Šátralová – Lučičová-Baroniová 0:2 (kon.) | Kvitová – Babosová 2:0 (kon.)
Cibulková – Ostapenková 2:0 (kon.) | Schmiedlová – Savilleová 0:2 (kon.)
Savilleová – Plíšková 0:2 (kon.) | Friedsamová – Šafářová 2:0 (kon.)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (10)
2
6 6
Úterý 21.06.2016, 16:50WTA Eastbourne - Rothesay International (tráva) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V rámci druhého kola turnaje WTA v Eastbourne se Karolína Plíšková utká s Darjou Gavrilovovou.

Karolína se nachází na 17. místě ve světovém žebříčku. Česká tenistka si v letošním roce už připsala titul, když dokázala opanovat travnatý turnaj v Nottinghamu. V minulém týdnu, ale musela odejít z turnaje v Birminghamu již v prvním kole, když nestačila na Barboru Strýcovou.

Darja Gavrilovová

Australská tenistka je aktuálně 51. na světě. Po nevydařeném French Open otevřela Darja travnatou sezonu druhým kolem v Birminghamu, kde však nestačila na Němku Kerberovou. V Eastbourne už má za sebou jeden zápas, když dnes porazila Slovenku Schmiedlovou ve dvou setech.

Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou. V minulém roce se na turnaji v Miami na tvrdém povrchu radovala po jednoznačných dvou setech Karolína Plíšková.

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 4. Po krátkém rozcvičení může druhé kolo turnaje v Eastbourne začít. První na podání půjde australská tenistka.

0:0

0-15
    Darja Gavrilovová začíná zápas na podání. Úvodní bod zápasu druhého kola jde na stranu české tenistky.

0-30
    Dlouhá výměna v úvodu zápasu a na konci ní se raduje znovu Karolína. Nadějné vedení ihned při prvním podání soupeřky.

0-40
    Tři brejkboly v úvodním gemu pro českou tenistku.

15-40
    První odvrací Gavrilovová povedeným servisem a drží se v gemu.

30-40
    Znovu si pomohla Australanka podáním a poté zakončila výměnu od sítě. Ještě jedna možnost pro Karolínu.

40-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i toho se dostává. Je vyrovnáno. Velká škoda pro českou hráčku.

40-A
    Ještě jedna šance pro Karolínu na první brejk v zápase.

40-40
    Tu znovu Gavrilovová odvrací velmi rázně servisem na tělo. Shoda.

40-A
    Pátý brejkbol v úvodním gemu pro Karolínu. Byla by škoda to nevyužít.

0:1
    Pátý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a bere soupeřce hned první podání. Skvělý start pro českou tenistku.

0-15
    Také Karolína Plíšková jde poprvé v zápase na podání. A začíná stylově esem.

15-15
    Nyní musela Karolína přes druhé podání. A dává rovnou dvojchybu.

15-30
    Přímý bod z podání a Plíšková znovu ve vedení.

30-30
    Nyní se konečně hrálo po prvním podání Karolíny. Bod však bere Gavrilovová a má šanci na brejkbol.

30-40
    Výborný servis zdobí Karolínu v úvodu zápasu. Gembol na potvrzení brejku.

0:2
    Další delší výměna. Karolína potvrzuje brzký brejk z prvního gemu a je ve vedení o dva gemy.

0-15
    Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila česká hráčka.

15-15
    Rychlé srovnání. Karolína se jen marně natahovala za servisem.

30-15
    Velmi dlouhá výměna jde na konto níže nasazené, když Darja zatlačila českou rháčku a donutila jí k chybě.

30-30
    Plíšková však velmi rychle srovnává po nechytatelném returnu na lajnu.

40-30
    Gavrilovová má možnost vzít si první gem v zápase pro sebe. Má gembol.

40-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Toho využila Plíšková a vybojovala shodu.

40-A
    Gavrilovová musela znovu přes druhý servis. Po dvojchybě má Karolína Plíšková znovu brejkbol!

40-40
    Darja Gavrilovová však odpovídá esem. Shoda.

A-40
    Druhé eso v řadě pro Australanku.

40-40
    Srovnáno. Karolína bojovala o každý úder navíc a přinutila soupeřku k chybě z výhodné pozice.

40-A
    Další brejkbol pro Češku, která hraje výborně od základní lajny.

40-40
    Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. Ale zvládla těžkou situaci a je tu znovu shoda.

40-A
    Třetí brejkbol pro Plíškovou v této hře. Darja Gavrilovová má velké problémy při svém podání.

0:3
    Ten třetí již Karolína využívá a velmi rychle vede v prvním setu již o tři gemy. Nyní navíc půjde podávat na potvrzení druhého brejku.

0:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:3
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

0-15
    Karolína Plíšková podává již na druhé potvrzení brejku. Zatím australská hráčka nemá příliš šanci proti desáté nasazené turnaje. První bod nyní bere znovu Karolína.

15-15
    Plíšková musela přes druhé podání. A toho využívá soupeřka a bere si také fiftýn pro sebe.

30-15
    Darja Gavrilovová má nadějné vedení při podání české hráčky.

40-15
    Velmi důležitý míče získává Australanka a má dva brejkboly!

40-30
    Karolína je pod tlakem při svém podání. Ale první brejkbol odvrací. Ještě jedna šanci pro Darju.

40-40
    Shoda. Plíšková si výborně pomohla podáním a je z nejhoršího venku.

A-40
    Další brejkbol pro Gavrilovovou. Karolína dělá nevynucenou chybu do autu.

1:3
    Dvojchybou ukončuje Karolína tento gem. Velká škoda pro českou hráčku. Vedení o čtyři gemy už by bylo rozhodující.

15-0
    Darja Gavrilovová musela přes druhé podání, ale to jí vůbec nevadilo a bere fiftýn.

15-15
    Znovu musela Australanka přes druhé podání. Nyní už toho Karolína využila a vyrovnává.

30-15
    Darja Gavrilovová si připisuje přímý bod z podání.

30-30
    Karolína Plíšková však kontruje povedeným returnem mimo dosah soupeřky.

30-40
    Karolína má další brejkbol! Po lehkém podání poslala tvrdý úder k lajně.

1:4
    Gavrilovová musela proti brejkbolu přes druhé podání. A toho znovu využívá česká tenistka, která bere soupeřce i třetí podání v řadě.

1:4

1:4

0-15
    Karolína Plíšková může znovu potvrdit náskok o dva brejky. Začíná výborně, když jde do vedení při svém podání.

0-30
    Dělový servis Karolíny a vedení o dva míčky v důležitém gemu.

15-30
    Darja Gavrilovová se brání a snižuje. Její forhend končí vedle rakety české hráčky.

15-40
    Plíšková si však pomáhá dalším povedeným prvním servisem a putuje k potvrzení druhého brejku.

30-40
    Gavrilovová ještě snižuje po úderu ze základní lajny.

40-40
    Dlouhá výměna a po ní se může radovat Gavrilovová, která donutila českou tenistku k chybě. Shoda.

40-A
    Plíšková musela přes druhé podání. Ale to jí vůbec nevadí. I toho dává přímý bod.

1:5
    Esem ukončuje tento gem Karolína Plíšková a je jednu hru od vítězství v prvním setu.

15-0
    Gavrilovová jde do vedení při svém podání.

15-15
    Australanka musela přes druhé podání a ani to nedává. Dvojchyba.

15-30
    Další nevynucená chyba Darji a je tu nadějné vedení pro českou reprezentantku.

15-40
    Další dvojchyba znamená dva setboly pro Karolínu Plíškovou.

30-40
    Darja Gavrilovová první odvrací po výborném prvním servisu ven z kurtu.

40-40
    Také druhý česká hráčka nevyužívá. Shoda. Gavrilovová bojuje o prodloužení prvního setu.

A-40
    Navíc má Gavrilovová gembol, když dává eso na střed kurtu.

2:5
    Znovu si poradila Australanka s druhým podáním a odvrací konec prvního setu při svém podání.

2:5

2:5

15-0
    Nyní však půjde na podání česká tenistka, která bude chtít ukončit první set. Ale první bod jde na konto Australanky.

15-15
    Srovnáno. Karolína si došla pro kratší úder soupeřky a umístila ho k lajně.

15-30
    Eso pro českou hráčku a ta je dva míčky od prvního setu.

15-40
    Další povedený servis a další dva setboly.

2:6
    Skvěle! Karolína Plíšková vítězí po půlhodině hry v prvním setu. Ani nyní nedala soupeřce šanci na zásah po výborném servisu.

0:0

0-15
    Druhý set začíná na podání Darja Gavrilovová. Úvodní bod druhé sady bere na své konto česká tenistka.

0-30
    Dlouhá výměna po druhém podání Australanky. Se šťastnějším koncem pro českou hráčku.

0-40
    Gavrilovová musela znovu přes druhé podání. A jdou z toho tři brejkboly pro Karolínu. Znovu skvělý vstup do setu.

0:1
    Je to tak. I ve druhém setu bere Karolína soupeřce hned první podání.

0-15
    Karolína Plíšková může při svém prvním podání ve druhém setu potvrdit brejk. Začíná výborně, když bere úvodní fiftýn.

0-30
    Povedený servis ven z kurtu a je to už o dva míčky.

0-40
    Karolína servíruje výborně. Tři gemboly na vedení 2:0.

0:2
    Karolína Plíšková potvrzuje brejk z předešlé hry čistou hrou a je na nejlepší cestě k postupu.

0-15
    I další gem začíná prvním bodem Karolína. Gavrilovová nyní nemá na kurtu vůbec šanci.

0-30
    Další chyba z rakety australské tenistky a Karolíny je znovu při podání soupeřky blízko brejku.

0-40
    Tři brejkboly pro českou hráčku. Gavrilovová naprosto vyklízí pozice v zápase.

15-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale zázračně dává bod i z druhého podání a drží se v gemu.

0:3
    Druhý brejkbol již Karolína Plíšková využívá a jde do rychlého vedení o tři gemy. Stejně jako v prvním setu má česká tenistka skvělý vstup do sady.

0:3

0:3

0-15
    Karolína Plíšková může potvrdit již druhý brejk ve druhém setu při svém podání. První fiftýn v tomto gemu bere právě Češka.

0-30
    Také druhý jde na českou stranu povedeným servisem.

15-30
    Plíšková musela nyní přes druhé podání a to byla šance pro soupeřku k bodu.

30-30
    Srovnáno. Darja Gavrilovová ještě nevzdává tento zápas. Zabojovala a má šanci na brejkbol.

30-40
    Ten zatím nepřichází, když boduje česká tenistka znovu podáním.

0:4
    4:0! Karolína Plíšková doslova drtí svou soupeřku ve druhém setu a je dva gemy od postupu.

15-0
    Darja Gavrilovová začíná také svůj podávací gem servisem na lajnu.

15-15
    Češka však odpovídá bodem po delší výměně a je vyrovnáno.

30-15
    Další dlouhá výměna, která končí ve prospěch Australanky. Ta je znovu ve vedení.

30-30
    Gavrilovová musela přes druhé podání. A dává dokonce dvojchybu.

30-40
    Další brejkbol pro českou reprezentantku. Ta si vybojovala tuto možnost s pomocí pásky.

40-40
    Darja Gavrilovová odpovídá servisem mimo dosah Karolíny. Shoda.

A-40
    Gavrilovová musela přes druhé podání a vybojovala si po dlouhé výměně konečně gembol.

1:4
    Darja Gavrilovová ukončuje svůj první získaný gem ve druhém setu úderem za síť.

1:4

1:4

0-15
    Karolína Plíšková jde podávat na přiblížení se postupu. Stále má však luxusní náskok dvou brejků. Začíná výborně i v tomto gemu.

15-15
    Plíšková musela přes druhý servis.Po přestřelce od základní lajny boduje Australanka.

15-30
    Karolína Plíšková si pomáhá dalším servisem. Gavrilovová nemá šanci na zásah.

15-40
    Znovu. Karolíně nyní servis funguje na jedničku.

1:5
    Servis ven z kurtu a jednoduché zakončení do volného dvorce. Plíšková je jeden gem od postupu.

15-0
    Gavrilovová musela přes druhé podání. Ale i tak dává bod a jde si za získáním druhého gemu.

30-0
    Velmi rychlá výměna s lepším koncem pro Australanku, která bere bod.

30-15
    Nyní ale přichází dvojchyba a Plíšková tak snižuje.

30-30
    Srovnáno. Gavrilovová musela přes druhé podání a toho využila Karolína k dalšímu fiftýnu.

40-30
    Australanka měla nyní více ze hry a po delší výměně má gembol.

40-40
    Gavrilovová musela přes druhý servis. Shoda. Plíšková se dostala do výhodného postavení a ukončila výměnu.

40-A
    Dvojchyba a dokonce mečbol pro Karolínu.

40-40
    Esem odvrací konec zápasu Darja Gavrilovová.

40-A
    Gavrilovová musela přes druhé podání a ani to nedává. Po dvojchybě je to další mečbol.

40-40
    Darja Gavrilovová musela proti mečbolu přes druhé podání. Ale dostala se z velmi špatné situace a je tu shoda.

40-A
    Darja Gavrilovová ani nyní nedala první podání. A je tu třetí mečbol. Karolína byla aktivnější a je odměněna.

40-40
    Shoda. Darja Gavrilovová bojuje o pokračování zápasu. Odvrací jeden mečbol za druhým.

40-A
    Čtvrtý mečbol pro Karolínu! Gavrilovová tlačila na českou hráčku, ale míček vyhodila do autu.

40-40
    Ani ten není využit. Karolína nemůže ukončit zápas. Darja Gavrilovová bojuje při svém podání.

A-40
    Je to dokonce gembol. Darja Gavrilovová se dostala z nepříjemné situace, odvrátila mečboly a může vzít tento gem.

2:5
    To také dělá, když dává eso na závěr gemu. Nyní však půjde na podání česká tenistka.

2:5

2:5

15-0
    Karolína Plíšková může při svém podání ukončit celý zápas. Ale lépe začíná Gavrilovová, která bere první fiftýn.

30-0
    Další chyba české hráčky a Gavrilovová má naději na brejkboly.

40-0
    Plíšková musela přes druhé podání. A dává dvojchybu. Tři brejkboly.

40-15
    Karolína Plíšková rychle snižuje povedeným servisem.

40-30
    Znovu! Další eso pro českou tenistku. Ještě jeden brejkbol.

40-40
    Shoda. Výborně si nyní Karolína počkala na vysoký míček a po té ho poslala k lajně.

A-40
    Ještě jeden brejkbol pro Australanku. Nyní chybuje česká hráčka do sítě.

40-40
    Shoda. Karolína odvrátila i čtvrtý brejkbol.

40-A
    Důležitá výměna jde na konto české tenisky a ta má první mečbol při vlastním podání.

40-40
    Karolína Plíšková musela přes druhé podání. Gavrilovová se dostala do hry, byla aktivnější a i další mečbol odvrací.

40-A
    Druhý mečbol při vlastním podání. Karolína mí další šanci ukončit zápas.

40-40
    A ani nyní se jí to nedaří. Gavrilovová bojuje o každý bod a prodloužení zápasu.

40-A
    Další v řadě mečbolů pro Plíškovou. Karolína byla mnohem agresivnější a po zásluze má další možnost.

40-40
    A ani tu nevyužívá. Gavrilovová returnuje přesně do rohu kurtu.

A-40
    Je tu dokonce brejkbol pro Australanku. Ta si nyní naběhla k síti a ukončila výměnu.

40-40
    Shoda. Plíšková srovnává při svém podání servisem ven z kurtu.

40-A
    Po esu je tu další mečbol pro českou reprezentantku.

40-40
    Plíšková musela přes druhé podání. Toho využila Gavrilovová a dává povedený return znovu mimo dosah české hráčky.

40-A
    Karolína Plíšková má další možnost jak ukončit zápas. Nyní si vodila soupeřku ze strany na stranu.

2:6
    Je konec! Karolína Plíšková to dokázala ukončit. Po nejdelším gemu v zápase končí celý zápas postupem české tenistky do dalšího kola.

Konec zápasu

Karolína Plíšková byla celý zápas výrazně lepší než její protivnice, který dnes měla za sebou již jedno utkání. Karolína Plíšková si vždy v úvodu setu vytvořila luxusní náskok dvou brejků a z toho těžila zbytek setu. Jen v závěru zápasu měla Karolína problém ukončit zápas a povedlo se jí to až na osmý mečbol.

V osmifinále se Karolína Plíšková utká s vítězkou duelu Carla Suarezová-Navarrová – Misaki Dojová.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (18:09:17)