Turecko – Slovensko 3:2 (kon.) | Česko – Egypt 3:0 (kon.)
25 16 21 25 15
Slovensko
2
13 25 25 22 10
sk Neděle 03.07.2016, 09:00 • Xuancheng, Čína • Světová liga - muži • Skupina A2

0:0
    Slovenskí volejbalisti končia svoju čínsku misiu tesnou prehrou s mimoriadne kvalitným výberom Turecka. Ten prehral v doterajšom priebehu druhej divízie Svetovej ligy stále len jediné stretnutie. Slovákov môže mrzieť najmä záver štvrtého setu, ktorí nezvládli podľa predstáv. Podobne ako v zápase s Českom prehrali v piatich setoch, ten posledný pomerom 15:10. Na druhej strane bod z dnešného zápasu je pomerne dobrým výsledkom. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (11:20:28)

15:10
    Je koniec! Slovensko ešte v závere rozhodujúceho setu bojovalo, no na senzačný zvrat to už nestačilo. Posledný bod zápasu zaznamenal Gökhan Gökgöz.

14:10
    Emanuelle Zanini si berie oddychový čas. Slovensko totiž získalo tretí bod v rade, tento raz vďaka dobrému bloku Petra Mlynarčíka.
    14:9

14:9
    Na konci dlhej výmeny sa tešia slovenskí volejbalisti, ktorí príkladne bojujú do posledných chvíľ.

14:8
    Tomáš Kriško vytĺkol turecké bloky, a tak ešte predlžuje dnešné stretnutie.

14:7
    Turecko má po presnom útoku k dispozícii sedem mečbalov. S najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá v Číne aj tretí zápas.

13:7
    V útoku sa síce pomýlil aj Gökhan Gökgöz, no siedmy bod Slovenska zrejme znamená už len kozmetickú úpravu výsledku.

13:6
    Slováci nedokázali zložiť loptu na zem, za čo ich vytrestal dobrým útokom stredom siete Mustafa Koç.
    12:6

12:6
    Peter Mlynarčík bol zablokovaný a myslím si, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté.

11:6
    Tak toto je už veľmi, veľmi zlé. Slovenský kapitán Matej Paták posiela svoj smeč bez prispenia tureckých rúk až za základnú čiaru.

10:6
    Matej Paták útočil len do outu a s našim šancami na víťazstvo to nevyzerá vôbec dobre. Miroslav Palgut si berie oddychový čas.

9:6
    Bohužiaľ, následne Štefan Chrtiansky pokazil svoje podanie. Turecko tak vedie stále o tri body.

8:6
    Tak napokon to Štefanovi Chrtianskemu vyšlo. Dokázal dostať loptu na druhú stranu a získal cenný bod.

8:5
    V rozhodujúcom sete sa strany menia za stavu 8:5 pre Turecko. To v poslednom útoku dokázalo presne zamieriť a poslalo loptu do zadnej časti ihriska.

7:5
    Naši reprezentanti ale reagujú dobrým útokom stredom siete. Na podanie ide naša veľká nádej Peter Mlynarčík.