APOEL – Kodaň 1:1 (kon.) | Rostov – Ajax 4:1 (kon.) | Manchester City – FCSB 1:0 (kon.)
Salzburg – Dinamo Záhřeb 1:2 (po pr.) | Mönchengladbach – Young Boys 6:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
1:2 (1:0)
GNK Dinamo Záhřeb
Středa 24.08.2016, 20:45 • Red Bull Arena, Salzburg • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Z mé strany je to pro tento přenos vše, já vám tímto děkuji za pozornost a u dalšího sportovního utkání na shledanou! (23:29:38)

Utkání mezi Salzburgem a Dinamem Záhřeb je u konce! Domácí fotbalisté měli odvetný duel parádně rozehraný. Až do 86. minuty vedli a šli si hodně jednoznačně za postupem, poté ale přišla poměrně šťastná branka Juniora Fernandese a následovalo prodloužení. V prodloužení utekl domácí obraně Soudani a rázem bylo vymalováno. Salzburg potřeboval k postupu dva góly, které ale bohužel pro domácí tým nepřišly, a tak se z postupu do skupinové fáze Ligy mistrů raduje chorvatský Záhřeb.

Na nejdůležitější momenty odvetného zápasu se můžete zpětně podívat v našich animacích.

120+1

120+1
    Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg).

120
    Jedna minutka navíc! Poslední šedesát sekund odvetného utkání mezi Salzburgem a Záhřebem.

119
    Útočníci Záhřebu jsou i nyní poměrně vytažení vysoko, čímž hodně znepříjemňují rozehrávku domácímu týmu. Tohle už budou mít hráči Salzburgu velice těžké.

118
    Stefan Lainer se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky. Jeho pokus ale skončil pouze na tribuně za bránou Eduarda.

117
    Fotbalisté Salzburgu působí v posledních minutách zápasu už hodně odevzdaně. Ono, ztratit postup tři minuty před koncem zápasu asi není příliš příjemné na psychiku hráče.

116
    Přetažený centr Lainera končí opětovně jenom v rukavicích gólmana Eduarda. Ten znovu skáče s míčem na trávník a tahá čas co jen to rozhodčí dovolí.

115
    O minutu později už ale Fernandes běhá po trávníku jako laňka. Tohle nebylo od hostujícího hráče moc fair-play gesto.

114
    Junior Fernandes zůstává ležet na trávníku a signalizuje, že ho trápí křeče. V téhle fázi zápase se asi není čemu divit.

113
    Hlavičkový pokus Jonatana Soriana neměl dostatečnou razanci na překonání gólmana Eduarda. Ten si teď s míčem určitě nějakou dobu poleží na trávníku.

112
    Salzburg se opětovně usadil na polovině soupeře. Domácí už nyní musí všechno tlačit do brány, jinou možnost nemají!

111
    Nádherná individuální akce mladíka Anteho Ćoriće! Ten prošel s míček až do šestnáctky soupeře, tam naznačil centr, čímž si položil obránce. Poté přišla nahrávka do druhé vlny, jenže Marko Rog z bezprostřední blízkosti netrefuje bránu! Fotbalista Dinama Záhřeb schoval svou tvář v dlaních!

110
    Domácí fotbalisté ale dělají hodně zbytečné chyby. Stefan Lainer zbytečně odevzdal balón gólmanovi Eduardovi.

109
    Všichni hráči hostujícího Záhřebu jsou nyní stažení na vlastní polovině. S touhle taktikou by je to ještě v závěru mohlo mrzet.

108
    Nepřesná střela Domagoje Pavičiće skončila pouze v reklamních panelech vedle brány. Walke na nic nečeká a okamžitě rozehrává od své svatyně.

107
    Jeden člen lavičky Salzburgu byl vykázán rozhodčím na tribunu. Pravděpodobně tam byly nějaké zbytečné řeči na adresu hlavního sudího.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Máme za sebou pravděpodobně nejdůležitější pasáž dnešního odvetného zápasu. El Arabi Hilal Soudani dokázal v 96. minutě vstřelit druhou branku svého týmu a hodně tím přiblížil Záhřeb k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Salzburg totiž musí v druhé polovině prodloužení vstřelit minimálně dvě branky. Na pokutové kopy dnes jistojistě nedojde.

105
    První prodloužení skončilo.

104
    Takumi Minamino uklidňuje situaci na trávníku a dlouhou přihrávkou vrací hru zpátky na vlastní polovinu.

103
    Diadie Samassékou neudržel nervy na uzdě a oplatil Filipu Benkovićovi předchozí zákrok. Rozhodčí domácího hráče napomíná žlutým kartónkem.

102
    Filip Benković taktickým faulem zastavil rozvíjející protiútok domácího celku. S blížícím se koncem první poloviny prodloužení se hra hodně kouskuje.

101
    Salzburg musí dát do konce prodloužení minimálně dvě branky. Domácím hráčům se čas nesmírně rychle krátí.

100
    O rozehrávku rohu se postaral Valon Berisha. Jeho centr se ale nezapíše mezi ty povedené v dnešním zápase.

99
    Střela Valona Berishy byla sražena jedním z obránců za brankovou čáru. Salzburg bude zahrávat rohový kop.

98
    Domácí se přesunuli na polovinu chorvatského týmu. Do zakončení se ale ne a ne dostat.

97
    Fotbalisté Salzburgu jsou po druhé obdržené brance jako opaření. Na stadionu rázem zavládlo ticho a nikdo pořádně neví, co se vlastně stalo.
    96. El Arabi Hilal Soudani - 1:2

96
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Jedna dlouhá přihrávka za obranu a rázem domácí výběr prohrává. EL ARABI HILAL SOUDANI dokázal překonat gólmana Walkeho nadvakrát. Opětovně měli hosté v zakončení mírné štěstí, ale v konečném zúčtování se na to nikdo ptát nebude.

95
    Nacvičený signál se Salzburgu moc nepovedl. Centrovaný míč skončil pouze v rukavicích gólmana.

94
    Valon Berisha byl zastaven pomocí nedovoleného zákroku Leonarda Sigaliho. Domácí budou zahrávat standardní situaci ze vzdálenosti třiceti metrů.

93
    Tak tuhle přihrávku Jonatan Soriano nemohl za žádnou cenu stihnout. Míče se tak ujímá zkušený gólman Eduardo.

92
    Ante Ćorić se dopustil drobného faulu na polovině hřiště. Salzburg na nic nečeká a okamžitě rozehrává.

91
    Domácí fotbalisté se ujali rozehrávky úvodní poloviny prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Dinamu Záhřeb se povedlo v samém závěru utkání vyrovnat na 1:1, a jelikož úvodní utkání skončilo stejným výsledkem, tak jdeme do prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Utkání se už pravděpodobně jenom dohrává. Řekl bych, že zápas půjde jistojistě do prodloužení.

90+2
    Domagoj Pavičić nechtěl riskovat, a tak raději přihrává přes půlku hřiště dozadu na brankáře. Eduardo už moc nechce ani odkopávat, pouze si přihrává vzadu s obránci.

90+1
    Salzburg působí po vyrovnávající trefě těsně před koncem zápasu poměrně zaskočeně. Aby vyrovnávající branka ještě nehrála roli v prodloužení.

90
    Rozhodčí se nakonec rozhodl nastavit celkem čtyři minutky navíc.

90
    Salzburgu se ale rozehrávka rohu vůbec nepovedla. Balón skončil pouze na hlavě jednoho z obránců.

89
    Centr Valona Berishy byl sražen jedním z hostujících obránců na rohový kop. Že by jedna z posledních šancí domácího týmu?
    87. Junior FERNANDES - 1:1

87
    Tak pozor! Máme vyrovnáno a za takového výsledku jdeme do prodloužení! Centrovaný míč Stojanoviče propadl až k Schildenfeldovi, který pouze prodloužil balón k JUNIOROVI FERNANDESOVI. Ten i s trochou štěstí překonal domácího gólmana. Tak tohle čekal opravdu málokdo. Asistence: Gordon Schildenfeld.

86
    Hráči Salzburgu působí na trávníku hodně zkušeně. Bylo by velkým překvapením, kdyby se na výsledku ještě něco změnilo.

85
    Fotbalisté Dinama Záhřeb působí poněkud odevzdaně. Přihrávky, kombinace, střelba – to všechno dneska hostům nejde.

84
    Dinamo Záhřeb kombinuje s míčem na vlastní polovině. Hosté se nedokáží usadit na polovině domácího celku.

83
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Domagoj Antolić, přichází Gordon Schildenfeld.

82
    Fotbalisté Záhřebu dnes řeší situace velice špatně. Hostům chybí finální přihrávka, která by mohla změnit aktuální stav utkání.

81
    Stefan Lainer se snažil projít obranou Dinama individuálně, jenže zastavil ho hned první bránící hráč.

80
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby. Záhřeb se zatím nedokázal na delší dobu usadit na polovině soupeře.

79
    Aktuální statistika střel:
    FC Red Bull Salzburg – 18
    GNK Dinamo Záhřeb – 9

78
    Fantastický zákrok portugalského gólmana Eduarda! Ten teď vychytal samostatný únik Valona Berishy. Kdyby domácí fotbalista brejk využil, bylo by pravděpodobně po postupových nadějích hostů.

77
    Petar Stojanovič hodně zbytečně zajel do Lainera, který už dávno odehrál míč. V posledních minutách zápasu pracují všem hráčům nervy naplno.

76
    Takumi Minamino svou střelou hodně provětral rukavice gólmana Eduarda. Ten měl s jeho ranou poměrně velké problémy.

75
    Nepřesná přihrávka Diadie Samassékoua skončila pouze u gólmana hostujícího celku. S blížícím se koncem zápasu přibývá nepřesností a chyb.

73
    Valon Berisha se teď mírně zlobí na svého spoluhráče, který s přihrávkou váhal až příliš dlouho. Domácí fotbalista se pak dostal do ofsajdu.

72
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Jonas, přichází Domagoj Pavičić.

71
    El Arabi Hilal Soudani nedokázal zastavil dlouhou přihrávku na hrací ploše. Hráč se sice snažil ze všech sil, ale balón byl až příliš dlouhý.
    70. Obrovská příležitost Juniora Fernandese!

70
    Petar Stojanovič poslal do šestnáctky soupeře hodně dobrý centr! Míč našel zcela osamoceného Juniora Fernandese, který v tutové příležitosti selhal. Velkou pochvalu si ale zaslouží gólman Walke, který svým zákrokem teď podržel Salzburg. Hosté budou zahrávat rohový kop.

69
    Stefan Lainer nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl vysoký míč do zámezí. Záhřeb na nic nečeká a okamžitě vhazuje.

68
    Valon Berisha se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Ranou ale pozdravil jedině diváky v desáté řadě na tribuně.

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Takumi Minamino.

66
    Hra se v posledních minutách strašně hodně kouskuje. Oba celky si pomáhají drobnými fauly ve středu hřiště.

65
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ángelo Henríquez, přichází Ante Ćorić.
    64. Leonardo Sigali zahrál v pokutovém území jednoznačně rukou! Tady rozhodčí ukřivdil domácímu týmu pokutový kop.

64
    Rakušané se teď právem rozčilují, neboť měli mít výhodu pokutového kopu! Balón doplachtil pouze na ruku obránce Leonarda Sigaliho, který si toho byl moc dobře vědom. Skotský sudí signalizuje, že míč zasáhl hráče do hrudi, což ale není vůbec pravda!

63
    Kromě žluté karty budou domácí hráči zahrávat standardní situaci z poměrně zajímavé vzdálenosti.

62
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Diadie Samassékou.

61
    Brazilec Jonas hodně zbytečně zajel do Valentina Lazara, který se snažil odcentrovat z levé strany. Brazilský stoper si za tento skluz vysloužil žlutou kartu.

60
    Máme před sebou poslední půlhodinu zápasu? To je otázka pro chorvatský Záhřeb. Ten potřebuje vstřelit minimálně jednu branku.

59
    Hostující fotbalista si ošklivě přišlápl vlastní kotník, ale už je na nohou a dle všeho bude moct pokračovat v zápase.

58
    El Arabi Hilal Soudani nedokázal zpracovat skákavou přihrávku u postranní čáry a ještě k tomu se podle všeho zranil.

57
    Ángelo Henríquez se pokusil odcentrovat z pravé strany, jenže jeho pokus byl odvrácen střídajícím Lainerem.

56
    Valentino Lazaro málem přidal druhou branku v dnešním zápase. Rána rakouského fotbalisty tentokráte skončila pouze v boční síti.

55
    Následná rozehrávka standardní situace v podání Valona Berishy skončila nepřesným centrem. Míč doplachtil pouze na hlavu obránce Sigaliho.

54
    Jonatan Soriano se ocitá opětovně na trávníku a Craig Alexander Thomson znovu píská nedovolený zákrok. Domácí kapitán je dnes jednoznačně nejvíce faulovaný hráč.

53
    Akce Dinama Záhřeb neměla dlouhého trvání, neboť se Josip Pivarić dostal do ofsajdového postavení.

52
    El Arabi Hilal Soudani obral pronikajícího Bernarda o míč čistým obranným zákrokem. Hostující hráč přechází rychle do útoku.

51
    Stefan Lainer si hodně nešikovně ukopl přihrávku, a tak se k míči po delší době dostávají také hosté ze Záhřebu.

50
    Salzburg se opět nádherně dostal pomocí třech přihrávek na útočnou polovinu až před šestnáctku. Tohle se domácím dnes opravdu daří.

49
    Následný rohový kop se určitě nezapíše mezi povedené akce dnešního večera. Balón skončil pouze na hlavě jednoho z obránců.

48
    Na druhé straně se do rychlého protiútoku tlačil střídající Stefan Lainer. Jeho průnik byl zastaven, ale domácí fotbalista vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.

47
    Petar Stojanovič teď vzal zodpovědnost na sebe a odhodlal se ke střele. Jeho rána ale skončila pouze nad bránou.

46
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Christian Schwegler, přichází Stefan Lainer.

46
    Obrovská radost Valentina Lazara, který otevřel skóre dnešního duelu!

První poločas odvetného utkání mezi FC Red Bull Salzburg a GNK Dinamo Záhřeb skončil ve prospěch domácího týmu v poměru 1:0. Salzburg je zatím neuvěřitelně efektivní a hlavně přímočarý. To je hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Dinamo Záhřeb tak musí v následujících pětačtyřiceti minutách vstřelit minimálně jednu branku, aby šlo utkání alespoň do prodloužení. Uvidíme, s čím do druhé půle nastoupí hráči Záhřeb. Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:2.
    Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:7.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Rozhodčí se nakonec nerozhodl nastavit ani jednu minutku navíc. Úvodní polovina odvetného utkání tak zanedlouho skončí.

45
    Poslední sekundy prvního poločasu se už dohrávají pouze z povinnosti. Oba týmy už jsou hlavami v šatnách.

44
    Na druhé straně poměrně zariskoval brankář Eduardo, který vyběhl až příliš ze své svatyně. Berisha si toho ale všiml až příliš pozdě.

43
    Petar Stojanovič se přeci jen propracoval k hlavičce. Jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci na překonání domácího gólmana.

42
    Na druhou stranu obrana Salzburgu dnes brání opravdu jako jeden muž. Hosté to v dalším průběhu nebudou mít vůbec jednoduché.

41
    Dinamo Záhřeb kombinuje s balónem těsně za polovinou hřiště. Hosté by se měli pomalu začít tlačit více do zakončení – z poloviny hřiště moc gólů nedají.

40
    Přihrávka Wandersona byla až příliš prudká na domácího kapitána. K míči se tak jako první dostal brankář Eduardo.

39
    Martin Hinteregger poslal do šestnáctky soupeře hodně nebezpečný přízemní centr. Scházelo pár centimetrů a Jonatan Soriano mohl přidat druhou branku domácího týmu.

38
    Jonas si v souboji s Lazarem svého soupeře hodně okatě přidržel. Tohle mu u rozhodčího nemohlo projít bez odpískání faulu.

37
    Andreas Ulmer nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl nebezpečný balón do bezpečí.

36
    Hráči Salzburgu se přes dvě přihrávky dokážou dostat až do pokutového území soupeře. To je ten hlavní rozdíl mezi oběma týmy.

35
    Aktuální statistika držení míče:
    FC Red Bull Salzburg – 37 %
    GNK Dinamo Záhřeb – 63 %

34
    Ani po obdrženém gólu se obraz hry nezměnil. Salzburg má stále více ze hry a je o mnoho aktivnější než Dinamo Záhřeb.

33
    Rozehrávka se ale domácímu týmu moc nepovedla. Centr zaplachtil pouze do rukavic gólmana Eduarda.

32
    Kapitán domácího celku už je zpátky na trávníku a utkání bude pokračovat rozehrávkou rohového kopu.

31
    Leonardo Sigali dodatečně dostává od skotského rozhodčího žlutou kartu za nedovolený zákrok na pronikajícího Jonatana Soriana.

30
    Na hřiště už přispěchali zdravotníci domácího týmu. Doufejme, že to nebude nic vážného.

29
    Jonatan Soriano vybojoval pro domácí celek rohový kop. Po souboji ale zůstává ležet na trávníku a drží se za kotník.

28
    Marko Rog svedl na polovině soupeře hodně ostrý osobní souboj. Rozhodčí nakonec odpískal hostujícímu hráči faul.

27
    Nepřesná přihrávka Jonatana Soriana skončila pouze u brankáře Eduarda. Ten s rozehrávkou moc nepospíchá.

26
    Rozehrávka se ale Marko Rogovi vůbec nepovedla. Balón se stočil pouze za bránu, a tak bude brankář Alexander Walke rozehrávat od své svatyně.

25
    Centrovaný míč jednoho z hostujících hráčů byl sražen Laimerem na rohový kop. Také hosté si tak vyzkoušejí rozehrávku rohového kopu.

24
    Pro hosty se ale v podstatě vůbec nic nemění. Dinamo Záhřeb potřebuje stále vstřelit minimálně jednu branku.

22
    Valentino Lazaro si při oslavě branky sundal dres, za což vyfasoval u rozhodčího žlutou kartu za nesportovní chování.
    22. Valentino LAZARO - 1:0

22
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak to byla nádherná individuální akce v podání VALENTINA LAZARA! Ten převzal míč na polovině hřiště a poté nádherným sólem došel s balónem až do pokutového území, kde už si bez větších potíží poradil s gólmanem Eduardem. Střela Lazara se ještě mírně otřela o horní tyčku brány Záhřebu.

21
    Josip Pivarić napálil míč u postranní čáry pouze do napadajícího Valentina Lazara, od kterého se balón odrazil do zámezí.

20
    Balón si k rozehrávce postavil Filip Benković. Jeho centrovaný míč ale skončil pouze v náruči gólmana Alexandera Walkeho.

19
    Dinamo Záhřeb bude mít k dispozici standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti od brány Salzburgu.

18
    Týmy v minulosti spolu odehrály celkem pět utkání. Bilance mírně hovoří ve prospěch rakouského Salzburgu.

17
    Jonatan Soriano upadá v šestnáctce po souboji s Filipem Benkovićem. Sudí ale opětovně zůstává ledově klidný – pokračuje se ve hře.

16
    Wanderson se dostal k míči na hranici šestnáctky a okamžitě přišla z jeho kopačky střela. I tento pokus ale skončil pouze mimo bránu.

15
    Ángelo Henríquez zablokoval centrovaný balón Valona Berishy a domácí tak budou mít výhodu vhazování z poloviny soupeře.

14
    V posledních minutách utkání jsou jednoznačně aktivnější domácí hráči. Ti teď soupeře nepustili skoro ani za polovinu hřiště.

13
    Christian Schwegler chtěl vyzkoušet pozornost gólmana Dinama, jenže rána mu vůbec nesedla a míč tak skončil pouze na tribuně.

12
    Rána domácího kapitána ale skončila pouze ve zdi hráčů Záhřebu. Hosté si tak mohli oddechnout.

11
    Valon Berisha vybojoval pro svůj tým standardní situaci ze vzdálenosti dvaceti metrů. Balón si k exekuci staví kapitán Jonatan Soriano.

10
    Junior Fernandes s počínal v souboji u rohového praporku hodně na hraně pravidel. Rozhodčí nechává hru pokračovat, jenže to se zase nelíbí domácímu trenérovi.

9
    Po rohovém kopu se Salzburg dostal k hodně dobré příležitosti. Wanderson svou hlavičkou málem překvapil gólmana Eduarda.

8
    El Arabi Hilal Soudani srazil centrovaný balón pouze za brankovou čáru. Domácí tak budou zahrávat první rohový kop v zápase.

7
    Valon Berisha se odhodlal ke střele z voleje, jenže jeho rána byla hodně nepřesná. Eduardo bude odkopávat od své svatyně.

6
    Marko Rog se snažil projít s míčem mezi dvěma bránícími hráči, jenže jeho průnik byl hodně rychle ukončen.

5
    Patička Andrease Ulmera byla sice efektní, ale neefektivní. Balón skončil pouze v autu u střídaček.

4
    Hosté se s kombinací přesunuli na polovinu soupeře. Záhřeb má zatím mírně navrch.

3
    Dinamo kombinuje s míčem na vlastní polovině. Úvod utkání je hodně opatrný z obou stran.

2
    Hlavička Christiana Schweglera skončila pouze v zámezí. Hosté budou vhazovat těsně za půlící čarou.

1
    Domácí fotbalisté Salzburgu se postarali o úvodní rozehrávku utkání.

1
    Hillal Soudani se na dnešní duel ohromně těší. Začínáme už za pár minut!

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler, Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Lazaro, Bernardo, Laimer, Berisha – Wanderson, Jonatan Soriano (C)

GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Stojanovič, Sigali, Benković, Pivarić – Soudani, Rog, Jonas, Antolić (C) – Henríquez, Fernandes

Rozhodčí: Craig Alexander Thomson – David McGeachie, Alan Mulvanny – Stuart Stevenson (všichni Skotsko).
    Gólmani rakouského Salzburgu se připravují na středeční bitvu! Ve středu se rozhodne o postupujícím do hlavních skupin Ligy mistrů.

FC Red Bull Salzburg i GNK Dinamo Záhřeb rozehráli své domácí soutěže a zatím si vedou hodně dobře. Rakušané mají po pěti utkáních deset bodů za tři výhry, jednu remízu a jednu prohru. Skóre má Salzburg také ucházející – 9:5. Dinamo Záhřeb je na tom o trochu lépe. Po šesti zápasech v domácí soutěži má na svém kontě šestnáct bodů za pět výher a jednu remízu. Chorvatský tým je zatím na druhé příčce v tabulce se skóre 13:3!

Oba týmy prošly pavoukem předkola Ligy mistrů poměrně hladce. Dinamo Záhřeb si v druhém předkole poradilo s makedonským Vardarem, ve třetím předkole pak s gruzínským Dinamem Tbilisi. To Salzburg vyřadil v druhém předkole Ligy mistrů lotyšský FK Liepaja, poté si ve třetím předkole poradil s albánským Partizanem. Jak se ale říká – poslední krok je vždycky nejtěžší.
    Fotbalisté chorvatského Dinama Záhřeb přicestovali do Rakouska už v úterý odpoledne!

Úvodní utkání na trávníku chorvatského Záhřebu skončilo remízou 1:1. Po zápase tedy byli jednoznačně šťastnější hosté ze Salzburgu, kteří si do odvety přenesli velice dobrý výsledek. Rakušané dokonce po většinu času vedli, jenže v 75. minutě přišel zákrok Bernarda, po kterém hlavním sudí nařídil pokutový kop. S tím si bez větších potíží poradil Marko Rog, a tak utkání skončilo remízou 1:1. Do odvetného zápasu vstupují jako favorité domácí fotbalisté Salzburgu.

Krásný středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z odvetných zápasů posledního předkola Ligy mistrů! Dnes máme na programu poslední zápasy předkola neprestižnější evropské soutěže a my se společně podíváme na střetnutí FC Red Bull Salzburg a GNK Dinamo Záhřeb. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Štěpán Hladký, který vás bude zároveň přenosem provázet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Štěpán Hladký

Branky: 22. Lazaro – 87. Fernandes (Schildenfeld), 96. Soudani

Karty:   22. Lazaro (SLZ), 103. Samassékou (SLZ), 120+1. Ćaleta-Car (SLZ) – 31. Sigali (ZAG), 61. Jonas (ZAG), 77. Stojanovič (ZAG)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 15:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:15.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler (46. Lainer), Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (62. Samassékou), Bernardo, Laimer, Berisha – Wanderson (67. Minamino), Jonatan Soriano (C)
    Náhradníci: Stankovic, Upamecano, Samassékou, Dabbur, Minamino, Gulbrandsen, Lainer

GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Stojanovič, Sigali, Benković, Pivarić – Soudani, Rog, Jonas (72. Pavičić), Antolić (C) (83. Schildenfeld) – Henríquez (65. Ćorić), Fernandes
    Náhradníci: Šemper, Paulo Machado, Pavičić, Schildenfeld, Ćorić, Kneževič, Măţel