K. Vary – Blues 6:5 (2:1 po s.n.) | Třinec – Jaroslavl 4:6 (kon.) | Vítkovice – CSKA Moskva 2:7 (kon.)
Sparta – Riga 5:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 4:7 (kon.) | Třinec – Sparta 2:7 (kon.)
Blues – CSKA Moskva 1:12 (kon.) | Jaroslavl – Riga 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:7 (0:1, 2:3, 2:3)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 26.08.2016, 15:00 • MINI WERK ARENA, Třinec • President Cup

59:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Prázdnou branku Varů trefuje ze středního pásma s přehledem ADAM BERÁNEK. Bez asistence.

59:18
    Karlovy Vary odvolávají brankáře a zkoušejí to se šesti hráči v poli!

56:14
    Obrovská šance varského Křemene! Ten se octl osamocený před brankářem Mickou, toho si položil, ale nedokázal přesně zakončit!

55:10
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hra 4 na 4 Karlovarským svědčí. Po usazení v útočném pásmu a krásné nahrávce Korčmaroše se prosadil DAVID MATOUŠEK. Asistence: Jan Korčmaroš.

54:26
    Poměr hráčů na ledové ploše se vyrovná, 2 minuty za sekání obdržel Novotný.

53:49
    Za vysokou hůl je vyloučen vítkovický Planka.

53:22
    Odpověď Karlovarských na sebe nenechala dlouho čekat. Z předbrankového prostoru se po nahrávce Maška prosadil JAN KARBULKA. Micka byl bez šance. Asistence: Matěj Mašek.

52:50
    V rozmezí 7 vteřin už druhá branka Vítkovic! Puk od modré nahodil JAKUB KYLNAR a puk zapadl až do levého horního rohu karlovarského brankáře – ten měl zakrytý výhled. Bez asistence.

52:17
    Po několika neúspěšných pokusech je tady další branka! Po zmatku a sérii odrazů se nejlépe zorientoval ADAM BERÁNEK. Asistence: Vojtěch Planka, Jakub Lewandowski.

49:00
    Hru nyní zužují četná vyloučení, na trestnou lavici usedá Fabien Kočí (KVA).

48:50
    Hned po skončení přesilové hry Vítkovic je tady další početní výhoda, tentokrát pro Karlovy Vary. Za vysokou hůl je vyloučen René Smolka (VIT).

46:43
    Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí karlovarský hráč Jan Kosina.

44:50
    Vojtovič nyní hýří aktivitou! Se svým spoluhráčem Beránkem ujížděli 2 na 1, druhému jmenovanému ale v rozhodující odskočil kotouč z hole!

43:49
    Bednář si s forhendovým blafákem Vojtoviče poradil, a rozdíl je tak stále dvoubrankový.

43:49
    Jan Vojtovič se dostal do brejku a v rozhodující chvíli jej karlovarský hráč sekl! Trestné střílení!

39:32
    A Varští přesilovou hru bleskurychle využívají! Po nádherné nahrávce Tomáše Zdeňka trefuje z pravého křídla odkrytou část branky ADAM KŘEMEN. Asistence: Tomáš Zdeněk.

39:24
    Vítkovický Lednický si jde odpočinout na 2 minuty za nedovolené bránění.

34:06
    Karlovarští dokázali využít přesilovou hru. První zásah karlovarských hokejistů obstaral VÁCLAV STEJSKAL. Bez asistence.

33:36
    Série povedených pokusů Karlových Varů ukončil svým faulem až Planka. 2 minuty za krosček.

30:45
    Přesilová hra Karlovarských netrvala dlouho. Za stejný prohřešek, jako před chvíli vítkovický hráč, tedy podražení, si 2 minuty odsedí Mašek (KVA).

30:35
    Další přesilovka pro Karlovy Vary. Podražením se provinil Rusina (VIT).

29:57
    Ostravané přidávají v krátkém sledu již 3. branku! Lehká střela JANA VOJTOVIČE skončila až za zády brankáře Bednáře. Bez asistence.

29:11
    Bednář nyní pokazil svou rozehrávku a Beránek měl před sebou odkrytou klec. Tu však míjí!

27:38
    Vjačka nabízí karlovarským hráčům možnost ke snížení skóre. Od sudího Trombika obdržel 2 trestné minuty za podražení.

27:02
    Vítkovice nyní hýří aktivitou a to přináší své ovoce! Třetí zásah do Bednářovy branky přidává VOJTĚCH PLANKA. Bez asistence.

25:19
    A Vítkovice nabídnutou přesilovku využívají! Po necelé minutě se po nahrávce Kylnara prosadil JAN VOJTOVIČ a upravil tak skóre zápasu na 0:2! Asistence: Jakub Kylnar.

24:30
    David Novotný (KVA) si půjde na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici – podražení.

24:17
    Zpětnou nahrávku nezachytil jeden z vítkovických beků a puk směřoval do odkryté vítkovické branky! Minul ji pouze o malý kousek!

19:09
    Vítkovice nejprve nastřelily levou tyč Bednářovy svatyně, vzápětí se ale střílí branku! JAKUB LEWANDOWSKI se dokázal prosadit dorážkou vlastní střely. Brankář byl úplně mimo svou pozici. Bez asistence.

15:37
    Další dobrá šance Vítkovic! Lewandowski dostal nabito na pravé křídlo a Bednář opět vytahuje fantastický zákrok!

15:04
    Smička s Plankou se dostali do úniku 2 na 1 a druhý jmenovaný dokázal nebezpečně vystřelit. Brankář Bednář perfektně zasahuje!

05:48
    Další dobrá šance Vítkovic! Nahozený kotouč Havlíka dokázal před brankou tečovat Vjačka a Bednář měl se zkrocením kotouče velké problémy!

05:09
    Na hranici pravého kruhu se octl úplně osamocený Lewandowski. Jeho střela byla nebezpečná, stejně tak následná dorážka.

Vojtěch Filipiec

Branky a nahrávky: 35. Stejskal, 40. Křemen (Zdeněk), 54. Karbulka (Mašek), 56. Matoušek (Korčmaroš) – 20. Lewandowski, 26. Vojtovič (Kylnar), 28. Planka, 30. Vojtovič, 53. Beránek (Planka, Lewandowski), 53. Kylnar, 60. Beránek

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Kovářík) – Benda, Branný, Horváth, Kosina, Kursa, Pohanka, Tureček, Stejskal – Jiskra, Křemen (C), Mašek, Novotný, Korčmaroš, Rozhon, Zdeněk, Bílek, Bílek, Bokštefel, Karbulka, Mareček, Matoušek. Trenér: Jiří Kovka.
    HC Vítkovice Ridera: Micka (Dolíška) – Zapletal, Raška, Havlík, Kočí, Smolka, Plánka, Řehák – Vojtovič, Beránek, Kylnar (C), Planka, Vjačka, Smička, Tvrdý, Ivan, Hudeček, Pastor, Rusina, Lednický, Zajíc, Kubík, Lewandowski. Trenér: Roman Ryšánek.

Rozhodčí: René Trombik – Přemysl Bartek, Jiří Beinstein