průběh zápasu a ujímají se v něm vedení! Po přihrávce Alexandera Steena se do dobré střelecké pozice dostal Paul Stastny, jehož střelu z mezikruží Jones pouze vyrazil na levou stranu k TROYI BROUWEROVi, který následně ze vzduchu zametl kotouč do poloodkryté branky San Jose. Asistence: Alexander Steen, Paul Stastny.

14:02
    Ve velké šanci se zjevil na pravém kruhu úplně osamocen Logan Couture. Ten však v voleje napálil pouze Jake Allena, který nyní výrazně podržel svůj tým.
    07:04 Jaden SCHWARTZ - 1:1

07:04
    Domácí však rychle kontrují a srovnávají skóre zápasu! Střelu Berglunda z otočky Jones pouze vyrazil. K odraženému kotouči se však dostal JADEN SCHWARTZ, který poslal kus černé gumy za záda hostujícího brankáře. Asistence: Patrik Berglund, David Backes.
    03:51 Marc - Edouard VLASIC - 0:1

03:51
    Hostující celek se poměrně brzo ujímá vedení! Po vyhraném buly se kotouč dostal na hokejku Joea Pavelskiho, který puk předal MARCU – EDOUARDU VLASICOVI, jenž přesnou ranou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 8. Schwartz (Berglund, Backes), 16. Brouwer (Steen, Stastny), 32. Fabbri (Parayko, Pietrangelo) – 4. Vlasic (Pavelski, Thornton), 25. Ward (Vlasic, Martin), 39. Pavelski (Thornton, Couture), 41. Pavelski (Burns, Hertl), 60. Tierney (Thornton), 60. Ward

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Gunnarsson – Tarasenko, Lehterä, Fabbri – Brouwer, Stastny, Steen (A) – Backes (C), Berglund, Schwartz – Jaškin, Brodziak, Pääjärvi
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dilon – Pavelski (C), Thornton (A), Hertl – Donskoi, Coulture (A), Marleau – Ward, Tierney, Karlsson – Wingels, Spaling, Zubrus

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Amell, Racicot