Henri Laaksonen
2
3 6 7
sk Úterý 19.07.2016, 15:30ATP Gstaad - EFG Swiss Open Gstaad (antuka) • 1. kolo

Víťazom tohto veľmi dramatického zápasu sa napokon stáva domáci tenista Henri Laaksonen! O víťazovi sa bojovalo až do poslednej loptičky, napokon o tom musel rozhodnúť až tajbrjek v treťom sete, kde sa šťastie priklonilo na stranu domáceho tenistu a ten tak vyhral tento zápas 2:1 na sety po hrách 6:3, 1:6, 6:7 (5)!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera! (17:52:34)

5-7
    GEM, SET, ZÁPAS Henri Laaksonen!

6:6
    Druhú hrozbu už náš tenista nedokázal odvrátiť, takže domáci tenista vyrovnáva na 6:6, takže o osude tohto zápasu sa rozhodne až v tajbrejku!

6:5
    Ponúknutú možnosť napokon náš tenista využíva, takže ide do vedenia 6:5 čo znamená, že domáci tenista ide podávať na udržanie sa v zápase! Zaujímavo sa tak teda vyvíja záver zápasu.

5:5
    Ktorý napokon aj využíva! Jozef dokázal odvrátiť až 4 mečbaly domáceho tenistu a podarilo sa mu tak vyrovnať na 5:5! Budeme tak zvedaví, ako sa to celé napokon ešte vyvinie.

A-40
    Náš tenista sa dopracoval ku brejkbolu!

40-A
    Výhodu a tak aj mečbol si vypracoval domáci tenista!

40-40
    Kovalík napokon odvracia aj tretí mečbal! Takže sme na zhode 40:40 a vo výmene sa ešte bude pokračovať!

0-40
    Tri mečbaly pre domáceho tenistu!

4:5
    Tento gembol už Kovalík využíva, takže sa zatiaľ udržal v rozhodujúcom treťom sete a znížil na 4:5! Henri Laaksonen však ide podávať na celkové víťazstvo v tomto zápase!

40-40
    No a napokon aj tú druhú, takže v tejto výmene sa ešte bude pokračovať, sme na zhode 40:40!

3:5
    Aj sa tak stáva a čistou hrou sa domáci tenista dostáva do vedenia 5:3! Takže to znamená, že náš tenista Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v treťom sete a tak aj v tomto zápase!

3:4
    Túto možnosť už Kovalík využíva, takže znižuje v rozhodujúcom treťom sete na 3:4!

40-40
    Ten sa však domácemu tenistovi podarilo odvrátiť, takže v tejto výmene sa ešte bude pokračovať, pretože nastala zhoda 40:40!

2:4
    Gembol sa podarilo domácemu tenistovi využiť, takže sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 4:2!

A-40
    Výhoda pre Kovalíka, takže získava ďalší brejkbol!

A-40

40-40
    Ten však domáci tenista odvracia a tak sa v tejto výmene bude pokračovať!

40-30
    Napokon prichádza brejkbol pre Jozefa Kovalíka!

2:3
    Ktorý sa mu podarilo aj využiť, takže znižuje na 2:3!

1:3
    Tak teraz to už domácemu tenistovi vyšlo a po využití gembolu sa dostáva do vedenia 3:1 a vypracoval si tak nádejnejšiu pozíciu v treťom sete.

40-40
    Nekončíme! Vo výmene sa zase pokračuje, náš tenista odvracia jeden gembol za druhým.

40-40
    A v dlhej výmene sa bude pokračovať ďalej! Jozef odvrátil ďalší gembol.

40-40
    Ale aj túto hrozbu náš tenista odvracia a sme opäť na zhode 40:40!

40-40
    Gembol sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, takže sa v tejto výmene bude ešte pokračovať!

1:2
    Túto možnosť napokon domáci tenista využíva a tak berie nášmu tenistovi podanie! To znamená, že sa dostáva do vedenia 2:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Prichádza brejkbol pre Laaksonena!

40-40
    Avšak v tejto výmene ešte nekončíme! Je tu zhoda 40:40!

1:1
    Teraz to už domácemu tenistovi vyšlo, takže stav v treťom sete je vyrovnaný 1:1!

A-40
    Výhoda a tak zároveň aj brejkbol pre Jozefa Kovalíka!

40-40
    A napokon aj tú druhú hrozbu Jozef odvracia, takže v tejto výmene sa bude ešte pokračovať, pretože sme na zhode 40:40!

1:0
    Hneď ten prvý aj dokázal využiť, takže ide na úvod tretieho setu do vedenia 1:0!

1:6
    Avšak druhý setbol už Laaksonen využil a vyhral tak druhý set jednoznačným pomerom 6:1! Jozefovi tak druhý set vôbec nevyšiel, nedarilo sa mu v jeho úderoch, Laaksonen mal po celý čas jednoznačne navrch. Takže nás teraz čaká tretí set, v ktorom sa o všetkom rozhodne.

15-40
    Jozef poslal loptičku len za čiaru, takže Laaksonen má k dispozícii dva setboly!

1:5
    Napokon Jozef gembol využíva a získava tak prvý gem v druhom sete a znižuje na 1:5! Hrozbu kanára tak náš tenista odvrátil, Laaksonen však ide podávať na víťazstvo v druhom sete.

40-40
    Ten však Laaksonen odvracia a sme tak na zhode 40:40! V tejto výmene sa tak ide ešte pokračovať.

0:5
    Čistou hrou napokon potvrdil Laaksonen získané podanie a ide tak do vedenia 5:0! Tento set Jozefovi vôbec nevychádza, trápi sa a navyše mu hrozí aj kanár. Teraz pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

0:4
    Avšak napokon platilo pre Laaksonena do tretice všetko dobré a tak po využitý brejkbolu ide do vedenia 4:0! Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme asi aj tretí set.

0-40
    No a razom sú z toho po úspešnom údere tri brejkboly pre Laaksonena!

0:3
    Aj sa tak stáva, čistou hrou potvrdil Laaksonen brejk a tak ide do vedenia 3:0! Jozef tak začína mať menšie problémy hneď na úvod druhého setu.

0:2
    Po úspešnom údere po čiare napokon Laaksonen brejkbol využíva, takže berie nášmu tenistovi podanie! Dostáva sa tak do vedenia v druhom sete 2:0!

30-40
    Hneď v úvode druhého setu tu máme zaujímavú situáciu, Laaksonen získava brejkbol!

0:1
    Ktorý sa mu podarilo po úspešnom bekhende aj využiť, takže sa dostáva na úvod druhého setu do vedenia 1:0!

6:3
    Na ten druhý však už nestačil a tak Jozef Kovalík vyhráva prvý set pomerom 6:3! Sledovali sme od úvodu vyrovnaný priebeh hry, avšak neskôr prebral iniciatívu hry Jozef a dokázal tak dotiahnuť prvý set do víťazného konca. Uvidíme, čo nám obaja tenisti napokon ponúknu v druhom sete.

40-15
    Laaksonen poslal loptičku len do siete, takže sú tu dva setboly pre nášho tenistu!

5:3
    Laaksonen to napokon presným úderom využíva a tak znižuje na 5:3! Jozef Kovalík však teraz pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-40
    Ten sa však presným úderom z forhendu podarilo Laaksonenovi odvrátiť, takže sme na zhode 40:40!

40-30
    No a napokon je z toho setbol pre nášho tenistu!

5:2
    Chybným úderom zakončil Laaksonen túto výmenu a tak Jozef po potvrdení brejku ide do vedenia 5:2! Takže Henri Laaksonen ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

A-40
    Výhoda a tak aj gembol pre nášho tenistu!

40-40
    Ten sa však úspešným úderom podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, takže v tomto geme sa bude ešte pokračovať, sme na zhode 40:40!

30-40
    Nuž a napokon je tu brejkbol pre Laaksonena!

4:2
    Skvelým forhendom dokázal Jozef brejkbol využiť a tak berie svojmu dnešnému súperovi podania! Dostáva sa tak do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30
    Jozef Kovalík po kvalitnom údere získava brejkbol!

3:2
    Vďaka chybe svojho súpera je gembol využitý a tak ide Jozef Kovalík do vedenia 3:2!

2:2
    Ktorý dokázal aj využiť takže je vyrovnané 2:2! Obaja tenisti si tak zatiaľ držia svoje podania.

2:1
    Hneď ten prvý po chybe svojho dnešného súpera aj využíva, takže sa dostáva do vedenia 2:1!

1:1
    Ten napokon Laaksonen využíva tak vyrovnáva na 1:1! Obaja tenisti si tak v úvode zápasu podržali svoje podania.

1:0
    Gembol napokon dokázal Jozef využiť a tak ide náš tenista v úvode zápasu do vedenia 1:0! Podávať teraz prvý krát v zápase pôjde Henri Laaksonen.