Kazaň – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Minsk 2:3 (kon.)
Toljatti – Viťaz 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Soči – Kunlun 3:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 12.09.2016, 16:00 • Traktor Arena • KHL

Traktor Čeljabinsk v utkání dvakrát vedl, ale jeho soupeř minimální ztrátu pokaždé dokázal dorovnat. Plný počet bodů si běloruský celek odveze díky famóznímu závěru zápasu, v němž dvěma góly v rozmezí minuty a půl strhl vedení na svou stranu. (18:34:46)

59:57
    V samotném závěru základní hrací doby se před Scrivensem uskutečnila skrumáž, ale domácí kotouč do sítě nepropasírovali a s největší pravděpodobností se tak budou muset smířit s porážkou v dobře rozehraném utkání.

59:20
    Není na co čekat. Děmčenko opustil brankoviště a Traktor to zkusí se šesti hráči v poli.
    58:44 Rob KLINKHAMMER - 2:3

58:44
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté během minuty a půl otočili nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. Rychlou souhru načal Kovyršin, jenž adresoval přihrávku Kulakovovi, který od mantinelu našel najíždějícího ROBA KLINKHAMMEA a ten pohotovou akci zakončil neomylně k levé tyči. Asistence: Alexandr Kulakov a Jevgenij Kovyršin.
    57:12 Nikita KOMAROV - 2:2

57:12
    Ofenzivní aktivita se hostujícímu klubu vyplatila a ten necelé tři minuty před koncem základní hrací doby podruhé vyrovnává! Kovyršin zadovkou přenechal puk NIKITU KOMAROVOVI a ten ho odeslal pod horní tyčku. Asistence: Jevgenij Kovyršin a Alexandr Matěruchin.

56:48
    Hráči běloruského týmu teď vytrvale obléhají brankoviště Traktoru.

55:31
    Děmčenko si proti Lingletově křižné ráně připravil svou laapčku.

53:33
    Mirnov se z levé strany natlačil až před Scrivense a znervózněl ho pohotovým pokusem. Gólman Minsku měl štěstí, že puk trefil jeho výstroj.

53:07
    Ellison pronikl střední zónou a ve vysoké rychlosti vyslal prudký pokud, který Děmčenko vytěsnil ramenem. K dorážce se poté dostal ještě Linglet, ale z téměř nulového úhlu nezamířil přesně.

51:34
    Strážce minské svatyně si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát lapil Kolcovův pokus a bude čelit vhazování.

50:56
    Útočná aktivita Traktoru pokračovala atakem Petrova, jenž na pravé straně zamíchal kotoučem a z ostrého úhlu ho vyslal na Scrivense.

50:12
    Ke střele napřáhl Borodkin, jenomže obrannou hráz Dinama neprostřelil.

49:16
    Kolem obránců chtěl proniknout Jakuceňa, ale ukousl si příliš velké sousto a proti dvojnásobné přesile neuspěl.

47:52
    Zasahovat musel také jeho protějšek a to po střele Sevankajeva.

46:49
    Hosté se dostali ke střele z vrcholu pravého kruhu, Děmčenko byl připraven.
    45:15 Paul SZCZECHURA - 2:1

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 22. Szczechura (Jakuceňa), 46. Szczechura (Kručinin) – 31. Lisovec (A. Volkov), 58. N. Komarov (Kovyršin, Matěruchin), 59. Klinkhammer (Kulakov, Kovyršin)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, N. Bělov, Děnisov, Borodkin, Šinin, Žuldikov, A. Petrov – Mirnov, Šarov, Jakuceňa – Kručinin, Szczechura, Sevankajev – Černikov, Pestunov, J. Petrov – Afonasjevskij, Kislyj, Peňkovskij.
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Chenkel, Krajíček, Lisovec, Ustiněnko – Pavlovič, Ellison, Linglet – Gavrus, S. Kosticyn, Klinkhammer – Kulakov, Kovyršin, An. Stěpanov – Matěruchin, A. Volkov, N. Komarov.

Rozhodčí: Geber, Baturlin – Otmachov, Sysujev