Česko
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Kanada
Čtvrtek 07.07.2016, 10:30Mistrovství světa U16

Je dobojováno! Utkání dvou favoritů věkové kategorie U16 nakonec vyznělo lépe pro mladé Kanaďany. K vidění byl vyrovnaný zápas, hráči v černém ale dokázali využít dvě přesilové hry a to rozhodlo. Čeští hokejbalisté to v závěru zkusili bez brankáře, ani hra v šesti ale ke kýženému gólu nevedla. To je z mé strany vše, brzy zase na počtenou! (11:58:04)

44:43
    Kyle Lamont (CAN) ještě vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, vše ale nasvědčuje tomu, že už Kanaďané svůj náskok nepustí.

43:40
    Mohlo být definitivně hotovo. Petten se řítil vstříc odkryté české svatyni, nakonec se mu ale vůbec nepodařilo zakončit, poněvadž ho skvěle ubránil Nicholas Kaňák.

43:21
    Matěj Šuhaj zůstává na střídačce, čeští hokejbalisté to v závěru zkouší se šesti hráči v poli!

43:18
    Češi si vybírají oddechový čas!

42:38
    Z otočky navíc zkusil štěstí Nick Upper, který sice v klíčový moment ztratil rovnováhu, Kanaďané ale zůstávají na míčku.

41:48
    Českým hokejbalistům se čas začíná rychle krátit a hráči v černých dresech naše reprezentanty nepouštějí k žádnému závěrečnému tlaku.

40:56
    Petten po Gosseho přihrávce utekl po levém křídle a nahodil míček do Šunhajovy výstroje, Kanaďané tak stráví další vteřinky v útočném pásmu.

39:59
    Pět minut před třetí sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Kanady, hráči v černých dresech zatím bez větších problémů kontrolují svůj náskok.

39:11
    Rozhodčí ztratili puk z dohledu a po závaru před Grayem přerušili hru, následovat bude další buly v útočném pásmu Čechů.

38:37
    Nick Gosse už je zpět na ledě, Češi nedokázali využít ani tuto početní výhodu a v závěru už to budou mít hodně těžké.

38:26
    Adam Šilhan to zkusil od modré, Gray měl ale dobrý výhled a nadvakrát přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

37:48
    Kanaďané se zatím skvěle brání a aktivní hrou nás k ničemu nepouštějí. Čeští hokejbalisté nyní navíc vyhodili míček na zakázané uvolnění.

37:15
    Na ledě teď bude hodně prostoru, Kyle Lamont (CAN) a Jiří Bucek (CZE) totiž půjdou pykat shodně na dvě minuty za hrubost.

36:37
    Češi budou mít ideální příležitost na snížení nepříznivého stavu, na dvě minuty za podražení byl vyloučen Nick Gosse (CAN).
    35:42 Avjot SAHOTA - 0:2

35:42
    Kanada právě vstřelila branku!
    A už je to o dva góly, to je škoda! Kanaďané dokázali využít další přesilovou hru. Florchuk si z rohu kluziště všiml volného AVJOTA SAHOTY, který přesnou střelou nedal Šunhajovi šanci! Asistence: Eric Florchuk, Bryce Osepchuk.

34:57
    Brent Broaders nabil na střelu Maherovi, s jeho nahozením si ale strážce české svatyně bez větších problémů poradil.

34:39
    Znenadání se v předbrankovém prostoru zjevil Sahota, Matěj Šuhaj si ale dokázal poradit!

34:18
    Kanaďané budou mít příležitost utéct na dvoubrankový rozdíl, Vít Kamenář (CZE) si totiž jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

32:42
    Nepovedená česká rozehrávka skončila přímo na Gosseho hokejce, útočník Kanady ale na Šunhaje z levého kruhu nevyzrál.

31:57
    Avjot Sahota měl na hokejce obrovskou šanci na druhý gól, protože Šunhaj vůbec nevěděl, kde je míček, kanadský bek ale odkrytou českou svatyni nakonec minul!

31:03
    Kanadští hokejbalisté i toto oslabení dokázali ubránit, jejich kapitán Payton McIsaac už je na ledě.

30:01

V prostřední patnáctiminutovce už jeden gól padl a bohužel pro nás do české sítě. V šestadvacáté minutě se prosadil Brent Broaders. Češi mají na vyrovnání ještě celou třetí třetinu, tak se nechme překvapit, zdali se jim to podaří.

30:00

29:52
    Také Kennett už je zpět na ledě, to už je druhá třetina ve svém úplném závěru.

29:32
    Kamenářův projektil od modré si Tristan Gray bez problémů pohlídal, Češi ale ještě pokračují v tlaku.

29:03
    Tak to je velká šance pro český tým! Za krosček půjde pykat Payton McIsaac (CAN).

28:37
    Novotný už je zpět na ledě, následovat tak bude více než minutu trvající přesilovka českých hokejbalistů.

27:52
    Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za sekání si půjde odpykat Jaden Kennett (CAN).

27:03
    Van Needendaalova střela postrádala gólové parametry, Matěj Šunhaj míček bez problémů ukryl ve své lapačce.

26:37
    Zbytečná vyloučení bohužel sráží český tým, za další krosček půjde pykat Vojtěch Novotný (CZE).
    25:26 Brent BROADERS - 0:1

25:26
    Kanaďané se ujímají vedení! Caden Maher si v mezikruží všiml volného BRENTA BROADERSE a předložil svému spoluhráči přesnou přihrávku, kterou kanadský útočník dokázal přetavit v gól, poněvadž Šunhaj zareagoval příliš pozdě! Asistence: Caden Maher.

24:48
    Vojtěch Notovný (CZE) míří na trestnou lavici za krosček, to je další komplikace.

23:54
    Kanaďané prakticky bez přestávky kombinují v útočném pásmu, ale čeští hokejbalisté se stále skvěle brání.

23:15
    Pichler už je na ledě, následovat bude klasická přesilovka pro výběr Kanady.

22:33
    Jenže pozor, tohle je velká komplikace pro český výběr. Kanada si zahraje dvojnásobnou přesilovku, kapitán Kaňák (CZE) už míří za katr.

22:33
    Sahota to nyní zkusil od modré, Matěj Šunhaj byl ale opět pozorný a přerušil hru.

21:59
    Skvělý zákrok si teď připsal český brankář Šunhaj! Brent Broaders se dostal k ráně z první z bezprostřední blízkosti, na strážce naší svatyně ale nevyzrál!

21:15
    Kanada si zahraje svou první přesilovou hru, Tomáš Pichler (CZE) se provinil zbytečným faulem ve středním pásmu.

19:50
    Na první velkou šanci ve druhé třetině stále čekáme, oba týmy se pozorně brání a ani jeden z gólmanů příliš práce nemá.

18:53
    Malecha nabil na střelu Jiřímu Buckovi, ten si ale k zakončení netroufl. Čeští hokejbalisté ještě mohou pokračovat v akci za útočnou modrou.

18:17
    V dosavadním průběhu druhé třetiny jsou Kanaďané aktivnějším týmem, nyní ale Gagliardi pouze nahodil míček na zadní mantinel.

17:40
    Sahota nyní individuální akcí zaskočil české hráče a dostal se až do zakončení, český brankář radši přerušil hru.

17:15
    Broaders nabil na střelu Pettenovi, který zavřel oči a vypálil, Šunhaj měl ale dobrý výhled a bez problémů zakročil.

16:36
    Rychlou českou protiakci založil Vojtěch Novotný, bez podpory spoluhráčů toho ale sám příliš nezmohl. Češi přesto zůstávají na míčku.

15:43
    Kanadský zadák McIsaac vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče, hráči v černém se nikam neženou.

15:01

První třetina je za námi. Stav je stále bezbrankový, nicméně čeští hokejbalisté jsou zatím lepším týmem, o čemž svědčí i poměr střel na branku 10:5 ve prospěch Čechů. Ti měli k dispozici i dvě přesilové hry, Tristan Gray si ale se všemi střelami dokázal poradit.

15:00

14:42
    Kanaďané vyhodili míček na zakázané uvolnění, ještě jednou se tak bude vhazovat v jejich obranném pásmu.

13:58
    Čeští hokejbalisté jsou v posledních minutách aktivnější. Nyní se dostal ke střele Malecha, i tentokrát si ale kanadský brankář dokázal poradit.

13:06
    Jakub Laurinc upaloval vstříc Grayovi, na poslední chvíli se mu ale obětavě vrhl pod nohy Sahota a celou situaci zachránil!

12:38
    První třetina už se chýlí ke svému konci a na první branku stále čekáme, zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání.

12:11
    Češi měli znenadání velkou šanci, Lukáš Toman ale ze skvělé pozice přestřelil kanadskou svatyni!

11:22
    Brent Broaders dostal na levé straně spoustu prostoru k tomu, aby vystřelil, pokus kanadského útočníka ale zamířil do Šunhajovy nastavené náruče.

10:44
    Florchuk mohl zamířit do rychlého protiútoku, nadějně rozjetou akci ale pokazil nepřesnou přihrávkou.

09:53
    Jiří Bucek se na modré zmocnil odraženého míčku a okamžitě vypálil, Tristan Gray ale bez větších problémů zasáhl.

08:51
    Právě Kennett to nyní ale udělal skvěle! Kanadský útočník přesprintoval oba české zadáky a dostal se až do zakončení z bezprostřední blízkosti, bekhendem ale na Šunhaje nevyzrál!

08:17
    Jaden Kennett už je znovu zpět na ledě, tak se nechme překvapit, jestli se tentokrát dalšího faulu vyvaruje.

07:47
    Po Malechově pasu od modré čáry vypálil Kaňák, jeho projektil ale zamířil přímo do Grayovy výstroje.

07:05
    Hráči v černých dresech se i v tomto oslabení zatím skvěle brání, Češi se ne a ne usadit v útočném pásmu.

06:17
    Jaden Kennett (CAN) krátce po svém návratu na led opět fauloval, tentokrát půjde pykat za sekání.

05:58
    Kanadští hokejbalisté už hrají v plném počtu.

05:43
    Kanadské oslabení už se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, po zakázaném uvolnění Čechů se navíc bude vhazovat před Šunhajem.

05:24
    Šilhan nabil na střelu Čejkovi, ten ale nemířil přesně a jeho střela navíc byla ztečována do rohu hřiště.

04:32
    Kaňákovo nahození od modré se neujalo a kanadští hokejbalisté následně vyhodili míček přes všechny čáry.

03:58
    Český tým si zahraje svou první přesilovku, Kennett (CAN) půjde pykat za vražení na hrazení.

03:26
    Po Wyattově přihrávce zpoza branky se v předbrankovém prostoru zjevil Kyle Lamont, přehodit míček na Šunhajův beton se mu ale nepodařilo!

02:46
    Češi vyhodili míček na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po Šunhajově levici.

02:23
    Napadající Jan Čejka dostal kanadské zadáky pod tlak, ti si ale nakonec poradili a hráči v černém už míří do útočného pásma.

01:40
    Gray musel čelit přečíslení českých hokejbalistů, nakonec měl ale úlohu vcelku snadnou.

01:09
    Češi mírně zaváhali v rozehrávce, Adam Šilhan si ale nakonec poradil a hráči v červeném mohou zamířit do protiútoku.

00:16
    Tristan Gray si už po šestnácti sekundách musel připsat první zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:01

Česká republika: Šunhaj (Novotný) – Laurinc, Toman, Kaňák, Adámek, Šilhan, Zeman, Geisler, Deml – Procházka, Kamenář, Bucek, Šimek, Malecha, Čejka, Pichler, Tobiáš, Šmídl, Votípka, Zdrubecký, Novotný, Jun.

Kanada: Gray (Petrelli) – Pringle, Judkowicz, Gagliardi, Maher, Mercer, Sahota, McIsaac – Dias, Gosse, Florchuk, Broaders, Lamont, Osepchuk, Petten, Wyatt, Van Neenendaal, Robinson, Upper, Kennett..

Nominace kanadské reprezentace:

Brankáři: Matteo Petrelli, Tristan Gray
    Obránci: Lucas Pringle, Daniel Judkowicz, Matthew Gagliardi, Caden Maher, Dawson Mercer, Avjot Sahota, Payton McIsaac
    Útočníci: Marco Dias, Nick Gosse, Eric Florchuk, Brent Broaders, Kyle Lamont, Bryce Osepchuk, Kyle Petten, Cole Wyatt, Thomas Van Neenendaal, Bjorn Robinson, Nick Upper, Jaden Kennett.

Nominace české reprezentace:

Brankáři: Lukáš Novotný, Matěj Šunhaj, Vít Čapek
    Obránci: Jakub Laurinc, Lukáš Toman, Nicholas Kaňák, Radek Adámek, Adam Šilhan, Viktor Zeman, Jakub Geisler, Richard Deml
    Útočníci: Jaroslav Procházka, Vít Kamenář, Jiří Bucek, Jakub Šimek, Matyáš Malecha, Jan Čejka, Tomáš Pichler, Ondřej Dobiáš, Pavel Šmídl, Matěj Votípka, Václav Zdrubecký, Vojtěch Novotný, Jaroslav Jun.

Oba týmy za sebou mají úspěšný vstup do šampionátu hraném v anglickém Sheffieldu. Zatímco Kanaďané porazili Spojené státy přesvědčivě 5:1, čeští hokejbalisté do šestnácti let doslova deklasovali domácí výběr – Angličany rozdrtili 15:0!

Branky a nahrávky ze zápasu Česko – Velká Británie:

7. Jun (Šmídl), 10. Tobiáš (Laurinc), 15. Kamenář (Šmídl), 17. Bucek (Deml, Tobiáš), 20. Čejka (Bucek, Malecha), 21. Čejka (Geisler), 22. Šimek, 24. Zeman (Malecha), 24. Čejka (Geisler), 30. Tobiáš (Šmídl, Kamenář), 34. Malecha (Jun), 38. Malecha (Bucek, Pichler), 38. Čejka (Geisler, Jun), 41. Procházka (Votípka, Čejka), 42. Šimek (Zdrubecký)

Hezké dopoledne všem hokejbalovým nadšencům. Druhým hracím dnem dnes pokračuje světový šampionát hokejbalu v kategoriích U16, U18 a U20. My se zde společně zaměříme na duel té nejmladší kategorie, v němž Česká republika od 10:30 vyzve výběr Kanady!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.