2
3 6 7
sk Úterý 19.07.2016, 15:30ATP Gstaad - EFG Swiss Open Gstaad (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní on-line textového prenosu zo stretnutia, v ktorom sa proti sebe postavia Jozef Kovalík – Henri Laaksonen! Stretnutia by sa predbežne malo začať o 14:30!

Obaja tenisti sa proti sebe postavia v rámci 1.kola tenisového turnaja s názvom ATP Gstaad ktorý sa koná vo Švajčiarsku. Čo sa týka postavenia v rebríčku ATP, tak lepšie je na tom náš tenista Jozef Kovalík, ktorému patrí 126.miesto. Švajčiarovi Henrimu Laaksonenovi patrí 165.priečka. Favoritom zápasu by tak mal byť náš tenista, určite nás však čaká zaujímavé stretnutie. Minulý víkend nás Kovalík skvelo reprezentoval v Davis cupe! Uvidíme, akú formu si so sebou priviezol do Švajčiarska.

Zatiaľ sa proti sebe obaja aktéri tohto zápasu nepostavili, bude to tak ich prvý vzájomný zápas.

Príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávia jeho sledovaním!

Obaja tenisti sú už prítomní na hracej ploche, po ich krátkej rozcvičke pred zápasom sa tak stretnutie čoskoro začne. Podľa papierových predpokladov je favoritom tohto stretnutia náš tenista Jozef Kovalík, uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Prajem príjemný športový zážitok!

Ako prvý začne v tomto zápase na servise Jozef Kovalík.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Náš tenista vstupuje do zápasu priamym bodom z podania.

30-0
    Laaksonen poslal z úderu loptičku mimo vymedzený priestor, Jozef tak vyhráva o dva fiftýny.

30-15
    Loptu získava Laaksonen.

30-30
    Jozef teraz napálil loptičku len do autu, takže je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Podobnou chybou sa teraz prezentoval aj Laaksonen, takže náš tenista má k dispozícii gembol.

1:0
    Gembol napokon dokázal Jozef využiť a tak ide náš tenista v úvode zápasu do vedenia 1:0! Podávať teraz prvý krát v zápase pôjde Henri Laaksonen.

1:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:0
    Koniec prestávky, podávať bude Henri Laaksonen.

0-15
    Laaksonen začína svoj servis fiftýnom, prezentoval sa skvelým nábehom na sieť.

15-15
    Švajčiar teraz z bekhendu poslal loptičku len mimo vymedzený priestor, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Tento úder mu už však vyšiel a tak vedie o jednu loptičku.

15-40
    Po chybe nášho tenistu má Laaksonen k dispozícii dva gemboly.

1:1
    Ten napokon Laaksonen využíva tak vyrovnáva na 1:1! Obaja tenisti si tak v úvode zápasu podržali svoje podania.

1:1

1:1
    Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

15-0
    Jozef aj tento svoj servis otvára ziskom fiftýnu.

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

30-15

40-15
    Napokon prichádzajú po úspešnom bekhende dva gemboly pre nášho tenistu!

2:1
    Hneď ten prvý po chybe svojho dnešného súpera aj využíva, takže sa dostáva do vedenia 2:1!

2:1

2:1

15-0
    Švajčiar musel ísť cez druhé podanie, ktoré mu napokon nevyšlo a fiftýn tak ide na stranu nášho tenistu.

30-0
    Laaksonen teraz poslal loptičku z úderu len mimo vymedzený priestor, Jozef tak vyhráva o dva fiftýny.

30-15
    Jozefovi teraz vôbec nevyšiel jeho údrer a tak fiftýn získava Laaksonen.

30-30
    Druhá loptička v rade pre Švajčiara, takže je to po 30 na oboch stranách.

30-40
    Prichádza gembol pre Laaksonena!

2:2
    Ktorý dokázal aj využiť takže je vyrovnané 2:2! Obaja tenisti si tak zatiaľ držia svoje podania.

2:2

2:2

0-15
    Jozefovi nevyšiel úvod tohto podania a tak ide fiftýn na stranu jeho dnešného súpera.

15-15
    Teraz však už kvalitným bekhendom získava fiftýn a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftýn v rade pre Jozefa, náš tenista je tak v menšej výhode.

40-15
    Kvalitným úderom sa teraz dopracoval ku dvom gembalom!

3:2
    Vďaka chybe svojho súpera je gembol využitý a tak ide Jozef Kovalík do vedenia 3:2!

3:2

3:2

0-15
    Náš tenista teraz napálil loptičku len do siete, takže fiftýn pre Laaksonena.

15-15
    Jozefovi však teraz vyšiel jeho bekhend, takže to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Loptička v aute z rakety Laaksonena, takže druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu.

30-30
    Podobnej chyby s však teraz dopustil náš tenista, takže je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Jozef Kovalík po kvalitnom údere získava brejkbol!

4:2
    Skvelým forhendom dokázal Jozef brejkbol využiť a tak berie svojmu dnešnému súperovi podania! Dostáva sa tak do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku.

4:2

4:2

15-0
    Začína úspešne a fiftýn je na jeho strane.

30-0
    Laaksonen napálil loptičku len do siete, takže Jozef vyhráva o dva fiftýny.

30-15

30-30
    Jozef teraz poslal loptičku len do siete, takže je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teraz nasledovať.

30-40
    Nuž a napokon je tu brejkbol pre Laaksonena!

40-40
    Ten sa však úspešným úderom podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, takže v tomto geme sa bude ešte pokračovať, sme na zhode 40:40!

A-40
    Výhoda a tak aj gembol pre nášho tenistu!

5:2
    Chybným úderom zakončil Laaksonen túto výmenu a tak Jozef po potvrdení brejku ide do vedenia 5:2! Takže Henri Laaksonen ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

5:2

5:2

15-0
    Laaksonen poslal loptičku len do autu, takže fiftýn pre Jozefa.

15-15
    Loptu získava Laaksonen, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Švajčiar poslal loptičku len do autu, takže fiftýn pre nášho tenistu, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

30-30
    Laaksonen však ešte bojuje a tak je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teraz nasledovať.

40-30
    No a napokon je z toho setbol pre nášho tenistu!

40-40
    Ten sa však presným úderom z forhendu podarilo Laaksonenovi odvrátiť, takže sme na zhode 40:40!

40-A
    Výhoda a tak teda gembol je na strane Laaksonena!

5:3
    Laaksonen to napokon presným úderom využíva a tak znižuje na 5:3! Jozef Kovalík však teraz pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

5:3

5:3

15-0
    Jozef začína presným bekhendom a fiftýn je tak na jeho strane.

15-15
    Teraz však nášmu tenistovi už úder nevyšiel a loptička skončila za čiarou. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Jozef musel ísť cez druhé podanie, avšak zvládol to a po chybe súpera vyhráva v tejto výmene o jeden fiftýn.

40-15
    Laaksonen poslal loptičku len do siete, takže sú tu dva setboly pre nášho tenistu!

40-30
    Ten prvý sa podarilo Švajčiarovi odvrátiť po skvelom údere po čiare.

6:3
    Na ten druhý však už nestačil a tak Jozef Kovalík vyhráva prvý set pomerom 6:3! Sledovali sme od úvodu vyrovnaný priebeh hry, avšak neskôr prebral iniciatívu hry Jozef a dokázal tak dotiahnuť prvý set do víťazného konca. Uvidíme, čo nám obaja tenisti napokon ponúknu v druhom sete.

0:0

0:0

0-15
    Presným úderom na čiaru otvára Laaksonen druhý set.

0-30
    Jozef sa teraz snažil obhodiť domáceho hráča, ten však následne vytiahol skvelý volej a vedie tak o dve loptičky.

15-30
    Loptu získava Kovalík.

30-30
    Aj tato loptička patrí nášmu tenistovi, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Napokon je z toho gembol pre Laaksonena.

0:1
    Ktorý sa mu podarilo po úspešnom bekhende aj využiť, takže sa dostáva na úvod druhého setu do vedenia 1:0!

0:1

0:1

0-15
    Tomu však úvod prvého podania v druhom sete nevyšiel, loptičku poslal len mimo vymedzený priestor.

15-15
    Podobnej chyby sa teraz dopustil aj jeho súper, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Jozef musel ísť cez druhé podanie, ktoré mu však nevyšlo a tak ide do vedenia o jednu loptičku Laaksonen.

30-30
    Tento úder z forhendu však už Kovalíkovi vyšiel, takže to je po 30 na oboch stranách.

30-40
    Hneď v úvode druhého setu tu máme zaujímavú situáciu, Laaksonen získava brejkbol!

0:2
    Po úspešnom údere po čiare napokon Laaksonen brejkbol využíva, takže berie nášmu tenistovi podanie! Dostáva sa tak do vedenia v druhom sete 2:0!

0:2

0:2

0-15
    Laaksonen vyšiel jeho bekhend a tak získava fiftýn.

0-30
    Druhá loptička v rade po úspešnom údere pre domáceho tenistu.

0-40
    Laaksonen má napokon k dispozícii tri gemboly a šancu na čistú hru.

0:3
    Aj sa tak stáva, čistou hrou potvrdil Laaksonen brejk a tak ide do vedenia 3:0! Jozef tak začína mať menšie problémy hneď na úvod druhého setu.

0:3

0:3

0-15
    Prvá dvojchyba v zápase, dopustil sa jej náš tenista!

0-30
    Jozefovi sa v posledných chvíľach nedarí, druhá loptička v rade pre Laaksonena.

0-40
    No a razom sú z toho po úspešnom údere tri brejkboly pre Laaksonena!

15-40
    Prvú hrozbu dokázal Jozef úspešným bekhendom odvrátiť.

30-40
    Napokon po úspešnom údere po čiare aj druhú, ostáva ešte jeden brejkbol!

0:4
    Avšak napokon platilo pre Laaksonena do tretice všetko dobré a tak po využitý brejkbolu ide do vedenia 4:0! Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme asi aj tretí set.

0:4

0:4

0-15
    Lakosen začína podanie úspešne a fiftýn je na jeho strane.

0-30

0-40
    Tri gemboly a šanca na čistú hru pre Švajčiara!

0:5
    Čistou hrou napokon potvrdil Laaksonen získané podanie a ide tak do vedenia 5:0! Tento set Jozefovi vôbec nevychádza, trápi sa a navyše mu hrozí aj kanár. Teraz pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

0:5

0:5

15-0
    Konečne po dlhšej dobe vyšiel Jozefovi úder z bekhendu a získava tak fiftýn.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Jozef teraz zahral loptičku len za čiaru.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, aká situácia bude teda teraz nasledovať.

40-30
    Napokon po chybe domáceho hráča je z toho gembol pre nášho tenistu.

40-40
    Ten však Laaksonen odvracia a sme tak na zhode 40:40! V tejto výmene sa tak ide ešte pokračovať.

A-40
    Výhoda a gembol pre Jozefa Kovalíka.

1:5
    Napokon Jozef gembol využíva a získava tak prvý gem v druhom sete a znižuje na 1:5! Hrozbu kanára tak náš tenista odvrátil, Laaksonen však ide podávať na víťazstvo v druhom sete.

1:5

1:5

0-15
    Laaksonen začína úspešným úderom a tak aj ziskom fiftýnu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Laaksonen teraz poslal loptičku len do siete.

15-30
    Teraz však už domácemu tenistovi úder vyšiel a tak sa dostáva do vedenia o jednu loptičku.

15-40
    Jozef poslal loptičku len za čiaru, takže Laaksonen má k dispozícii dva setboly!

30-40
    Prvú hrozbu sa úspešným úderom po čiare podarilo Jozefovi odvrátiť.

1:6
    Avšak druhý setbol už Laaksonen využil a vyhral tak druhý set jednoznačným pomerom 6:1! Jozefovi tak druhý set vôbec nevyšiel, nedarilo sa mu v jeho úderoch, Laaksonen mal po celý čas jednoznačne navrch. Takže nás teraz čaká tretí set, v ktorom sa o všetkom rozhodne.

0:0

0:0

15-0
    Náš tenista vstupuje do tretieho setu ziskom fiftýnu.

30-0
    Úspešný úder na čiaru v podaní nášho tenistu, ktorý tak vyhráva o dve loptičky.

30-15

40-15
    Jozef teraz musel ísť cez druhé podanie, v ktorom sa napokon prezentoval úspešným úderom a tak získava dva gemboly.

1:0
    Hneď ten prvý aj dokázal využiť, takže ide na úvod tretieho setu do vedenia 1:0!

0-15
    Laaksonen tiež začína svoje úvodné podanie v treťom sete ziskom fiftýnu.

0-30
    Napokon priamym bodom z podania ide Laaksonen do vedenia o dve loptičky.

15-30

15-40
    Napokon sú z toho dva gemboly pre domáceho tenistu.

30-40
    Prvú hrozbu náš tenista dokázal odvrátiť.

40-40
    A napokon aj tú druhú hrozbu Jozef odvracia, takže v tejto výmene sa bude ešte pokračovať, pretože sme na zhode 40:40!

40-A
    Výhoda a tak aj gembol je na strane Laaksonena.

40-40
    Ten však Jozef odvracia takže sme späť na zhode 40:40!

A-40
    Výhoda a tak zároveň aj brejkbol pre Jozefa Kovalíka!

40-40
    Túto hrozbu však domáci tenista odvracia, takže tu je opäť zhoda 40:40!

40-A

40-40
    V tejto výmene sa však aj naďalej bude pokračovať! Je tu ďalšia zhoda 40:40!

40-A

1:1
    Teraz to už domácemu tenistovi vyšlo, takže stav v treťom sete je vyrovnaný 1:1!

1:1

1:1

0-15
    Úvod tohto podania však Jozefovi nevyšiel, takže fiftýn sa pripisuje domácemu tenistovi.

15-15
    Jozef to však teraz napravil a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, takže sa dostáva do vedenia o jednu loptičku.

30-30
    Dvojchyba nášho tenistu! Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Napokon však prichádza gembol pre nášho tenistu.

40-40
    Avšak v tejto výmene ešte nekončíme! Je tu zhoda 40:40!

40-A
    Prichádza brejkbol pre Laaksonena!

1:2
    Túto možnosť napokon domáci tenista využíva a tak berie nášmu tenistovi podanie! To znamená, že sa dostáva do vedenia 2:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

1:2

1:2

0-15
    Úvod tohto podania domácemu tenistovi vyšiel a tak získava fiftýn.

15-15
    Fiftýn aj na strane nášho tenistu, takže to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhá loptička v rade pre Jozefa, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

30-30
    Tento fiftýn sa však pripisuje domácemu tenistovi, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať za situáciu teraz.

30-40
    Napokon je z toho gembol pre domáceho tenistu.

40-40
    Gembol sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, takže sa v tejto výmene bude ešte pokračovať!

40-A
    Výhoda a opäť tu je gembol pre Laaksonena.

40-40
    Ale aj túto hrozbu náš tenista odvracia a sme opäť na zhode 40:40!

40-A
    Výhoda a opäť tu je gembol pre Laaksonena!

40-40
    A v dlhej výmene sa bude pokračovať ďalej! Jozef odvrátil ďalší gembol.

40-A
    Laaksonen sa však dopracoval ku ďalšiemu gembolu.

40-40
    Nekončíme! Vo výmene sa zase pokračuje, náš tenista odvracia jeden gembol za druhým.

40-A

1:3
    Tak teraz to už domácemu tenistovi vyšlo a po využití gembolu sa dostáva do vedenia 3:1 a vypracoval si tak nádejnejšiu pozíciu v treťom sete.

1:3

1:3

15-0
    Náš tenista vstupuje do tejto výmeny ziskom fiftýnu.

30-0
    Druhá loptička v rade pre Jozefa, vyhráva tak v tejto výmene o dva fiftýny.

30-15

30-30
    Aj táto loptička sa pripisuje domácemu tenistovi, takže to je po 30 na oboch stranách.

40-30
    Jozef si však ziskom tejto loptičky vybojoval gembol.

2:3
    Ktorý sa mu podarilo aj využiť, takže znižuje na 2:3!

2:3

2:3

0-15
    Domáci tenista musel teraz ísť cez druhé podanie, avšak zvládol to a získava fiftýn.

15-15
    Táto loptička sa pripisuje nášmu tenistovi, takže to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, takže sa dostáva do menšej výhody.

30-30
    Laaksonen sa to však teraz podarilo dotiahnuť na 30:30, takže sme určite zvedaví, aká situácia bude nasledovať.

40-30
    Napokon prichádza brejkbol pre Jozefa Kovalíka!

40-40
    Ten však domáci tenista odvracia a tak sa v tejto výmene bude pokračovať!

A-40
    Výhoda pre Kovalíka, takže získava ďalší brejkbol!

40-40
    Aj ten je napokon od domáceho tenistu odvrátení, takže sme opäť na zhode 40:40!

A-40

40-40

40-A
    Výhoda a domáci tenista si tak vypracoval gembol!

2:4
    Gembol sa podarilo domácemu tenistovi využiť, takže sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 4:2!

2:4

2:4

0-15
    Nášmu tenistovi však úvod tohto podania nevyšiel, takže fiftýn je na strane domáceho tenistu.

0-30
    Druhá loptička v rade pre domáceho tenistu, ktorý sa tak dostáva do menšej výhody.

15-30

30-30
    Druhý fiftýn v rade pre nášho tenistu, takže je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Jozef Kovalík získava gembol!

40-40
    Ten sa však domácemu tenistovi podarilo odvrátiť, takže v tejto výmene sa ešte bude pokračovať, pretože nastala zhoda 40:40!

A-40
    Výhoda a tak je tu aj ďalší gembol pre nášho tenistu.

3:4
    Túto možnosť už Kovalík využíva, takže znižuje v rozhodujúcom treťom sete na 3:4!

3:4

3:4

0-15
    Domáci tenista teraz musel ísť cez druhé podanie, avšak zvládol to a tak získava fitýn.

0-30
    Aj táto loptička sa pripisuje Laaksonenovi, takže sa dostáva do menšej výhody.

0-40
    Tretí fiftýn v rade, takže domáci tenista môže túto výmenu zakončiť čistou hrou.

3:5
    Aj sa tak stáva a čistou hrou sa domáci tenista dostáva do vedenia 5:3! Takže to znamená, že náš tenista Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v treťom sete a tak aj v tomto zápase!

3:5

3:5

0-15
    Nášmu tenistovi úvod podania nevyšiel a fiftýn tak je na strane domáceho tenistu.

15-15
    Loptička pre nášho tenistu, takže to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftýn v rade pre Jozefa, ktorý tak vyhráva v tejto výmene o jednu loptičku.

40-15
    Dva gemboly pre nášho tenistu!

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo domácemu tenistovi odvrátiť.

40-40
    No a napokon aj tú druhú, takže v tejto výmene sa ešte bude pokračovať, sme na zhode 40:40!

A-40
    Výhoda a gembol pre Kovalíka!

4:5
    Tento gembol už Kovalík využíva, takže sa zatiaľ udržal v rozhodujúcom treťom sete a znížil na 4:5! Henri Laaksonen však ide podávať na celkové víťazstvo v tomto zápase!

4:5

4:5

0-15
    Cestu za víťazstvom začína domáci tenista ziskom fiftýnu.

0-30
    Aj táto loptička ide na konto domáceho tenistu, ktorý tak v tejto výmene vyhráva o dva fiftýny.

0-40
    Tri mečbaly pre domáceho tenistu!

15-40
    Prvý mečbal dokázal náš tenista odvrátiť.

30-40
    Aj druhý mečbal dokázal Kovalík odvrátiť, domáci tenista má však k dispozícii ešte jeden!

40-40
    Kovalík napokon odvracia aj tretí mečbal! Takže sme na zhode 40:40 a vo výmene sa ešte bude pokračovať!

40-A
    Výhodu a tak aj mečbol si vypracoval domáci tenista!

40-40
    Kovalík však ešte bojuje a napokon odvracia aj túto hrozbu. Opäť sme na zhode 40:40!

A-40
    Náš tenista sa dopracoval ku brejkbolu!

5:5
    Ktorý napokon aj využíva! Jozef dokázal odvrátiť až 4 mečbaly domáceho tenistu a podarilo sa mu tak vyrovnať na 5:5! Budeme tak zvedaví, ako sa to celé napokon ešte vyvinie.

15-0

15-15
    Tento fiftýn získava domáci tenista a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Loptička pre nášho tenistu, ktorý tak ide do vedenia o jeden fiftýn.

40-15
    Napokon získava náš tenista dva gemboly!

6:5
    Ponúknutú možnosť napokon náš tenista využíva, takže ide do vedenia 6:5 čo znamená, že domáci tenista ide podávať na udržanie sa v zápase! Zaujímavo sa tak teda vyvíja záver zápasu.

6:5

6:5

0-15
    Domáci tenista začína servis úspešne.

15-15
    Fiftýn pre nášho tenistu, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Loptička pre domáceho tenistu, takže sa dostáva do menšej výhody.

15-40
    Dva gemboly pre domáceho tenistu!

30-40
    Prvú hrozbu Kovalík odvracia.

6:6
    Druhú hrozbu už náš tenista nedokázal odvrátiť, takže domáci tenista vyrovnáva na 6:6, takže o osude tohto zápasu sa rozhodne až v tajbrejku!