Celodenní liveblog (kon.) | Celodenní liveblog (kon.)
Celodenní liveblog

Středa 17.08.2016, 13:30Olympijské hry - Badminton
Sledujte:

Pro dnešek je to z badmintonového dění vše. Zítra se na kurtu v Riu odehrají semifinále ženské dvouhry, finále i zápas o bronz ženské čtyřhry a zápas o bronz mužské čtyřhry.
    Přeji vám příjemný zbytek dne. (19:02:20)

Zlato získává pár Tontowi Ahmad a Liliyana Natsir z Indonesie!

Druhý set vyhrávají poměrem 21:12 a svým soupeřům moc šancí na vyrovnání nedali, to spíše oni přidali svými chybami pár bodů pro nyní už olympijské šampiony.

Tontowi Ahmad, Liliyana Natsir (INA) – Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (MAS)

Diváci byli svědky velmi rychlých a atraktivních výměn. Především tedy v druhé polovině prvního setu, jelikož zápas začínal poněkud opatrněji s více chybami. Zápasu agresivnější tempo jen prospělo a první sadu vyhrává dvojice Tontowi Ahmad, Liliyana Natsir poměrem 21:14.

Finále Tontowi Ahmad, Liliyana Natsir (INA) – Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (MAS) právě začíná, to vše za mohutného skandování "Indonesia!"

Ale nyní už se na kurt chystají páry smíšené čtyřhry, aby se spolu utkali o nejcennější kov z olympijských her.

Dvouhra – muži (semifinále)

19.8., 13:30 Chong Wei Lee (MAS) – Dan Lin (CHN)
    19.8., 14:20 Viktor Axelsen (DEN) – Long Chen (CHN)

Čtvrtfinále mužského turnaje je u konce a my známe semifinálové soupeře.

Rajiv Ouseph (GBR) – Viktor Axelsen (DEN)

Agresivita se Dánovi na začátku setu nevyplatila, i když tento styl hry ocenili hlavně jeho fanoušci. Později přešel k promyšlenější, chytřejší taktice. Brit si nechal svými chybami Dána odskočit a to se mi stalo osudným. Axelsen vyhrává 21:12, 21:16.

Dánský závodník neměl s Ousephem žádné problémy a v prvním setu zvítězil 21:12. Uvidíme, zda se Britovi podaří napodobit průběh předchozích zápasů, které měly v první sérii také jednoznačného vítěze, ale kde protivník zabojoval a dokázal uhájit druhý set pro sebe.

Zápas právě začal. Zástupce Velké Británie má v hledišti silnou podporu fanoušků.

Následuje čistě evropské čtvrtfinále Rajiv Ouseph (GBR) – Viktor Axelsen (DEN).

Wan Ho Son (KOR) – Long Chen (CHN)

Číňanovi se povedl vstup do setu a hned v úvodu si získal vysoký náskok. Korejec se snažil bojovat a stáhl vedení soupeře. Poté se však Long Chen odtrhl definitivně a v zápase vítězí 21:11, 18:21, 21:11.

Vyrovnaný druhý set se nesl v příjemném duchu, žádné agresivní tahy. Hodně bodů přiskákalo na konta hráčů po outech nebo neuváženém odpálení míčku. Výsledkem druhé sady je fakt, že Wan Ho Son poměrem 21:18 vyrovnává stav utkání. I tady uvidíme třetí rozhodující set.

I první set tohoto zápasu ovládl favorit. Long Chen, poslední medailista z Londýna, který se dnes představuje, zvítězil jasně 21:11.

Zápas Wan Ho Son (KOR) – Long Chen (CHN) právě začal.

Další dvojice soupeřů se již připravuje.

Dan Lin (CHN) – Srikanth Kidambi (IND)

Ve velmi vyrovnaném třetím setu nakonec vítězí Dan Lin! Nechybělo mnoho a Ind dotáhl tento zápas k senzaci a vyřadil největšího favorita. Dan Lin vítězí 21:6, 11:21, 21:18.

Druhý set zápasu byl v podání reprezentanta Indie. Možná překvapivě se ujal otěží již na začátku setu, když opět získal první bod, nadále se však čínskému reprezentantovi nedařilo dostat do hry. Kidambi tedy získává druhý set v poměru 21:11, zápas je otevřený a šanci na výhru mají oba čtvrtfinalisté.