Pittsburgh Penguins
3:2 (2:0, 0:2, 1:0) Stav série: 1:0
San Jose Sharks
Úterý 31.05.2016, 02:20 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

57:51
    Máme zaděláno na pořádné drama, po faulu Bena Lovejoye (PIT) si totiž hosté zahrají přesilovku! Zadák Pens vyfasoval dvě minuty za hákování.

44:47
    A je tu další početní výhoda pro Pens! Autor vyrovnávací trefy Patrick Marleau (SJS) si půjde odpykat dvě minuty za zásah do hlavy nebo krku.

40:01
    Na začátku třetí třetiny nás řeká přesilovka Pens v poměru čtyř proti třem. Joe Thornton (SJS) a Jevgenij Malkin (PIT) totiž ještě v samotmém závěru druhé třetiny vyfasovali dvouminutové tresty.

38:52
    Napadající Joe Pavelski (SJS) podle názoru sudích podrazil rozehrávajícího Dumoulina a ačkoliv se mu výrok hlavních arbitrů vůbec nelíbí, Pavelski s tím nic nezmůže – Penguins si zahrají přesilovou hru!

21:12
    Svou první přesilovku si zahrají i hosté, Ian Cole (PIT) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

08:52
    Litevský veterán Dainius Zubrus (SJS) se provinil hrou vysokou holí, Pens si tak zahrají svou první přesilovku v utkání!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 13. Rust (Schultz, Kunitz), 14. Sheary (Crosby, Määttä), 58. Bonino (Letang, Hagelin) – 24. Hertl (Donskoi, Burns), 39. Marleau (Burns, Couture)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby "C", Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski "C" – Marleau, Couture, Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels.

Rozhodčí: O'Rourke, O'Halloran – Amell, Murray