Slovensko
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Česko
Sobota 09.07.2016, 18:30 • Ice Sheffield, Sheffield • Mistrovství světa U20

Ze tří dnešních federálních derby dokázali Slováci vyhrát hned dvakrát. Nejprve se radovala kategorie hráčů do šestnácti let a před před pár okamžiky také hráči do dvaceti let. Jen v U18 byl úspěšnější český výběr.

Toto je ode mne vše a zase někdy na počtenou. (20:15:45)

Statistiky po konci zápasu

Střely: 26:29
    Tresné minuty: 44:12

44:50
    Český výběr sice bojuje, ale Slováci si již vítězství pohlídají.

44:31
    David Balík zůstává na střídačce a český výběr to zkusí v šesti mužích!

44:31
    Oddechový čas pro českou střídačku.

44:31
    Češi dostanou v závěru hrací doby dvojnásobnou početní výhodu. Dvě minuty dostává Michal Bušovský.

44:28
    V signalizované výhodě vystřelil od modré čáry kapitán Hanuš.

44:04
    Tomáš Fejfar obešel dvojici protihráčů. Druhým z nich byl Lukáš Horváth, jenž českého útočníka zastavil nedovoleně a dostává menší trest.

43:49
    Zakázané uvolnění vrátí hru před českou klec. Slovensku tento stav vyhovuje.

42:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky třetí české branky je TOMÁŠ FEJFAR, jenž obdržel milimetrově přesnou nahrávku do mezikruží, odkud již neměl problém překonat slovenského brankáře. Asistence: David Hejtmánek a Radek Pořízek.

42:00
    Čeští hokejbalisté rozjíždějí další steč, ale i když jsou v pásmu, tak do zakončení se zatím nedostali.

40:46
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    PATRIK KRATOCHVÍLA dokázal vrátit míček zpoza brankové čáry a díky svým hbitým rukám ho dostal za Balíkova záda. Asistence: Michal Bušovský a Dominik Novák.

40:40
    Slováci jsou nastěhovaní v okolí Balíkovy brány.

40:15
    František Piml (CZE) nabízí Slovákům další početní výhodu.

39:47
    Vyloučený Tomečko je zpátky ve hře a Slovensko je tím pádem kompletní.

39:28
    Nyní měl dobrou šanci plzeňský hokejbalista v českých službách Jan Hanuš, ale ani on si na brankáře Suráka nepřišel.

38:39
    Šlehoferovu střelu slovenský brankář za pomocí obránců zneškodnil, přesto Češi zůstávají v okolí Suráka.

38:06
    Rozehrávka českého týmu končí na zakázaném uvolnění.

37:47
    Další přesilovková šance pro Česko. Dvě minuty si jde odpykat Michal Tomečko.

37:32
    Nyní bojuje Kratochvíla s Fejfarem v české obranné třetině. Slovensku tato hra stačí, neboť vede o dvě branky, tak jeho hráči šetří cenné sekundy.

37:05
    Čeští hráči se snaží ohrožovat slovenského brankáře ze všech možných pozic, ale zatím to k většímu závaru nevede.

36:35
    Slovenská rozehrávka končí až za Balíkovo brankou, takže se bude vhazovat před brankáře Surákem.

35:43

34:31
    Slovenská střídačka si vyžádala oddechový čas.

34:31
    Jen co jsem to dopsal, tak se k bekhendovému zakončení dostal na brankovišti DAVID HEJTMÁNEK a překonává brankáře Suráka. Rozhodčí nejprve branku uznal, ale následně po poradě s kolegou rozpažil, takže stav je stále 4:2 pro Slovensko.

34:10
    Ani tato početní výhoda zatím nevěstí větší práci pro brankáře Suráka.

33:43
    Další přesilovka pro český výběr následuje nyní, kdy na trestnou lavici putuje Christián Bednarčík.

32:57
    Slováci jsou kompletní.

32:50
    Václav Šlehofer se dostal k míčku, po několika rychlých krocích se pokusil o střelu, která ale ke slovenskému brankáři nedolétla a Češi vzápětí přicházejí o útočné pásmo.

31:50
    Šándor osvobozuje svůj celek a umožňuje spoluhráčům vystřídat. Češi se nedokáži usadit ve slovenské třetině.

30:57
    Ihned v první minutě třetí části dostává menší trest slovenský reprezentant Ján Čavada.

30:01

30:00

29:27
    Nabídnutou početní výhodu dokázali Slováci využít. LUKÁŠ ĎURKECH měl trestuhodně mnoho prostoru k umístění své střely, takže mu nedělalo problém zvýšit na 4:2. Asistence: Michal Bušovský.

27:55
    Vyloučení v týmu Česká republika (Šlehofer – 2 min., vysoká hůl).

27:11
    Dvojnásobnou výhodu Češi přetavují v druhý gól. Po střílené přihrávce se z blízkosti prosazuje RICHARD PESCHOUT, pro kterého to je druhá branka v zápase. Asistence: Václav Šlehofer, Lukáš Hanuš.

26:44
    V krátkém sledu putuje na trestnou lavici Slovák Filip Krčmárik a český výběr si zahraje dvojnásobnou početní výhodu.

26:20
    Patrik Kratochvíla (SVK) nabízí svým dvouminutovým trestem českému celku početní výhodu.

23:45
    Marcel Cíbik rychle založil útočnou akci a přesnou nahrávkou našel LUKÁŠE ĎURKECHA, jenž potřetí překonává českého maskovaného muže. Asistence: Marcel Cíbik.

22:47
    Vyloučení v týmu Slovensko (Čavajda – 10 minut osobní trest).

22:46
    Češi korigují nepříznivý stav a zároveň poprvé na turnaji překonávají slovenské brankáře. Tečí Hanušovy střely překonal Suráka RICHARD PESCHOUT, neboli hokejbalista působí v ústecké Elbě. Asistence: Lukáš Hanuš.

22:28
    Rovnoměrný stav hráčů na hrací ploše neměl dlouhého trvání, neboť na dvě minuty putuje na trestnou lavici Patrik Kratochvíla.

22:04
    Oba celky jsou již v plném počtu.

21:42
    Tím otřeseným hráčem je Jindřich Kunc, který působí v Pardubicích. Snad to bude všechno v pořádku a český reprezentant bude moci pokračovat v zápase.

21:42
    Jeden z českých hráčů zůstává ležet u mantinelu po jednom ze soubojů.

20:04
    Václav Šlehofer (CZE) dostává menší trest a poměr sil na hrací ploše se nám srovná.

19:56
    Slovenský výběr již je ve čtyřech a pokračuje klasická početní výhoda českého týmu.

19:45
    Lukáš Ďurkech si jde odpykat dvouminutový trest. Slovensko se chvilku bude bránit ve třech mužích.

19:38
    Někteří čeští hráči již zvedali ruce po střele Václava Šlehofera, který propasíroval míček mezi betony brankáře Suráka.Rozhodčí si byl ale ihned jistý, že gól není a okamžitě rozpažil.

19:16
    Surak nyní kryje další český pokus. Bude se tedy vhazovat před slovenskou brankou.

18:40
    Po střele do brankoviště se pokoušel dorážet Tomáš Fejfar, jehož počínání se nelíbilo slovenský bekům, který s českým hokejbalistou posunuli branku.

17:52
    Marián Matuška (SVK) dostává dvě minuty a český tým si zkusí početní výhodu, druhou v dnešním zápase.

17:35
    Matuška vyvezl míček z vlastní třetiny a za pomocí spoluhráčů ho dostal až do útočného pásma.

16:10
    Česká reprezentace je v plném počtu.

15:56
    Ke střele od modré se dostal Miroslav Olejník, ale jeho pokus k českému brankáři, díky obětavosti bránících hráčů, nedolétl.

15:32
    Slovenský výběr začíná druhou patnáctiminutovku v početní výhodě.

15:01

Statistiky po první třetiny:

Střely: 5:8
    Trestné minuty: 2:4

15:00

14:30
    Tuto početní nevýhodu zatím Češi zvládají.

14:10
    David Hejtmánek je dalším potrestaným hráčem českého výběru.

13:46
    Slováci rozehráli přesilovku parádně. Po několika přihrávkách se dostal ke střele zápěstím MIROSLAV OLEJNÍK, jenž svou skvěle umístěnou střelou od poloviny hřiště překonal Balíka. Asistence: Lubomír Šándor.

13:15
    Vyloučení v týmu Česká republika (Lukáš Anýž – 2 min.).

12:44
    Samuel Šimko oběhl českou klec a střelou z hranice levého kruhu zaměstnal brankáře Davida Balíka, který působí v Kovo Praha.

12:40
    Tomáš Fejfar dobře zabojoval v útočném pásmu a získal trochu prostoru k přihrávce na osamoceného spoluhráče, který ale jen trefil připraveného brankáře Suráka.

12:05
    Zakázané uvolnění vrátí hru před slovenského brankáře Filipa Suráka, jehož kmenovým týmem je Worms Kežmarok.

11:15
    Slováci jsou po úvodní brance výrazně aktivnější a dobrým pohybem získávají územní převahu.

09:31
    Chyba v české rozehrávce znamená slovenské vedení! Samuel Šimko obral soupeře o míček, který se dostal k osamocenému BRANISLAVU ZWICKOVI, jenž tvrdou střelou těsně u modré čáry nedal brankář Balíkovi příliš šancí. Asistence: Samuel Šimko.

09:20
    Branislav Zwick se pokusil dostat mezi hned čtveřici protihráčů a neuspěl.

08:27
    Čeští hráči dobrým napadáním znepříjemňují svému soupeři rozehrávku.

07:25
    Po oběhnutí branky se dostal k bekhendovému pokusu z hranice kruhu Lubomír Šándor, ale český maskovaný muž v pohodě kryje.

07:00
    Po zásahu brankáře Davida Balíka se bude vhazovat před českou klecí.

06:18
    Slovensko je opět v plném počtu.

06:15
    Martin Pala si vyměnil míček s obráncem Filipem Emmerem a prvně jmenovaný se pokoušel dostat k zakončení, které mu ale překazil pozorný slovenský bek.

05:21
    Čeští reprezentanti mají větší územní převahu, ale brankáře Suráka zatím stále příliš neprověřili.

04:18
    Máme tu první přesilovku pro český výběr. Dvouminutový trest dostává Ján Čavada.

04:00
    Pala získal míček na Kratochvílovi ale svou akcí se k ohrožení brankáře Suráka nedostal

03:35
    Lukáš Anýž nahazoval míček na slovenského brankáře, který ovšem vše viděl, takže zůstal v klidu. Akci navíc zastavil odpískaný český ofsajd.

02:00
    A opět jsou čeští hokejbalisté nastěhováni u slovenské brány, ale zatím jen bojují o míček v rohu hrací plochy.

00:47
    Češi v úvodu kombinují v okolí slovenské klece, ale zatím se k žádné střele nedostali.

00:01

Slovenský výběr ještě na šampionátu neinkasoval. „Je to určitě věc, která nám může psychicky pomoci,“ nechal se slyšel útočník Lukáš Ďurkech, který zároveň upozorňuje na sílu českého výběru: „Češi budou konečně soupeř, který nás prověří. Musíme to ale zvládnout stejně jako první dva zápasy.“

„Další zápasy budou mnohem náročnější. Především Slovensko s Kanadou mají obrovskou sílu, viděli jsme jejich utkání a jsou to opravdu kvalitní týmy,“ řekl k nejbližším soupeřům české reprezentace obránce Jakub Bureš, jehož kmenovým týmem jsou berounští Kelti.

Česká republika

Česká reprezentace hráčů do dvaceti let zatím nepoznala hořkost porážky. V první duelu dokázali svěřenci trenéra Jaroslava Pavlíka porazit domácí Velkou Británii 9:1. A ve včerejším duelu přehráli Spojené státy americké přesvědčivě 6:2. Nejproduktivnějším českým hráčem na probíhajícím turnaji je zatím Martin Pala. Hráč Karviné posbíral dosud 5 bodů za 3 branky a dvě asistence. Hned v závěsu za ním je čtyřbodový Richard Peschout.

Slovensko

Slovenská dvacítka vstupovala do turnaje v pozici obhájce světového zlata a zatím se jí tato role daří naplňovat. V úvodním duelu přehrála Švýcary a po jasné výhře 7:0 si připsala premiérové tři body. O další se utkali svěřenci trenéra Danka s domácí Velkou Británií. I v tomto střetnutí potvrdili Slováci roli favorita a zvítězili vysoko 13:0. Na turnaji tak obhájci zlata z posledního MS ještě neinkasovali! Nejproduktivnějším slovenským hráčem v průběhu turnaje je Lukáš Ďurkech, jenž ve dvou duelech sesbíral čtyři body za čtyři přesné zásahy. Slováci nalezneme na prvních pozicích i v pořadí trestných minut. Lubomír Šandor si odseděl již 29 trestných minut a jeho spoluhráč Patrik Kratochvíla o čtyři minutky méně. Oba hokejbalisté tak patří do pětice nejtrestanějších hráčů v kategorii U20.

Přeji krásné nedělní poledne všem hokejbalovým fanynkám a fanouškům! Juniorský šampionát v anglickém Sheffieldu pokračuje dalšími boji a již dnes proběhne federální derby. Dvě hokejbalové velmoce se utkají ve vzájemném duelu, uvidíme, který výběr hráčů do 20 let bude úspěšnější. Úvodní buly bude v Ice Sheffield vhozeno v 18:30! Přeji všem hezký sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 10. Zwick (Šimko), 14. Olejník (Šándor), 24. Ďurkech (Cíbik), 30. Ďurkech (Bušovský), 41. Kratochvíla (Bušovský, Novák) – 23. Peschout (Hanuš), 28. Peschout (Šlehofer, Hanuš), 43. Fejfar (Hejtmánek, Pořízek)

Slovensko: Surák (Sadloň) – Čavajda, Šándor, Bušovský, Horváth, Krčmárik, Honko, Al-Asheeri, Švantner – Gajdoš, Ďurkech, Zwick, Bednarčík, Cibík, Šimko, Simon, Bednár, Novák, Matuška, M. Olejník, Kratochvíla, Tomečko
    Česko: Balík – Davídek, Hanuš, Pliml, Anýž, Emmer, Pazourek, Bureš, Haisman, Macek – Fejfar, Česák, Kunc, Hejtmánek, Šlehofer, Kovařík, Pitthard, Pala, Pořízek, Peschout, Voves, Míka.

Rozhodčí: Krahenbühl (SUI) – Butt (CAN)