Č. Budějovice – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Mělník 3:2 (kon.)
3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
BK Mladá Boleslav
Středa 10.08.2016, 16:30 • Budvar aréna • Přípravné zápasy staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítejte u přípravného utkání staršího dorostu, kdy domácí HC Motor České Budějovice přivítá v Budvar aréně tým BK Mladá Boleslav.

Domácí tým má za sebou celkem tři zápasy, z toho dva s Pískem, kdy nejdříve u nich vyhrál 6:4 a následně získal výhru i doma.

Pro hosty je toto již čtvrté přípravné utkání, za sebou už mají dvojzápas s Libercem, který skončil výhrou na obou stranách a zápas s Chomutovem, který skončil porážkou až po samostatných nájezdech.

00:01

00:31
    Mladá Boleslav si připisuje první střelu utkání, její soupisku přineseme po první třetině.

02:32
    Hra se zatím stěhuje po celém hřišti, střely ale nevidíme. Většinou totiž hra skončí v rohu kluziště.

03:45
    Lukáš Matys (CEM) – 2 minuty – nedovolené bránění 4/5

04:42
    Domácí aktivně forčekují a příliš nepouští Boleslav do své třetiny.

05:28
    Jiří Egert zachytil přihrávku Boleslavské obrany a málem z toho byl gól.

05:45

06:36
    Hosté se teď usadili hluboko v útočné třetině, obrana Budějovic zatím hru zvládala a vyhodila alespoň na icing.

07:36
    Útok Motoru teď pro změnu prověřil pozornost Marka.

07:42
    Střela Tomana z blízkosti boleslavské branky srazil obránce za branku.

08:28
    Dominik Kaisler si najel do dobré pozice, prudkou přihrávku ale nezachytil.

09:44
    Nahození Doktora se snažil ještě tečovat jeden z jeho spoluhráčů, puk ale netrefil.

10:40
    Gólman Marek teď musel vyjet daleko z branky, aby zastavil nebezpečný puk

10:58
    Domácí teď projevili férového ducha, hlavní sudí odpískal trest pro Boleslav, jeden z domácích mu ale přijel říct, že to faul nebyl.

12:39
    Robin Rákosník (CEM) – 2 minuty – napadení 4/5

13:11
    Hra v oslabení očividně domácím nevadí, už podruhé se perou o puk za brankou Marka.

14:39

15:29
    Pokus Silného končí v Markovo lapačce.

16:15
    Boleslav si teď vypracovala krásný nájezd do útočné třetiny končící střelou Šípa. Tu ale Svoboda zastavil.

16:58
    Puk utíkající směrem k brance hostí nakonec zastavil až gólman.

17:53
    Matěj Toman měl nadějnou šanci, puk se ale od betonu Marka odrazil mimo.

18:19
    Na druhé straně Svoboda musel opět zalehnout, aby puk zastavil.

18:35
    Martin Kašper nabral rychlost a vyřítil se na Marka, jeho blafák mu ale gólman přečetl.

19:25
    Oscar Flynn se snažil nenápadně obtočit kolem Svobodovo branky, gólman si ho ale všiml.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut hry, při kterých jsme sice gól neviděli, hra je ale divácky atraktivní a šancí málo není.

Další třetina začne přibližně v 17:10.

Se sirénou ohlašující třetinu padl ještě jeden trest
    Peter Novák (MLB) – 2 minuty – napadení 5/4

20:01

20:20
    Domácí se dostali do úniku v přečíslení dva na jednoho, gólman Marek ale situaci zvládl na výbornou.

21:05
    Další z pokusů Tomana končí v Markovo lapačce.

22:00

22:39
    Těsně před brankou domácích teď vznikl zmatek, obrané se nakonec ale puk podařilo dostat z nebezpečné zóny.

23:35
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A máme tu první gól zápasu! Už akce před tím byla pro Boleslav nebezpečná, kdy Silný nezachytil přihrávku těsně před Markem, svojí chybu ale napravil a přihrál ONDŘEJI VACULÍKOVI, který našel skulinu nad Markovo rukou. Asistence: Silný.

25:02
    Boleslav se nakrátko usadila v pásmu a dokonce i vystřelila, střela z modré šla ale mimo.

25:17
    Gól Budějovice nakopl a nyní napadají víc a víc Markovo branku. Často tím ale způsobí ofsajd.

25:55
    Vojtěch Doktor z modré trefil jen Markovo beton.

26:54
    Hosté se opět dostávají ke střelám, Svoboda s nimi ale zatím problém neměl.

27:48
    Vojtěch Tržil se dostal těsně před boleslavskou brankou k puku, střela ale letěla nad.

28:35
    Střelu Budějovic od modré někdo tečoval do ochranné sítě.

29:37
    Teď už ale i Svoboda musel zakleknout a schovat puk do klína.

29:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tuhle střelu už ale nepokryl a naštvaně odchází za vyrovnaného stavu střídat! Kapitán Křížek totiž nabil VÁCLAVU IMLAUFOVI a ten už Svobodu prostřelil. Asistence: Křížek

32:30
    Hra se teď usadila převážně na polovině hostí, ti se ale občas dostanou do brejku.

33:27
    Silný z prostoru nad kruhy vyzkoušel pozornost Marka, jeho lapačka ale byla v pozoru.

33:55
    Backhandový pokus Silného letěl nad břevno boleslavské svatyně.

34:37
    Martin Nepokoj (MLB) – 2+10 krosček a nesportovní chování 5/4

34:56
    A Motor nabídnutou přesilovku využil! Lukáš Matys našel před brankou MATĚJE TOMANA, který krásnou střelou rozvlnil síťku Markovo branky. Asistence: Matys.

35:56
    Teď při Markovi stáli všichni svatí! Jeden z domácích hráčů vystřelil puk proti kterému sice Marek nastavil lapačku, kotouč se ale odrazil od jejího okraje zpět před branku a gólman musel hasit nebezpečnou dorážku.

37:07
    A opět měl hostující gólman kliku! Budějovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho a jeden z útočníků se snažil Marka překonal z backhandové kličky, v osudném momentu mu ale ujel puk.

38:20
    A podobnou akci zkusil před Svobodou Oscar Flynn, obrana mu ale nedala příliš manévrovacího prostoru.

39:44
    Střelu Patrika Školy z modré vyráží Marek do ochranné sítě.

40:00

Druhá třetina už góly přinesla a s nimi i vedení domácího celku po gólech Vaculíka a Tomana.

Další třetina začne přibližně v 17:56.

40:01

40:21
    Hosté opět vyrovnávají! Domácím se nepovedla rozehrávka, kterou zachytil Veverka, předal Foersterovi a ten jí předal OSCARU FLYNNOVI, který Ovsjannika prostřelil mezi betony. Asistence: Foerster, Veverka.

42:03
    Michal Silný teď dvakrát z modré nastřelil pouze obranu Boleslavi.

43:38
    Před brankou Ovsjannika opět vznikl zmatek, kterého málem využil Šíp, puk ale mířený růžek branky netrefil

44:44
    Dnes již několikátý pokus Matěje Tomana opět končí v Markovo lapačce.

46:01
    Vojtěch Veverka (MLB) – 2 minuty – faul loktem 5/4

46:50
    Domácí využívají další přesilovku! MATĚJ TOMAN z ostrého úhlu nejprve napálil pouze gólmana Marka, Lukáš Matys mu ale puk dokázal vrátit těsně před tím, než ho gólman stačil ukrýt pod lapačkou a střelec druhého gólu tak backhandem do víka přidal i třetí. Asistence: Matys.

48:35
    Další pokus Motoru z modré se jen odrazil od Markovo betonů.

51:07
    Boleslav se dostala k dalšímu slibnému pokusu, Ovsjannikov ale puk nepustil dál než na svojí hruď.

51:57
    Uvidíme trestné střílení! Boleslavský útočník Petr Foerster byl v úniku zfaulován.

51:57
    A PETER FOERSTER se nemýlí! Rozpohyboval si Ovsjannika a následně ho backhandem překonal.

52:30
    Domácí byli kousek od toho opět si urval vedení, když na branku Marka přilétlo během několika vteřin přibližně deset střel. Gólman za pomocí obrany ale vše zvládl.

52:58
    Na druhé straně měla slibnou šanci i Boleslav, když Ovsjannikovi vypadl puk z náručí před dorážející útok a gólman musel rybičkou po něm skočit.

53:52
    Oddechový čas pro hosty.

53:52
    Lukáš Hromada (CEM) – 2 minuty – faul kolenem 4/5

54:20
    V další dobré šanci se ocitli hosté, když Ovsjannikov vyrazil puk zpět před ní.

54:40
    A hosté také využívají přesilovku a poprvé se dostávají do vedení! Sám kapitán ZDENĚK KŘÍŽEK si urval pro sebe puk a našel skulinu, kterou Ovsjannikov nedokázal pokrýt. Bez asistence.

55:55
    Střelu Matyse ztečovala jedna z boleslavských hokejek mimo dráhu branky.

57:18
    Motor se snaží srovnat stav, k puku ho ale bruslaři moc nepouští.

58:35
    Chybu obrany Motoru teď musel Ovsjanikov hasit několika zásahy.

59:10
    Motor to zkouší s prázdnou brankou!

Hosté nakonec otočili skóre a vítězí! My nyní uvidíme ještě prodloužení.

Tomáš Homola se dostal do úniku před samotným gólmanem, klička mu ale nepomohla.

MATĚJ TOMAN střílí z podobného úniku gól!

Boleslav si také v "exhibičním" prodloužení připisuje gól zásluhou DOMINIKA HRACHOVCE.

Pokus Jiřího Egerta letěl nad.

V závěru prodloužení Boleslav přidává další gól zásluhou PATRIKA ŠÍPA po asistence Oscara Flynna.

Motor ještě koriguje stav, když Marka prostřelil LUKÁŠ MATYS po asistenci Vojtěcha Tržila.

Prodloužení nakonec vyhrává také Boleslav a my uvidíme ještě pět nájezdů na každé straně.

První jel Lukáš Matys a nedal.

Vojtěch Veverka hledal skulinu mezi betony, ale nenašel.

Matěj Toman vstřelil gól.

Petr Foerster málem také zaznamenal gól.

Ondřej Vaculík vyšel naprázdno.

To Oscar Flynn srovnává na 1:1!

Michal Silný trefuje!

Patrik Šíp končí na betonech Ovsjannika.

Radek Rolinek Marka nepřekvapil.

Rozhodující nájezd a vítězství Boleslavi i v samostatných nájezdech nakonec zajišťuje sám kapitán ZDENĚK KŘÍŽEK!.

To je tedy z Budvar arény vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (18:43:17)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 24. Vaculík (Silný), 35. Toman (Matys), 47. Toman (Matys) – 30. Imlauf (Křížek), 41. Flynn (Foerster, Veverka), 52. Foerster (TS), 55. Křížek

HC Motor České Budějovice: Svoboda D. (Ovsjannikov) – Dudáček, Dosek, Hromada, Rákosník, Šafář, Škola, Doktor, Miročnikov, Rolínek, Kaisler, Matys, Egert, Krcho, Silný, Toman, Řezáč, Hakl, Tržil, Kašper, Vaculík, Svoboda O.
    BK Mladá Boleslav: Marek (Haas) – Imlauf, Nepokoj, Beneš, Dlabola, Furmánek, Homola, Novák, Flynn, Foerster, Veverka, Šíp, Šípek, Jindra, Křížek (C), Hrachovec, Dobša