Německo – Itálie 0:1 (kon.) | Portugalsko – Rakousko 1:1 (kon.)
Portugalsko
1:1 (0:1)
Rakousko
Pondělí 11.07.2016, 19:00 • Arena Grossaspach, Grossaspach, Německo • Mistrovství Evropy U19 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání fotbalového ME hráčů do 19 let, v němž se PORTUGALSKO, v rámci základní skupiny A, utká s RAKOUSKEM.

Utkání se odehraje v německém Grossapachu, v místní Areně Grossapach a provede jím Roi Reinshreiber z Izraele, coby hlavní rozhodčí. Na čarách mu budou asistovat Ridiger Cokaj (ALB) a Birkir Sigurdarson (ISL). Čtvrtým rozhodčím je Alan Mario Sant (MLT).

Portugalsko
    Mladí Portugalci nemohli od reprezentačních mužských kolegů dostat lepší motivaci, než zisk titulu evropských šampionů na právě skončeném EURU! Portugalsko U19 v dvoufázové kvalifikaci na závěrečný turnaj ani jednou neprohrálo. V první fázi ovládlo skupinu bez ztráty bodu před Řeckem, Litvou a Moldavskem, ve druhé pak, jako jediní, obrali Portugalce o body mladí Rusové, kteří letos v březnu uhráli na hřišti soupeře remízu 1:1. Další dva zápasy ale Portugalci vyhráli a o jeden bod před druhým Slovinskem si zajistili postup na závěrečný turnaj.

Rakousko
    Rakušané zdaleka tak suverénní, jako Portugalci, v kvalifikačních bojích nebyli. V první fázi, nicméně již za jistého postupu do další fáze, remizovali na závěr s Gruzií 0:0, další dva zápasy vyhráli a skupinu právě před Gruzií vyhráli. Ve druhé fázi se mladí Rakušané museli popasovat s Českem, Slovenskem a Rumunskem a konfrontaci s bývalým východním blokem zvládli, bez ztráty bodu ovládli skupinu a postoupili na závěrečný turnaj.

Portugalsko: P. Silva – Empis, R. Dias (C), F. Ferreira, Y. Ribeiro – D. Gonçalves, J. Carvalho, G. Rodrigues, Buta – R. Ribeiro
    Náhradníci: D. Costa – A. Silva, Pacheco, Delgado, Dalot, Xadas, Ankrah

Rakousko: Gartler – Kaufmann, Posch, Peric, Wöber – Krainz (C), Schlager – Malicsek, Lovric, Pirkl – Jakupovic
    Náhradníci: Schützenauer – Gashi, Maranda, Vorsager, Gmeiner, Hasenhüttl, Ingolitsch

Rozhodčí: Reinshreiber (ISR) – Cokaj (ALB), Sigurdarson (ISL).
    Nástup obou týmů na trávník

1

2
    Malicsek fauluje, je pískán útočný faul na Yuri Ribeira.

4
    Portugalsko se nyní drží na útočné polovině.

6
    Portugalci získávají míč na své polovině.

8
    První rohový kop v zápase rozehrají Portugalci.

9
    Rohový kop Portugalska rozehraje Pedro Rodrigues.

10
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Portugalci rozehrávali rohový kop, ale neprosadili se, naopak, soupeř šel do protiútoku, který gólově zakončil ARNEL JAKUPOVIC.

12
    Rakušané jsou při chuti, autové vhazování z pravé strany, na pravé straně.

14
    Autové vhazování Portugalska, a to z pravé strany, na polovině soupeře.

15
    Míč získávají mladí Rakušané, kteří kombinují u půlící čáry.

17
    Peric fauluje Ricarda Ribeira, tvrdý faul.

18
    Žlutou kartu dostává Stefan Peric (Rakousko) za uvedený faul na Ricarda Ribeira..

19
    Portugalsko bylo blízko gólu, z volného kopu posílá Diogo Concalves míč do vápna, kde zakončuje Francisco Ferreira, který ale branku těsně míjí.

21
    Pirkl faulován Pedro Empisem, míč získávají mladí Rakušané.

23
    Portugalsko se dostává na útočnou polovinu, po faulu Wöbara má volný kop.

24
    Další nedovolený zákrok jednoho z Rakušanů, provinil se tentokrát Kaufmann.

25
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Ricardo Ribeiro, přichází Alexandre Silva.

27
    Jakupovic si počíná v souboji s Franciscem Ferreirou v rozporu s pravidly.

29
    Další faul Rakušanů, tentokrát se provinil Wöber.

30
    Po faulu Perice mají Portugalci výhodu volného kopu.

31
    Diogo Concalves rozehrál volný kop, ale pozor, je tu rychlý brejk Rakušanů.

32
    Malicsek se dostal do zakončení, ale branku P. Silvy minul.

32
    Rakušané zůstávají u míče a Pirkl pálí na branku, ani on ji ale netrefuje.

33
    Míč byl ale tečován, to znamená roh pro Rakousko, z levé strany.

34
    Malicsek rozehrál roh z levé strany, ale Portugalci se ubránili, nicméně pouze na chvíli, vzápětí bude Pirk rozehrávat další roh svého týmu.

35
    Útočné manévry rakouského výběru končí faulem Jakupovice.

37
    Další nedovolený zákrok Rakušanů, tentokrát se na své polovině provinil proti pravidlům Wöber.

38
    Autové vhazování Portugalska, z pravé strany.

39
    Portugalci se drží na útočné polovině.

41
    Žlutou kartu dostává João Carvalho (Portugalsko) za faul na Krainze.

42
    Portugalci vybojovali rohový kop, který rozehraje Pedro Rodrigues.

43
    Rakušané se ubránili a dostávají míč až na polovinu soupeře.

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu, Rakušané se budou muset bránit volnému kopu, který soupeř rozehraje z levé strany, u pokutového území.

45
    Rakušané se ubránili, Gartler může vykopávat od branky.

45+1
    Dvě minuty nastavil sudí Reinshreiber.

45+2
    Žlutou kartu dostává Schlager (Rakousko).

45+2

První poločas skončil vítězstvím Rakouska, které nad výběrem Portugalska vedou díky gólu Jakupovice 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 20:05.

46

46
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Carvalho, přichází Bruno Xadas.

48
    Lovric se dostal do zakončení, branku Portugalska ale netrefil.

48
    Je z toho alespoň roh, který rozehraje Malicsek.

49
    Jakupovic fauluje a útočná snaha Rakušanů končí.

50
    Gólová šance Rakušanů, Wöber orazítkoval břevno branky Pedra Silvy!

51
    Lovric se znovu dostal do zakončení, to byla další nebezpečná branka před brankou Portugalska.

53
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Přesně to nyní platilo, Rakušané měli hned dvě šance, z toho jednu gólovou, ale neskórovali, místo toho přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu PEDRA EMPISE.

55
    Portugalci se drží na útočné polovině, k dispozici mají autové vhazování.

56
    Střelu Goncala Rodriguese zneškodnil Gartler, který bude rozehrávat od své branky, to ale až po střídání.

56
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Pirkl, přichází Gmeiner.

58
    Portugalsko útočí, ale na polovině soupeře ztrácí míč.

59
    Rohový kop pro Rakousko.

60
    Rohový kop rozehraje Malicsek, míč směřuje do vápna, ale získává ho pouze soupeř.

62
    Jakupovic je velmi aktivní, nyní opět v zakončení, ale branku netrefuje.

63
    Po faulu Wöbera mají Portugalci zajímavou standardku, v blízkosti vápna soupeře.

64
    Volný kop Portugalců rozehrál Bruno Xadas, ale soupeř se ubránil.

65
    Portugalci vybojovali rohový kop.

66
    Pedro Rodrigues rozehrává z pravé strany, Rúben Dias se dostal k míči, ale branku netrefil.

68
    Míč zůstává na kopačkách mladých Portugalců.

69
    Rúben Dias fauluje a míč získává Rakousko.

70
    Volný kop Rakušanů rozehrál Schlager, zkusil to přímo na branku, ale tu netrefil.

71
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Ankrah.

71
    Žlutou kartu dostává Krainz (Rakousko) za faul na Butu.

72
    Portugalsko bude zahrávat volný kop na polovině soupeře.

73
    Rozehrával Bruno Xadas, který zkoušel ohrozit Gartlera v brance soupeře, ale to by musel trefit branku.

74
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Lovric, přichází Gashi.

75
    Volný kop Rakušanů, po faulu bránícího Francisca Ferreiry.

76
    Střelu Jakupovice vyráží Pedro Silva na roh!

77
    Philipp Maliscer rozehrál rohový kop z levé strany, ale obrana soupeře odvrací, přesto zůstávají Rakušané u míče.

78
    Akci Rakušanů přerušil odpískaný ofsajd, v němž se ocitá Wöber.

80
    Je před námi posledních deset minut, Rakušané jsou v posledních minutách aktivnější.

82
    Gashi se dostává do zakončení, ale Pedro Silva chytá.

83
    Další útočná akce Portugalců končí neúspěšně, ztrátou míče, hraje soupeř.

85
    Buta faulován Malicsekem, G. Rodrigues bude rozehrávat.

87
    Odkop od branky Rakouska.

87
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Jakupovic, přichází Hasenhüttl.

88
    Žlutou kartu dostává Ankrah (Portugalsko) za faul na Kaufmanna.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, utkání spěje k remízovému konci.

90+1
    Sudí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací body, Hasenhüttl fauluje Rodriguese, míč mají Portugalci.

90+3

Dnešní druhé utkání ME hráčů do 19 let končí remízou, když po první půli vedoucí Rakušané ztratili své vedení v tom druhém, kdy vyrovnával Empis.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:54:13)