Karabach – Plzeň 1:1 (kon.) | APOEL – Rosenborg 3:0 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.)
CZ Bělehrad – Ludogorec 2:4 (po pr.) | Dundalk – BATE 3:0 (kon.)
Dundalk FC
3:0 (1:0)
BATE Borisov
Úterý 02.08.2016, 21:00 • Tallaght Stadium (Dublin) [Kapacita: 8 600] • Liga mistrů (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního odvetného zápasu 3. předkola Ligy Mistrů mezi Dundalk FC a BATE Borisov.

Dundalk FC

Dundalk FC je klub z Irska, který se do 3. předkola letošní Ligy Mistrů dostal z prvního místa tamní Premier Divison a následně přes 2. předkolo, ve kterém se utkal s islandským Hafnarfjörðurem. V prvním utkání na domácí půdě zápas skončil remízou 1:1, poté Dundalk na půdě Hafnarfjörðuru uhrál další remízu, a to 2:2. Tímto výsledkem si tak zajistil postup do 3. předkola. Dundalk však dnes bude odvracet prohru 1:0 na půdě soupeře. Jestli se mu to podaří, to se dozvíme až po skončení dnešního utkání.

Posledních 5 zápasů

BATE – Dundalk 1:0 (LM)
    Hafnarfjörður – Dundalk 2:2 (LM)
    Dundalk – Hafnarfjörður 1:1 (LM)
    Dundalk – Longford 4:3
    Derry City – Dundalk 0:5

BATE Borisov je úspěšný klub z Běloruska, který se do 3. předkola letošní Ligy Mistrů dostal z prvního místa tamní 1. ligy a následně přes 2. předkolo, ve kterém se utkal s finským SJK. První zápas na domácí půdě dokázal BATE zvítězit 2:0 a následně odveta na půdě soupeře skončila remízou 2:2. Borisov do dnešního zápasu nastupuje s menší výhodou, a tou je to, že první utkání na domácí půdě dokázal zvítězit 1:0.

BATE – Brest 2:0
    SJK – BATE 2:2 (LM)
    BATE – SJK 2:0 (LM)
    Isloch Minsk – BATE 1:3

První zápas

V prvním utkání byl BATE Borisov jasně lepším týmem, ale svých mnoho šancí nedokázal proměnit a zvítězil tak pouze 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 70. minutě Gordejčuk. Dundalk si v tomto utkání vystřelil na branku pouze jednou a dnes tak bude muset svou hru směrem dopředu určitě zlepšit, pokud chce ještě pomýšlet na postup. Dundalk dnes musí vyhrát alespoň 1:0, aby utkání poslal do prodloužení. Uvidíme tedy, jak nakonec dnešní zápas dopadne a kdo z těchto dvou týmů nakonec postoupí do 4. předkola.
    BATE Borisov při příletu do Dublinu.

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Barrett, Boyle, Massey – Shields – Mountney, Finn, O'Donnell (C), Horgan – McMillan
    Náhradníci: Sava – Benson, Grimes, Kilduff, McEleney, Poynton

BATE Borisov: Veremenko – Žavnerčik, Dubra, Poljakov, Pikk – Karnickij, Kendyš – Rios, Ivanič, Stasevič – Rodionov (C)
    Náhradníci: Soroko – Gajdučik, Gordejčuk, Hleb, Signevič, Volodjko, Jablonskij

Rozhodčí: Kehlet – Larsen, Sørensen – Maae.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v černých dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

1

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

2
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.

3
    Rodionov se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

4
    Horgan se sice po levé straně hřiště dostal s míčem přes Karnickijho, následně však těsně před hranicí vápna narazil na Žavnerčika a ten už ho dále nepustil.

5
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

6
    Rios poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, ve vápně se však míč dostal pouze k Barrettovi a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

7
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.

8
    Ivanič dostal skvělou přihrávku do vápna od Staseviče, následně poslal míč na hranici malého vápna, kde se nacházel Rodionov, ten však následně střelou z první trefil pouze jednoho z obránců, který padl do jeho střely.
    8.

9
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a k míči se tak dostávají opět hosté.

10
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

11
    Rios poslal do vápna centr z pravé strany, ve vápně se dostal k míči Stasevič, ten si ho však špatně zpracoval a následně se tak ke střele už nedostal.

12
    Rodionov se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.

13
    Domácí zazmatkovali poblíž hranice vlastního vápna a míč tak musel poslat dlouhým odkopem daleko od své branky Gannon.

14
    Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.

15
    Hosté budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na levé straně hřiště Stasevič.

15
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Kendyše, ten ho však následně nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

16
    Rios napřáhl ke střele zhruba z třiadvaceti metrů, jeho pokus mířený k pravé tyči však skončil těsně vedle!
    16.

17
    Domácí si špatně přihráli na polovině soupeře a o míč tak znovu přišli.

18
    Hosté budou zahrávat další rohový kop.

18
    Tentokrát se míč od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů a ten ho následně poslal mimo vápno, tam se ještě k míči dostal Rios, jeho následný střelecký pokus z první však skončil vysoko nad brankou.

19
    Rios se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

20
    Hosté momentálně v klidu kombinují s míčem na vlastní polovině.

21
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

22
    Horgan se dostal k míči poblíž hranice vápna soupeře, následně dokázal obejít jednoho z protihráčů, poté však narazil na Poljakova a ten mu míč už dokázal sebrat.

23
    Rodionov dostal příliš nepřesnou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze u jednoho z obránců.

24

25
    Pikk se na levé straně hřiště dostal s míčem už do zámezí, a jeho následný centr tak přišel vniveč.

26
    Dubra poslal nepřesnou přihrávku směrem dopředu na jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze u obránce Boyleho.

28
    Na hřišti se toho momentálně příliš moc neděje, hra se pohybuje převážně ve středu hřiště.

29
    Domácí se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.

30
    Celkem riskantní přihrávka ke svému brankáři nakonec domácím vyšla a Rogers nakonec u míče byl dříve než Ivanič.

32
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází kvůli zdravotním problémům Ronan Finn a místo něj nastupuje Patrick McEleney.

33
    Mountney se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, jeho následný střelecký pokus k bližší tyči nakonec dokázal Veremko vyrazit do zámezí.

33
    Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

34
    O'Donnell utrpěl při střetu ve vápně soupeře nějaké zranění a momentálně je tak ošetřován na hrací ploše.

36
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

37
    Ivanič poslal do vápna nepřesný přízemní centr z levé strany a míč se tak dostal pouze k Boylemu, který ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

38
    Zápas je zatím velmi vyrovnaný, na každé straně jsme viděli jednu nebezpečnou šanci, ale ani jedna nebyla proměněna a stav utkání je tak stále 0:0.

40
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.

41
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

41
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z domácích hráčů a ten ho následně neměl problém poslat mimo vápno.

42
    Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách.

43
    Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil pouze u jednoho z protihráčů.

44
    Dundalk právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Horgan poslal do vápna centr z levé strany, ve vápně se nejvýše vyšplhal do vzduchu DAVID MCMILLAN a ten už neměl problém poslat míč k levé tyči! Veremko byl bez šance!
    44. MCMILLAN - 1:0

45
    Už nám běží poslední minutka prvního poločasu, rozhodčí ho tak za malou chvíli ukončí.

45+1
    Tak ještě ne, rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

45+2
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale první poločas se už snaží pouze dohrát.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, domácí se však dostali v samém závěru prvního poločasu do vedení zásluhou McMillana. Hosté se v první půli dostali do jediné větší šance, tu však nedokázal Rios proměnit. Stav utkání je tak po prvním poločase 1:0. Pokud by zápas skončil tímto výsledkem, tak by se prodlužovalo. Uvidíme tedy jak nakonec zápas dopadne.

Držení míče: 53% – 47%
    Střely celkem: 2 – 5
    Střely na branku: 2 – 0

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvilku začne.

46

46
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Aleksandr Karnickij a místo něj nastupuje Aljaksandr Hleb.

47
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

48
    Žavnerčik poslal do vápna příliš dlouhý centr z pravé strany a míč se tak dostal pouze na opačné straně hřiště k Gannonovi.

49
    Rodionov se dostal k míči poblíž hranice vápna soupeře, následně se ho snažil přiťuknout do vápna rozeběhnutému Ivaničovi, tomu však dokázal zabránit jeden z vracejících se protihráčů, a tak z této akce nic nebude.

50
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

51
    Rodionov se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, to se mu však nepodařilo přes dotírajícího Masseye.

52
    Stasevič vyslal na branku střelu z hranice vápna, jeho pokus však skončil vysoko nad.

53
    Rios dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po pravé straně hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.

54
    Kendyš se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

55
    Rios se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířený k pravé tyči však skončil jen těsně vedle.

56
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na vlastní polovině a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.

57
    Následně si však špatně přihráli na polovině soupeře i domácí a míč tak získávají opět hosté.

58
    Stasevič zkusil ohrozit branku soupeře z velké dálky, střela sem u však vůbec nepovedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.

59
    Domácí vedou už o dvě branky! McEleney poslal do vápna příliš dlouhý centr z pravé strany, na zadní tyči se však dostal k míči Massey a ten následně našel stříleným centrem na hranici malého vápna opět DAVIDA MCMILLANA a ten se dnes už podruhé nemýlil.
    59. MCMILLAN - 2:0

61
    Hostům však stále stačí k postupu pouze kdyby vstřelili alespoň jednu branku.

62
    Stasevič se dostal k zakončení hlavou na hranici vápna soupeře, k brance však stál zády, a jeho pokus tak nenadělal Rogersovi větší potíže.

63
    Hleb si krásně narazil míč s Ivaničem poblíž hranice vápna soupeře, následně však o něj celkem zbytečně přišel ještě před vápnem.

64
    Rodionov se snažil dostat s míčem středem hřiště až do vápna, to se mu však nepodařilo, neboť mu vystavil ještě před vápnem stopku Shields.

65
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Artur Pikk a místo něj nastupuje Michajl Gordejčuk.

66
    Dubra se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.

67

67
    Hleb se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířený k levé tyči však skončil zhruba metr vedle.

69
    Hostům se momentálně nedaří kombinace na polovině soupeře a o míč tam tak často přicházejí úplně zbytečně.

70
    Domácí momentálně brání prakticky ve všech lidech a snaží se svého soupeře nepouštět do větších šancí.

71
    McEleney se dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však příliš nesedla a míč tak skončil zhruba metr a půl nad brankou.

72
    Hosté potřebují vstřelit alespoň jednu branku k postupu, tak uvidíme zda se jim to ještě podaří do konce utkání.

73
    Rodionov si udělal místo ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus mířený k přední tyči si však Rogers pohlídal a míč v pohodě chytil.

74
    Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

75
    Zajímavou střelu na branku vyslal poblíž hranice vápna Gordejčuk, jeho pokus však mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Rogers.

76
    V Dublinu se nám teď rozpršelo a trávník tak bude celkem podmáčen.

76
    McEleney měl na kopačce třetí branku svého týmu, jeho střelu z hranice pokutového puntíku však dokázal ještě v malém vápně zablokovat jeden z obránců.

77
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře, ale stále neví kudy bude vést cesta směrem k brance soupeře.

78
    Míč se po nepřesné přihrávce Hleba poblíž hranice vápna soupeře dostal pouze k Rogersovi, který příliš nepospíchá z rozehrávkou.

78
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází střelec obou dnešních branek David McMillan a místo něj nastupuje Robbie Benson.

79
    Hosté opět chybovali na polovině soupeře a o míč tak přišli.

80
    Mountney vyslal na branku jedovatou střelu zhruba z pětadvaceti metrů, míč se ještě ve vzduchu točil nepříjemně pod břevno, Veremko však nakonec míč dokázal s problémy vyrazit mimo vápno.
    80.

81
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Maksim Žavnerčik a místo něj nastupuje Nikolaj Signevič.

83
    Hosté mají už prakticky pouze cca 9 minut na vstřelení branky. No každopádně to budou mít velice obtížné.

84
    Domácí fanoušci ve stoje už slaví postup svého týmu do 4. předkola Ligy Mistrů, do konce zápasu je však ještě celkem dost času.

85
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

85
    Míč však od rohového praporku dokázal vyboxovat mimo vápno Veremko.

86
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště a u míče jsou domácí.

87
    Stasevič poslal do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.

89
    Bude se poprvé v dnešním utkání žlutit. Žlutou kartu vyfasoval za svůj nešetrný zákrok na hranici vápna soupeře Vitalij Rodionov a následně uviděl od rozhodčího žlutou kartu také Paddy Barrett, který se do Rodionova ihned po faulu pustil.

90
    Ještě uvidíme jednu žlutou kartu, a to pro Igora Staseviče, který jí vyfasoval za nějaké zbytečné řeči směrem k rozhodčímu.

90
    Domácí definitivně potvrzují svůj postup do 4. předkola letošní Ligy Mistrů! ROBBIE BENSON využil chyby jednoho z protihráčů na vlastní polovině hřiště a následně se tak řítil s míčem sám proti Veremkovi, ten sice proti němu dobře vyběhl, jeho následnou střelu k pravé tyči však nedokázal zneškodnit a domácí tak vedou 3:0!
    90. BENSON - 3:0

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty!

90+2
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

90+3
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Daryl Horgan a místo něj nastupuje Ciaran Kilduff.

90+3
    Stasevič to zkusil přímo na branku, tu však neohrozil, neboť trefil pouze před sebou stojící zeď protihráčů.

90+4
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka nastavení a rozhodčí tak zápas za malou chvíli ukončí.

90+5

Dnešní utkání je za námi. Domácí ve druhém poločase byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak nakonec po výhře 3:0 postoupili do 4. předkola letošní Ligy Mistrů. Hosté v dnešním zápase prakticky nic nepředvedli a zaslouženě tak prohráli. O branky se dnes postarali 2x McMillan a v poslední minutě dnešního zápasu také střídající Benson. Domácí si tak jak už jsem zmiňoval výše zajistili postup do 4. předkola letošní Ligy Mistrů. Celkové skóre po obou zápasech je 3:1.

Střely celkem: 10 – 11
    Střely na branku: 6 – 2

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:58:10)