Sprint - čtvrtfinále (ženy) (kon.) | Keirin - první kolo a opravy (muži) (kon.)
Omnium - časovka na 500 m (ženy) Vítěz: A. Edmonsonová (AUS) (kon.) | Sprint - 5. - 8. místo (ženy) Vítěz: T. Čung (CHN) (kon.)
Sprint - semifinále (ženy) (kon.) | Omnium - flying lap (ženy) Vítěz: L.Trottová (GBR) (kon.)
Keirin - druhé kolo (muži) (kon.) | Omnium - bodovací závod na 25 km (ženy) Vítěz: L. Trottová (GBR) (kon.)
Sprint - finále (ženy) Vítěz: K. Vogelová (GER) (kon.) | Keirin - o umístění a finále (muži) Vítěz: J. Kenny (GBR) (kon.)
Keirin - o umístění a finále (muži)

Vítěz: J. Kenny (GBR)

Úterý 16.08.2016, 23:25Olympijské hry - Dráhová cyklistika
Sledujte:

Dramatické finále, které se muselo dvakrát opakovat kvůli předčasným startům, přičemž hříšníci nakonec nebyli diskvalifikováni, ovládl Brit Jason Kenny, který vybojoval svou šestou zlatou olympijskou medaili. Naopak velký favorit Joachim Eilers skončil až čtvrtý. Z mé strany je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (00:07:56)

12. Christos Volikalis (GRE)

Favorit Eilers byl předjet Kennym, Buchlim a Awangem, kteří si rozdělili olympijské kovy. Jason Kenny vyrovnává bilanci Chrise Hoye a Awang vybojoval první medaili pro malajskou cyklistiku v historii OH.

Eilers je bez medaile! Jason Kenny vítězí v Keirinu!

Eilers přespurtoval Zielinskiho, ale z vnější dráhy na něho doráží Kenny!

Výborně jede Zielinski!

Drahaři se již srocují, derna odstupuje a Eilers jde do čela!

Poslední kolo a půl.

Za dernou (motocyklem) se první zařadil Awang, druhý Zapata a třetí Kenny.

Třetí start závodu.

A znovu bez diskvalifikace!

Rozhodčí debatují. Na jednu stranu tento ulitý start byl evidentní. Na druhou stranu, v předcházejícím případě mohli být diskvalifikováni Kenny i Awang. Ale ještě je otázkou, jestli Eilers předjel zadní kolo motocyklu a to možná rozhodčí zkoumají.

A tentokrát je to zcela jasné, Němec Joachim Eilers si nedal pozor a začal příliš rychle vyjíždět před odstoupením motocyklu.

A znovu je závod přerušen!

Poslední kolo a motocykl odstoupí.

Na první místo se propracoval Zapata, druhý Awang, třetí Kenny.

Finále znovu odstartovalo.

Video se zkoumalo téměř deset minut a nevyřešilo nic. Finále se bude opakovat se všemi jezdci.

Rozhodčí si dávají na čas, bylo to skutečně velmi těsné. Ale vypadá to na Kennyho.