Magnitogorsk – Riga 2:1 (kon.) | Ufa – Jokerit 2:3 (kon.) | Toljatti – Jaroslavl 2:3 (0:1 po s.n.)
N.Novgorod – Chabarovsk 0:1 (po pr.) | Kazaň – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Vladivostok 1:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Lada Toljatti
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 08.09.2016, 17:05 • Lada Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný den všem hokejovým nadšencům! Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy. Tentokrát se zaměříme na duel, v němž Lada Togliatti přivítá na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl. To si nemůžete nechat ujít!

LADA TOGLIATTI

Podceňované Ladě vstup do sezóny vychází skvěle. Ze sedmi zápasů dokázali Togliattští čtyřikrát vyhrát a jednoznačnému otloukánkovi loňského ročníku tak patří lichotivá čtvrtá příčka ve Východní konferenci. V posledním týdnu se s týmem z města automobilů los příliš nepáral, do jejich cesty totiž svedl Petrohrad (1:5), CSKA (1:6) a naposledy moskevské Dinamo, které Lada dokázala překvapivě zdolat.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Včera to bylo přesně pět let od tragického výročí pádu letadla s kompletním týmem Lokomotivu, za který tehdy hráli i Karel Rachůnek, Jan Marek, Josef Vašíček či Pavol Demitra. Šestého září se od roku 2011 na památku zesnulých této havárie v KHL nehraje, dnes je tak na programu nezvykle hned sedm zápasů. Lokomotiv dnes vstoupí do utkání v roli papírového favorita, tradičně totiž patří k nejlepším týmům Západní konference a navíc už třikrát v řadě dokázal zvítězit.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Po odchodu Martina Zaťoviče (Lada) do Komety Brno a Jiřího Novotného (Lokomotiv) nepůsobí ani v jednom týmu žádný český nebo slovenský hokejista.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti: Masalskis (I. Ježov) – Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich, Sinicyn, Gurkin, Korjagin, Volgin – Filatov, Bumagin, Johansson – Šenfeld, Bělousov, Krysanov – Valujskij, V. Komarov, Děmagin – Achmetov, Zernov, A. Strelcov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Koledov, Gavrikov, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Manuchov – Averin, Čistov, Loktionov – Kozun, Talbot, Kontiola – Apalkov, Mosaljov, Kadějkin – Kraskovskij, E. Galimov, Kartajev – Polunin.

Rozhodčí: Gamalej, Ibatulin – Ponamarenko, Sysujev.

00:01

00:57
    Hokejisté Lady ovládli úvodní buly a vydali se do útočného pásma. Poté přišlo Sotnieksovo nahození od modré, kotouč ale k Muryginovi neproletěl.

01:50
    Anton Krysanov (TOG) usedne za katr za hákování, hosté si tak zahrají svou první přesilovku.

02:10
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A tu rychle využívají, Lokomotiv se ujímá vedení! Po pěkné kombinaci třetí lajny hostů propálil bezmocného Masalskise ALEXANDR KADĚJKIN. Asistence: Daniil Apalkov, Denis Mosaljov.

03:16
    Hosté se mohli vydat do přečíslení dvou na jednoho, Kontiolovi ale v rozhodující moment sjel kotouč z hokejky.

04:10
    Obrana Togliatti nepůsobí příliš pevným dojmem. Hráči Lokomotivu se vydali do další protiakce, Kozunovi se ale ze skvělé pozice zakončit nepodařilo!

04:40
    Pašnin (JAR) byl potrestán za vražení na hrazení, Lada si tak rovněž vyzkouší přesilovou hru.

05:10
    No a pozor, ta bude hned dvojnásobná, jelikož Denis Mosaljov (JAR) vyfasoval dvě minuty za podražení!

05:21
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Kristaps Sotnieks našel od modré čáry volného Filatova, který ještě vylepšil pozici pro ALEXANDRA BUMAGINA a ten se nemýlil! Asistence: Nikita Filatov, Kristaps Sotnieks.

06:14
    Tlak Lady pokračuje, domácí najednou oživli a mačkají svého soupeře před Muryginem.

07:10
    Mosaljov už je zpět na ledě, Lokomotiv tak hraje v plném počtu.

08:19
    Pašnin a po něm i Apalkov prověřili pozornost Edgarse Masalskise, lotyšský veterán v obou případech bez problémů zasáhl.

08:41
    V první desetiminutovce usedne už třetí hráč Jaroslavle na trestnou lavici, tentokrát Stanislav Čistov (JAR) za vysokou hůl.

09:28
    Bumagin měl na hokejce vedoucí branku, před domácím útočníkem zívala poloprázdná svatyně Lokomotivu, kterou ale elitní forvard Lady netrefil!

10:41
    Hosté se osvobozují a Čistov skáče zpět na led, Lokomotiv hraje v plném počtu.

12:52
    První třetina je plná vyloučení, rozhodčí Gamalej a Ibatulin pískají v podstatě všechno. Nyní byl dvěma minutami za nedovolené bránění potrestán Šenfeld (TOG).

13:24
    Jaroslavlští hokejisté se okamžitě usadili v útočném pásmu, k žádné střele se ale nedostali a domácí se posléze dokázali osvobodit.

13:34
    Po přerušení hry se do sebe hokejkami pustili Maxime Talbot (JAR) a Vladimir Maleňkich (TOG), oba kohouti vyfasovali dvouminutové tresty za sekání.

14:29
    Hosté se mohli dostat zpět do vedení, Masalskis ale předvedl parádní tygří skok a střelu z ostrého úhlu do poloprázdné svatyně zastavil!

14:52
    Šenfeld je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

15:47
    Ale ne na dlouho. Gleb Korjagin (TOG) byl odeslán na lavici hříšníků za držení protihráče.

16:13
    Hosté zavezli kotouč do pásma tak rychle, jak o něj zase přišli. Hokejisté Togliatti odpálili puk až k Muryginovi.

16:49
    Po úvodních nedorazech funguje defenzíva Lady jako švýcarské hodinky, hosté se ne a ne dostat do útočného pásma.

17:47
    Gleb Korjagin opouští trestnou lavici, oba týmy hrají v plném počtu. Na jak dlouho ale?

18:29
    Moc dlouho ne, ani ne o minutu později hráli Jaroslavlští v šesti, a tak si v závěru první třetiny vyzkouší přesilovku domácí.

19:04
    V Lada Areně už odstartovala poslední minuta úvodní dvacetiminutovky a hosté se nyní dokázali osvobodit.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Byli jsme v ní svědky dvou rychlých gólů na obou stranách, a tak platí vyrovnaný stav 1:1. Hra byla hodně rozkouskovaná a plná trestů, sudí udělili celkem 18 trestných minut, což svědčí o tom, že v pěti na obou stranách se hrálo jen zřídkakdy.

Co nabídne prostřední dvacetiminutovka? To začneme zjišťovat v 17:55.

20:01

20:29
    Trest za příliš mnoho hráčů je u konce, sloužící Kozun je zpět na ledě.

20:34
    Uplynulo sotva pět sekund a za stejný prohřešek byla potrestána domácí střídačka, Lada totiž hrála chvilku v šesti.

21:27
    Hokejisté Jaroslavle se konečně usadili v útočném pásmu, rychle ale o kotouč přišli a domácí se osvobozují.

22:34
    Lada už je v plném počtu, v tomto oslabení nemusel Masalskis vůbec zasahovat.

23:30
    Prakticky veškerý děj se momentálně odehrává ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

24:15
    Semjon Valujskij z ostrého úhlu nahodil kotouč na Murygina, který pro jistotu přerušil hru.

26:13
    Hosté zničehonic udeřili a po nezáživné pasáži hry se dostávají zpět do vedení, o což se přesnou střelou po přihrávce Kraskovského zpoza branky postaral DANIIL APALKOV! Asistence: Pavel Kraskovskij.

27:04
    Domácí hokejisté se pokoušejí o rychlou odpověď, zatím se jim ale nedaří usadit se v útočném pásmu.

28:02
    Jefim Gurkin vyslal na Murygina tvrdou ránu od modré a brankář Lokomotivu měl co dělat, aby kotouč zachytil.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi a Lokomotiv stále drží těsný náskok, ve druhé třetině se ale hraje prakticky bez šancí.

31:33
    Gleb Korjagin (TOG) se dnes podruhé podívá na trestnou lavici, tentokrát za hákování.

32:19
    Hokejisté Lokomotivu uzamkli domácí před Edgarsem Masalskisem, z jejich strany tomu ale chybí střelba.

33:33
    Korjagin je zpět na ledě, Lada toto oslabení bez sebemenších problémů ubránila.

34:16
    Nahození z rohu kluziště bylo ještě několikrát tečováno, Edgars Masalskis ale bez probíémů zakročil a přerušil hru.
    Alexander Salák nastupuje v této sezoně v nové výstroji!

Alexandr Salák v akci! ✌ #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

35:14
    Sergej Děmagin ujel po pravém křídle a z vrcholu kruhu tvrdě vypálil, Murygina trefil kotouč do masky a hra musela být přerušena.

36:59
    Oba týmy si především hlídají vlastní obranné pásmo a nikam se neženou.

38:34
    Prostřední dvacetiminutovka se chýlí ke svému konci a podle dění na ledě to vypadá, že už by se oba týmy nejraději viděly v šatně.
    Bude z toho gól?

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední dvacetiminutovka je za námi. Oproti první třetině v ní kdovíjak kvalitní podívaná k vidění nebyla, šancí totiž bylo jako šafránu. Lokomotiv se ovšem stejně jako v první třetině dokázal jednou prosadit, a tak po čtyřiceti minutách vede v Togliatti 2:1.

Třetí třetina začne v 18:45.

40:01

40:56
    Šenfeld se středem hřiště prokousal do útočného pásma, ke střele se ale nedostal a o puk byl včas připraven.

42:23
    Kartajev (JAR) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení, domácí budou mít příležitost vyrovnat v přesilové hře.

43:22
    Tak to byla obrovská šance Lokomotivu! V oslabení ujel Maxime Talbot, tváří v tvář Masalskisovi ale přestřelil!

44:08
    Nedáš – dostaneš a je vyrovnáno na 2:2! Bělousov si všiml na levém kruhu úplně volného ANTONA ŠENFELDA, který se trefil přesně pod břevno! Asistence: Georgij Bělousov.

45:17
    Na Murygina teď v krátkém časovém sledu doletělo hned několik střel, strážce hostující svatyně si ale se všemi poradil.

46:08
    Domácí defenzíva teď zaspala a pustila hosty do rychlého brejku. Ten vedl Denis Mosaljov, jehož dělovka orazítkovala horní "štangli" togliattské svatyně!

47:19
    V poslední době se hraje prakticky bez přerušení a hra se stěhuje ze strany na stranu, podceňované Togliatti hraje s favoritem zcela vyrovnanou partii.

48:05
    Rušan Rafikov to zkusil od mantinelu, pokus hostujícího zadáka ale skončil bezpečně ukryt v lapačce Edgarse Masalskise.

49:02
    Viktor Komarov si stáhl kotouč na vrchol kruhů, odkud se mu ale vypálit nepodařilo a kotouč je v moci zadáků Lokomotivu.

51:15
    Signalizovaná výhoda pro Lokomotiv, Murygin upaluje na střídačku a hosté pádí do útočné třetiny.

51:50
    Až teď je hra přerušena, Dmitrij Kostromitin (TOG) usedne za katr za držení protihráče.

52:30
    Po sérii odrazů před Masalskisem se Lada osvobozuje, hosté musí opustit útočné pásmo.

53:14
    Edgars Masalskis nyní pro jistotu přerušil hru, Lada proti favoritovi stále drží nadějný výsledek.

53:50
    Kostromitin už je zpět na ledě, Togliatti hraje znovu v pěti.

54:57
    Domácí přebruslili vracející se beky Jaroslavle a Anton Šenfeld nebezpečně vypálil z kruhu, Alexej Murygin se ale včas přemístil a pohotově zasáhl!

55:30
    Kromě ojedinělých protiútoků se domácí soustředí hlavně na defenzívu, ale diváci ženou hokejisty Lady dopředu, v závěrečné pasáži zápasu se máme na co těšit.

56:29
    Hosté se vydali do rychlého protiútoku, ale ke střele se nedostali až do chvíle, než Brandon Kozun posunul domácí svatyni. Hra je tak přerušena.

57:58
    Dvěma střelami v krátkém časovém sledu se teď prezentovali hokejisté Jaroslavle, Edgars Masalskis byl ale v obou případech pozorný.

59:01
    V Lada Areně už běží poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut čistého času o vítězi nerozhodlo, námi sledované utkání mezi Togliatti a Lokomotivem Jaroslavl tak půjde do prodloužení. To by mělo začít co nevidět.

60:01

60:35
    Hosté ztratili kotouč v útočném pásmu, hokejisté Lady tak budou mít spoustu času na vystřídání a rozehrávku.

61:12
    Projektil Iljy Ljubuškina od modré byl ještě několikrát tečován, kotouč ale proletěl mimo a Masalskis zasahovat nemusel.

62:40
    V dosavadním průběhu prodloužení jsou hráči Lokomotivu jednoznačně aktivnější, domácí se jen brání a odpalují kotouče do bezpečí.

63:48
    Emil Galimov se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před Masalskisem, jeho nahození na branku však mezi tři tyče nezamířilo.

64:06
    V Lada Areně už probíhá poslední minuta prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vyrovnaná bitva pokračuje! Hosté byli v prodloužení jednoznačně aktivnější, Masalskise ale potřetí překonat nedokázali, a tak se můžeme těšit na samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Brandon Kozun, Masalskis ale jeho pokus lapil.

1. série
    0:0
    Ani bývalý supertalent Nikita Filatov neuspěl, po první sérii na úvodní gól čekáme.

2. série
    0:0
    Denis Mosaljov se rychle rozjel na Masalskise, jeho střela ale domácího brankáře nevystrašila.

2. série
    0:0
    Ani Anton Šenfeld neuspěl, před námi je třetí série!

3. série
    0:1
    A v ní jsme se dočkali prvního gólu, Loktionov poslal Lokomotiv do vedení a Togliatti nyní musí dát!

3. série
    0:1
    Bělousov ale na Murygina nevyzrál, je hotovo!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
    Autorem vítězné branky je ANDREJ LOKTIONOV.

STATISTIKY:

Střely na branku: 17:33
    Vhazování: 29:25
    Zblokované střely: 17:4
    Hity: 12:11

Je hotovo! Dramatické utkání mezi Togliatti a Jaroslavlí dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých o bonusovém bodu pro Lokomotiv rozhodl ve třetí sérii Andrej Loktionov. Jaroslavl tak zaslouženě bere dva body, domácí mohou být vzhledem k dění na ledě s jedním bodem spokojeni.

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:35:44)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Bumagin (Filatov, Sotnieks), 45. Šenfeld (Bělousov) – 3. Kadějkin (Apalkov, Mosaljov), 27. Apalkov (Kraskovskij), rozh. náj. Loktionov