Šátralová – Lučičová-Baroniová 0:2 (kon.) | Kvitová – Babosová 2:0 (kon.)
Cibulková – Ostapenková 2:0 (kon.) | Schmiedlová – Savilleová 0:2 (kon.)
Savilleová – Plíšková 0:2 (kon.) | Friedsamová – Šafářová 2:0 (kon.)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (10)
2
6 6
Úterý 21.06.2016, 16:50WTA Eastbourne - Rothesay International (tráva) • 2. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (18:09:17)

Karolína Plíšková byla celý zápas výrazně lepší než její protivnice, který dnes měla za sebou již jedno utkání. Karolína Plíšková si vždy v úvodu setu vytvořila luxusní náskok dvou brejků a z toho těžila zbytek setu. Jen v závěru zápasu měla Karolína problém ukončit zápas a povedlo se jí to až na osmý mečbol.

V osmifinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou duelu Carla Suarezová-Navarrová – Misaki Dojová.

Konec zápasu

2:6
    Je konec! Karolína Plíšková to dokázala ukončit. Po nejdelším gemu v zápase končí celý zápas postupem české tenistky do dalšího kola.

40-A
    Karolína Plíšková má další možnost jak ukončit zápas. Nyní si vodila soupeřku ze strany na stranu.

40-40
    Plíšková musela přes druhé podání. Toho využila Gavrilovová a dává povedený return znovu mimo dosah české hráčky.

40-A
    Po esu je tu další mečbol pro českou reprezentantku.

40-40
    Shoda. Plíšková srovnává při svém podání servisem ven z kurtu.

A-40
    Je tu dokonce brejkbol pro Australanku. Ta si nyní naběhla k síti a ukončila výměnu.

40-40
    A ani tu nevyužívá. Gavrilovová returnuje přesně do rohu kurtu.

40-A
    Další v řadě mečbolů pro Plíškovou. Karolína byla mnohem agresivnější a po zásluze má další možnost.

40-40
    A ani nyní se jí to nedaří. Gavrilovová bojuje o každý bod a prodloužení zápasu.

40-A
    Druhý mečbol při vlastním podání. Karolína mí další šanci ukončit zápas.

40-40
    Karolína Plíšková musela přes druhé podání. Gavrilovová se dostala do hry, byla aktivnější a i další mečbol odvrací.

40-A
    Důležitá výměna jde na konto české tenisky a ta má první mečbol při vlastním podání.

40-40
    Shoda. Karolína odvrátila i čtvrtý brejkbol.

A-40
    Ještě jeden brejkbol pro Australanku. Nyní chybuje česká hráčka do sítě.

40-40
    Shoda. Výborně si nyní Karolína počkala na vysoký míček a po té ho poslala k lajně.

40-30
    Znovu! Další eso pro českou tenistku. Ještě jeden brejkbol.

40-15
    Karolína Plíšková rychle snižuje povedeným servisem.

40-0
    Plíšková musela přes druhé podání. A dává dvojchybu. Tři brejkboly.

30-0
    Další chyba české hráčky a Gavrilovová má naději na brejkboly.

15-0
    Karolína Plíšková může při svém podání ukončit celý zápas. Ale lépe začíná Gavrilovová, která bere první fiftýn.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    To také dělá, když dává eso na závěr gemu. Nyní však půjde na podání česká tenistka.

A-40
    Je to dokonce gembol. Darja Gavrilovová se dostala z nepříjemné situace, odvrátila mečboly a může vzít tento gem.

40-40
    Ani ten není využit. Karolína nemůže ukončit zápas. Darja Gavrilovová bojuje při svém podání.

40-A
    Čtvrtý mečbol pro Karolínu! Gavrilovová tlačila na českou hráčku, ale míček vyhodila do autu.

40-40
    Shoda. Darja Gavrilovová bojuje o pokračování zápasu. Odvrací jeden mečbol za druhým.

40-A
    Darja Gavrilovová ani nyní nedala první podání. A je tu třetí mečbol. Karolína byla aktivnější a je odměněna.

40-40
    Darja Gavrilovová musela proti mečbolu přes druhé podání. Ale dostala se z velmi špatné situace a je tu shoda.

40-A
    Gavrilovová musela přes druhé podání a ani to nedává. Po dvojchybě je to další mečbol.

40-40
    Esem odvrací konec zápasu Darja Gavrilovová.

40-A
    Dvojchyba a dokonce mečbol pro Karolínu.

40-40
    Gavrilovová musela přes druhý servis. Shoda. Plíšková se dostala do výhodného postavení a ukončila výměnu.

40-30
    Australanka měla nyní více ze hry a po delší výměně má gembol.

30-30
    Srovnáno. Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila Karolína k dalšímu fiftýnu.

30-15
    Nyní ale přichází dvojchyba a Plíšková tak snižuje.

30-0
    Velmi rychlá výměna s lepším koncem pro Australanku, která bere bod.

15-0
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i tak dává bod a jde si za získáním druhého gemu.

1:5
    Servis ven z kurtu a jednoduché zakončení do volného dvorce. Plíšková je jeden gem od postupu.

15-40
    Znovu. Karolíně nyní servis funguje na jedničku.

15-30
    Karolína Plíšková si pomáhá dalším servisem. Gavrilovová nemá šanci na zásah.

15-15
    Plíšková musela přes druhý servis.Po přestřelce od základní lajny boduje Australanka.

0-15
    Karolína Plíšková jde podávat na přiblížení se postupu. Stále má však luxusní náskok dvou brejků. Začíná výborně i v tomto gemu.

1:4

1:4

1:4
    Darja Gavrilovová ukončuje svůj první získaný gem ve druhém setu úderem za síť.

A-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání a vybojovala si po dlouhé výměně konečně gembol.

40-40
    Darja Gavrilovová odpovídá servisem mimo dosah Karolíny. Shoda.

30-40
    Další brejkbol pro českou reprezentantku. Ta si vybojovala tuto možnost s pomocí pásky.

30-30
    Gavrilovová musela přes druhé podání. A dává dokonce dvojchybu.

30-15
    Další dlouhá výměna, která končí ve prospěch Australanky. Ta je znovu ve vedení.

15-15
    Češka však odpovídá bodem po delší výměně a je vyrovnáno.

15-0
    Darja Gavrilovová začíná také svůj podávací gem servisem na lajnu.

0:4
    4:0! Karolína Plíšková doslova drtí svou soupeřku ve druhém setu a je dva gemy od postupu.

30-40
    Ten zatím nepřichází, když boduje česká tenistka znovu podáním.

30-30
    Srovnáno. Darja Gavrilovová ještě nevzdává tento zápas. Zabojovala a má šanci na brejkbol.

15-30
    Plíšková musela nyní přes druhé podání a to byla šance pro soupeřku k bodu.

0-30
    Také druhý jde na českou stranu povedeným servisem.

0-15
    Karolína Plíšková může potvrdit již druhý brejk ve druhém setu při svém podání. První fiftýn v tomto gemu bere právě Češka.

0:3

0:3

0:3
    Druhý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a jde do rychlého vedení o tři gemy. Stejně jako v prvním setu má česká tenistka skvělý vstup do sady.

15-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale zázračně dává bod i z druhého podání a drží se v gemu.

0-40
    Tři brejkboly pro českou hráčku. Gavrilovová naprosto vyklízí pozice v zápase.

0-30
    Další chyba z rakety australské tenistky a Karolíny je znovu při podání soupeřky blízko brejku.

0-15
    I další gem začíná prvním bodem Karolína. Gavrilovová nyní nemá na kurtu vůbec šanci.

0:2
    Karolína Plíšková potvrzuje brejk z předešlé hry čistou hrou a je na nejlepší cestě k postupu.

0-40
    Karolína servíruje výborně. Tři gemboly na vedení 2:0.

0-30
    Povedený servis ven z kurtu a je to už o dva míčky.

0-15
    Karolína Plíšková může při svém prvním podání ve druhém setu potvrdit brejk. Začíná výborně, když bere úvodní fiftýn.

0:1
    Je to tak. I ve druhém setu bere Karolína soupeřce hned první podání.

0-40
    Gavrilovová musela znovu přes druhé podání. A jdou z toho tři brejkboly pro Karolínu. Znovu skvělý vstup do setu.

0-30
    Dlouhá výměna po druhém podání Australanky. Se šťastnějším koncem pro českou hráčku.

0-15
    Druhý set začíná na podání Darja Gavrilovová. Úvodní bod druhé sady bere na své konto česká tenistka.

0:0

2:6
    Skvěle! Karolína Plíšková vítězí po půlhodině hry v prvním setu. Ani nyní nedala soupeřce šanci na zásah po výborném servisu.

15-40
    Další povedený servis a další dva setboly.

15-30
    Eso pro českou hráčku a ta je dva míčky od prvního setu.

15-15
    Srovnáno. Karolína si došla pro kratší úder soupeřky a umístila ho k lajně.

15-0
    Nyní však půjde na podání česká tenistka, která bude chtít ukončit první set. Ale první bod jde na konto Australanky.

2:5

2:5

2:5
    Znovu si poradila Australanka s druhým podáním a odvrací konec prvního setu při svém podání.

A-40
    Navíc má Gavrilovová gembol, když dává eso na střed kurtu.

40-40
    Také druhý česká hráčka nevyužívá. Shoda. Gavrilovová bojuje o prodloužení prvního setu.

30-40
    Darja Gavrilovová první odvrací po výborném prvním servisu ven z kurtu.

15-40
    Další dvojchyba znamená dva setboly pro Karolínu Plíškovou.

15-30
    Další nevynucená chyba Darji a je tu nadějné vedení pro českou reprezentantku.

15-15
    Australanka musela přes druhé podání a ani to nedává. Dvojchyba.

15-0
    Gavrilovová jde do vedení při svém podání.

1:5
    Esem ukončuje tento gem Karolína Plíšková a je jednu hru od vítězství v prvním setu.

40-A
    Plíšková musela přes druhé podání. Ale to jí vůbec nevadí. I toho dává přímý bod.

40-40
    Dlouhá výměna a po ní se může radovat Gavrilovová, která donutila českou tenistku k chybě. Shoda.

30-40
    Gavrilovová ještě snižuje po úderu ze základní lajny.

15-40
    Plíšková si však pomáhá dalším povedeným prvním servisem a putuje k potvrzení druhého brejku.

15-30
    Darja Gavrilovová se brání a snižuje. Její forhend končí vedle rakety české hráčky.

0-30
    Dělový servis Karolíny a vedení o dva míčky v důležitém gemu.

0-15
    Karolína Plíšková může znovu potvrdit náskok o dva brejky. Začíná výborně, když jde do vedení při svém podání.

1:4

1:4

1:4
    Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. A toho znovu využívá česká tenistka, která bere soupeřce i třetí podání v řadě.

30-40
    Karolína má další brejkbol! Po lehkém podání poslala tvrdý úder k lajně.

30-30
    Karolína Plíšková však kontruje povedeným returnem mimo dosah soupeřky.

30-15
    Darja Gavrilovová si připisuje přímý bod z podání.

15-15
    Znovu musela Australanka přes druhé podání. Nyní už toho Karolína využila a vyrovnává.

15-0
    Darja Gavrilovová musela přes druhé podání, ale to jí vůbec nevadilo a bere fiftýn.

1:3
    Dvojchybou ukončuje Karolína tento gem. Velká škoda pro českou hráčku. Vedení o čtyři gemy už by bylo rozhodující.

A-40
    Další brejkbol pro Gavrilovovou. Karolína dělá nevynucenou chybu do autu.

40-40
    Shoda. Plíšková si výborně pomohla podáním a je z nejhoršího venku.

40-30
    Karolína je pod tlakem při svém podání. Ale první brejkbol odvrací. Ještě jedna šanci pro Darju.

40-15
    Velmi důležitý míče získává Australanka a má dva brejkboly!

30-15
    Darja Gavrilovová má nadějné vedení při podání české hráčky.

15-15
    Plíšková musela přes druhé podání. A toho využívá soupeřka a bere si také fiftýn pro sebe.

0-15
    Karolína Plíšková podává již na druhé potvrzení brejku. Zatím australská hráčka nemá příliš šanci proti desáté nasazené turnaje. První bod nyní bere znovu Karolína.

0:3

0:3

0:3
    Ten třetí již Karolína využívá a velmi rychle vede v prvním setu již o tři gemy. Nyní navíc půjde podávat na potvrzení druhého brejku.

40-A
    Třetí brejkbol pro Plíškovou v této hře. Darja Gavrilovová má velké problémy při svém podání.

40-40
    Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. Ale zvládla těžkou situaci a je tu znovu shoda.

40-A
    Další brejkbol pro Češku, která hraje výborně od základní lajny.

40-40
    Srovnáno. Karolína bojovala o každý úder navíc a přinutila soupeřku k chybě z výhodné pozice.

A-40
    Druhé eso v řadě pro Australanku.

40-40
    Darja Gavrilovová však odpovídá esem. Shoda.

40-A
    Gavrilovová musela znovu přes druhý servis. Po dvojchybě má Karolína Plíšková znovu brejkbol!

40-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Toho využila Plíšková a vybojovala shodu.

40-30
    Gavrilovová má možnost vzít si první gem v zápase pro sebe. Má gembol.

30-30
    Plíšková však velmi rychle srovnává po nechytatelném returnu na lajnu.

30-15
    Velmi dlouhá výměna jde na konto níže nasazené, když Darja zatlačila českou rháčku a donutila jí k chybě.

15-15
    Rychlé srovnání. Karolína se jen marně natahovala za servisem.

0-15
    Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila česká hráčka.

0:2
    Další delší výměna. Karolína potvrzuje brzký brejk z prvního gemu a je ve vedení o dva gemy.

30-40
    Výborný servis zdobí Karolínu v úvodu zápasu. Gembol na potvrzení brejku.

30-30
    Nyní se konečně hrálo po prvním podání Karolíny. Bod však bere Gavrilovová a má šanci na brejkbol.

15-30
    Přímý bod z podání a Plíšková znovu ve vedení.

15-15
    Nyní musela Karolína přes druhé podání. A dává rovnou dvojchybu.

0-15
    Také Karolína Plíšková jde poprvé v zápase na podání. A začíná stylově esem.

0:1
    Pátý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a bere soupeřce hned první podání. Skvělý start pro českou tenistku.

40-A
    Pátý brejkbol v úvodním gemu pro Karolínu. Byla by škoda to nevyužít.

40-40
    Tu znovu Gavrilovová odvrací velmi rázně servisem na tělo. Shoda.

40-A
    Ještě jedna šance pro Karolínu na první brejk v zápase.

40-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i toho se dostává. Je vyrovnáno. Velká škoda pro českou hráčku.

30-40
    Znovu si pomohla Australanka podáním a poté zakončila výměnu od sítě. Ještě jedna možnost pro Karolínu.

15-40
    První odvrací Gavrilovová povedeným servisem a drží se v gemu.

0-40
    Tři brejkboly v úvodním gemu pro českou tenistku.

0-30
    Dlouhá výměna v úvodu zápasu a na konci ní se raduje znovu Karolína. Nadějné vedení ihned při prvním podání soupeřky.

0-15
    Darja Gavrilovová začíná zápas na podání. Úvodní bod zápasu druhého kola jde na stranu české tenistky.

0:0

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 4. Po krátkém rozcvičení může druhé kolo turnaje v Eastbourne začít. První na podání půjde australská tenistka.

Karolína se nachází na 17. místě ve světovém žebříčku. Česká tenistka si v letošním roce už připsala titul, když dokázala opanovat travnatý turnaj v Nottinghamu. V minulém týdnu, ale musela odejít z turnaje v Birminghamu již v prvním kole, když nestačila na Barboru Strýcovou.

Darja Gavrilovová

Australská tenistka je aktuálně 51. na světě. Po nevydařeném French Open otevřela Darja travnatou sezonu druhým kolem v Birminghamu, kde však nestačila na Němku Kerberovou. V Eastbourne už má za sebou jeden zápas, když dnes porazila Slovenku Schmiedlovou ve dvou setech.

Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou. V minulém roce se na turnaji v Miami na tvrdém povrchu radovala po jednoznačných dvou setech Karolína Plíšková.

Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V rámci druhého kola turnaje WTA v Eastbourne se Karolína Plíšková utká s Darjou Gavrilovovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.