Francie – Irsko 2:1 (kon.) | Německo – Slovensko 3:0 (kon.) | Maďarsko – Belgie 0:4 (kon.)
Francie
2:1 (0:1)
Irsko
Neděle 26.06.2016, 15:00 • Stade de Lyon, Lyon • Mistrovství Evropy

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:59:29)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 14:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:12.
    Mužem zápasu byl dnes vyhlášen zaslouženě Antoine Griezmann.

Zápas je u konce a z postupu mezi nejlepší osmičku se raduje domácí Francie. Ta ve druhém poločasu zvládla otočit nepříznivý stav a po dvou trefách Antoine Griezmanna zvítězila 2:1. Irům postupem času docházely síly a nepřispělo jim ani Duffyho vyloučení z 66. minuty. Pro Iry tak cesta turnajem končí, Francii čeká lepší z dvojice Anglie – Island.
    Francie po dvou gólech Griezmanna postupuje do čtvrtfinále.

90+4

90+3
    Poslední střídání Francie, Kingsleyho Comana nahradil Moussa Sissoko.

90+3
    Griezmann nezavršil hattrick, byť měl po Payetovi skvělou příležitost. Stál proti gólmanovi, jenže Randolph zvládl vykopnout!

90+2
    Ani teď Hoolahan neprošel, zastavil jej Matuidi.

90+1
    Hoolahan neprošel přes dvojitý blok francouzské obrany, domácí jdou do rychlého kontru.

90
    Rozhodčí přidá tři minuty.

90
    Pád v pokutovém území nechal rozhodčího klidným, druhá penalta pro Irsko se nekoná.

89
    Irové vhazovali, nyní se už dají očekávat dlouhé míče do šestnáctky.

88
    Brady si nabíhal do vápna, jenže proti byl Evra a tělem jej výtečně odstavil. Lloris pak mohl v poklidu zakročit.

88
    Randoplh po Payetově střele rychle rozehrává, Irové to nevzdávají.

87
    Gignac zahodil další šanci. Našel si prostor u penalty a z voleje se opřel do přihrávky z pravé strany. Zakončení opět skončilo těsně vedle.
    86. Gignac ani tentokrát nedokázal poslat míč do sítě.

86
    Mohlo být rozhodnuto. Po postupné rozehře se míč dostal doleva a po polovysokém centru si do volného prostoru naběhl Gignac. Stačilo správně sklopit nohu a míč by skončil v síti. Takhle šel míč těsně vedle.

85
    Akce skončil zblokovaným pokusem Comana, je tu rohový kop.

84
    Sagna skvěle udržel míč u rohového praporku a Francie tak může pokračovat v útočné činnosti.

83
    Hoolahan je s míčem na pravé straně, jenže osamocen. Takto to určitě nepůjde.

82
    Francie kontroluje zápas a soupeře teď vůbec nepouští k míči. Irům už ale také viditelně dochází síly.

81
    Na prudký centr si nabíhal Griezmann, šel po míči skluzem, ale scházel mu možná půlkrok.
    81. Zajímavý pokus Matuidiho z úhlu dokázal Randolph vyrazit mimo tři tyče.

81
    Z ostrého úhlu pálil Matuidi, mířil pod břevno, Randolph vyrazil.

80
    Tento centr si už Irové pohlídali, vyrazili i dopředu, jenže Hoolahan si pomohl rukou a vše se tak otáčí opět k Randolphově brance.
    Už jen zhruba 15 minut zbývá Irům alespoň na vyrovnání.

80
    Třetí rohový kop domácích v krátkém časovém úseku. Tohle jim maximálně vyhovuje.

79
    Na centr si nejvýše naskočil Coleman a odvrátil na další roh.

79
    Další roh pro Francii.

78
    Obrana Irska už postrádá rychlost, Francouzi jsou u míčů rychleji a vytváří si tím tlak.
    77. Gignac orazítkoval jen břevno Randolphovy branky!

77
    A opět Gignac. Nyní si zleva seběhl na střed a vyslal prudkou střelu. Randolph byl bezmocný, zachránilo jej ale břevno!

77
    Náskok mohl navýšit čerstvý Gignac, na pravé straně si naběhl na přesný pas a mířil na první tyč. Randolph vyrazil.

76
    Centr od rohového praporku hledal Griezmanna, ten ale nedokázal míč usměrnit. Byla z toho pouze neškodná hlavička.

75
    Je tu roh pro Francii, ten vybojoval Coman.

74
    Randolph rozehrává od vlastní branky, jenže Irové prakticky vzápětí míč ztratili.

73
    Změna ve francouzském dresu, Olivier Giroud má dnes splněno, novým hráčem na trávníku se stal André-Pierre Gignac.

73
    Následný přímý kop z pravé strany úspěchem neskončil, Irsko jde do protiakce.

72
    Žlutou kartu za faul dostal Shane Long.

71
    Tak nejprve je tu změna Irů, zápas končí pro Jamese McCarthyho, zahraje si už zmiňovaný Wes Hoolahan.

71
    Nakonec to vypadá, že uvidíme střídání na obou stranách.

70
    Domácí publikum se dobře baví, stadionem se nese národní hymna.
    Dvě přesné trefy Griezmanna upravili stav utkání na prozatimních 2:1.

69
    Trenér O'Neill navíc chystá poslední změnu, na trávník půjde Hoolahan.

68
    Další změna v irském dresu, skončil James McClean, místo něj se divákům představí John O'Shea.

68
    Ten rozehrál Griezmann, ale hattrick se zatím nekoná. Svou střelou trefil pouze Girouda.

67
    Následovat bude nebezpečný přímý kop z šestnácti metrů.
    66. Červená karta - Shane Duffy

66
    Další obtížný moment pro Irsko. Griezmann už unikal do sóla, když jej těsně před vápnem fauloval Shane Duffy a od Rizzoliho spatřil rovnou červenou kartu.

65
    Irové vystřídali. Na lavičku zamířil Daryl Murphy, zahraje si Jonathan Walters.

65
    Na levé straně byl v dobrém postavení McClean a možná mohl zakončovat. Rozhodl se ale pro přihrávku do druhé vlny a to si už domácí pohlídali.
    Nefalšovaná radost Alexandreho Lacazette po vyrovnávající brance Griezmanna.

64
    Mezi dva obránce si nabíhal Payet, rychle k němu ale přistoupil Keogh a míč mu odebral.

63
    Sagna vhazuje, je tak na začátku další útočné akce Francie.

62
    Rázem musí do útoku Irsko a to může být voda na francouzský mlýn.
    61. Antoine GRIEZMANN - 2:1

61
    Francie právě vstřelila branku!
    Pekelný tlak přináší vedení pro Francii. Po nákopu z vlastní půle sklepl Giroud na zcela volného ANTOINEHO GRIEZMANNA, který si zpracoval a shladnokrevně prostřelil Randolpha. Tohle irská obrana hrubě nezvládla.

60
    Francie pokračuje v náporu. Ze střední vzdálenosti vypálil Payet, a jen o kousek minul irskou branku.

59
    Irové se ale nevzdávají. Ward byl v dobré pozici, vystřelil zpoza vápna, jenže po teči Ramiho skončil míč mimo. Irsko mělo kopat roh, rozhodčí si ovšem teče nevšimli a ukázali na odkop od branky.
    58. Antoine GRIEZMANN - 1:1

58
    A je srovnáno! Už to vypadalo, že akce Francie byla zpomalena a ke střele ani nedojde, jenže zprava odcentroval Sagna a ANTOINE GRIEZMANN byl hlavou naprosto přesný. Randolph si sice na míč sáhl, cestě do sítě mu ale nezabránil.

57
    Irové teď vážně neví, kam dřív skočit...

56
    Z něj sice nic nebylo, Francouzi jsou ale i nadále v držení míče.
    56. Matuidiho střelecký pokus dokázal Randolph vyrazit mimo tři tyče.

56
    Ze střední vzdálenosti vypálil Matuidi a Randolph měl práci. Pohotovým zákrokem vyrazil na roh.

55
    Územní převaha domácích pokračuje, je to velký tlak.

54
    Další Payetův střelecký pokus, nyní si zleva seběhl na střed, jenže prudkou střelou trefil pouze bránícího hráče.

53
    Na druhé straně předvedl křížnou střelu Payet, jeho přízemní pokus skončil těsně vedle Randolphovy brány.
    52. Lloris na poslední chvíli dokázal míč posunout před Wardem.

52
    Zleva centroval McClean a Lloris musel bleskově na zem, aby zvládl vyrazit před dotírajícím Wardem.

51
    Giroud fauloval McCarthyho těsně před vápnem Irska, to rozehrává Randolphem.

50
    Randolph vyřešil trochu ošemetnou situaci ve svém vápně rázným odkopem, Francie se ale ihned vrací do útoku.

49
    Murphy prováhal okamžik na střelu a pouze odevzdal míč soupeři. Rychlý brejk Irska je u konce.
    48. Obrovská šance Francie na začátku druhého poločasu neskončila brankou.

48
    Poslal do pokutového území skvělý centr, Pogba jej trochu přizvedl a Koscielny z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně vedle!

48
    Je tu první standardka pro Francii ve druhé půli, Colemanem byl sražen Payet. Ten je také na levé straně přichystán k rozehrání.

47
    Sagnův centr z pravé strany byl opravdu vysoký, ale to je tak jediné, co by se k němu dalo říci. Irové hravě odvrátili.

46
    Francie udělala do druhé půle jednu změnu, dohrál Ngolo Kanté, nastoupil Kingsley Coman.

Fauly: 6:8
    Radost fanoušků a hráčů Irska po vstřelené brance Bradyho, která je zatím jediná v dnešním utkání.

Je za námi první poločas a do kabin jdou Irové s překvapivým vedením 0:1. Zatím jediná branka padla hned ve druhé minutě, kdy Robert Bradyproměnil pokutový kop, nařízený za faul na Longa. Francie se pak snažila o vyrovnání, jenže zatím tomu chybí finální moment a pokud se Francouzi dostanou k zakončení, střely končí u Randolpha, nebo mimo branku. Do druhé půle tak Francii čeká těžká práce otočit nepříznivý výsledek a vybojovat postup.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3
    Kanté vhazuje na své polovině, k ničemu to ale nevedlo. Míč se velice rychle vrátil až k Llorisovi.

45+2
    Dlouhý pas přelétl všechny hráče a skončil u Randolpha. Ten se snaží situaci uklidnit a vyčkává.
    45+1. Dvě velké šance Fracnouzů neskončili gólem.

45+1
    Obrovský závar v pokutovém území Irska. Střely předvedli Payet i Griezmann, jenže oba pokusy byly zblokovány irskou obranou. Randolph má obětavé spoluhráče!

45
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

45
    Pogba sice obtančil Bradyho, jenže jeho následná příhra na Girouda nebyla přesná. Míč přikryl pozorný Randolph.

44
    Další žlutá. Adil Rami srazil unikajícího Longa a i on spatřil svou druhou žlutou na turnaji. Případné čtvrtfinále pro něj bude tabu.

43
    Coleman si chtěl obhodit Kantého, jenže si sám odkopl míč do zámezí. Od vlastní branky rozehrává Hugo Lloris.

42
    No, Francouzům muselo zatrnout. Po Bradyho centru se hned několik hráčů pověsilo do vzduchu k hlavičce, míč nakonec prolétl těsně vedle Llorisovy branky.
    Pro Francii to je zatím obtížných 45 minut.

41
    Žlutou kartu dostal Jeffrey Hendrick. I on by si v případě postupu další utkání nezahrál.

40
    Vše nakonec vyřešil Payet a rozehrál na spoluhráče.

40
    Evra měl za zády Longa a musel rychle řešit ošemetnou situaci. Vyřešil to odkopem do autu.

39
    Bradyho centr od rohového praporku skončil v rukavicích brankáře Llorise.

38
    Trochu pozapomenutý zůstal Long, parádně si zpracoval přes hlavu, obhodil si i obránce a byť nakonec nevystřelil, vybojoval alespoň roh.

38
    Další faul ostrovního týmu, nyní se na trávníku ocitl Griezmann. Standardky ale Francii zatím moc nepomáhají.

37
    Evra byl faulován Longem, Francie rozehrává z levé strany.

36
    Ty nakonec nejsou potřeba, Hendrick za čáru odkulhá po svých.

35
    S Hendrickem to nevypadá dobře, sedí na trávníku a jsou u něj týmoví lékaři. Na trávník dokonce míří nosítka.

34
    Centr do pokutového území Irska, rozhodčí ale odpískal Giroudův útočný faul.

34
    Hendrick schytal tvrdý úder na své pravé stehno a docela kulhá. Pokračuje však bez ošetření ve hře.

33
    Murphymu se pískal útočný faul, provinil se proti Koscielnymu.

32
    Irové v posledních minutách přidali na útočné činnosti a snaží se nachytat dnes zatím ne zcela dobře pracující obranu Francie.

31
    Irové vhazovali z jiného místa, než měli a rozhodčí Rizzoli pro to neměl pochopení. Míč dal Francouzům.
    Moment, kdy všichni irští fanoušci zatajili dech.

30
    Long je již na postranní čárou na nohou a vypadá to, že se za pár okamžiků vrátí do hry.

29
    Je tu přerušení, po souboji s Evrou si kotník poranil Shane Long. Jsou u něj lékaři a snaží se jej co nejrychleji uschopnit.

28
    Koscielny odkopával do zámezí, Irové jdou do postupného útoku, vhazuje Coleman. A nepospíchá.

27
    Žlutá karta i na druhé straně. Za zákrok na McCleana ve středu hřiště byl potrestán Ngolo Kanté. Pokud Francie postoupí, Kanté si čtvrtfinále nezahraje.

26
    Irové dobře brání, zatím soupeře vůbec nepouští na bezprostřední dostřel.

25
    Po přerušení hry se ale k zákroku vrátil a Seamus Coleman dostal za faul zezadu žlutou kartu.

25
    Po Colemanově zákroku leží na trávníku Payet, pokračuje se ve hře, rozhodčí nechal Francouzům výhodu.
    24. Pogbovu střelu z přímého kopu dokázal Randolph vytěsnit mimo tři tyče.

24
    A taky předvedl ránu, mířící do horního rohu branky. Randolph tam byl včas a míč lapil.

23
    Další přímák pro domácí tým. Je to sice z velké dálky, ale pro Pogbu to není nemožné.

22
    Na druhé straně pálil Griezmann, ale ani teď neukázal nic prudkého a Randolph zvládl zareagovat.
    21. Murphyho střela z otočky neskončila v síti. Lloris předvedl skvělý zákrok proti této střele.

21
    Francouzská obrana zatím nepracuje na sto procent. Po dlouhém autu se Murphy dostal k míči, neohrožován vypálil z otočky a Lloris musel rychle na zem!

20
    Tak už zase hrajeme.

19
    Rozhodčí nařídil pauzu na občerstvení, čehož Pogba využívá i k ošetření svých naražených žeber po tvrdém zákroku na svou osobu.
    18. Míč po Griezmannově hlavičce skončil pouze v rukavicích Randolpha.

18
    Payet posadil svůj centr na Griezmannovu hlavu, jeho zakončení ale nebylo prudké a Randolph si připsal jednoduchý zákrok.

18
    Po faulu na Pogbu se rozehrává přímý kop, lze očekávat centr z levé strany.

17
    Zápas se nám teď trochu uklidnil a hraje se ve středu hrací plochy.

16
    Lloris musel rychle z branky, neboť Koscielny trochu zaváhal při obranném zákroku a Ward se už cpal do vápna. Gólman Francie vyboxoval do bezpečí.

15
    Griezmann sice přesprintoval jednoho z obránců, ale ihned poté narazil na McCarthyho a ten jej čistě obral o míč.

14
    Irsko vhazuje na pravé straně, míč si bere kapitán Seamus Coleman.

13
    Ani tento roh Payet nepřetavil v gólový centr, Irsko se opět zvládlo ubránit.

12
    Další roh pro Francii, ale málem se domácím podařilo skórovat. Jenže před dobře naběhnutým Giroudem hlavičkoval Duffy.

11
    Irové se po delší době dostali na útočnou polovinu, jenže McCarthyho přihrávka skončila mimo hrací plochu.

10
    Payet rozehrál roh, nízký centr na první tyč odvrátila irská obrana až k půlící čáře.

9
    A opět je v útoku modrá vlna, nyní v postupné akci.

8
    Francie začíná přidávat na tempu, snaží se o rychlé vyrovnání. Zleva centroval Pogba, našel Griezmannovu hlavu, jenže toto zakončení skončilo nad břevnem.
    Robbie Brady vstřelil nejrychlejší gól z pokutového kopu v historii Mistrovství Evropy.

8
    Z levé strany rozehrál Payet, jeho technický pokus přelétl všechny hráče a skončil v rukavicích brankáře Randolpha.

7
    Hraje se opět na druhé straně, Francie má k dispozici velice zajímavý přímý kop. Irové se provinili hrou rukou.

6
    Murphy se už dral po pravém křídle do útoku, byl mu ovšem odpískán útočný faul na Koscielnyho.

5
    Po dobře kopnutém centru se k míči dostal Griezmann, jenže nezvládl ukázat dobrou střelu a vše nakonec uklidnil gólman Randolph.

4
    Francie má roh, rozehrává Payet.

4
    Teď teprve Francouzům začíná šichta, protože tohle v plánu určitě nebylo.
    3. Robbie BRADY - 0:1

2
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil ROBBIE BRADY, poslal Llorise na druhou stranu a i když měl štěstí a míč trefil tyč, tak ten se nakonec odrazil do sítě. Irsko vede!
    2. Penaltový zákrok Pogby.

2
    Penalta pro Irsko! Tak to je úvod jako hrom. Rami nezvládl odkop a Pogba ve vápně srazil Longa!

1
    O výkop se postarali hráči Irska.

1

Francie: Lloris (C) – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – P. Pogba, Kanté, Matuidi – Griezmann, Giroud, Payet.
    Náhradníci: Mandanda, Costil – Jallet, Cabaye, Gignac, Martial, Schneiderlin, Mangala, Digne, Moussa Sissoko, Coman, Umtiti.

Irsko: Randolph – Coleman (C), Keogh, Duffy, Ward – Brady, James McCarthy, Hendrick, McClean – Long, Murphy.
    Náhradníci: K. Westwood, Given – Clark, O'Shea, Whelan, McGeady, Keane, Walters, Christie, Meyler, Hoolahan, Quinn.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni ITA).

Jsou tu národní hymny, nejprve Irska, hned poté Francie.

Oba týmy již nastupují na sluncem zalitý pažit, začátek utkání se nám blíží mílovými kroky.
    David Trezeguet dnes tipuje tyto výsledky.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dnešní utkání se odehraje na krásném Stade de Lyon.

Zápas se bude hrát v Lyonu na stadionu Stade de Lyon a výkop se uskuteční v 15 hodin. Nenechte si tento duel ujít, k jeho sledování jste všichni srdečně zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Nicola Rizzoli, kterému budou na pomezí asistovat Elenito Liberatore a Mauro Tonolini.

Poslední vzájemné zápasy

Oba týmy se naposledy střetly v baráži kvalifikace na mistrovství světa v roce 2010 a úspěšnější byla Francie. Ta v Irsku vyhrála 1:0 a na domácí půdě remizovala 1:1 po prodloužení. Vyrovnávací gól v podání Gallase Irové nemohli dlouho vydýchat, neboť přihrávka Henryho šla jasně od jeho ruky, ale rozhodčí nechali hru plynout a Gallase skórovat.
    Když Francie hrála naposledy s Irskem, stalo se tohle. Henryho ruka, která stála u rozhodujícího okamžiku baráže

Irsko

Irové tak úspěšní rozhodně nebyli a na postup se hodně nadřeli. V úvodním utkání sice dali dva góly, ale pouze remizovali se Švédskem 1:1. Do vedení je dostal Hoolahan, jenže v 71. minutě si dal vlastence Clark a uzavřel tím skóre utkání. Ve druhém zápase se postavili Belgii a schytali tvrdý direkt v podobě porážky 3:0! Po tomto neúspěchu následovala jen jedna možnost k postupu a to vyhrát nad Itálií. To se skutečně povedlo – v 85. minutě se trefil Brady a výhra 1:0 nakonec stačila k postupu mezi nejlepší šestnáctku turnaje. Dnes čeká tým trenéra O'Neilla velice těžká šichta, domácí tým, který touží po jediném – po trofeji.

Odehrané zápasy

Irsko – Švédsko 1:1
    Belgie – Irsko 3:0
    Itálie – Irsko 0:1
    Hugo Lloris dnes po pětapadesáté navlékne kapitánskou pásku. Jedná se o rekord francouzského národního týmu

Francie

Domácí tým se do tohoto utkání dostal přes první místo ve skupině A. Tu zahájil výhrou 2:1 nad Rumunskem, o které v úplném závěru rozhodl Dimitri Payet. Předtím dostal Francouze do vedení Giroud, ale Rumuni reagovali proměněnou penaltou v podání Stancua. Následovala výhra 2: nad Albánií, zde se Francouzi prosadili až na konci – v 90. minutě skóroval Griezmann a v šesté minutě nastavení přidal svůj druhý gól na šampionátu Dimitri Payet. Posledním vystoupením byla remíza 0:0 proti Švýcarsku, zde už měli domácí postup zajištěný a trochu se i šetřili. Dnes budou proti Irsku favoritem a požene je i skvělé publikum, které lze považovat za dvanáctého člena týmu.

Francie – Rumunsko 2:1
    Francie – Albánie 2:0
    Švýcarsko – Francie 0:0

Dobré odpoledne u osmifinálového duelu turnaje EURO 2016. Dnes se společně podíváme na souboj mezi týmy Francie a Irska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.