Turecko – Slovensko 3:2 (kon.) | Česko – Egypt 3:0 (kon.)
25 16 21 25 15
Slovensko
2
13 25 25 22 10
sk Neděle 03.07.2016, 09:00 • Xuancheng, Čína • Světová liga - muži • Skupina A2

14:10
    Emanuelle Zanini si berie oddychový čas. Slovensko totiž získalo tretí bod v rade, tento raz vďaka dobrému bloku Petra Mlynarčíka.

10:6
    Matej Paták útočil len do outu a s našim šancami na víťazstvo to nevyzerá vôbec dobre. Miroslav Palgut si berie oddychový čas.

7:4
    Murat Yenipazar mal obrovské šťatie. Jeho servis tečovala páska tesne za sieť a takým tenisovým prasiatkom získava bod na tureckú stranu.

3:1
    Prvý bod na príjme získavajú v piatom sete Turci po tom, ako Matej Paták zo záklonu útočil len vedľa postrannej čiary. Nasleduje slovenský time out.

22:21
    Turecku sa podarilo zablokovať náš útok, a tak si Miroslav Palgut berie oddychový čas. V týchto chvíľach je potrebné zachovať si najmä pokoj pri koncovke.

12:14
    Paráda! Peter Mlynarčík vytĺkol turecké bloky, a tak sa dostávame do dvojbodového vedenia. Emanuelle Zanini si berie time out.

21:23
    Eso v podaní Petra Mlynarčíka. Slovensko je blízko k zisku tretieho setu!

21:21
    Serhat Coşkun predviedol parádny servis a vyrovnáva stav tretieho setu. Miroslav Palgut si okamžite berie oddychový čas.

14:17
    Skvelé! Matej Paták vytĺkol turecký blok, a tak sa dostávame do nádejného vedenia. Pomaly sa nám blíži koncovka tretieho setu.

11:14
    Tureckí volejbalisti sa dopustili technickej chyby, a tak sa slovenský náskok zvýšil na tri body.
    4:6

4:6
    Dostávame sa do vedenia o dva body, na čo turecký tréner reaguje prvým oddychovým časom v tomto sete. Na podaní je stále Peter Mlynarčík.

15:24
    Po dobrom servise Petra Mlynarčíka poslali Turci loptu len do outu, čo znamená naše setbaly.

12:21
    Opäť získavame bod. Peter Mlynarčík dostal dôveru od Filipa Palguta a vytĺkol turecké bloky. Emanuelle Zanini si berie time otu.

9:16
    Turecko sa dopustilo prešľapu pri prechode do zakončenia. To znamená, že po druhom technickom oddychovom čase vedieme o sedem bodov!

6:10
    Emanuelle Zanini si berie oddychový čas. Jeho zverenci totiž v útoku opäť neuspeli, za čo ich nemilosrdne potrestal Peter Mlynarčík.

22:12
    Peter Mlynarčík útočil len do outu, a tak sa turecké vedenie zvýšilo na rozdiel desiatich bodov. Vyzerá to na poriadny debakel.

17:10
    Gökhan Gökgöz sa zaskvel parádnym servisom, ktorý znamená eso tureckého tímu. Miroslav Palgut si berie ďalší time out.

11:7
    Nepresný útok nášho tímu. Miroslav Palgut okamžite reaguje oddychový časom, ktorý verme pomôže našim chlapcom.

Miroslav Kováčik

Turecko: Kıyak (C), Gökgöz, Hayrili, Güngör, Yeşilbudak (L), Coşkun, Güneş, Toy, Yenipazar, Dengin (L), Ci, Koç, Filiz.
    Slovensko: Kriško, Ondrovič, Kubš (L), Palgut, Mlynarčík, Kašper, Turis (L), Paták (C), Chrtiansky, Prešinský, Halaj, Mikula.