Nitra – Stavanger | 2:1 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Junosť Minsk | 3:2 (kon.) | | | Mnichov – Fribourg | 3:1 (kon.) |
Lørenskog – Liberec | 1:2 (kon.) | | | Ingolstadt – Rauma | 1:6 (kon.) | | | Rouen – Davos | 2:3 (po pr.) |
Zug – Esbjerg | 3:2 (2:0 po s.n.) | | | Bern – Linz | 5:0 (kon.) |
Čeljabinsk – Jokerit | 1:2 (kon.) | | | Ufa – Riga | 2:3 (1:2 po s.n.) | | | Toljatti – Dynamo Moskva | 2:1 (1:0 po s.n.) |
Nižněkamsk – Záhřeb | 3:2 (1:0 po s.n.) | | | Kazaň – CSKA Moskva | 1:3 (kon.) | | | Viťaz – Čerepovec | 2:1 (2:1 po s.n.) |
Soči – Chabarovsk | 7:2 (kon.) | | | Spartak Moskva – Minsk | 4:2 (kon.) |
Berani Zlín – Vsetín | 4:3 (kon.) | | | Liberec – Pardubice | 2:3 (2:3 po s.n.) |
Nymburk – Kolín | 3:7 (kon.) | | | Osvětim – Nový Jičín | 4:3 (1:0 po s.n.) | | | Kopřivnice – Poruba 2011 | 1:3 (kon.) |
Šumperk – Vsetín | 3:10 (kon.) | | | SHK Hodonín – Mor. Budějovice | 8:1 (kon.) | | | Kometa Brno – Znojmo | 4:1 (kon.) |
Klatovy – Písek | 3:2 (kon.) | | | Jindř. Hradec – David Servis | 3:12 (kon.) |
po s.n. (1:2)
Salavat Julajev Ufa
2:3
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Vojtěch Filipiec
Branky a nahrávky:
48. Kuljaš, 54. Lisin (Loginov, I. Makarov) – 34. Galvinš (Mullen), 38. Gillies (Shugg, Mullen), rozh. náj. Sčastlivyj
Rozhodčí: Viktor Gašilov, Sergej Morozov – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin (všichni RUS)
Diváci:
Neproměněná penalta:
Samostatné nájezdy:
1. série:
0:1 Lauris Darzinš (RIG)
0:1 Kirill Kaprizov (UFA)
2. série:
0:1 Justin Shugg (RIG)
1:1 Teemu Hartikainen (UFA)
3. série:
1:2 Pjotr Sčastlivyj (RIG)
1:2 Linus Omark (UFA)
Salavat Julajev Ufa:
Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Vorobjov, Arzamascev – I. Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Hartikainen, J. Bodrov, Lisin – I. Makarov, Černych, Něstěrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.
Náhradníci:
Trenér:
Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Cibulskis, Mullen, K. Redlihs, Zile, Jerofejevs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Gillies, Sestito, Shugg – Indrašis, Pavlovs, Meija (C) – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Cibulskis, Mullen, K. Redlihs, Zile, Jerofejevs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Gillies, Sestito, Shugg – Indrašis, Pavlovs, Meija (C) – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Viktor Gašilov, Sergej Morozov – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin (všichni RUS)
Diváci:
Jakub Sedláček (RIG) 93,1% (27/29)
Ufa – Riga 29:22
Hosté z Rigy se nejprve ve 2. třetině dostali do dvoubrankového vedení, to když se trefili Guntis Galvinš a krátce po něm Colton Gillies.
Na tyto branky dokázala domácí Ufa reagovat až ve 3. třetině. Nejprve se prosadil obránce Denis Kuljaš a poté Enver Lisin.
Zápas tedy nakonec dospěl až do prodloužení, ale ani to neurčilo vítěze.
V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté. Na gól Laurise Darzinše sice dokázal odpovědět domácí útočník Teemu Hartikainen, na povedený blafák Pjotra Ščastlivého už ale Linus Omark odpovědět nedokázal.
Všichni tři rižští nájezdníci se prezentovali povedenými forhendovými kličkami. Ta od PJOTRA ŠČASTLIVÉHO byla gólová a také vítězná. Ruský veterán tak přisoudil bodík navíc svému týmu!
Ufa – Riga 1:2
Ufa – Riga 28:20
V 48. minutě dokázal snížit obránce Denis Kuljaš a v 54. minutě vyrovnal po teči Enver Lisin.
Ufa byla po celou 3. třetinu aktivnějším celkem. Uvidíme, zda se některému z týmů podaří rozhodnout zápas už v prodloužení, nebo utkání dospěje až k samostatným nájezdům!
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku prodloužení.
Tak jsem to zakřiknul! Hned další pokus Ufy končí v brance! Skákavý puk se dostal až k Alexandrovi Logionovi, který z otočky vystřelil a jeho střelu dokázal za Sedláčkovy záda tečovat ENVER LISIN. Asistence: Alexander Logionov, Igor Makarov.
Po zmatku u levého mantinelu v pásmu Ufy se kotouč dostal až na modrou čáru k DENISOVI KULJAŠOVI a ten střelou zápěstím k pravé tyči překonává brankáře Sedláčka! Bez asistence.
Ufa – Riga 14:15
V 34. minutě se z přesilovky dokázal prosadit Guntis Galvinš a necelou minutu a půl před koncem 2. třetiny síť po teči rozvlnil Colton Gillies a i v tomto případě se jednalo o přesilovkový zásah.
Ufa rozhodně není horším celkem. Zatím doplácí zejména na svou nedisciplinovanost, která ji brání v tvorbě útočných akcí. Uvidíme, jakou hrou se budou oba celky prezentovat ve 3. periodě!
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Riga odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! Justin Shugg tvrdě vypálil z levého křídla a jeho pokus před Svedbergem ještě tečoval COLTON GILLIES a puk končí až v pravém horním rohu branky! Asistence: Justin Shugg, Patrick Mullen.
Riga se po vyhození Ufy opět nastěhovala přes Svedberga. Na modré posunul Mullen puk na GUNTISE GALVINŠE, tomu střela příliš nesedla, ale kotouč přizvedl jeden z domácích obránců a ten skončil až v levém horním rohu branky! Asistence: Patrick Mullen.
Ufa – Riga 7:6
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Vorobjov, Arzamascev – I. Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Hartikainen, J. Bodrov, Lisin – I. Makarov, Černych, Něstěrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.
Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Cibulskis, Mullen, K. Redlihs, Zile, Jerofejevs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Gillies, Sestito, Shugg – Indrašis, Pavlovs, Meija (C) – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.
Rozhodčí: Viktor Gašilov, Sergej Morozov – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin (všichni RUS).
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
Lotyšký celek z Rigy zatím nedokázal v této sezoně získat ani bod.
Oproti Ufě odehrála Riga pouze 3 zápasy, v těch se jí ale vůbec nevedlo. Do 4. zápasu sezony budou vstupovat z průběžné poslední příčky západní konference a se záporným skóre 4:9.
Poslední 3 zápasy:
Spartak Moskva – Riga 4:3
Novgorod – Riga 2:0
Soči – Riga 3:1
Produktivita v týmu:
Nejproduktivnější hráč – Justin Shugg (1+1)
Nejlepší střelec – Justin Shugg (1 gól)
Domácí tým z ruské Ufy se v nové sezoně 2016/17 zatím prezentuje střídavými výkony.
Z 5 odehraných zápasů mají na svém kontě 7 bodů a záporné skóre 11:18. Body zatím získali díky dvěma výhrám, ke které přidali další po samostatných nájezdech.
Poslední 3 zápasy:
Jekatěrinburg – Ufa 4:3 s.n.
Jugra – Ufa 2:3
CSKA Moskva – Ufa 3:1
Produktivita v týmu:
Nejproduktivnější hráč – Andreas Engqvist (1+4)
Nejlepší střelec – Teemu Hartikainen (2 góly)